niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Oficer ​BOR ujawnia: Dwa dni przed zdarzeniem auto prezydenta dokładnie sprawdzono

Dodano: 05.03.2016 [22:35]
Oficer ​BOR ujawnia: Dwa dni przed zdarzeniem auto prezydenta dokładnie sprawdzono - niezalezna.pl
foto: bor.gov.pl
Pojawia się coraz więcej znaków zapytania w sprawie incydentu z udziałem limuzyny, którą podróżował Andrzej Duda. Szef sztabu Biura Ochrony Rządu stwierdził, że wszystkie auta wożące VIP-ów są szczegółowo kontrolowane, a opona z samochodu prezydenta, nawet uszkodzona, umożliwia dalszą jazdę. Powiedział też, że samochód przeszedł kontrolę dwa dni wcześniej.

W piątek doszło do niebezpiecznej sytuacji na autostradzie A4, podczas podróży prezydenta do Wisły. W samochodzie, którym jechał Andrzej Duda, nagle pękła opona. Auto wpadło w poślizg, a następnie zjechało do rowu. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

W Biurze Ochrony Rządu nad wyjaśnieniem zdarzenia pracuje specjalnie powołana komisja, w której skład wchodzą eksperci.

Ppłk Dariusz Bielas, dyrektor sztabu BOR, zapewnił na antenie TVP Info, że biuro ma „własną stację diagnostyczną pojazdów i żaden samochód nie wyjedzie z VIP-em bez udokumentowanej kontroli”. Wykluczył też „by opona była nieoryginalna”.

CZYTAJ WIĘCEJ: ​Kulisy incydentu z udziałem limuzyny prezydenta. „Był huk, wszyscy go poczuliśmy”

Ujawnił również, kiedy po raz ostatni skontrolowano prezydencką limuzynę. – Do ostatniej większej kontroli tego auta doszło 2 marca – powiedział i jednocześnie dodał, że „żaden system zabezpieczeń nie gwarantuje stu procent ochrony”. Przyznał też, że jest wiele hipotez ws. możliwych przyczyn incydentu. – Od złośliwości rzeczy martwych począwszy na znacznie dalej idących wnioskach skończywszy – mówił.

Zwrócił też uwagę na ważny szczegół dotyczący opon samochodu, którym podróżował Andrzej Duda. – Opony, nawet uszkodzone, umożliwiają odjazd z miejsca zagrożenia – powiedział.

Co w takim razie zawiodło w piątek?
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

WYMIENIĆ SZYBKO OCHRONĘ! WYMIENIĆ SZYBKO LUDZI Z BOR-U. Nawet jak Nasz Prezydent mówi, że nic mu się nie stało. Panie Ministrze Ziobro, prosimy o szybką reakcję i bezwzględne zdyscyplinowanie winnych, nawet jak im się wydaje, że są bohaterami, wyprowadzając samochód z poślizgu!
Panie płk. Andrzeju Pawlikowski - szefie BOR-u Naród czeka na wyjasnienia i konstruktywne i honorowe wyjaśnienie sprawy!

PIS powinien w błyskawicznym tempie przygotować noewą ustawę o wyborach, w zakresie wyposażenia lokali wyborczych w kamery i odpowiednio inne działania, tak aby nie fałszowano wyborów. Bo zdaje się, że niebawem będziemy mieli nowe wybory.

Popieram. Ale prócz kamer trzeba mieć swoich ochroniarzy.
Zdarzyło mi się widzieć jak ochroniarz manipulował przy kamerze obserwującej wejście do obiektu , w czasie gdy miano zacząć liczenie głosów.
Jeśli mam zaufanie, nie przeszkadza mi to, ale jeśli nie mam, to różny cel przychodzi mi do głowy.

a czy w samochodach obstawy i PAD są zamontowane kamery? jeśli nie to trzeba koniecznie zamontować

W 2010 roku PO wyslalo s.p. Prezydenta Lecha Kaczynskiego w samolocie wyprodukowanym w ZSRR, ktory byl pod troskliwa opieka Oleg'a Derepaski w Samarze. W 2016 roku Prezydent Andrzej Duda jezdzi limuzyna wyprodukowana w kraju milujacym ponad wszystko "Polska demokracje", prawdopodobnie tez nafaszerowana pluskwami BND. Czy nikt nie widzi w tym wszystkim absurdu?

TU-154M tez byl poddawany kontroli przed planowanym lotem. Trzeba dokladnie sprawdzic, kto dokonywal tej "kontroli". Zamachowcy smolenscy nie spia.

Trzeba przy autostradzie wybudować Bazylikę Cudownego Ocalenia w podzięce za ratunek Pana Prezydenta i by chroniła w czasie następnych podróży!

Trzeba ci kopn.c w bolszewicku rzopu i wyslac do Wladimira Wladimirowicza. Do walizy wlozymy ci zamiast ubran, skremowane resztki twojego idola jenjerala TW Wolski (bo cmentarz na Powazkach nalezy sie Polakom, a nie ruskim pacholkom!) wraz z jego 20 kilosami ruskich medalami. Bedziesz mial tam co sprzedawac na jarmarkach. W Polszy nie ma juz dla was miejsca. Nikt tu was juz nie bedzie dluzej alimentowal!

Janusz! Wróć do Polski, nie wspieraj swoimi podatkami Niemiec. Jak wrócisz to idź na lekcje języka polskiego. Później spróbuj napisać to raz jeszcze, bo sensu w Twoim słowotoku nie ma żadnego. Trzymam kciuki!

Sprawdzenie całego BOR-u lampa świecącą w oczy na okoliczność posiadania jakichś użytecznych informacji, to powinna być już rutyna. Inaczej narażamy się na wpis w księdze Guinnessa w kategorii "Najgłupsze służby, najgłupszy naród".

Wszyscy na świecie mówią, że był to już drugi zamach na Prezydenta Polski w historii świata. I nic tego nie zmieni to jest światowa opinia, wystarczy przewertować zagraniczne portale.
Jeżeli PiS nic z tym nie zrobi, to my zrobimy z PiS: odsuniemy ich od rządu!
Wybierzemy rząd młodych Polaków nieskażonych komuną, narodowców kochających Polskę zdolnych do każdych poświęceń w obronie naszej Ojczyzny. Polaków którzy nie będą wyjeżdżać na zmywaki, wykształconych, mądrych których blokuje czerwona pajęczyna. Zrobimy porządek z tym ruskim czerwonym ścierwem wreszcie!
Albo PiS się opamięta albo my opamiętamy PiS!
Jeżeli PiS nie wyciągnie konsekwencji z tego zamachu, my wyciągniemy konsekwencje z PiS!
Nie pozwolimy aby czerwona dżuma zniszczyła naszą Ojczyznę.
Badanie drogi po "wypadku" przez prokuratorów na drugi dzień po kraksie to jakaś kpina z Polaków? Jak w Smoleńsku?
Dość tego! Znowu pasta do do butów zadziałała w oponie?
Dość kuśwa ośmieszania Polski w świecie !!!!!

tu drogi panie ani PiS nie pomoże ani żadna inna partia polityczna , tylko ci co rządzą w AMERYCE narzucają nam swoją wolę , oni nas dawno temu kupili i mamy im grać tak jak oni karzą ---oni chcą skłócić naród abyśmy wzięli się sami za łby....chciałabym aby wszyscy się opamiętali i doszli do wniosku aby walczyć o prawość a nie o zło tego świata

Coś gościu dziwnie zapodajesz

Drogi Rodaku, masz w duzej mierze racje, ale nie da sie tak od razu odsunac od zloba czerwonej pajeczyny, ktora 70 lat temu przejela wladze w naszej Polsce. Ale jestesmy na dobrej drodze, by rozprawic sie z mordercami polskich patriotow.

Do dupy z takim BORem.
Nie przyjmuje zadnych wyjasnien.
Ranga I odpowiedzialnosc ktore ciaza na BORze eliminuje jakiekolwiek ich usprwiedliwienia I tlumaczenia.
Po prostu spierd...li to I powinni za to odpowiadac co najmniej dyscyplinarnie.

Wnioskując z charakterystycznego "przyklejonego" uśmiechu, który gościł od jakiegoś czasu na twarzy Prezydenta- to są blisko. Myślę, że czasem VIP- y ignorują takich miłych, trochę dziwnych, wyglądających na mało rozgarnietych ludzi. Zakłada się często, że nie mogliby być nieuczciwi- ani naprawdę niebezpieczni- wielka pomyłka.

Kilka dni przed wypadkiem media podały że Donald Tusk będzie startował w przyszłych wyborach prezydenckich.Jest to o tyle dziwne bo do kolejnych wyborów jest przeszło 4lata.Przypomina mi to słynny wywiad Komorowskiego o sp.Lechu Kaczyńskim....i orędzie zamieszczone na kilka godzin przed katastrofa.A teraz wypadek który tak naprawdę nie powinien się zdarzyć.?...

Nie bez powodu lisia ruda kita i kraśko żegnali się z widzami "do zobaczenia niedługo".
Bul też przepowiedział że "prezydent gdzieś poleci".
Baba z KOD wiedziała, że to było pierwsze ostrzeżenie? Skąd to wiedziała? Za bety babsztyla w prokuratorze, jej dane są rozszyfrowane.
To co się dzieje teraz w Polsce nie do pomyślenia jest w normalnym kraju zachodnim i w USA.
Kto ciągle wystawia Polaków na ośmieszenie w świecie?

W normalnym państwie, po czymś takim szef ochrony, jego zastępca i odpowiedzialni za sprawy obsługi taboru natychmiast zostaliby osadzeni w areszcie domowym pod stałym nadzorem uniemożliwiającym popełnienie samobójstwa. Ze nie wspomnę o zabezpieczeniu dokumentacji dotyczącej wszystkich samochodów używanych przez tą służbę. Ale to w normalnym, zdrowym państwie, nie jedzonym przez raka jak w Polsce.
... "Żaden naród w dziejach świata nie miał tylu bohaterów i tyleż samo najgorszych kanalii – Winston Churhill o Polakach..."
W Polsce mieszkają 2 narody, kanalie i patrioci, łączy nas tylko wspólny język.
Oczekuję stanowczych działań ze strony PiS po tak grożnym "wypadku" naszego Prezydenta RP.
Drugiego ostrzeżenia nie będzie, będzie trumna jak zapowiadają KOD-ziarze.

Na tzw. Zachodzie wcale nie jest tak dobrze. Rezydentem USA jest lewak, milosnik Marksa i Engelsa "chrzescijanin" Barack Hussein O., a w Niemczech siedzi babsko z nrdowskiej Stazi, po rozwaleniu chadekow, a rezydentem (co prawie funkcja tylko reprezentatywna, ale jednak..) zostal TW Larve! O Francji nic nie pisze, bo czolga sie przed kanclerzyca, o GB tez nie, bo to filia USA. Wlochy, Hiszpania, Portugalia pogrzazone w powaznym kryzysie. A Grecja, no coz.

wynocha

Czy tego auta, dwa dni przed zamachem, nie sprawdzała jakaś ruska firma? Albo jakiś polskojęzyczny przydooopas bandyty Putina?

Po takim wydarzeniu, po pierwsze natychmiastowa dymisja szefa BORu, po drugie odsunąć BOR od ochrony prezydenta i przydzielić te obowiązki żołnierzom GROMu, przynajmniej na kilka tygodni, do czasu wyjaśnienia sprawy i sprawdzenia wszystkich funkcjonariuszy BOR i firm z nimi współpracujących!

Były premier Litwy, a wtedy europoseł Vytautas Landsbergis do córki Ewy Kochanowskiej w Parlamencie Europejskim powiedział, żeby zmieniała nazwiska i
"NIECH PANI SIĘ WYSTRZEGA WYPADKU SAMOCHODOWEGO” !

W 29 minucie filmu "Pogarda" Marii Dłużewskiej i Joanny Lichockiej.

https://youtu.be/ORasZOVSZys?t...

Dwa dni przed wizytą sprawdzono samochód ?? szkoda ze nie tydzień przed... albo miesiąc. Taki samochód przed wizyta sprawdza się co najmniej 3x tj. 24, 12 i 6 godzin przed podróżą.

wczoraj w jednm z komentarzy przeczytalam informacje,ze NADZOREM TECHNICZNYM nad samochodami rzadowymi zajmuje sie FIRMA RESORTOWEGO DZIECKA ........

natychmiast nalezy umowe z taka firma rozwiazac,ale najpierw wszystkich na dolek I przesluchanie trzeciego stopnia

ochrone nad bezpieczenstwem Prezydenta I rzadu przekazac innej formacji,bo co BOR potrafi przekonalismy sie 10.IV.10.

ciekawy "zbieg okolicznosci" NADZOREM TECHNICZNYM nad samochodami rzadowymi zajmuje sie FIRMA RESORTOWEGO DZIECKA

NADZOR techniczny i remont nad smolenskim tupolewem byl w rekach przyjaciela putina

A jak nazwisko tego resortowego dziecka?

Chmielewski(syn), więcej na ten temat https://www.youtube.com/watch?...

To oficer WSI który za złotówkę wykupił warsztat floty serwisu aut polityków Sejmu i Senatu za zgodą Platfusów.
Należy dla bezpieczeństwa naszego kraju jak najszybciej to zlikwidować i ogłosić nowy przetarg na serwis pojazdów Sejmu. Senat mam gdzieś, może jak dla mnie nie istnieć, to komuniści trzymający się krzeseł i pierdzący w te swoje krzesła jak Rzepliński z jaruzelskiego Trybunału Konstytucyjnego.
Wszyscy do likwidacji, ale, żeby to zrobić trzeba mieć jaja ze stali, a nie wątpliwe miłosierdzie między krokiem w spodniach.
I wątpliwą miłość do bliżniego swego jak ma Prezydent RP po zamachu na jego życie.
Czy to błądzenie w chmurach, upajanie się zwycięstwem, bo nie wierzę, że to głupota?
Czy ktoś PiS rozum odebrał?
Albo PiS i MY, albo ONI, TO JEST WOJNA !!!

"ma własną stację diagnostyczną pojazdów i żaden samochód nie wyjedzie z VIP-em bez udokumentowanej kontroli”. - co warte są zapewnienia tych wszystkich "fachowców" wobec faktu jaki miał miejsce? Jeśli tym zapewnieniom dać wiarę to mieliśmy do czynienia z przygotowanym zamachem na prezydenta!!! To powinno być dla tego pana jasne!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl