niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 maja 2016

„Może w samolocie była bomba, a może inaczej doprowadzono do tego, że się rozpadł nad ziemią”

Dodano: 14.03.2016 [21:02]
„Może w samolocie była bomba, a może inaczej doprowadzono do tego, że się rozpadł nad ziemią” - niezalezna.pl
foto: TVP Info
Byliśmy pierwszą wielką ofiarą terroryzmu we współczesnym konflikcie - powtórzył dziś w TVP Info minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, mając na myśli tragiczne zdarzenia z 10 kwietnia 2010 roku. - Może w samolocie była bomba, a może inaczej doprowadzono do tego, że się rozpadł. Wykonano olbrzymią pracę dezinformacyjną charakterystyczną właśnie dla działań terrorystycznych - stwierdził. 

Antoni Macierewicz był dziś wieczorem gościem Krzysztofa Skowrońskiego, gospodarza programu „24 Minuty”.

Minister powtórzył twierdzenie, które wypowiedział w minioną sobotę w Toruniu - że Polska była pierwszą ofiarą terroryzmu, jaki rozgrywa się na naszych oczach.

Jeśli spojrzymy na to, co robiono fałszując diagnozy śmierci poszczególnych osób (które zginęły w Smoleńsku - red.), czy zacierając miejsce zdarzenia, z tym, jak cięto wrak, jak fałszowano dokumentację, jeśli zobaczymy ten niebywały opór, żeby nie oddawać Polsce wraku, jeśli spojrzymy na ten opór, żeby postawić zarzuty kontrolerom lotu, jeśli zobaczymy tę kampanię nienawiści przeciw polskim pilotom, to rzeczywiście są w tym wszystkie cechy szerokich działań negatywnych

- stwierdził Antoni Macierewicz.

Może tam była bomba, a może w inny sposób doprowadzono do tego, że ten samolot rozpadł się nad ziemią. Polskie organa władzy zostały wciągnięte w ten scenariusz dezinformowania opinii publicznej w Polsce i na świecie. Wciągnięto w to także media

- dodał.

Szef MON zaznaczył, że komisja ministra Millera zgromadziła wiele dokumentów pokazujących prawdziwy przebieg katastrofy, jednak „schowała je pod sukno”. Zapytany o to, ile czasu mogą potrwać prace podkomisji smoleńskiej, odpowiedział, że może to zabrać pół roku, rok, lub dwa lata.

Antoni Macierewicz odniósł się też do sprawy przetargu na śmigłowce wielozadaniowe dla polskiej armii. Przypomnijmy, poprzednia ekipa PO-PSL zadecydowała, że polscy piloci mają latać na francuskich maszynach Caracal.

Są zasadnicze kłopoty ze strony kontrahenta francuskiego, który nie jest gotów zgodzić się na offset. Jeśli się to potwierdzi, przetarg odbędzie się na nowo

- wyjaśnił minister.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Do psów komentujących wypowiedzi człowieka - Macierewicza.

Już teraz zrobił więcej dla naszego bezpieczeństwa niż możecie sobie wyobrazić.

Już teraz zrobił tyle, że wasze wnuki będą uczyć się o nim na lekcjach historii.

Nie ma lepszego do tej roboty na którą składa się zarówno modernizacja + deszpionizacja + prawda o smoleńsku.

Więc psy wracajcie du budy. Mówię to jako przyjaciel psów.

przypominam raport arheologow 400 stron

Co do tych dziwnych wypowiedzi nt. niechęci do spełnienia offsetu przez Airbus.
To są jakieś głupoty.
Jeśli Airbus składał ofertę na 50 szt. i w ramach tego oferował pewien konkretny offset.
To niech MON zapomni, że jeśli będzie chciał zamówić 10-15 szt. to offset pozostanie taki sam.
To jest wbrew warunkom kontraktu i żaden oferent by się na to nie zgodził.
Szkoda, że minister tak bardzo owija w bawełnę.

Mnie zastanawiają tylko 2 fakty, skoro oficjalna wersja mówi o błędzie pilota to dlaczego rosjanie tak długo prowadzą śledztwo(8 lat)? Co jest tak skomplikowane, że nie oddają nam naszej własności? A może dlatego, że jednak coś tam się kryje? Druga sprawa to dlaczego zginęło tak dużo ludzi związanych ze Smoleńskiem? i nie mówię tu o pasażerach tylko o ludziach, którzy zajmowali się tym tematem. Ktoś mi może odpowie?

Bardzo dobra wypowiedż Ministra Macierewicza. W dyplomatyczny sposób, nie ujawnia całej wiedzy, oddajac miesce dla spekulantów. Gdyż nadejdzie własciwy czas i miejsce, na duże "trzesienie ziemskie" i wielu umaczanym, spadną z do...py gacie z togami. małe bomby to małe uszkodzenia ale skuteczne, wariant X, natomiast rozerwnie całości samolotu, na tysiace fragmetów przed zetknieciem się udarowo z ziemia to wzrost duzego ciśnienia wewnątrz samolotu zapoczatkowany duzo wcześniej, podwyzszona temperatura - pasazerowie sie rozbierali, zamiast ubierać się do wyjscia po ladowaniu, to wariant Y. Obrócenie samolotu (z pomocą, dość łatwą dla zamchowców), przy szybkosci lądowania 220 -250 km/h to utrata nośności i walnięcie w grunt, to wariant Z. Jest jeszcze wiele innych wariantów..., jak wprowadzenie do pułapki z której nie ma wyjscia. Zamachowcy, to tutaj raczej zawodowcy, zastosowali wiele opcji naraz, aby zamach był skuteczny. I to ich zgubiło, że nie było katastrowy z jednogo powodu, z "brzozy" pozostało echo śmiesznych klaunów.

to są dywagacje, czy fakty, no bo tych wersji było mnóstwo i nic z tego nie wynikało!

Sikor....pisal na tt ze był cichy wybuch.

Panie Macierewicz, my wszystko rozumiemy... ale lepiej będzie dla całej sprawy, jak pan będzie się w tej sprawi mnie wypowiadał... bo to przynosi odwrotny efekt. Niech się zajmą tym odpowiedni ludzie i na spokojnie wyjaśnią. To że ma pan ma parcie na szkło to wiemy, ale pan jest powołany do innych celów - czyli kierowania MON. Tu jest wiele do zrobienia... i od tego wiele zależy dla Polski i Polaków... Sprawy z naszej historii nalepie wyjaśniajmy na spokojnie i poorze.... tu nie potrzeba pośpiechu.

Pan Maciarewicz to odwazny człowiek, który niczego się nie boi i zawsze mówi głośno prawdę..ma jaja...i takich ludzi szanuję i podziwiam...To że był zamach to wiedziałam od samego poczatku to oczywiste i wiadomo, też kto za tym stoi

chyba za dobrze szło w sondażach PiSowi i trzeba było wypuścić Antoniego Macierewicza żeby trochę nawalił goli do własnej bramki. Zamiast się zająć rozbudową/odbudową wojska wypuszcza się w harce na temat Smoleńska przeszkadzając tylko komisji. Komisja nie potrzebuje do pracy szumu medialnego tylko spokoju żeby jak przyjdzie do formułowania wniosków uderzyć z pełną siłą. Najgorsze u A. Macierewicza że bierze on się za sprawy techniczne nie mając żadnych podstaw teoretycznych w tej dziedzinie i nadinterpretuje (dodaje od siebie) nieuprawnione wnioski. Dodatkowo takie akcje prowokacji wobec Rosji przy barku własnej siły a dodatkowo sprzedaniu nas przez USA skończą się tragicznie.
Kiedy zostanie wreszcie zrestrukturyzowana armia? Kiedy zostaną przyjęci nowi ludzie do przeszkolenia wojskowego?
Po Konstytucji 3 Maja zmarnowano okres roku kiedy trzeba było budować armię żeby ratować państwo... niestety zajmowano się wszystkim tylko nie wzmacnianiem armii co przyniosło określone skutki. Z całą sympatią dla A. Macierewicza, ale na litość boską niech on się zajmie armią a nie Smoleńskiem! Tym się już zajmują inni.

Tak długo TVN pracował na Tobą aż ci mózg wyprał.

Jak to może była? Od kilku lat słyszę, że były trzy i to w konkretnych miejscach.

Brawo Panie Macierewicz !Tak trzymać,my z Panem.

Bede trzymal kciuki,zeby zabojady sie nie zgodzily na
offset.

Brawo Minister Macierewicz . Francuzi to znani oszuści.
Dać szansę polskiemu robotnikowi , polskiemu inżynierowi , polskiemu podatnikowi!Koniec z łapownictwem na wielką skalę. Przetarg na helikopter wielozadaniowy został ewidentnie ustawiony , a bractwo z rządu zdrajców Narodu zapewne zdążyło już pobrać "zaliczkę" , stąd taki wrzask medialny wokół Caracala , którego producent Airbus Helicopters ma zamiar tylko Polskę wydrenować z pieniędzy podatnika w wysokości 18 mld PLN plus drugie tyle za serwis i naprawy , a miejsca pracy i podatki pozostawić we Francji. Trzymamy kciuki za mądre decyzje Ministra Macierewicza.

Z tego co wiem warunkiem dostawy Caracali było zastrzeżenie, że mają być produkowane w Polsce.

Jak dla mnie to dobre rozwiązanie bo ściągamy kolejne konsorcjum do Polski.

No chyba, że powiecie mi ze zakłady w Mielcu i Świdniku to Polskie firmy.

Jestem z Mielca i wiem ze Sikorsky po prostu nie chciał wygrać tego przetargu.. Bo niby jak można złożyć ofertę na nie uzbrojony śmigłowiec gdzie w przetargu wyraźnie jest napisane, że śmigłowce mają być w wersji bojowej.

Poza tym w Mielcu w PZLu nastąpiły przekształcenia i teraz jest tu nowy podkreślam nowy AMERYKAŃSKI inwestor. AMERYKAŃSKI nie Polski.

No właśnie miały być produkowane w Polsce ,a producent miał zapewnić wykonanie umowy offsetowej. Airbus Helicopters ani nie ma produkcji helikopterów w Polsce , jak również nie ma zamiaru realizować offsetu.

Tak przy okazji link zakładów PZL Mielec

http://www.pzlmielec.pl/firma/dzialalnosc/

i link do zakładów PZL Świdnik

http://www.pzl.swidnik.pl/pl/aw149/0,-r,15,197

Nie wiemy jak zachowają się Francuzi w/s offsetu, ale wiemy jak zachowali się amerykanie /offset za F16 był totalną klapą gorzej być nie mogło /

... Michał ... nie "dumny leming" lecz durny leming z KOD!
Jedna literka a tak wiele znaczy.

jakos ! Jakim ty sie jezykiem tu poslugujesz?
Wypiles pewnie kilka butelek piwa i rzucasz
wulgaryzmem.Przez to obrazasz madralo ludzi.
Tu jest to medium dla osob kulturalnych z naszych
prawicowych i katolickich szeregow.Tak mozesz sie
popisywac wsrod pijaczkow,ale nie tutaj! Swoje
pouczanki zostaw dla siebie ty moralny prymitywie!

Do Tadeusz N- Panie Tadeuszu ,przedmówca nikogo nie obraził , wręcz odwrotnie, z pewną taką życzliwością w żartobliwy sposób wyraził się o Francuzach? Nas też w świecie nazywają ; np;"pyry ziemniaczane " i nie czuję się obrażona, bo lubię ziemniaki i to jest prawda , bo w Polsce je się ich dużo ?

Katastrofa lotu Scandinavian Airlines 751 – wydarzyła się 27 grudnia 1991 roku, 25 sekund po starcie ze sztokholmskiego lotniska Arlanda przestały pracować oba silniki samolotu McDonnell Douglas MD-81 międzynarodowych linii lotniczych Scandinavian Airlines. Maszyna rozbiła się 15 km od lotniska. Nikt ze 129 osób na pokładzie nie zginął.
Samolot wykosił chyba z pół lasu uderzając w twardy zmrożony grunt rozłamał się na trzy części:

https://www.youtube.com/watch?v=KWGxdz6-vTI

podobny, lecz słabszy konstrukcyjnie od tutki

Tę katastrofę przeżył mój wujek, Rolf Jansson, i jeszcze jedna walizkę odzyskał. Dostałem koszulę z katastrofy.

Chcę zabrać głos w ważnej sprawie.

Zamordowano Lecha Kaczyńskiego w ZAMACHU.

Polacy są debilami (tak debilami) którzy wierzą w bajki przyjaciół Moskali i polaczków na ich usługach.

Wyniki Komisji Macierewicza są proste. Arcyboleśnie. W zasadzie to tylko zbiór faktów bo wniosków nie trzeba wyciągać. Leżą na talerzu.

Interesuje mnie kara dla sprawców. Chcę jej szybko, chcę jej publicznie, chcę jej państwowej - ponieważ POLSKA TO PAŃSTWO PRAWA.

Sram na komisję Macierewicza która ma wyjaśnić co się stało. To widać gołym okiem. Zdjęcia są w internecie - zerwane koszule, zerwane nity, rozrzut szczątków. Dodaj odczyty TNT + płuca ofiar. To nie była grypa. To był ZAMACH. Komisja Macierewicza to formalność. Ale w porządku ktoś musi powiedzieć debilom Polakom, że są debilami.

Co mnie interesuje bardziej KIEDY powiesicie zdrajców Lecha. Rodzaj drewna z którego będzie wystrugana SZUBIENICA.

Nie wyobrażam sobie innej kary niż publiczne powieszenie. Narzędzia KARY muszą być najwyższej jakości. Dbajmy o jakość.

SASZA znowu ty??? Daj już spokój.

Do jakość- Może nie trzeba tak kategorycznie mówić o Polakach? Ja myślę , że wszyscy są przekonani o zamachu od samego początku, tylko niektórzy pomagali w dezinformacji ? Ci , którzy oficjalnie mówili o katastrofie , prywatnie mówili o zamachu ! No cóż , nie wszyscy są odważni, niektórzy bali się iść pod prąd, bali się stracić pracę, bali się utracić władzę , przywileje ? Może ? PRAWDA NAS WSZYSTKICH WYZWOLI, OCZYŚCI, POCZUJEMY SIĘ WOLNI ! Teraz ciąży na nas HAŃBA i CIERPIENIE ! Komu przeszkadzały najbardziej ówczesne elity ? Czy to ówczesna elita stanęła na przeszkodzie Nowemu Porządkowi Świata ?TĘ TEZĘ POTWIERDZAŁBY BRAK NAJWAŻNIEJSZYCH OSOBISTOŚCI ŚWIATOWYCH NA UROCZYSTOŚCIACH POGRZEBOWYCH ??? Również NACHALNA DEZINFORMACJA ÓWCZESNEJ EKIPY RZĄDOWEJ ? Ja od początku wierzyłam tylko własnym oczom i własnej logice. Na tym portalu my wszyscy zgadzaliśmy się w sądach i opiniach o tej TRAGEDII NARODOWEJ ?

Sześć lat temu nie wiedzieliśmy co to wojna hybrydowa. Ani tego nie rozumieliśmy, ani nie znaliśmy. Zamach zaczęto "nocną zmianą", a reszta to następstwa i hybrydy (lub jak kto woli kolejne plasterki salami! Dziś autorzy nazywają to "totalną opozycją", kodem, pomocą humanitarną czy innym g-nem! Ostatni etap to mobilne krematoria na podwoziach kamazów. Pozostaje tylko wyjaśnić KIEDY to dotrze do pustych łbów!!!!

Wielce Szanowny Panie Ministrze Maciarewicz. Przecież
kilku naukowców z prof Binendą z USA odkryli na
rozrzuconych cząstkach nieszczęsnego Tupolewa mikrocząstki
silnego materiału wybuchowego w postaci trotylu (TNT),
który jest stosowany do napełniania metalowych skorup
bomb,pocisków artyleryjskich,min,granatów itp.
A oto jego wzór chemiczny: C6H2(No2)3CH3. Czyżby Pan
o tym nie wiedział? To odkrycie specjalistów z naukowymi
tytułami świadczy,że na pokładzie samolotu, zainstalowano
bomby z detonatorami na fale radiowe.I to jest
prawda. Kto zainstalował w tym samolocie te bomby to ta
sprawa jest w głębokiej tajemnicy sprawców tego czynu
bandyckiego!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl