Kluby „GP” będą ochraniać Marsz Pamięci. Przed przyjaciółmi Stefana Michnika

Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

  

Dzisiaj mija 80 miesięcy od katastrofy smoleńskiej. Już rano kilkuosobowa grupka nazywające siebie „Obywatele RP” usiłowała zakłócić przebieg uroczystości. Ustawili się przed Pałacem Prezydenckim – tam, gdzie co miesiąc zapalane są znicze. Niewykluczone, że wieczorem spróbują zakłócić Marsz Pamięci oraz przemówienia na Krakowskim Przedmieściu. Do Warszawy przyjechali członkowie Klubów „Gazety Polskiej”, którzy będą ochraniać uczestników miesięcznicy.

Pierwsze prowokacje miały miejsce dziś przed godziną 9.00. Przed Pałacem Prezydenckim, w miejscu gdzie zwyczajowo co miesiąc spotykają się ludzie, którzy upamiętniają ofiary katastrofy, tym razem stanęły osoby, nazywające się Obywatelami RP. Mieli ze sobą transparent z hasłem „Ręce precz od grobów” i próbowali zakłócić comiesięczne uroczystości.

Nie pozwolili na to ludzie, którzy przyszli oddać hołd ofiarom tragedii. Jak relacjonowała nasza reporterka, tzw. Obywatele RP zostali przesunięci przez dużą grupę osób, a następnie oddzieleni przez kordon policjantów. 

Jak co miesiąc o godz. 19.00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela przy ulicy Świętojańskiej odbędzie się nabożeństwo w intencji prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki Marii oraz ostatniego prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego. Po mszy św. odbędzie się Marsz Pamięci, który zakończy się przed Pałacem Prezydenckim, gdzie spotykali się Polacy po katastrofie z 10 kwietnia 2010 r. Tam głos zabierze prezes PiS-u Jarosław Kaczyński.

Dziś w Warszawie licznie stawili się członkowie Klubów „Gazety Polskiej” z całego kraju, ale również z Londynu, Hamburga i Nowego Jorku. Przyjechali uczcić bohaterów płk. Ignacego Matuszewskiego oraz mjr. Henryka Floyar-Rajchmana – brali udział w sobotnich uroczystościach.

Członkowie Klubów „GP” będą również ochraniać Marsz Pamięci przed przyjaciółmi Stefana Michnika, czuwać nad spokojem i bezpieczeństwem uczestników.

CZYTAJ WIĘCEJ: Brat Michnika chce obalić rząd PiS. Stalinowscy zbrodniarze razem z KOD-em

Jak zaznacza w rozmowie z portalem niezalezna.pl Tomasz Skiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”, jeszcze więcej klubowiczów pojawi się w Warszawie 13 grudnia. Tego dnia o godz. 18.00 na placu Trzech Krzyży rozpocznie się organizowana m.in. przez Prawo i Sprawiedliwość wielka manifestacja z udziałem Jarosława Kaczyńskiego.

Na ten sam dzień protest zapowiadają PO, Nowoczesna i KOD. Pod odezwą nawołującą do udziału w demonstracji podpisał się również – razem z Lechem Wałęsą i Władysławem Frasyniukiem – PRL-owski wojskowy Adam Mazguła. Ten sam, który nazwał stan wojenny „kulturalnym zdarzeniem”.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Zwłoki policjanta w jeziorze

/ policja.pl

  

W Jeziorze Domowym Małym w Szczytnie odnaleziono ciało poszukiwanego od piątku słuchacza kursu podstawowego Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Okoliczności śmierci mężczyzny wyjaśniają policjanci pod nadzorem prokuratora.

Jak powiedziała podkom. Ewa Szczepanek, o zaginięciu 36-letniego mężczyzny poinformował w piątek ok. południa przedstawiciel Wyższej Szkoły Policji. Stało się to po tym, gdy 36 latek nie stawił się w piątek rano na zajęcia kursu podstawowego.

Od tego czasu rozpoczęto poszukiwania, w których wzięli udział policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, funkcjonariusze z Giżycka, strażacy oraz płetwonurkowie z Mrągowa.

"Sprawdzano drogi wylotowe ze Szczytna, dworce, szpitale. Weryfikowano relacje świadków, którzy widzieli mężczyznę w czwartek wieczorem w pobliżu lokalu gastronomicznego nad Jeziorem Domowym Małym w Szczytnie. W niedzielę w akwenie znaleziono zwłoki mężczyzny"- poinformowała rzeczniczka policji.

Obecnie na miejscu są funkcjonariusze, którzy pod nadzorem prokuratora wykonują czynności przez niego zlecone.

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl