Nie tylko Niemcy odbierają polskie dzieci. W Holandii już 100 takich przypadków...

kheinz (pixabay)

Holendrzy odebrali polskim rodzicom tylko w ostatnim roku ponad 100 dzieci - alarmuje przedstawiciel Reduty Dobrego Imienia w Amsterdamie. Niektóre z kobiet, którym odebrano potomstwo, popełniły samobójstwo.

Informowaliśmy ostatnio, że na początku sierpnia w szpitalu w Esslingen doszło do skandalu. Urzędnicy tamtejszego Jugendamtu odebrali Polce jej trzydniowe dziecko. Zaraz potem zadecydowano o nadaniu niemowlęciu niemieckiego obywatelstwa. Głównym powodem tego kroku były jakoby obawy urzędu, iż kobieta nie będzie w stanie wykarmić noworodka. Według rodziny kobiety działania niemieckich urzędników od początku sugerowały jednak, iż zamierzają oni bez względu na okoliczności odebrać jej dziecko.

Okazuje się, że do równie dramatycznych scen dochodzi w Holandii. Przedstawiciel Reduty Dobrego Imienia w tym kraju informuje, że tylko w ostatnim roku zanotowano ponad 100 przypadków odebrania Polkom dzieci - w tym przynajmniej, kiedy nastąpiło to zaraz po porodzie. Niektóre z kobiet, którym odebrano potomstwo, popełniły samobójstwo. 

Polskim rodzinom pokrzywdzonym przez holenderskie instytucje pomaga fundacja Euro Polonia - działająca niestety bez wsparcia ambasady. Na stronie tej placówki znajduje się jednak ostrzeżenie mówiące o nastawieniu Holendrów do rodzin:

Wiele zachowań w relacjach między rodzicami a dziećmi, prawnie i kulturowo dopuszczalnych w Polsce, w innych państwach traktowanych jest jako naruszenie praw dziecka skutkujące surowymi konsekwencjami. Do tej kategorii zalicza się np. krzyk czy płacz karconego dziecka, nawet jeśli został wywołany bez użycia przemocy fizycznej.

Przypadki niewłaściwych postaw w rodzinach mogą być zgłaszane tak przez szpitale, szkoły jak i sąsiadów właściwym służbom socjalnym, które działając dla dobra dziecka, mogą ingerować w życie rodzinne obywateli polskich zamieszkałych w Holandii. 
Źródło: niezalezna.pl,telewizjarepublika.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Obchody 2771. urodzin Rzymu

/ kirkandmimi

Orszaki grup w historycznych strojach, spektakle i tańce na ulicach - tak obchodzono w niedzielę 2771. urodziny Rzymu. Przemarsze zespołów w kostiumach z czasów starożytnych obserwowały na ulicach Wiecznego Miasta tysiące rzymian i turystów z całego świata.

W tym roku urodziny Rzymu, przypadające w sobotę, świętowano przez dwa dni.

Do stolicy Włoch przybyły grupy historyczne z całego kraju i zagranicy.

Na ulicach, w rejonie Circus Maximus, Ust Prawdy i Koloseum można było zobaczyć setki mężczyzn, kobiet i dzieci w antycznych tunikach. Były zespoły w kostiumach rzymskich żołnierzy i formacji gwardii cesarskiej w pancerzach, z tarczami oraz mieczami.

W czasie ulicznych spektakli i parad kostiumowych prezentowano zwyczaje i tradycje z czasów Cesarstwa. Zorganizowane zostały gry i zabawy dydaktyczne dla dzieci, koncert rzymskich piosenek.

Z okazji urodzin Rzymu zafundowano wszystkim bezpłatne wejście do miejskich muzeów.

Zgodnie z legendą miasto zostało założone 21 kwietnia 753 roku p.n.e. przez mitycznych braci Romulusa i Remusa – synów boga Marsa i Rei Silvi, kapłanki bogini Westy.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl