Zalegalizowali marihuanę?

Olga Alehno

Szefowa działu „świat” w „Gazecie Polskiej Codziennie”. W tygodniku „Gazeta Polska” kieruje działem „Światowa prasa o Polsce”.

Kontakt z autorem

Sejm faktycznie zniósł w Polsce bezwzględną karę za posiadanie narkotyków. Bo jeśli prokurator uzna, że ktoś ma narkotyków niewiele, może odstąpić od karania. Ucieszą się dilerzy, ucieszą się narkomani. Zmartwią rodzice, - pisze fakt.pl

Wczoraj dla narkotyków zrobiono groźną furtkę, - uważa portal. - Posiadanie narkotyków będzie w Polsce bezkarne. Głosami PO, SLD i PSL Sejm przyjął przepis, że prokurator może odstąpić od ścigania zatrzymanego, jeśli stwierdzi, że narkotyków miał niewielką ilość, na własny użytek i pomoże namierzyć dilera. – Którą mafię pan dzisiaj poparł? – zapytała pod czas posiedzenia Sejmu posłanka PiS Beata Kempa ministra Krzysztofa Kwiatkowskiego, który przekonywał posłów do poparcia zmian w prawie.

– Platforma jest cyniczna, bo zachowuje penalizację za posiadanie, ale daje jasny sygnał, że kar nie będzie – cytuje słowa Jarosława Kaczyńskiego fakt.pl. Jeśli prezydent podpisze tę nowelizację, to od widzimisię prokuratora będzie zależało, czy posiadacz narkotyków usłyszy zarzuty, czy zostanie puszczony wolno. Ustawa nie precyzuje bowiem określenia „nieznaczna ilość narkotyku”, nie wiadomo też, co dokładnie oznacza pomoc w ściganiu dilera. O wszystkim będzie teraz decydował śledczy.

Zmiany proponowane przez ministerstwo sprawiedliwości wywołały w Sejmie burze, - pisze fakt.pl. Poseł PiS Marek Suski ironicznie zauważył, że za rządów PO wszystko zdrożeje, ale narkotyki będą tańsze. W sukurs opozycji przyszedł Eugeniusz Kłopotek z PSL. Jako jedyny poseł koalicyjny zagłosował przeciw.

Platforma Obywatelska przekonuje, że nowy przepis to ratowanie życia młodym ludziom, którzy łapani na posiadaniu skręta mogą trafić do więzienia. W kuluarowych rozmowach wielu jej posłów jednak przyznaje, że niepokoi pozostawienie prokuratorowi wolnej ręki przy ocenie takiej sprawy.

Minister Kwiatkowski zapewnia, że ustawa nie jest łagodniejsza, a ostrzejsza, - dodaje fakt.pl Bo podwyższono kary dla dilerów. Co ciekawe, jednocześnie twierdzi, że naiwnością jest twierdzenie, że wysokie kary za posiadanie narkotyków odstraszają młodych ludzi. – Konflikt z prawem karnym jest nieopłacalny i zawsze pociąga za sobą negatywne skutki dla każdego, kto w ten konflikt wejdzie – mówił niedawno minister do uczniów łódzkiej szkoły, gdzie prowadził lekcję prawa. Jak im teraz wytłumaczy, że uchylił furtkę do unikania takich skutków za posiadanie narkotyków?, - pyta fakt.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Prezes PiS rekomendował poparcie wniosku prokuratury

/ senat.gov.pl

Prezes PiS Jarosław Kaczyński prosił nas podczas posiedzenia senackiego klubu PiS, rekomendował poparcie wniosku prokuratury ws. wyrażenia zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta - powiedział wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

Senat będzie dziś głosował nad wnioskiem prokuratury w sprawie wyrażenia przez izbę zgody na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta.

Bielan został zapytany przez dziennikarzy, czy podczas czwartkowego posiedzenia klubu senackiego PiS prezes Jarosław Kaczyński rekomendował, żeby senatorowie poparli wniosek prokuratury.

Pan prezes był na posiedzeniu klubu senackiego i nas o to poprosił, rekomendował

- oświadczył wicemarszałek.

Na pytanie czy przyczyną tego był fakt, że we wtorek senacka komisja regulaminowa zarekomendowała odrzucenie wniosku o wyrażenie zgody na zatrzymanie senatora Koguta, wicemarszałek odpowiedział:

Pan prezes często nas odwiedza jako klub senacki, decyzja komisji zapewne wpłynęła na jego determinację, żeby z nami porozmawiać.

Dopytywany, czy senatorowie zostali przekonani przez prezesa PiS wicemarszałek odpowiedział, że "trzeba pytać innych kolegów". Pytany, czy prezes przekonał jego dodał, że "był już przekonany jeszcze przed wizytą pana prezesa".

CZYTAJ TEŻ: Senat zajmie się sprawą Stanisława Koguta

W grudniu ub.r. CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, w tym m.in. syna senatora Koguta, który jest wiceprezesem zarządu małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym; prezesem tej fundacji jest senator Kogut. Prokuratura chce postawić zarzuty również parlamentarzyście, który już sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl