niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Wielki Wyjazd na Węgry. NASZA RELACJA

Dodano: 15.03.2016 [10:13]
Wielki Wyjazd na Węgry. NASZA RELACJA - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Uczestnicy organizowanego przez kluby „Gazety Polskiej” Wielkiego Wyjazdu na Węgry dotarli do Budapesztu. We wtorek wezmą udział w uroczystościach z okazji Święta Narodowego Węgier. W wyjeździe biorą udział członkowie klubów „Gazety Polskiej” oraz przedstawiciele redakcji „GP”.  
 
15 marca to dzień upamiętniający niepodległościowy zryw jakim była Rewolucja Węgierska trwająca od 1848 roku do 1849. W walkach o wolność Węgrów wzięło udział wielu Polaków, w tym generał Józef Bem nazywany bohaterem dwojga narodów.

Na zdjęciu: Tomasz Sakiewicz, Ryszard Kapuściński i premier Węgier Viktor Orban16:19
Narodowi węgierskiemu podziękował także Ryszard Kapuściński, przewodniczący klubów "Gazety Polskiej". Podkreślał, że Węgrzy doświadczali w ciągu ostatnich lat tego, co teraz Polacy. Byli atakowani w Europie, próbowano ich izolować. Dlatego - jak zaznaczył Kapuściński - tak istotne jest wsparcie, którego teraz doświadcza polski rząd ze strony Budapesztu.

16:15
Dzisiaj kiedy mówimy o Międzymorzu, mówimy o narodach rejonów Morza Bałtyckiego, Morza Czarnego i Morza Adriatyckiego. Wszystkie te narody szukają porozumienia ze sobą i to jest dziś nasz największy kapitał. Wyciągnijmy wnioski z przeszłości - z okresu, kiedy byliśmy razem wolni i bogaci. Chcemy być ze sobą, niech żyje przyjaźń polsko-węgierska! - mówił Tomasz Sakiewicz w Budapeszcie.15:00
Od godziny 15 rozpoczęła się transmisja uroczystości Święta Niepodległości z Budapesztu. Zapraszamy do oglądania:13:32
Całe przemówienie Viktora Orbana. (TUTAJ)


12:15
Trwa przemarsz na Zamek Królewski wraz z Węgrami.11:24
Przed Muzeum Narodowym (Nemzeti Múzeum) premier Viktor Orban wygłosił przemówienie. Polityk odniósł się krytycznie wobec polityki Unii Europejskiej wobec imigrantów.

Europa nie jest dziś wolna. Wolność zaczyna się od prawdy. Dziś w Europie nie można mówić prawdy. Dziś w Europie nie wolno mówić o tym, że mamy wędrówkę ludów, a nie napływ migrantów. Dziś nie można mówić, że mamy napływ innych społeczeństw, które nam zagrażają (...) zagrażają tradycji chrześcijańskiej. Ale dziś obywatele Europy budzą się i rozumieją, że ich przyszłość jest zagrożona - powiedział premier.


Orban podkreślił też polsko-węgierską przyjaźń. - My Węgrzy i Polacy wiemy, że działać można tylko będąc odważnym - stwierdził premier.

Na koniec przemówienia Orbán krytycznie odniósł się do UE.

- Będziemy niewolnikami czy wolni? To jest pytanie. Odpowiedzcie. Na przód Węgry. Na przód Węgrzy


9:00
Uczestnicy wyjazdu o godzinie 10:30 wezmą udział w uroczystościach państwowych przed Muzeum Narodowym (Nemzeti Múzeum) , natomiast o godzinie 12:00 wraz z Węgrami przemaszerują na Zamek Królewski.

ZOBACZ FILM:


6:30
Uczestnicy Wielkiego Wyjazdu na Węgry zostali oficjalnie powitani przez Węgrów.
fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

fot. Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska

CZYTAJ WIĘCEJ: Wielki Wyjazd na Węgry. Uczestnicy dotarli do Budapesztu! SZCZEGÓŁOWY PLAN WIZYTY

Partnerem Głównym IV Wielkiego Wyjazdu na Węgry jest PKP S.A.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No i mamy wreszcie swój sojusz wyszechradzki. Teraz ruszymy na na Ruskich, żeby oddali wrak, ale bez Węgrów,i bez Czechów, bo oni z Ruskimi sztamę mają. Pan Lisicki z Do rzeczy powiedział, że J.K dziwnie to rozgrywa bo idzie na wojnę z Brukselą, a Amerykanom też prztyczka w nos, ale J.K to strateg wielki. Jak nas tak obrzydzi całemu światu to dopiero będziemy wolni i niezależni.Ahoj

Film z tanczacymi nie uruchamia sie.

Popieram w 100%! Polacy, Węgrzy, Słowacy, Czesi to ostatnie normalne narody w europie.Teraz jak nigdy musimy się trzymać razem! A lewaków kod i resztę hołoty pozdrawiam środkowym palcem :D

Pełno bolszewickich trolli się zleciało to znaczy dobrze jest.

Papa, może byście nie wracali skoro tam jest tak wspaniale. Wszyscy będą happy, i wy i my.

Tobie jak jest tak duszno politycznie albo jesteś prześladowany religijnie lub za brak religijności to jedź np. do Francji lub na pustynie.

A kto będzie w delegacji od Putina? Czy nasza grupa będzie na pewno liczniejsza? Byłoby smutno, gdyby rosjan przyjechało więcej, chociaż obecność samego Putina na pewno dodałaby odpowiedniej rangi całemu wydarzeniu. Musimy się zmobilizować, żeby pokazać, że jesteśmy równie dobrymi przyjaciółmi Orbana jak Putin i jego KGB.
Prowadź Jarosławie!

Mam nadzieje, że bilety w jedną stronę...

...składam pieniążki na bilety w jedną stronę dla wszystkich żydokomuchów

Niezapominajcie o Polsce.10 kwietnia w Warszawie, WIELKI marsz poparcia naszego rzadu.Musimy pokazac tym kodowcom,antypolskim skurwys..om,gdzie ich miejsce,az im szczeny opadna i kapcie pospadaja.Moze trzeba by bylo zaprosic przyjaciol z Wegier,to bratni NAROD!Niech zyje Polski RZAD,pani PREMIER SZYDLO,pan PREZYDENT DUDA.

Niech żyje Białoruś, którą wkrótce będziemy mieć w Polsce

A ja chcę mieć w Polsce Rosję. Tam ostatnio Putin znacjonalizował bank centralny i wyrwał go z łap Rotschildów, a wcześniej wprowadził ustawę, która ogranicza udział zagranicznych koncernów w rynku medialnym do 20%. Teraz to Rosjanie kontrolują podaż swojej waluty i media też są rosyjskie. Pora u nas zrobić to samo.

Mielismy w Polsce Rosje przez 200 lat, nigdy wiecej.

Daj Boże.
Wówczas gnidy będą siedzieć i wykonywać prace przymusowe na rzecz Polski, której tak nienawidzą bo nie rozumieją.
Przez pracę do łba w poszukiwaniu rozumu.

leż znajdo.

Konflikt węgiersko-ukraiński za Zakarpaciu się zaotrza. Ze strony Prawego Sektora padają hasła typu "Węgrzy na noże". Po której stronie stanie rząd polski gdy dojdzie do jawnego konfliktu zbrojnego?

Nie powinien stawać po żadnej ze stron, a zachować neutralność. Nasza armia istnieje tylko teoretycznie, więc w żadne wojny nie powinniśmy się mieszać.

Na pewno nie po rosyjskiej.Nie prowokuj.

Rząd stanie po stronie Polaków bo tym razem jest Polski nie tylko z nazwy a Polacy wiadomo po której staną, tak jak stają od wieków. Dodam że lepiej aby nie doszło do eskalacji konfliktu i to jest w interesie nas wszystkich, natomiast nie jest tajemnicą co jest w interesie Rosji, widać to chodź by na naszym krajowym podwórku i poczynaniach tzw. demokratów dążących do destabilizacji sytuacji w Kraju i otwartego konfliktu.

POLSKĄ się zajmijcie bo znowu przez palce wam przecieka i ucieknie jak w 2005-2007. Moderator - to jest dobra rada, nie złośliwość. Słuchajcie co wam ludzie mówią, bo przegracie znowu

A niby jak obalą rząd? W Sejmie nie zrobią nic, prezydenta nie mają, koalicji nie ma, więc nie ma czego rozwalić jak w 2007 r. Tylko ekonomicznie mogą przez spekulację i osłabianie złotówki ten rząd wykończyć. KOD może sobie i codziennie demonstrować i g... z tego będzie.

Wiemy, ze przeciwnikom wolnosci Polski zalezy bardzo na reakcji na te wyglupy starych zomowcow, ale naprawde trudno traktowac to powaznie poki co.

Jedno z drugim się perfekcyjnie uzupełnia. A forma "wy" / "wam" świadczy o złym wychowaniu lub wpływie towarzyszy komunistów.

Też bym z wami pojechała....Zazdroszczę....Pozdrowienia dla przyjaciół Węgrów

A dlaczego ze stron Niezależnej zniknął list Kowalskiego który był wczoraj wieczorem?

Nie zniknął bo jest i nie list chyba tylko uzasadnienie.
Szukaj dobrze we wczorajszym artykule. Artykuł pt. "Czy Rzepliński popełnił przestępstwo," godz. publikacji 13:19.

W Polsce was nie widać a KOD na ulicach. O Węgry się nie martwcie, oni dają radę a wy przegrywacie z KODziarzami POmyj. Znowu was obalą, tym razem szybciej. Głosowałem na was a wy znowu te same nbłędy, wojenki o wszytsko

A kimże ty jesteś, że mówisz do nas per "wy"...

Co alimenciarz ci za udział w manifie nie zapłacił i przyszedłes tutaj jatrzyć? Bujaj się do petru.....

A czy Węgrzy do nas też przyjeżdżają na nasze Święto Narodowe? i też robią z tego takie wielkie wydarzenie? oczywiście popieram tą inicjatywę bo trzeba swoich popierać.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl