niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Prezes Rzepliński doczekał się... Ostra riposta sędziego Muszyńskiego

Dodano: 19.08.2016 [16:30]
Prezes Rzepliński doczekał się... Ostra riposta sędziego Muszyńskiego - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
Sędzia Mariusz Muszyński zabrał głos w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. W otwartym liście do mediów wyraża swoje wątpliwości, czy ostatni wyrok TK z 11 sierpnia, ws. ustawy o TK, w ogóle jest „wyrokiem”.

Sędzia przypomniał, że orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego obowiązuje od momentu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw, o czym wielokrotnie pisał sam Trybunał.

„Ten spór to poważny problem z zakresu funkcjonowania państwa i równowagi władzy” – napisał sędzia Muszyński.


Stwierdził również, że ma prawne wątpliwości, czy rozstrzygnięcie z 11 sierpnia można traktować jako wyrok Trybunału

"Nie spełnia ustawowych warunków przewidzianych dla orzeczenia TK”

– czytamy w oświadczeniu.

O statusie wyroku nie świadczy nadruk na papierze słowa >wyrok<, ale również spełnianie przez taki akt wszystkich standardów prawa przewidzianych dla wyroku”

– napisał.

Sędzia napisał również, że nie ma podstaw prawnych, na podstawie których można go pozbawić możliwości orzekania. Odniósł się w ten sposób do śledztwa, jakie podjęła Prokuratura Regionalna w Katowicach ws. niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez prezesa TK.

Pozbawienie mnie możliwości orzekania nie znajduje takich podstaw i przekracza granice prawa. Podważa mój status sędziego, a tym samym godzi w konstytucyjne prawo Sejmu do wyboru sędziów TK i narusza konstytucyjną równowagę władz”

– napisał Muszyński.


Sędzia pisze, że jego wybór wcale nie był nielegalny, co miał potwierdził sam TK.

„ (...) orzeczenie K 34/15 z 3 grudnia 2015 r. potwierdziło zgodność z konstytucją przepisu ustawy dotyczącego terminu składania wniosków z nazwiskami kandydatów (art. 137 ustawy z 25 czerwca 2015 r. o Trybunale konstytucyjnym). Nie było – jak się próbuje wmówić opinii publicznej – orzeczeniem o rzekomej nielegalności mojego wyboru” – napisał.


„Po pierwsze, Trybunał nie jest kompetentny do kontroli aktów wyboru sędziów TK, ani sposobu dokonywania tych aktów przez Sejm. Po drugie, uzasadnienie do postanowienia, które Pan(przyp. red.Rzepliński) przywołuje zamiast sentencji wyroku, nie jest wiążącą prawnie częścią orzeczenia, a jedynie przedstawia motywy działania składu orzekającego. Po trzecie, akurat w przywołanej sprawie, zawarte w uzasadnieniu motywy nie mają żadnego związku z sentencją o umorzeniu” – napisał sędzia Mariusz Muszyński.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Skąd wiadomo że "filantrop" i spekulant (na granicy oszustw) lewak a na pewno fartuszkowy Soros nie finansuje takich Rzeplinów i tym podobnych michnikowatych i sturowatych

Komunistyczny fanatyk ze zbrodniczej PZPR uzurpujacy sobie wladze nad Panstwem Polskim i Narodem Polskim to sabotazysta, dywersant i skrajny terrorysta ktorym natychmiast powinny sie zajac Polskie Sluzby Specjalne na czele z Polskim Kontrwywiadem!! Nie sposob zrozumiec dlaczego pozwolono tym zaprzancom hasac i opluwac Polske do woli i do tej pory jeszcze nikt z tych łajdakow, łotrow sabotazystow terrorystow z TK, kod, po-psl, n'ienormalni jeszcze nie siedzi w pierdlu..!!

Rzeplinski strzelil sobie w kolano i teraz rane lize

Dziś metr Rzeplińskiego ma tylko 121 centymetrów (1MR=121cm).

Może referendum w tej sprawie

Tak.

POdlosc jest wypisana na tym WREDNYM RYJU tego CHAMA rzecipolinskiego !!!!! TFFFFFUUUUUUUJJJJJJJJ !!!!!

"Rzepliński to Nikodem Dyzma sprawiedliwości".Przede wszystkim to jest komuszek i ma poprzewracane w głowie.Soros też płaci?

Brawo Panie sędzia Muszyński!
Tak trzeba -mówić otwartym tekstem uzywając rzeczowych argumentów.To mi się podoba.Nie tylko p.sędzia Rzepliński "ma rację",ale trzeba wsłuchać się też w racje drugiej strony czego niestety p.Rzeplińskiemu brakuje w jego zacietrzewieniu i swoistym zadufaniu.

Krolowa Rzeplinski.

To jest wyrok tylko "WYROK W IMIENIU PLATFORMY OBYWATELSKIEJ" taka jest prawidłowa forma!!!!!

Na tym polega idea tego typu instytucji - obecne wyroki mają zapadać głosami sędziów wybranych przez PO i SLD - wtedy mamy 100% pewności, że niezgodności z Konstytucją będą sumiennie tropione. Podobnie, kiedy do władzy dojdzie Nowoczesna / zreformowane PO / ktokolwiek inny - to wtedy sędziowie wybrani przez PiS mają patrzeć nowej władzy na ręce.

Trybunał złożony z ludzi wybranych przez partię będącą aktualnie przy władzy nie spełni zbyt dobrze swojego zadania, co było bardzo widoczne pod koniec rządów PO...

W ten sposób paraliżuje się pracę rządu. I taki był zamysł PO wybierając na zapas sędziów tuż przed wyborami. Na wypadek przegranej dalej by mieli wpłym na pracę Sejmu i rządu.

Możesz podać przykład, w jaki sposób TK paraliżuje pracę obecnego rządu? Co im konkretnie uniemożliwia (oprócz przejęcia władzy nad TK, oczywiście)?

przerażony....raczej głupi!

On naprawdę jest przerażony, że nie wróci wszystko tak, żeby było po staremu. Poczytaj jego inne wpisy. On jest przerażony wszystkimi zmianami, których zwyczajnie nie chce.

Przerażona jest ta cała banda złodziejskich źydokomuchoruskich świń z odrąbanymi ryjami od koryta.Dlatego tak przeraźliwie kwiiiczą,coraz głośniej wrzeszczą w piekłogłosy,tylko może jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego,że to im i tak nic nie da.

szkoda tlumaczyc tobie. Tobie juz nic nie pomoze.

Miejsce czerwonych świń jest w chlewie.
Rozwiązać ten sowiecki bastion jakim jest TK, a świnie zagnać do chlewu.

czerwona swina sama od pelnego koryta nie odejdzie, musi dosac kopa w ryj

********* CHWILA NA PATRIOTYCZNE ZASTANOWIENIE...*** Już nawet małe dzieci wiedzą , że przyczyne kłótni należy likwidować aby można dalej *bawić się w piaskownicy*. Obecny tzw. konflikt Trybunału Konstytucyjnego bardzo drogo kosztuje podatników we wszystkich obszarach. Wrogowie Polski "PO","nowoczesna", "PSL" i tzw."KOD" stoją na straży aby ten *konflikt* trwał przez całą kadencje obecnych władz czyli do następnych Wyborów Samorządowych i Parlamentarnych(sic?). Obudźcie się Polscy Patrioci i zastanówcie się- czy jest możliwość ZDELEGALIZOWANIA TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO poprzez REFERENDUM? Jeśeli Naród Polski w 70% poprze REFERENDUM z punktami o Zmianie Konstytucji RP,Likwidacji spornego Trybunału Konstytucyjnego to znaczyć będzie, że URATOWALISMY POLSKE !. Moja pewność wypływa z faktu, że tzw.totalna opozycja nie podejmie żadnych rozmów negocjacyjnych!. Na 100% ! Zmiana Prezesa TK też niczego pozytywnego nie zmieni!. Dlatego APELUJE do Wyższych Uczelni,KOMISJI KRAJOWEJ NSZZ"SOLIDARNOSC" do wszystkich organizacji NARODOWYCH, Związków Rolniczych, do samorządów wszystkich szczebli do mediów Patriotycznych, TV TRWAM,RADIO MARYJA i organizacji polonijnych o POMOC w PRZEPROWADZENIU ARCYWAZNEGO DLA POLSKI REFERENDUM!. Czyli Polacy! WSZYST KIE RECE NA POKŁAD!. Jeżeli nie My Polacy to kto dopomoże cierpiącej Ojczyźnie Polsce ?. SZCZESC BOZE POLACY!.

SYLWESTER
POPIERAM, to by bylo bardzo dobre, pokazmy Polacy, ze nas na to stac. Czekam o rozpisanie referendum. Jesli sie nie myle, to Kukiz tez zbiera jakies podpisy, dolaczmy do nich, im nas wiecej, tym lepiej. Dobrze by bylo zeby Polonie tez wziazc pod uwage. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego, z takim haslem do REFERENDUM.

Znalezione w sieci : "Dziwię się,że żadne środowisko nie odważy się apelować do @AndrzejDuda o rozpisanie referendum w/s rozwiązania Trybunału Konstytucyjnego." https://twitter.com/SciosBezde...

Trybunał Konstytucyjny to brzmi dumnie. Ale to indywiduum, jakkolwiek byśmy go nie nazwali = Toranaga, czy Muslim Magomajew, zawsze pozostanie tylko bufonem. Bo nie da się zrobić z chabety konia wyścigowego.

Mówisz o sobie? Jak Ci się pan Z. do duupy dobierze to wtedy może zrozumiesz o co chodzi. Mamy trójpodział władzy, po to aby takie zero nie robiło sobie folwarku z Państwa, a właśnie do tego zmierza.

Ciężko jest argumentować na portalu,gdzie płacą gimnazjalistom za pisanie.Suweren by miał rację gdyby PIS przyspawany do klamki USA miało 2/3 w sejmie.Bełkot o demonokracji mnie śmieszy -jak 2 meneli spod budki z piwem może decydować o życiu Profesora jakiejkolwiek uczelni?Teraz niestety tak się dzieje.

Także profesor może być chamem i prymitywem. Bo tytuł znaczy tyle, że został wyedukowany ale czy wychowany?

Niesłychanie głębokie argumenty podałeś. Jakby wprost z marszu KOD, głupkowate brednie emerytów esbeków i ich zdegenerowanych umysłowo żon.

Najpierw musiałby mieć za co się do d... dobrać. Elik, jak ci się kita pali, to nie czekaj na Pana Z. tylko odpalaj np. do Ekwadoru. Im mniej takich jak ty, tym lepiej.
A propos trójpodziału władzy, to przede wszystkim mamy demokrację i to suweren decyduje kto ma rządzić, a nie ten kto ten trójpodział wymyślił by trzymać lejce bez względu na to co suweren zdecyduje.

Bardzo ważne oświadczenie Tomasza Siemoniaka:

http://demotywatory.pl/4587784

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl