niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Gazprom grozi PGNiG. Nowa odsłona rosyjskiej intrygi

Dodano: 29.09.2016 [18:56]
 Gazprom grozi PGNiG. Nowa odsłona rosyjskiej intrygi - niezalezna.pl
foto: pgnig.pl/dla-mediow/presspack
Tak jak przewidywaliśmy w ostatnią niedzielę, ofensywa rosyjska przeciwko obecnym władzom PGNiG dopiero się rozkręca. Pisaliśmy, że należy oczekiwać kolejnych ruchów i oto jest: kuriozalna publikacja w polskojęzycznej wersji tuby Kremla, czyli Sputniku.

Sytuację wokół szumu związanego z zablokowaniem dywidend z EuRoPol Gazu dla Gazpromu przez obecną ekipę rządzącą PGNiG skomentował niejaki Siergiej Prawosudow, przedstawiony jako ekspert (to nie pierwsza jego obecność na łamach Sputnika) „dyrektor generalny Instytutu Narodowej Energetyki”.

Choć od razu na początku zastrzega, że na prawie się nie zna, Prawosudow nie zostawia suchej nitki na PGNiG, a ostro go krytykując, przyznaje, że dotychczasowa polityka zarządu polskiego koncernu jest dla Gazpromu niezwykle uciążliwa, a nawet zagrażająca żywotnym interesom Rosjan. Prawosudow na koniec grozi niemal wprost, zapowiadając, że Gazprom podejmie wobec polskich partnerów środki nie tylko prawne, ale i gospodarcze. Zwłaszcza to drugie brzmi groźnie.

Wypowiedzi Prawosudowa wpisują się w prowadzoną od pewnego czasu operację wymierzoną w przeciwników projektu Nord Stream 2, o czym obszernie pisaliśmy w niedzielę. Teraz także świadomie wybrano moment publikacji – wpisując się w korporacyjny kalendarz PGNiG, którego zarząd musi tłumaczyć się z kwestii nagród w EuRoPol Gazie. To, że wywiad ukazał się w polskiej wersji Sputnika nie pozostawia wątpliwości, że autorzy tego pomysłu chcieli, by groźba pod adresem PGNiG miała jak największy oddźwięk.

Pan Prawosudow od lat wiernie służy Gazpromowi. Jest naczelnym korporacyjnej gazetki koncernu. Nie obca jest mu też polityka. Swego czasu był konsultantem sztabu wyborczego skrajnie nacjonalistycznej partii Rodina – jej liderem był Dmitrij Rogozin, dziś wicepremier odpowiedzialny m.in. za zbrojeniówkę.

Czym zaś jest Instytut Narodowej Energetyki? To spółka z ograniczoną odpowiedzialnością zarejestrowana w 2006 roku z kapitałem ledwie 10 tys. rubli. Wiele wskazuje na to, że jeden z wielu „think tanków” rosyjskich, faktycznie będących przykrywką dla publikacji pisanych w siedzibach służb specjalnych. Jak czytamy na początku programu Instytutu, powstał on „w celu jakościowego opracowania i promocji patriotyzmu w odniesieniu do ojczystego kompleksu paliwowo-energetycznego”. W ogóle pełno na stronach tego instytutu imperialnej propagandy, zaś fachowych analiz i komentarzy nie ma. Typowa tuba agresywnej ideologii i polityki zagranicznej Kremla.

Kierownictwo Instytutu? Jednoosobowe. Kontakt? Adresu brak, tylko jeden adres e-mail. I to wszystko dumnie zwie się Instytutem Narodowej Energetyki, a jego szef (zapewne jedyny przedstawiciel) jest chętnie cytowany w polskim Sputniku. Jest tam choćby ostra krytyka niedawnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w Chorwacji. Po dobrze artykułów i komentarzy widać, że pan Prawosudow i jego Instytut uderzają w starannie dobrane cele. Te, które zagrażają energetycznej ekspansji Gazpromu i Rosji. Atakuje przeciwników Nord Stream i South Stream, atakuje ideę energetycznego Międzymorza. Wyraźnie jest człowiekiem do zadań specjalnych, wykorzystywanym jako część dezinformacyjnych operacji.

To nie przypadek, że Gazprom tak słowami redaktora naczelnego swojego pisma przekazuje Polsce wiadomość - właśnie teraz. Tekst pojawił się wczoraj na stronie o 18.33. Nie jest to przypadek. Zleceniodawcy czekali aż stanie się jasne, jak wygląda rekonstrukcja polskiego rządu. Kolejny ruch Rosjan to tylko kwestia czasu.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

"Nie obca" piszemy razem.

PO wielkiej wojnie ojczyźnianej w rosji kiedy był ktoś pytany:
-kot twoja matka???
-rosyja!
-kto twoim ojcem??
-jozef stalin
-kim chcesz zostać?
-SIEROTĄ!!!!!!!!!!!!!
Nic a nic w ich mentalności się nie zmieniło.Nauki ich ojców obrzezanych bolszewików jest nadal aktualne!!!!!!!!!!!

Sputnik jest utrzymany w konwencji a'la "polskojezyczne idiotyzmy serwowane ku pokrzepieniu serc pozytecznych idiotow"

No I masz wpusc Kalmuka na wolny rynek a on na drugi dzien bedzie cie pouczal.Skad to takie nagle know how? Ano winnych pewnie mona szukac za Odra to te teutonskie swinie kryzackimi metodami podszeptuja caly ten antypolski jad.

Matuszce rosiji majtki z wychudzonej d... spadaja - a jedyny żywiciel gazprom na kroplówce. Takie to "imperium" - Tańcowała bida z nędza ...

No to jest groznie, bo moze im odstrzelic! Chociaz, ile wojen mac ruska chce jeszcze prowadzic i ile nowych frontow otwierac? Wystrzela wszystkie rakiety i co? Chiniole ich zadepcza!

Kiedy Jego Komusza Mać, o przepraszam, Mość PAWLAK pójdzie wreszcie do pierdla za umowę gazową z Ruskimi? NO KIEDY?

Rozumiem ze wczesniej to nasze Panstwo i rzad to bylo h..d..k..k, ale obecny rzad nie powinien zaniedbac takiego najwiekszego w obecnej Polsce przestepstwa jakim jest umowa o gaz z Ruskimi.Wiadomo ile placimy, wiadomo ze to jest bardzo zawyzona cena i tylko idiota moze myslec ze tylko tak mozna bylo ta umowe zawrzec. Doszlo do zdrady, bo nikt przy zdrowych zmyslach, zajmujac tak odpowiedzialne, strategiczne dla Polski stanowisko, nie zawiera takich umow bez prywatnych korzysci dla siebie.Teoria jest ze Pawlak zostal slono skorumpowany przez Rosjan i nawet prawdopodobnie do tej pory jakis procencik z tego gazu wplywa mu na jego konto regularnie co jakis czs.Jezeli Pawlak byl,a napewno byl przekupiony w czasie ustalania cen za gaz, nalezy mu to udowodnic poprzez sprawdzenie stanu jego konta,lub kont, przez ostatnie przynajmniej 10 lat, uniewaznic umowe z opcja zawarcia nowej na korzystnych warunkach.A lezy to w jak najbardziej zywotnym interesie Polski.

PANOWIE ROSJANIE 1!!!!----- mam propozycję!, PUTIN jako przeszkoda w przyjażni POLSKO-rosyjskiej , do ODSTRZAŁU!!!--- a wtedy jako ZDROWY RDZEŃ SŁOWIAŃSKI !!! zawojujemy tą ZGNIŁĄ LEWACKĄ EUROPĘ !!!---- w przeciwnym razie nie ODPUŚCIMY WAM !!

Tak pokazana sytuacja na łamach Niezależna.pl jest cokolwiek kuriozalna. Kto w Polsce czyta wypociny jakiegoś sowieckiego politruka wypowiadającego się na łamach jakiegoś sowieckiego szmatławca o nazwie sputnik. Oni sobie mogą tam i z powrotem umieszczać jakieś teksty , które dla nas Polaków są tak istotne jak kaczki puszczane na wodzie. Zgodnie z tym co robi nasz wreszcie Polski Rząd należy jak najszybciej odciąć się od tych sowieckich dostaw i przejść na normalne stosunki gospodarcze z normalnymi krajami / Norwegia , Dania / , których działania są jak najbardziej przewidywalne. Następnie należy zamknąć granicę z sowietami i rozpocząć normalną współpracę z normalnymi krajami.

Zastanawiam się, czy warto w ogóle wypowiadac się. Ale zapytam: na jakiej właściwie podstawie PGNiG wstrzymało dywidendę dla Gazpromu? Dlaczego oburza was,że " Prawosudow na koniec grozi niemal wprost, zapowiadając, że Gazprom podejmie wobec polskich partnerów środki nie tylko prawne, ale i gospodarcze"? Jakie ma znaczenie, kim jest niejaki Prawosudow i co to jest Instytut Narodowej Energetyki?
Po co właściwie była ta wojenka gazowa i co tym rząd osiągnie?

PGNIG wstrzymało wypłatę dywidendy na podstawia prawa. :) Tu nie ma co dyskutować. Po 8 latach PGNIG zaczyna znowu realizować polski interes a nie sowiecki jak za czasów PO

@ekaton., Kazda spolka czy biznes zarejstrowany na gieldzie ma prawo, na posiedzeniu glownych udzialowcow decyzja wiekszosci,wstrzymac wyplaty z tytulu dywident na czs okreslony lub nie.Jest to podyktowane ekspansja biznesu lub jego stratami.Jest sporo biznesow na markecie ktore nie wyplacaja dywident latami, takze to jest gra na loteri gdzie zainwestowac pieniadze zeby byc udzialowcem i miec wyplacane dywidenty.

Jak to po co? Ruscy mają mniej kasy na finansowanie Nord Stream 2, pewnie i tak znajdą gdzie indziej, ale po co im to ułatwiać, a po za tym mamy kolejną kartę przetargową w innych sprawach, bo mamy ich kasę. Oni się tego zwyczajnie nie spodziewali, a przynajmniej nie dopuszczali, że jakieś polaczki będą podskakiwać, bo przecież gdyby brali taką możliwość na poważnie, to skutecznie zablokowaliby lub utrudnili taki manewr. Przecież mają tu swoich ludzi i nikt im dotychczas nie podskakiwał czego skutkiem są najwyższe ceny za gaz w Europie dla Polski. Coś się zmienia, ale ich propaganda, to sygnał ostrzegawczy i na 100% coś już wykombinowali. Mam tylko nadzieję, że nasze służby wiedzą co lub biorą pod uwagę różne warianty ich zagrywki i w porę będziemy mogli zabezpieczyć się przed atakiem lub zminimalizować jego skutki. Sowieci mają w zanadrzu mnóstwo potencjalnych możliwości wywarcia presji na Polsce i na pewno to zrobią. Ważne jest tylko, czy jesteśmy na to przygotowani i z jakim skutkiem to odczujemy.

jeżeli odetną gaz to przestaniemy płacić proste. Stracą kasę której i tak im brakuje , a za zerwanie umowy należy się kasa tylko jak z potężnym a głupim jak but walczyć ??? trzeba leczyć !!!!

Naprawde sa Polacy co czytaja Sputnika????
Polacy czytaja rosyjskie strony? No moze zeby sie posmiac bo inaczej to ... No nie! Nie wierze!

Są Polacy czytający gazety brytyjskie, amerykańskie a nawet włoskie czy francuskie - wtedy to jest w porządku. Czytanie rosyjskich? Zaraz zostaniesz okrzyknięty agentem wpływu, kacapem i onucą. Narodowa bolszewia niestety tak ma - opluj wszystko co rosyjskie.

Nie należy czytać propagandy kacapskiego, odwiecznego wroga Polski - wedle życzenia kacapie i onuco. I wszystko na temat.

Dawno temu można było w kioskach kupić sowiecki Czerwony Sztandar - sowiecka gazeta wydawana po polsku. Lepsze było niż Radio Erewań.

o badaniach przestrzelonego ciała z katastrofy smoleńskiej - prof. Witakowski i dr Laskiewicz

www.pomniksmolensk.pl/news.php...

swiadomi patrioci WIEDZA DOSKONALE KTO? DLACZEGO?Zalicza sie do.....
-ukarani za tchorzostwo?UKRYTO ZWYCIESTWO PISu,PODANO JDEDYNIE ILOSC ZDOBYTYCH MANDATOW I DOPIERO POD NACISKIEM DZIENNIKARZY DOSTALI PROCENTOWE WYNIKI.Tylko stanowcza REAKCJA SPOLECZENSTWA-MOZE ZAPOBIEC CHAMSTWO I OSZUSTWOM-Pamietajmy o tym!Kto z nich domaga sie aktow demokracji.Jak ustalali sobie sobie sklad z monopoli medialnych ,pamietajcier o ich sondazach i gigantycznych procentach POparcia lol lol lol-wszystko bylo fikcja i iluzja.Wara wam od polskiego Rzadu od Pana Prezesa Rzadzacej Partii-trzymajcie sie od Polski i prawsdziwych solidnych Polakow z daleka,aby Rzad mogl realizowac plany zwiazane z interesem polskiego spoleczenstwa.

bye nie mal powszechny.A NALEZALO Z PERSPEKTYWY CZASU MASOWO ZAPROTESTOWAC I USUNAC RZAD PO Z POLSKI-DERENGOLADA.
Inne zagadnienia
-Podstawa umorzenia sledztwa byl brak dowodow na to ze premier wiedzial o piramidzie finansowej firmy jeszcze przed wybuchem AFERY AMBER GOLD.Co na to tasmowo,odpowiedzial p.Marek Belka,ktory informowal o piramidzie finansowej?- 2014-pamietacie Panstwo wiceministra Krolikowskiego-KTORY NIE CHCIAL BYC W RZADZIKE KOPACZ?????

Tak urządził nas niejaki prezes OSP gen. Waldemar Pawlak ! Podpisał z ruskimi umowę gazową w wyniku której płacimy najwięcej w Europie !

Logicznie rzecz biorąc, to są 3 opcje. Mają na niego haki lub wziął spore co nieco albo jedno i drugie.

Centrala Bolszewikow w Moskwie=KOD,szykuja na 11 Listopada pol miliona Bolkow=Olkow=Komoruskich.Chca sila obalic Jaroslawa Kaczynskiego i demokratycznie wybrany rzad.Zdrajcy szukuja zadyme wiencej na ten temat w Gownie Wyborczym.

NIENORMALNOSC-przez 25lat i 8lat pozostawili zgliszcza a niektorzy z nich ,kosztem rujnowania Polski-zyja jak milionerzy.Stwarzali nowoczesne niewolnictwo,np. woj.warminsko-mazurskie chwalilo sie iz maja najwieksza stope bezrobocia w Polsce i najnizsze zarobki.Dzieki temu zapewniali inwestorom bogate zasoby taniej sily roboczej.Atut to biedacy gotowi wypruwac sobie zyly za poldarmowa inwestycje w zwyklych ludzi. Chwalil sobie inwestycje slodkosci,wloskiego koncernu,ktory stwierdzil iz sa dwa panstwa w Europie z tak tanimi pracownikami Polska i Albania.Pomyslec ze te szczury,zakaly polskie maja czelnosc dezorganizowac Polski wybrany demokratycznie Rzad.Od najwybitniejszego polityka z charyzma ,naszego architekta suwerennosci trzymajcie sie z daleka szpiedzy sabotazysci ,kolaboranci-Zdrajcy Polski i Polakow!Tak niepohamowana rzadza ich wladzy i pieniedzy WSPARTA BYLA OBOJETNOSCIA WOBEC WLASNEGO SPOLECZENSTWA DRUGIEGO.
Zdemoralizowane serce utracilo zdolnosc do placzu,?OPLACALI SIE WZAJEMNIE SZCZODRZE-PREMIE NAGRODY ROZDAWALI NA OGROMNA SKALE-Ta przypominajaca grupa ....... nie zalowala pieniedzy z kieszeni podatnika takze na wlasne wygody i luksusy.

Dlatego jest kampania nienawiści wobec PO partii która zbudowała gazoport

Tak, tak. Z dwuletnim opóźnieniem (wg swojego harmonogramu, bo rząd PiS-u zakładał, że inwestycja będzie gotowa jeszcze wcześniej).
A poza tym, nie gazoport, tylko port zewnętrzny i terminal LNG.

Pielgrzym Marian: Alu co się dzieje? Jestem zatroskany o Twój stan. Wczoraj bystra i prawie celnie choć sparowałem, Dzisiaj
beznadzieja. Rozumiem, że kobieta zmienną jest, to byłoby wytłumaczenie.
Pozdrawiam samodzielnie myślących i analizujących wiadomości, Wszystkich Chrześcijan i Patriotów.

Do ala wilk .A ile PO=zlodzieje ukradli milionow przez 8 lat,palancie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl