niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 lipca 2017

Sumliński prawomocnie uniewinniony. Sąd: "to była prowokacja". Czas rozliczyć jej autorów!

Dodano: 01.09.2016 [15:40]
Sumliński prawomocnie uniewinniony. Sąd: "to była prowokacja". Czas rozliczyć jej autorów! - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Wojciech Sumliński został dzisiaj prawomocnie uniewinniony w sprawie tzw. "afery marszałkowej". Sąd uznał, że - jak napisał Sumliński - "padłem ofiarą podłej prowokacji i kombinacji operacyjnej służb specjalnych – Wojskowych Służb Informacyjnych i Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego". Teraz chyba nadszedł czas, aby rozliczyć autorów owej prowokacji.

O "aferze marszałkowej" pisaliśmy na łamach portalu niezalezna.pl dziesiątki razy. Także o roli Bronisława Komorowskiego. Pod koniec zeszłego roku zapadł wyrok I instancji.

"Wojciech Sumliński niewinny - uznał Sąd Rejonowy Warszawa-Wola. Inny oskarżony w procesie Aleksander L., były żołnierz WSI, jest winny. Sąd skazał go na 4 lata więzienia w procesie dotyczącym domniemanej korupcji przy weryfikacji WSI. W 2009 roku dziennikarz i Aleksander L. zostali oskarżeni o powoływanie się na wpływy w Komisji Weryfikacyjnej WSI i podjęcie się załatwienia pozytywnej weryfikacji oficera WSI płk. Leszka T. Jak powiedziała w mowie końcowej mecenas Konstancja Puławska, która broniła dziennikarza, Sumliński był tylko zającem, by ustrzelić tura. Chodziło o usunięcie z życia politycznego Antoniego Macierewicza" - informowaliśmy w grudniu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wyrok w aferze marszałkowej. Wojciech Sumliński niewinny

 Z kolei dzisiaj Sumliński podał na społecznościowym portalu, że wyrok jest prawomocny.

Tym samym Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał uniewinniający mnie wyrok sądu pierwszej instancji – Sądu Rejonowego dla Warszawy Woli - podkreślając, że byłem ofiarą tego procesu, cała zaś sprawa była prowokacja służb specjalnych skierowanych zarówno przeciwko mnie jak i komisji weryfikującej żołnierzy WSI. Jednocześnie Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał – wbrew stanowisku Prokuratury !!! - wyrok 4 lat bezwzględnego więzienia dla pułkownika Aleksandra Lichockiego, uznając go za współsprawcę prowokacji i kombinacji operacyjnej.


Wojciech Sumliński jest niewinny, ale kiedy karę poniosą autorzy tej prowokacji?
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wojciech Sumliński niewinny - uznał Sąd Rejonowy Warszawa-Wola, ale dlaczego nie ma oskarżenia przeciwko Bredzisławowi Bul Lewatywie WSIokom, Sowie, i pro Cyvili?

Przecież Bredzisław Bul Lewatywa nie dośc że kłamał, popełnił krzywoprzysięstwo to ten soviecki parobek, wybitny tępak upokorzył instytucję sądownictwa i zrobił z sądu cyrk!

Bronisław K-Bul zapewne jest sprawcą nie jednej takiej
podłej roboty! ... Że ten osobnik nadal mocno korzysta z
nietykalnosci?! Tylko szarzy zloczyńcy są rozliczani!
I wychodzi na to, jak mówi nasze odwieczne powiedzenie,że
kruk krukowi oka nie wykole,bo każdy z nich jest u góry,.
a rteszta tylko na dole...!

Bardzo się cieszę. Takie wyroki przywracają odrobinę wiary w polski wymiar sprawiedliwości. Temu prokuratorowi należałoby napluć w twarz. Jak można z pełną świadomością, na podstawie kłamstw bo nie były nawet poszlaki oskarżać niewinnego człowieka? To już padliną jest mniej obrzydliwa niż tacy ludzie jak prokurator "kukiełka" i jego mocodawcy.

Brawo Sulminski ! Teraz Bulowi dupa sie pali

Brawo i szacunek dla Pana Panie Sumliński. Gratuluję wytrwałości i determinacji w walce o prawdę.

"ale kiedy karę poniosą autorzy tej prowokacji?" Nigdy.
Ponawiam: panie Ziobro, nie ma Pan narzędzi! Bez wymiany kadr nic Pan nie zrobi z tym aparatem ścigania!

Czas rozliczyć plemienne sądy, prokuratury, adwokatury, radcostwa i na koniec sam miodek czyli KOMORNIKÓW. Tym ostatnim spokojnie można bez sądu zabrać 95% majątku, reszcie po 80%, bo będzie się zabierać nieprawnie zagarnięte czyli ukradzione

Czekam z niecierpliwością na publikację aneksu do raportu o WSI oraz zbiorów zastrzeżonych z archiwów IPN.Czy są aż tak niewygodne ????? To długie zwlekanie staje się trochę podejrzane!!!!!!To była obietnica wyborcza.

Obawiam się, że jeszcze długo poczekasz, bo tam na pewno jest sporo informacji o księżach TW, a to mogłoby wstrząsnąć kościołem, a jak wiadomo PiS jest kościelny aż do przesady.

Z całym szacunkiem i sympatią do pana Sumlińskiego, którego książki czytałem z zapartym tchem - chciałbym wiedzieć, co w sprawie inspirowania się powieściami innych autorów, o których pisał LisWeek(którego szczerze nienawidzę). Szczególnie niepokoi mnie fragment, w którym Komorowski zwraca się zbulwersowany do żołnierzy z bodajże Świdnika("...miałem prawo się spodziewać..."). Bo uważam to za mało prawdopodobne, że Komorowski walił cytatami z McLeana rozmawiając z żołnierzami(znając jego "wykształcenie")>

Może ktoś zna jakieś nowe fakty w tej sprawie, czy Pan Wojtek ostatecznie wyjaśnił ten domniemany proceder?

Proszę udać się na blog Pana Wojciecha, tam jest odpowiedz...

Panie Wojciechu, moje gratulacje. Czas teraz na rozliczenie Komorowskiego i reszty oszustów, którzy zmarnowali Panu życie. Niech Pan mu nie odpuszcza. To bardzo niebezpieczny człowiek.

Pan Sumlinski przeszedl pieklo za czasow Tuska i Komoruska,zachowal sie jak bohater,Tusk jak szczur uciekl do Brukseli,a bul udaje przyglupa i mowi ze go chca POsadzic o kradziez obrazu" bydlo na pastwisku"!

A co z tym nozownikiem z rodu Walesy. Jakas dziwna cisza. Gdzie nowe wiadomosci?

Gratuluję p.Wojtku.Mam nadzieję,że pańska epopeja się skończy.Teraz czas rozliczyć winnych.

Polski rząd chce pod przymusem szczepić dorosłych szczepionką posądzaną o wywoływanie autyzmu - projekt rozporządzenia ministra zdrowia z dnia 26.08.2016 w sprawie metod zapobiegania odrze.
Czy chętnie przyjmiecie solidną dawkę rtęci do organizmu? Jeśli nie policja pod przymusem wam pomoże...
Takie mamy rządy - niezależnie czy to PO czy PIS! Obydwie są siebie warte!

Szczepienia przymusowe są bezprawne, niezgodne z konwencjami międzynarodowymi i art. 39 konstytucji. Nie pozwolę się zaszczepić. Jak będzie trzeba to się będę nawet do Strasbourga odwoływać.

Dlatego demony pookrągłostołowe tak wyją

Trzeba dużych pokładów hipokryzji,żeby używając w powyższym artykule terminu >afera marszałkowa< pominąć tego,który jako pierwszy tak nazwał tą aferę i zebrał fakty w książkę >>Afera marszałkowa<<. Czyżby autor tego artykułu uległ prewencyjnej amnezji,że nie może wydukać imienia blogera Aleksander Ścios ?Spada nakład politycznej poprawności

Dlaczego "dobra zmiana" utrzymuje ochronę i apanaże dla antynarodowych zdrajców wałęsy/kwaśniewskiego/komorowskiego ? Dlaczego "dobra zmiana" ograniczyła za pośrednictwem "audytu" "rozliczenie" Bronisława K. wyłącznie do lat jego (p)rezydentury co przyzwala na bezkarność BK w aferze Pro Civili? Dlaczego "dobra zmiana" łamie przedwyborcze zobowiązanie i nie ujawnia aneksu do raportu z werfikacji WSI oraz torpeduje przywrócenie śledztwa prok.A.Witkowskiemu (o co zabiegał m.in. w swojej petycji pan W.Sumliński? Dlaczego "dobra zmiana" w swojej "ustawie deubekizacyjnej" wytworzyła furtkę prawną dla bezkarności wojskowej bezpieki? Dlaczego "dobrej zmianie" po drodze z dealem z sierpomłotową komuną(koncepcja hanzeatycka Prus Wschodnich i koncepcja chińskiego "nowego jedwabnego szlaku")?

Odpowiedź jest prosta.
Nikt za nic nie będzie odpowiadał.

Bronek mało pamięta, potem
będzie chorował, a na koniec zrobią mu łaskę, tzn.
zorganizują huczny pogrzeb, kto wie czy nie większy
niż u Wojciecha.

A kiedy prawicowa prasa zacznie patrzeć na ręce własnemu rządowi? To ważne żeby rozliczyć złodziei, takich jak HGW. Ale czemu wyskoki np. Szyszki przechodzą bez komentarza? Jego oszustwo w oświadczeniu majątkowym sprzed paru tygodni, a dziś dotacja 300tyś zł, którą przyznał katedrze na uczelni Rydzyka... którą prowadzi on sam z własną córką. I to nie wymaga komentarza? Boicie się PiS-u, boicie się że jak coś wytkniecie to wam cofnie prenumeratę i zmniejszy licznę cytowań w Wiadomościach? Gdzie się podziała "niezależność"?

za Komoruskiego można było się bać tyle ludzi odebrało sobie życie bez udziału osób trzecich , lub odebrano im, lub zatańczyli się na śmierć. Wchodzono rano np do studenta były wyroki , co nie słyszałeś ? Pomyśl trochę. Nie strasz PiSem.

Wady rządu PO usprawiedliwiają patrzenie przez palce na wady obecnego rządu? Dziwna logika. W ten sposób, każdy rząd będzie coraz gorszy, bo media będą mu pozwalać na coraz więcej.

Idiotos. Szczuj nikt w to ci nie uwierzy. 8 lat nie dano nawet złotówki. Uczelnia UMK w rankingach 5 miejsce nigdy nie dofinansowana. Słuchaj TVN i GKoszerna czyta jto gratuluje prawdziwych wiadomości.

Naucz się szacunku czerwony prostaku. Ojciec Rydzyk to nie twój kolega. Próbujesz robić zamieszanie, ale ci sie nie uda.
A może jedź do Moskwy Putin takich jak ty potrzebuje. W Polsce już nie macie szansy WSIoki, UBowcy i inne tego typu pomioty.

Czy tu jest jakiś argument, bo nie widzę?

Kmicic< aleś troll, przebijasz wszystkich średnich trolli.

Patrzenie rządowi na ręce to trolowanie?

W twoim POlszewiku dyżurny wykonaniu oczywiście !!
Ale jeszcze odPOwiesz za to wszystko, razem z tym całym szujostwem III RP PO WSI GW TVN! Zawsze przeciwko Polsce, zawsze przeciwko dobrym zmianom ! Hańba i zaprzaństwo !
Naród się budzi i już PO was idzie ! !!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl