niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

IPN w domu Jaruzelskiego. Szukają dokumentów

Dodano: 29.02.2016 [15:12]
IPN w domu Jaruzelskiego. Szukają dokumentów - niezalezna.pl
foto: Michał Kołyga/Gazeta Polska
W domu należącym do wdowy po Wojciechu Jaruzelskim w Warszawie trwają czynności podjęte przez prokuratorów IPN. Po ich zakończeniu zostanie wydany komunikat - poinformowała rzeczniczka IPN.

Wojciech Jaruzelski, podobnie jak Czesław Kiszczak miał przechowywać w domu dokumenty, które powinny znajdować się w IPN. Według informatorów „Faktu” zostały one przekazane do magazynu przy bibliotece Akademii Humanistycznej im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku. Uczelnia wydała komunikat, w którym zaprzeczyła.

W zeszłym tygodniu Stowarzyszenie RKW - Ruch Kontroli Wyborów - Ruch Kontroli Władzy wystąpiło do Prezesa IPN z żądaniem natychmiastowego polecenia przeszukania pomieszczeń Akademii Humanistycznej w Pułtusku i zabezpieczenia dokumentacji agentury PRL.


Informację o możliwości przechowywania dokumentów w domu Jaruzelskiego potwierdza dr Piotr Gontarczyk.

- Wojciech Jaruzelski posiadał dokumenty służb specjalnych PRL. Gdy się o tym dowiedziałem, przekazałem te informacje mojemu szefowi, prof. Januszowi Kurtyce, prezesowi IPN. On stwierdził, że podejmie działania, by te archiwa trafiły do Instytutu. Niestety, prezes Kurtyka zginął w Smoleńsku – powiedział "Gazecie Polskiej Codziennie" dr Piotr Gontarczyk.

Przed domem Wojciecha Jaruzelskiego zbierają się dziennikarze.


(Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska)

Autor: , Źródło:
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Polaczki przyslicie mi skrzynke Jablek,to dam wam papiery na szystkich konfidentow,WSI=KGB
.A jest ich mnogo.

dlaczego nie ma kipiszu w domu dukaczewskiego?????

Dlaczego PiS nie wywalił jeszcze peowskiego prezesa IPN i reszty z instytutu...?

Kadencja mija w marcu , dlaczego PO-PSL nie przyznaje się że oni ich wybrali a nie PIS.

Jaruzelski i Kiszczak to byli sprytni, inteligentni dranie, którzy obalili ekipę Gierka i Jaroszewicza (później już ani jeden polski komunista nie został obalony). To geniusze polityczni, którzy wykiwali również GRU i działaczy opozycji i ułożyli się z kapitalistami. Przy nich dzisiejsi politycy różnych stron to durnie. Wzorem dla Jaruzelskiego był Piłsudski (chociaż źle pojęty zamach majowy stworzył stan wojenny) oraz płk. Kadafi, którego często odwiedzał.

Czas wygaszać TW co doprowadzili do ruiny Polskę i ją sprzedali Rosji a później Zachodowi

Minęło pół roku urzędowania naszego prezydnta. Minęło 3 miesiące naszego rządu. A gdzie aneks ?

sądzę, że nie od razu używa się bomby atomowej.

Czy ktos nadzoruje te poszukiwania? Zeby wazne dokumenty o kims z "umocowanych", np. o jakale, nie zostaly po cichu zabrane i albo wlozone gdzies na wieczne przechowanie, albo zniszczone. Najwyzsze wladze IPN to mianowancy POkomuny, prawda?

Ha ha ha . Ktoś bardzo boi się o własną d....ę.

No dobrze, a co jest z kolejnymi pakietami zajętymi u Kiszczakowej bo dzisiaj miał być upubliczniony kolejny pakiet?Coś mi się wydaje,że ta rewizja u Jaruzelskiej ma przykryć te pakiety bo pewnie są one niewygodne dla koronowanych głów 3ciej erpe i aureole mogłyby pospadać.

Teraz to szukaj wiatru w polu!Trzebabylo tam kipisz urzadzic w 5 min. po tym jak Jaruzel koppnal w kalendarz....

Taka hipoteza..

IPN -"ugania się za króliczkiem i wcale , ale to -wcale
nie chodzi o złapanie owego króliczka..Ale, o uganianie się".
Jak usłyszą .. zwolennicy Jaruzelskiego..że; dom ich świętości zbezczeszczony..dom Jaruzelskiego(!)..Jak zawyją ..jak jękną..i w demonstracje KOD-u jak ruszą..Tak licznie ruszą(!!)..
A zbiegnie się to "przypadkowo" z zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego..tak całkiem "przypadkiem" to będzie za dni parę i liczebność będzie miała ZASADNICZE znaczenie!!!
Kamiński z IPN-u..powinien być dobrze przepytany..bo wychodzi iż on ma dwie funkcje 1- szef IPN-u ..2- kadrowy pochodów KOD-u..

a nie dobrze by bylo przeszukac majatkow corki jaruzela?

#dobrazmiana robi kipisz u wdowy po Jaruzelu herbu Ślepowron.

A tymczasem obiecanej przez #dobrazmiana w kampanii wyborczej POdwyżki kwoty wolnej od POdatku nie widać.

Kwota wolna od podatku będzie zwiększona sukcesywnie od 2017 roku... PO dzięki swoim TW i satelitom sieje nieprawdę, przez osiem lat tylko kradło i handlowało ustawami a teraz się burzy że źle przygotowaną ustawę nie przegłosowało. Wersja PO zakłada przekazanie kwoty 20 mln do budżetu samorządów aby te pieniądze mogły rozkraść firmy kolesi ZLS i PO, rzeczywiście nie warto słuchać ludzi co rządzili przez osiem lat i nic nie zrobili dla zwykłego człowieka a teraz mają ciepłą posadkę w samorządach bo kręcili wcześniej lody..

Bo był to projekt PO zawierał pełno błędów i nierealny w realizacji i pewnie udusił by samorządy, zgadzam się z kolegą, jak się dostało po znajomości dobrze opłacane stanowisko za zasługi dla korupcji to nie trzeba kwoty wolnej.

A po co tobie kwota wolna. Dorabiasz hejtowaniem, a na to nie masz oficjalnie umowy-zlecenia. Nie słyszałem też o takim profilu działalności "usługowej".

Śmieszny IPN od śmiesznego Kamińskiego od PO.
By KOD mógł być bardziej antyPiS, na potrzeby nienawistników z KOD. Nic nie znajdą, ale szumu narobią.

Szybko zlustrować bpa Tadzia Pieronka, Życińskiego - bis. Ujada w gadzinówkach jak szalony.

Oni nie podlegają lustracji .To SB 100%

Myślę, że w ostatnim zdaniu powinno być Przed domem w którym mieszkał Jaruzelski...
Bo chyba jednak była to własność innej rodziny.

Dokladnie, dokladnie! zyja jeszcze spadkobiercy przedwojennego wlasciciela tej nieruchomosci.

Nie poczekali do żniw? Albo do wykopek? Szybcy są jak ślimaki w agonii!
@ADAM - coś ty robił przez minione OŚIEM lat? Spałeś?
Gdy będziesz trzeźwy zapoznaj się z programem rządu Pani Premier Beaty Szydło!

Śmieszy mnie takie postępowanie .W normalnym kraju odbyłoby się to w 1989r a nie teraz

No więc, w normalnym kraju. A kto gdzie i kiedy powiedział że od roku 1989 Polska była normalnym krajem? Dopiero rok 2015 dał początek i szanse na normalność. Tylko problem polega na tym że w dalszym ciągu żerują aktywne czynniki nasiąknięte nienormalnością okresu panowania sowieckiego reżimu. Dzisiejsza opozycja, to popłuczyny tamtego totalitarnego systemu. Ponieważ brakuje już jej racjonalnych argumentów stosuje metodę "na chłopa". Jej cechą jest metoda "zaprzeczania", stosowana wbrew oczywistym faktom, zdarzeniom i zjawiskom. Zaprzeczania praktycznie wszystkiemu co dały nam wolne wybory, co czyni i realizuje obecny rząd. W założeniu powyższa metoda ma się sprawdzić w bezpośrednim starciu z rzeczywistością stale wypracowywaną przez PiS.Rzeczywistością nową, opartą o realizowanie wyborczych obietnic danych polakom. Tym wszystkim polakom którzy dokładnie poznali czym były rządy PO-PSL poprzednich dwóch kadencji. Jest to już bowiem mocno "przeterminowany ludzki produkt", chociaż stale uzupełniany młodymi latoroślami. Którzy nigdy osobiście nie uczestniczyli w dawnym epokowym systemie. Zaś jego historię mogą jedynie znać np. z dzieł K. Marksa i F. Engelsa, oraz późniejszych ich następców. Metoda "zaprzeczania" jest bardzo prosta i wygodna. Nie wymaga używania ani intelektu ani jakiegokolwiek elementarnego nawet rozumowania. Wystarczy typowy "ośli upór" i trwanie przy swoim oraz wbrew wszystkiemu. I wmawianie społeczeństwu że "demokracja jest zagrożona", że Kaczyński "chce" wprowadzać metody Putina, że w Polsce swoboda jest "zagrożona", itp.

Podziękujmy TW Bolkowi i kolesiom z 1992, że to nie nastąpiło.

Kpina , przecierż nic nie znajdą! Uprzedzili że przyjdą! Od tygodnia uprzedzali.

Po 26-u latach od okrągłego stołu w domu Jaruzelskiego można znalezć jedynie ducha socjalizmu, Breżniewa lub Lenina z "ludzką" twarzą. Prokurator PIN-u niech poszuka "kwitów na elyte III RP, na Powązkach w alejach zasłużonych w budowie socjalizmu z "ludzką twarzą".

Lepiej późno niż wcale! Ale zawsze istnieje podejrzenie,że ktoś dał sygnał,żeby stare i już bezużyteczne bolki rzucić na żer,zeby odwrócić naszą uwagę od nowych bolków,np. w szeregach Nowoczesnej czy np. w ruchu Kukiz15 czy wśród tzw.narodowców. Musimy rozliczyć starych bolków i jednocześnie znaleźć nowych i zdemaskować ich,żeby nam nie szkodzili!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl