Kluby „GP” będą ochraniać Marsz Pamięci. Przed przyjaciółmi Stefana Michnika

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

mg

Kontakt z autorem

Dzisiaj mija 80 miesięcy od katastrofy smoleńskiej. Już rano kilkuosobowa grupka nazywające siebie „Obywatele RP” usiłowała zakłócić przebieg uroczystości. Ustawili się przed Pałacem Prezydenckim – tam, gdzie co miesiąc zapalane są znicze. Niewykluczone, że wieczorem spróbują zakłócić Marsz Pamięci oraz przemówienia na Krakowskim Przedmieściu. Do Warszawy przyjechali członkowie Klubów „Gazety Polskiej”, którzy będą ochraniać uczestników miesięcznicy.

Pierwsze prowokacje miały miejsce dziś przed godziną 9.00. Przed Pałacem Prezydenckim, w miejscu gdzie zwyczajowo co miesiąc spotykają się ludzie, którzy upamiętniają ofiary katastrofy, tym razem stanęły osoby, nazywające się Obywatelami RP. Mieli ze sobą transparent z hasłem „Ręce precz od grobów” i próbowali zakłócić comiesięczne uroczystości.

Nie pozwolili na to ludzie, którzy przyszli oddać hołd ofiarom tragedii. Jak relacjonowała nasza reporterka, tzw. Obywatele RP zostali przesunięci przez dużą grupę osób, a następnie oddzieleni przez kordon policjantów. 

Jak co miesiąc o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela przy ulicy Świętojańskiej odbędzie się nabożeństwo w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii oraz ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Po mszy św. odbędzie się Marsz Pamięci, który zakończy się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie spotykali się Polacy po katastrofie z 10 kwietnia 2010 r. Tam głos zabierze prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

Dziś w Warszawie licznie stawili się członkowie Klubów „Gazety Polskiej” z całego kraju, ale również z Londynu, Hamburga i Nowego Jorku. Przyjechali uczcić bohaterów płk. Ignacego Matuszewskiego oraz mjr. Henryka Floyar-Rajchmana – brali udział w sobotnich uroczystościach.

Członkowie Klubów „GP” będą również ochraniać Marsz Pamięci przed przyjaciółmi Stefana Michnika, czuwać nad spokojem i bezpieczeństwem uczestników.

CZYTAJ WIĘCEJ: Brat Michnika chce obalić rząd PiS. Stalinowscy zbrodniarze razem z KOD-em

Jak zaznacza w rozmowie z portalem niezalezna.pl Tomasz Skiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, jeszcze więcej klubowiczów pojawi się w Warszawie 13 grudnia. Tego dnia o godz. 18.00 na placu Trzech Krzyży rozpocznie się organizowana m.in. przez Prawo i Sprawiedliwość wielka manifestacja z udziałem Jarosława Kaczyńskiego.

Na ten sam dzień protest zapowiadają PO, Nowoczesna i KOD. Pod odezwą nawołującą do udziału w demonstracji podpisał się również – razem z Lechem Wałęsą i Władysławem Frasyniukiem – PRL-owski wojskowy Adam Mazguła. Ten sam, który nazwał stan wojenny „kulturalnym zdarzeniem”.
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Ordery dla policjantek od bestii z Rimini

Ordery dla policjantek od bestii z Rimini

„Polska pokazała, że potrafi rozmawiać…

„Polska pokazała, że potrafi rozmawiać…

Niezwykła wystawa w Krakowie.…

Niezwykła wystawa w Krakowie.…

Rządzi prawie 40 lat. Tysiące…

Rządzi prawie 40 lat. Tysiące…

Franciszek Pieczka:"Z domu rodzinnego…

Franciszek Pieczka:"Z domu rodzinnego…

Kłamią na temat Polski, a kiedy zajmą się prawdą z Niemiec? Zatrważające statystyki

/ Zrzut ekranu z youtube.com

W ostatnim czasie w zagranicznych mediach pojawiła się seria artykułów szkalujących Polskę i Polaków. Uczestników patriotycznego wydarzenia, jakim był Marsz Niepodległości, nazywano m.in. "faszystami", zarzucając Polakom antysemityzm i rzekome zbrodnie na Żydach. Tymczasem prawdziwe statystyki z Niemiec, dotyczące zarówno neonazizmu, jak i antysemityzmu – przerażają. I jakoś zagraniczne media na ten temat milczą...

Wśród tych, którzy obrażali w skandalicznych słowach 60 tys. uczestników Marszu Niepodległości, naleźli się m.in. były współpracownik Hillary Clinton. Publikacje w podobnym tonie ukazały się też w CNN czy w WSJ.

60 tysięcy faszystów, neonazistów i zwolenników supremacji białej rasy przemaszerowało 300 km od Auschwitz

– powiedział zaś na forum Parlamentu Europejskiego belgijski europoseł Guy Verrshoftadt.

Ohydny tekst autorstwa Jana Tomasza Grossa ukazał się na portalu lewackiej gazety "New York Times". Autor, nie dość, że obraża 60 tys. Polaków, którzy uczestniczyli w Marszu Niepodległości, zarzuca Polakom jeszcze "zakorzeniony antysemityzm".

W Portugalii kłamliwa publikacja, zarzucająca Polakom rzekome zbrodnie na Żydach oraz postawy antysemickie, zarówno w trakcie II wojny światowej, jak i współcześnie, została nawet książką roku.

Tymczasem statystyki z Niemiec, które opublikował na Twitterze Cezary Gmyz, korespondent TVP w tym kraju, mogą szokować:

Ciekawi jesteśmy, kiedy zagraniczne media zajmą się tym problemem. A może Parlament Europejski zorganizuje jakąś specjalną debatę?

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl