Zalegalizowali marihuanę?

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

Sejm faktycznie zniósł w Polsce bezwzględną karę za posiadanie narkotyków. Bo jeśli prokurator uzna, że ktoś ma narkotyków niewiele, może odstąpić od karania. Ucieszą się dilerzy, ucieszą się narkomani. Zmartwią rodzice, - pisze fakt.pl

Wczoraj dla narkotyków zrobiono groźną furtkę, - uważa portal. - Posiadanie narkotyków będzie w Polsce bezkarne. Głosami PO, SLD i PSL Sejm przyjął przepis, że prokurator może odstąpić od ścigania zatrzymanego, jeśli stwierdzi, że narkotyków miał niewielką ilość, na własny użytek i pomoże namierzyć dilera. – Którą mafię pan dzisiaj poparł? – zapytała pod czas posiedzenia Sejmu posłanka PiS Beata Kempa ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego, który przekonywał posłów do poparcia zmian w prawie.

– Platforma jest cyniczna, bo zachowuje penalizację za posiadanie, ale daje jasny sygnał, że kar nie będzie – cytuje słowa Jarosława Kaczyńskiego fakt.pl. Jeśli prezydent podpisze tę nowelizację, to od widzimisię prokuratora będzie zależało, czy posiadacz narkotyków usłyszy zarzuty, czy zostanie puszczony wolno. Ustawa nie precyzuje bowiem określenia „nieznaczna ilość narkotyku”, nie wiadomo też, co dokładnie oznacza pomoc w ściganiu dilera. O wszystkim będzie teraz decydował śledczy.

Zmiany proponowane przez ministerstwo sprawiedliwości wywołały w Sejmie burze, - pisze fakt.pl. Poseł PiS Marek Suski ironicznie zauważył, że za rządów PO wszystko zdrożeje, ale narkotyki będą tańsze. W sukurs opozycji przyszedł Eugeniusz Kłopotek z PSL. Jako jedyny poseł koalicyjny zagłosował przeciw.

Platforma Obywatelska przekonuje, że nowy przepis to ratowanie życia młodym ludziom, którzy łapani na posiadaniu skręta mogą trafić do więzienia. W kuluarowych rozmowach wielu jej posłów jednak przyznaje, że niepokoi pozostawienie prokuratorowi wolnej ręki przy ocenie takiej sprawy.

Minister Kwiatkowski zapewnia, że ustawa nie jest łagodniejsza, a ostrzejsza, - dodaje fakt.pl Bo podwyższono kary dla dilerów. Co ciekawe, jednocześnie twierdzi, że naiwnością jest twierdzenie, że wysokie kary za posiadanie narkotyków odstraszają młodych ludzi. – Konflikt z prawem karnym jest nieopłacalny i zawsze pociąga za sobą negatywne skutki dla każdego, kto w ten konflikt wejdzie – mówił niedawno minister do uczniów łódzkiej szkoły, gdzie prowadził lekcję prawa. Jak im teraz wytłumaczy, że uchylił furtkę do unikania takich skutków za posiadanie narkotyków?, - pyta fakt.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze
Waszczykowski: Już dawno wstaliśmy z kolan.…

Waszczykowski: Już dawno wstaliśmy z kolan.…

Berlin: Tłumy protestujących pod lokalem, w…

Berlin: Tłumy protestujących pod lokalem, w…

Koalicjant Merkel nie godzi się na budżet…

Koalicjant Merkel nie godzi się na budżet…

Rosyjski generał zabity w ataku…

Rosyjski generał zabity w ataku…

Wybory do Senatu we Francji. Porażka Macrona…

Wybory do Senatu we Francji. Porażka Macrona…

Waszczykowski: Już dawno wstaliśmy z kolan. Polska nie jest marginalizowana

/ Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

- Polska nie jest w jakiś sposób marginalizowana, jest krajem, który jest postrzegany jako ważny, współpracujący - powiedział minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski. Minister Waszczykowski w rozmowie z korespondentem RMF stwierdził, że "już dawno wstaliśmy z kolan, udało się". Jako przykład niezależnej, międzynarodowej polityki polskiej podaje liczne wizyty międzynarodowe, jakie odbyła delegacja rządowa.

Powiedział: "obok mojej wizyty mamy tu, w Waszyngtonie wizytę ministra obrony narodowej pana Antoniego Macierewicza". Twierdzi, że mądra polityka na arenie międzynarodowej, to nie tylko "intensywne kontakty z Amerykanami", bo wspomina również "dwie ważne wizyty naszych ministrów w Paryżu".

13 września minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, na zaproszenie minister ds. sił zbrojnych Francji, pani Florence Parly, przebywał z wizytą w Paryżu, gdzie były poruszane między innymi kwestie współpracy wojskowej oraz w dziedzinie bezpieczeństwa. Także minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska spotkała się 20 września w Paryżu ze swoją francuską odpowiednik Muriel Penicaud ws. dyrektywy o pracownikach delegowanych.

Mówiąc o polityce międzynarodowej, szef MSZ przypomniał również wizytę premier Beaty Szydło w Bułgarii.

Premier Beata Szydło przebywała z oficjalną wizytą w Sofii, na wspólnej konferencji prasowej z szefem bułgarskiego rządu Bojko Borisowem podkreśliła, że Bułgaria jest państwem "godnym zaufania".

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Wynik AfD to wina PiS czy może jednak Merkel? Internauci komentują wybory w Niemczech

/ Twitter.com/@CDU

Dziś w Niemczech odbyły się wybory do Bundestagu i poznaliśmy już ich wstępne wyniki. Zwyciężyła koalicja CDU/CSU. Cieszyć nie będzie się raczej Martin Schulz i jego SPD. Przeciwnie mają się natomiast działacze antyimigranckiej AfD, której wynik jest chyba najbardziej dyskutowanym wątkiem dzisiejszego głosowania. Sprawdziliśmy, co o wyborach do Bundestagu napisali polscy twitterowicze.

13,5 proc. dla Alternatywy dla Niemiec było dość sporym zaskoczeniem i wątek ten dominował w komentarzach zamieszczanych na Twitterze. Wiele osób nurtowało, skąd tak duże poparcie. Wątpliwości nie miał znany anty-PiS-owiec, Waldemar Kuczyński, który z miejsca wskazał, że za tym wszystkim musi stać... Jarosław Kaczyński i jego partia. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Wybory do Bundestagu wygrała partia Angeli Merkel

Pojawia się jednak pewna niekonsekwencja, którą odpowiadający Kuczyńskiemu twitterowicze szybko wychwycili:

Taką narrację, co zauważył Wódz, wybrał nie tylko Kuczyński.

Na potwierdzenie Tomasz Lis pisze o walce.

Sprawę rozjaśnia Piotr Semka, komentując wywód Macieja Knapika.

Bo komu tak naprawdę służy, a komu szkodzi AfD?

Już na poważnie. Niby było blisko stwierdzenia, że wzrost poparcia dla AfD to przede wszystkim efekt polityki otwartych drzwi realizowanych przez rząd Angeli Merkel, ale jednak to PiS zrobił źle.

Twitterowicze zastanawiają się, jak po wpisie o Merkel wyglądać będzie przyszłość redaktor Wielowieyskiej.

Redaktorzy "Wyborczej" nie dają się jednak zbić z pantałyku - że niby PiS i AfD to dwa bratanki, choć na potwierdzenie tej tezy czasami warto mieć dowody. Ale tylko czasami.

Wygrana partii Angeli Merkel to jedno. Mandat do rządzenia - to drugie.

Tylko SPD żal. Zawsze to jakaś instancja u zachodnich sąsiadów

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl