niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 lipca 2017

Nowe akta IPN: służalcze listy Passenta i Celińskiego do Kiszczaka

Dodano: 24.02.2016 [11:43]
Nowe akta IPN: służalcze listy Passenta i Celińskiego do Kiszczaka - niezalezna.pl
foto: Karol Darmoros/Twitter
W upublicznionych aktach z domu Czesława Kiszczaka jest m.in. pismo Daniela Passenta, dziennikarza "Polityki", do Kiszczaka z 1984 roku. List rozpoczyna się słowami: "Szanowny Panie Generale! W tych trudnych dla kraju i Pana osobiście dniach ośmielam się napisać kilka słów, by dać dowód pamięci i poparcia dla linii, którą Pan realizuje".

Pismo pochodzi z 29 października 1984 r. Było to zaledwie dziesięć dni po bestialskim zamordowaniu ks. Jerzego Popiełuszki przez podległych Kiszczakowi esbeków. Tym gorzej świadczy to o publicyście, który do dziś odgrywa w "Polityce" rolę autorytetu moralnego. Passent prowadzi też audycje w radiu TOK FM.

Całe pismo Passenta do Kiszczaka zamieścił na Twitterze Karol Darmoros, dziennikarz Polskiego Radia. Dziennikarz "Polityki" - dziś zajadle krytykujący PiS - pisał do szefa krwawej komunistycznej bezpieki:

"Szanowny Panie Generale! W tych trudnych dla kraju i Pana osobiście dniach ośmielam się napisać kilka słów, by dać dowód pamięci i poparcia dla linii, którą Pan realizuje".


Passent pisze też, że reżim komunistyczny powinien być bardziej stanowczy. Dodaje:


Jeżeli awanturnicy z opozycji będą mogli poderwać ludzi do walki z władzą socjalistyczną, to Grzegorze Piotrowscy znów poczują się niezbędni i nie będzie można walczyć z nimi, gdyż walczyć na dwa fronty jest trudno (choć ma to też swoje zalety).
 

Dziennikarz "Polityki" i TOK FM kończy: "Pragnę Pana zapewnić o poparciu i mojej pamięci".


W aktach znajduje się także utrzymany w podobnym tonie list Andrzeja Celińskiego do Kiszczaka, z 1989 r. Celiński jest dziś jednym z najbardziej zagorzałych obrońców Lecha Wałęsy: 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ten fragment "...ośmielam się napisać kilka słów..."
.
O boziu droga, chyba niżej już nie można było upaść.

Ciekawe czy są jakieś inne teczki tego szubrawca, dokumentające jego współpracę z krwawym reżymem. Bo, że są to nie mam wątpliwości.

Ja się publicznie pytam: KIM TRZEBA BYĆ ???!!!, żeby w czasach, gdy mordowani byli G. Przemyk, ks.ks. św.J.Popiełuszko, Niedzielak,Zych,Suchowolec oraz wiele mniej znanych osób (których postępowania poumorzano), pisać tak SŁUŻALCZE listy do bydlaka Kiszczaka. Hańba tym poparańcom!!!

To dwa podania o wspolprace z SB, prosto do Kiszczaka! Tak na skroty. Moze by tak teraz podali swoje pseudonimy TW, to nie bedzie trzeba dlugo szukac. Bo i tak za niedlugo wyjda na swiatlo dzienne. W koncu sa podania! 1984 r. kiedy to bohaterowie lezeli juz pare lat w piachu - lub ich dobijano. Passent myslal chyba - lepiej pozno niz wcale. A drugi w 89, kiedy to nikt nie chcial byc komunistom, niektorzy sie zapierali, facio pisze podanie do niby umierajacego systemu o wspolprace. Ciekawe! Chcial sie zalapac na przodowa pozycje w rammach wyscigu do miejsc przy korycie!

Przyjrzyj się dobrze temu dokumentowi - podobnie jak list B. Tyszkiewicz, to nie jest oryginał, a transkrypcja. Czy w tych dokumentach był oryginał? Jeżeli tak, to dlaczego pokazują transkrypcję, a nie sam list?

Proponuję wzmożone dostawy wazeliny której w naszym kraju ciągle brakuje i niektórzy mogą się zatrzeć wchodząc w miejsca nie zawsze nasmarowane

Mnie to nie zaskakuje. Kto ogląda tych panów w tvn miał możliwość wyrobić sobie opinię o nich na podstawie wypowiedzi. Wazelina i lizanie. Autorytetami to są chyba tyko dla półgłówków, bo pewnie nawet ci dziennikarze maja ich głęboko e tyle. Po prostu program ma misje i do tego się nadają. Jak nie Cimoszewicz czy Kwaśniewski to Passent czy Celiński, wszyscy nadają się do opluwania Kaczyńskiego.

Święta Prawda-nic dodać, chyba tylko to, że te obrzydliwe świnie były ciągle lansowane przez ostatnie 26 lat. A Bolek bedzie pieprzył o swojej niewinności, toż on taki sam.

Autorytety moralne!

Ale cwaniaczki! Jeden z nich zapraszany do TVP kombinuje, kreci, nie pamięta, uchyla się od odpowiedzi itd. itp. i udaje poważnego i zasłużonego. Zasłużonego dla jakiej władzy?

I to jest właśnie KACAPIA - "polska" kacapia.

Ten gość był ambasadorem RP w Chile. Dobre, bardzo dobre.

To dziwne ze Kiszczak przechowywl 40 kg makulatury w domu!!!!??????
A czy to nie bylo tak ze te akta byly podmienione ale w ......srodku IPNe....nie dalo sie podmienic Bolka ...bo za bardzo duzo ludzi o tym wiedzialo a zlaszcza mowila o tym Kiszczakowa.....ale inne .....nie trudno bylo znalesc w IPN makulature ktora nie ma zadnej wartosci ....takie ...ploty pomiedzy agentami a bylo tego w srodko ...ho.ho duzo...
Trzeba bylo by przeszukac cala I P N........I oczywiscie oczyscic z ludzi ukladu Jaruzelskiego, Walesy, Kwasniewskiego, Tuska.... ..bo jak na razie IPN to jak bank Szwajcarski dla tych akt I samych agentow....

Kolejny DUPOLIZ Wolskiego!

Okazuje się, że Passent z Bolkiem obalili nam komunę! Pomagała im Krzywonos. A Snopkiewicz rozkładał komunistyczną telewizję od środka.

Tak, szczególnie Snopkiewicz. Zapewne zaczął wcześnie, jako I Sekretarz POP w TVP - zapewne w tym samym czasie, gdy Wolski piastował takie samo stanowisko w III Programie Polskiego Radia.

To dlatego Celiński tak "oddanie" broni Wałęsy rzucając się przy okazji na tych co wyrażali szczere opinie o krętactwach Wałęsy i jego "zasługach" w donoszeniu na kolegów z pracy za srebrniki.A swoją drogą czy on wie co to są srebrniki?Wątpię.Dzisiaj przy okazji widać aż nadto wyrażnie co to są ci co tak lubią manifestować w tzw.kodzie:jeden uchylający się od płacenia na swoje dzieci,paru pachołków z Polityki i jeszcze paru krzykaczy skąds inąd i reszta resortowe dzieci ,których jak widać jest co nie miara

I jeszcze dużo durniów którzy im wierzą

Co za ostatnie łajzy ,lizodupy i oszuści!!!!!!

wazelina do potegi, do dzisiaj jego stosunek do PIS to POtwierdza. Komitet Obrony Donosicieli sie klania.

Łubudu Łubudu niech żyje nam Prezes naszego klubu.

dEPRESJA DOPADLA pASSENTA ALE ZBYT POZNO: najgorsze ze ten autotytet morlny usiluje z nas robic idiotow.Widzialam go telewizji jak z Kodem maszerowal

Co za autorytety, żałosne

Co za intelektualista ... Co za pióro ...

kremla dzwić się że rosja ma takie rzekome interesy z europą a polskę przez całą 3 rp uwrzała za strefę wpływów a ilu takich POśrednich agentów jest w usa

Wśród przedstawianych dziś w TVP Info części dokumentów, były i te dotyczące Ks. Popiełuszki. Zapiski pisane na maszynie i wypunktowane, wyglądają jakby przygotowywany zarys do książki, która miałaby uwiarygodnić to co chcą man przedstawić i tak aby zgrywała się z oficjalnymi informacjami.

Celiński dlatego taki cwany był! Siostrzeniec Lityńskiego z obsługi Komorowskiego!

Wśród postaci reprezentujących dawny obóz władzy są osoby odpychające, osoby do których człowiek nie ma żadnego stosunku, bo ich nie zna, a także osoby odrażające. Do tych ostatnich można bez wątpienia zaliczyć Michnika i jego obóz, a także wspomnianych tu Passenta oraz Celińskiego. Jak człowiek ich widzi czy słyszy ma ochotę zwymiotować.

Wałęsa, Kiszczak itp. to pionki, dlaczego nikt jasno nie napisze, ze za wszystkim złem, za niszczeniem Polski stała i stoi żydokomuna! Żydokomuna, która została częściowo zdemaskowana w 1968 roku i zmuszona do emigracji. Żydokomuna, która korzystając ze zrywu Solidarności znowu dopchała się do władzy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl