niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
20 lutego 2017

Nowe akta IPN: służalcze listy Passenta i Celińskiego do Kiszczaka

Dodano: 24.02.2016 [10:43]
Nowe akta IPN: służalcze listy Passenta i Celińskiego do Kiszczaka - niezalezna.pl
foto: Karol Darmoros/Twitter
W upublicznionych aktach z domu Czesława Kiszczaka jest m.in. pismo Daniela Passenta, dziennikarza "Polityki", do Kiszczaka z 1984 roku. List rozpoczyna się słowami: "Szanowny Panie Generale! W tych trudnych dla kraju i Pana osobiście dniach ośmielam się napisać kilka słów, by dać dowód pamięci i poparcia dla linii, którą Pan realizuje".

Pismo pochodzi z 29 października 1984 r. Było to zaledwie dziesięć dni po bestialskim zamordowaniu ks. Jerzego Popiełuszki przez podległych Kiszczakowi esbeków. Tym gorzej świadczy to o publicyście, który do dziś odgrywa w "Polityce" rolę autorytetu moralnego. Passent prowadzi też audycje w radiu TOK FM.

Całe pismo Passenta do Kiszczaka zamieścił na Twitterze Karol Darmoros, dziennikarz Polskiego Radia. Dziennikarz "Polityki" - dziś zajadle krytykujący PiS - pisał do szefa krwawej komunistycznej bezpieki:

"Szanowny Panie Generale! W tych trudnych dla kraju i Pana osobiście dniach ośmielam się napisać kilka słów, by dać dowód pamięci i poparcia dla linii, którą Pan realizuje".


Passent pisze też, że reżim komunistyczny powinien być bardziej stanowczy. Dodaje:


Jeżeli awanturnicy z opozycji będą mogli poderwać ludzi do walki z władzą socjalistyczną, to Grzegorze Piotrowscy znów poczują się niezbędni i nie będzie można walczyć z nimi, gdyż walczyć na dwa fronty jest trudno (choć ma to też swoje zalety).
 

Dziennikarz "Polityki" i TOK FM kończy: "Pragnę Pana zapewnić o poparciu i mojej pamięci".


W aktach znajduje się także utrzymany w podobnym tonie list Andrzeja Celińskiego do Kiszczaka, z 1989 r. Celiński jest dziś jednym z najbardziej zagorzałych obrońców Lecha Wałęsy: 
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ten fragment "...ośmielam się napisać kilka słów..."
.
O boziu droga, chyba niżej już nie można było upaść.

Ciekawe czy są jakieś inne teczki tego szubrawca, dokumentające jego współpracę z krwawym reżymem. Bo, że są to nie mam wątpliwości.

Ja się publicznie pytam: KIM TRZEBA BYĆ ???!!!, żeby w czasach, gdy mordowani byli G. Przemyk, ks.ks. św.J.Popiełuszko, Niedzielak,Zych,Suchowolec oraz wiele mniej znanych osób (których postępowania poumorzano), pisać tak SŁUŻALCZE listy do bydlaka Kiszczaka. Hańba tym poparańcom!!!

To dwa podania o wspolprace z SB, prosto do Kiszczaka! Tak na skroty. Moze by tak teraz podali swoje pseudonimy TW, to nie bedzie trzeba dlugo szukac. Bo i tak za niedlugo wyjda na swiatlo dzienne. W koncu sa podania! 1984 r. kiedy to bohaterowie lezeli juz pare lat w piachu - lub ich dobijano. Passent myslal chyba - lepiej pozno niz wcale. A drugi w 89, kiedy to nikt nie chcial byc komunistom, niektorzy sie zapierali, facio pisze podanie do niby umierajacego systemu o wspolprace. Ciekawe! Chcial sie zalapac na przodowa pozycje w rammach wyscigu do miejsc przy korycie!

Przyjrzyj się dobrze temu dokumentowi - podobnie jak list B. Tyszkiewicz, to nie jest oryginał, a transkrypcja. Czy w tych dokumentach był oryginał? Jeżeli tak, to dlaczego pokazują transkrypcję, a nie sam list?

Proponuję wzmożone dostawy wazeliny której w naszym kraju ciągle brakuje i niektórzy mogą się zatrzeć wchodząc w miejsca nie zawsze nasmarowane

Mnie to nie zaskakuje. Kto ogląda tych panów w tvn miał możliwość wyrobić sobie opinię o nich na podstawie wypowiedzi. Wazelina i lizanie. Autorytetami to są chyba tyko dla półgłówków, bo pewnie nawet ci dziennikarze maja ich głęboko e tyle. Po prostu program ma misje i do tego się nadają. Jak nie Cimoszewicz czy Kwaśniewski to Passent czy Celiński, wszyscy nadają się do opluwania Kaczyńskiego.

Święta Prawda-nic dodać, chyba tylko to, że te obrzydliwe świnie były ciągle lansowane przez ostatnie 26 lat. A Bolek bedzie pieprzył o swojej niewinności, toż on taki sam.

Autorytety moralne!

Ale cwaniaczki! Jeden z nich zapraszany do TVP kombinuje, kreci, nie pamięta, uchyla się od odpowiedzi itd. itp. i udaje poważnego i zasłużonego. Zasłużonego dla jakiej władzy?

I to jest właśnie KACAPIA - "polska" kacapia.

Ten gość był ambasadorem RP w Chile. Dobre, bardzo dobre.

To dziwne ze Kiszczak przechowywl 40 kg makulatury w domu!!!!??????
A czy to nie bylo tak ze te akta byly podmienione ale w ......srodku IPNe....nie dalo sie podmienic Bolka ...bo za bardzo duzo ludzi o tym wiedzialo a zlaszcza mowila o tym Kiszczakowa.....ale inne .....nie trudno bylo znalesc w IPN makulature ktora nie ma zadnej wartosci ....takie ...ploty pomiedzy agentami a bylo tego w srodko ...ho.ho duzo...
Trzeba bylo by przeszukac cala I P N........I oczywiscie oczyscic z ludzi ukladu Jaruzelskiego, Walesy, Kwasniewskiego, Tuska.... ..bo jak na razie IPN to jak bank Szwajcarski dla tych akt I samych agentow....

Kolejny DUPOLIZ Wolskiego!

Okazuje się, że Passent z Bolkiem obalili nam komunę! Pomagała im Krzywonos. A Snopkiewicz rozkładał komunistyczną telewizję od środka.

Tak, szczególnie Snopkiewicz. Zapewne zaczął wcześnie, jako I Sekretarz POP w TVP - zapewne w tym samym czasie, gdy Wolski piastował takie samo stanowisko w III Programie Polskiego Radia.

To dlatego Celiński tak "oddanie" broni Wałęsy rzucając się przy okazji na tych co wyrażali szczere opinie o krętactwach Wałęsy i jego "zasługach" w donoszeniu na kolegów z pracy za srebrniki.A swoją drogą czy on wie co to są srebrniki?Wątpię.Dzisiaj przy okazji widać aż nadto wyrażnie co to są ci co tak lubią manifestować w tzw.kodzie:jeden uchylający się od płacenia na swoje dzieci,paru pachołków z Polityki i jeszcze paru krzykaczy skąds inąd i reszta resortowe dzieci ,których jak widać jest co nie miara

I jeszcze dużo durniów którzy im wierzą

Co za ostatnie łajzy ,lizodupy i oszuści!!!!!!

wazelina do potegi, do dzisiaj jego stosunek do PIS to POtwierdza. Komitet Obrony Donosicieli sie klania.

Łubudu Łubudu niech żyje nam Prezes naszego klubu.

dEPRESJA DOPADLA pASSENTA ALE ZBYT POZNO: najgorsze ze ten autotytet morlny usiluje z nas robic idiotow.Widzialam go telewizji jak z Kodem maszerowal

Co za autorytety, żałosne

Co za intelektualista ... Co za pióro ...

kremla dzwić się że rosja ma takie rzekome interesy z europą a polskę przez całą 3 rp uwrzała za strefę wpływów a ilu takich POśrednich agentów jest w usa

Wśród przedstawianych dziś w TVP Info części dokumentów, były i te dotyczące Ks. Popiełuszki. Zapiski pisane na maszynie i wypunktowane, wyglądają jakby przygotowywany zarys do książki, która miałaby uwiarygodnić to co chcą man przedstawić i tak aby zgrywała się z oficjalnymi informacjami.

Celiński dlatego taki cwany był! Siostrzeniec Lityńskiego z obsługi Komorowskiego!

Wśród postaci reprezentujących dawny obóz władzy są osoby odpychające, osoby do których człowiek nie ma żadnego stosunku, bo ich nie zna, a także osoby odrażające. Do tych ostatnich można bez wątpienia zaliczyć Michnika i jego obóz, a także wspomnianych tu Passenta oraz Celińskiego. Jak człowiek ich widzi czy słyszy ma ochotę zwymiotować.

A tutaj lojalka:
https://pbs.twimg.com/media/Cb_CA_UWoAATEDQ.jpg:large

Wałęsa, Kiszczak itp. to pionki, dlaczego nikt jasno nie napisze, ze za wszystkim złem, za niszczeniem Polski stała i stoi żydokomuna! Żydokomuna, która została częściowo zdemaskowana w 1968 roku i zmuszona do emigracji. Żydokomuna, która korzystając ze zrywu Solidarności znowu dopchała się do władzy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl