niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 maja 2016

Premier Olszewski uważa, że w domu Kiszczaka znaleziono nie tylko teczkę Wałęsy

Dodano: 21.02.2016 [13:00]
Premier Olszewski uważa, że w domu Kiszczaka znaleziono nie tylko teczkę Wałęsy - niezalezna.pl
foto: Mariusz Troliński/Gazeta Polska
- Należy wątpić, by całe znalezisko dotyczyło tylko Wałęsy - mówi premier Jan Olszewski, w rozmowie z "Super Expressem", komentując odkrycie swoistego archiwum w domu Czesława Kiszczaka. - Nieznane nam jeszcze dokumenty mogą przynajmniej zmienić postrzeganie historii Polski po 1989 roku - dodaje.

Od niemal tygodnia, po odnalezieniu w domu Czesława Kiszczaka esbeckich dokumentów, a wśród nich teczki TW "Bolka", trwa dyskusja, jaki wpływ to odkrycie będzie miało na postrzeganie historii, ale również na przyszłość. Dziennikarz "Super Express" rozmawiał na ten temat z premierem Janem Olszewskim.

- Z tego, co udało mi się zaobserwować w mediach, w mieszkaniu Kiszczaka znaleziono sześć pakietów dokumentów. Na razie mówimy o pierwszym. I nie mogę wykluczyć, że pan generał lepiej się zabezpieczył i zgromadził dokumenty nie tylko dotyczące Wałęsy, ale także innych osób - stwierdził.


Dlaczego przez tyle lat nie przeszukano domów wysokich rangą oficerów SB, choć krążyły plotki, że ukrywali dokumenty z przeszłości? Jan Olszewski nie sądzi, aby ktoś próbował uniemożliwić ewentualne przeszukania.

- Chociaż słyszałem opinię wypowiadaną przez jednego z historyków współpracujących z IPN, że prowadził na ten temat rozmowy z prokuratorami IPN. Oni zdawali sobie sprawę z tego, że takie sytuacje z przechowywaniem dokumentów w prywatnych domach są bardzo prawdopodobne. Bez konkretnych poszlak w stosunku do konkretnych osób prokuratorzy mieliby ich zdaniem być zaszczuwani, a to skończyłoby się źle dla całego IPN - tłumaczy były premier.

Podczas rozmowy przypomniano o historii z "zaświadczeniem" UOP, dziennikarz "SE" wspomniał o dokumencie w teczce TW Bolek, "który miał poświadczać, że Wałęsa zerwał współpracę z SB w 1971 roku". Równocześnie generał Gromosław Czempiński twierdził, że podrabianie dokumentów Wałęsy przez UOP jest wykluczone.

- Czempiński w rządzie Hanny Suchockiej współpracował z Milczanowskim. I był przychylny Lechowi Wałęsie. Niezależnie od jego słów - jedno jest pewne. Milczanowski sporządził notatkę o przekazaniu całości akt bezpośrednio do Belwederu. Później odbierającym dokumenty był Gromosław Czempiński i wyraźnie stwierdził, że nie wróciły one w komplecie - podkreślił premier Olszewski.


A pytany "jakie mogą być skutki ujawnienia dokumentów znalezionych w mieszkaniu gen. Kiszczaka? Ktoś może czuć się zagrożony?" odpowiedział:
- Nie opublikowano jeszcze wszystkich materiałów, ale należy wątpić, by całe znalezisko dotyczyło tylko Wałęsy. I nie wiem, czy zagrożony, ale te nieznane nam jeszcze dokumenty mogą przynajmniej zmienić postrzeganie historii Polski po 1989 roku.

Cała rozmowa z Janem Olszewskim na se.pl.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kto zgłosił Wałęsę do Nagrody Nobla, jako POLAKA, najbardziej godnego tej nagrody?

Przecież PO ZA teczką Bolka znajdą też tam PAMIĘTNIKI Piotra Jarszewicza!

Pan Premier Jan Olszewski i jego rząd to chyba najlepszy przykład szkodliwej działalności TW Bolka i jemu podobnych żydo-bolszewickich zaprzańców którzy powinni już podczas weryfikacji czyli sprawdzania pochodzenia ,niekaralności it. dostać całkowity zakaz sprawowania jakiejkolwiek publicznej funkcji w państwie ,jak na przykładzie obecnym (Petru z Nowoczesnej)bowiem chyba nikt w to nie uwierzy że wszystko co on bedzie robił to dla dobra kraju ,- oczywiście Polski ?!
A wszelkie osoby które przyczyniły się do tak trudnej sytuacji w kraju (Olbrzymie zadłużenie) typu Komorowski Tusk Kopacz a także Bolek czy Sikorski ,powinny dostać wilczy bilet bez prawa powrotu ! uchroniło by to nas przed ich dalszą szkodliwa działalnością a w przypadku skazania przez sąd ,na ich utrzymywanie na koszt społeczeństwa

no jasne, tylk oczy w końcu wezmą się za to czerwone plugastwo? za to ub związane z nkvd?

pierwszy raz w 100% zgadzam sie z czyjąś opinią na forach

Legia - Gwardia 5:1 (bramkę honorową w doliczonym czasie gry strzelił Czesław Kiszczak nogami swojej żony).

To jest wiadome ze sa teczki innych i te sa b.ciekawe jak te Bolka.I ten nasz IPN powinien byc bardzo dobrze sprawdzony bo to cos nie tak.

Nos podpowiada mi ze będzie tam Kierowca z MPK Wrocław,obecny właściciel floty TIR-ów

Re: Kowalik i jak to zrobić? Trzeba Kiszczaka wykopać z grobu i razem z jego żona - jeszcze żyjącą osądzić?!
Ale nie dziwię się tobie takich twoich myśli,bo pewnie
tamto twoje powietrze australijskie coś negatywnie
działa na proces twego myślenia. Kiedy zajrzysz do Kworum,
by tam znów nieco uzdrowić twój jadowity ptasi łepek?

Jak najbardziej trzeba cos zrobic w sprawie komunistcznej dekryminalizacj tak w Polsce jak i we wspomnianej powyzej Australii. Zwlaszcza w Australii gdzie sady w przyspieszonym tempie pozbawia nabytego obywatelstwa roznych ubeckich operatorow, komunistycznych wtyk i pospolitych bolszewickich szpicli czy krzykliwych przeciwnikow lustracji. Jest specjalna kategoria prawna w takich przypadkach;....breaching of the visa condition.....i jest jeszcza jedna:...gain citizenship by deception....
W obu przypadkach jest pozbawienie obywatelstwa i deportacja, jak przypuszczam, do Bolszewii lub Ubekistanu.
Doslownie kilka miesiecy temu wprowadzono prawo pozbywania obywatelstwa australijskiego osobnikow majacych kontakty z grupami terrorystycznymi. Ubecko-komunistycznych operatorow tez mozna przesluchac w sadzie korzystajac z tego paragrafu.
Jeszcza prosba do "Nizaleznej"...prosze archwizowac takie wpisy jak powyzej bo, wszystko sugeruje ze "Anita" to cos podobnego jak "Bolek".

Reasumując dzisiejsze sprawy Wałęsy można tylko stwierdzić,
że dzięki Ojcu świętemu Janowi Pawłowi II udało nam się
wyciągnąć Polskę z tego komunistycznego grzęzawiska,
złożonego z głębokiej magmy rodzimych pachołów ZSRR,której
przywódcami byli głównie ci łotrzykowie,co przed wojną
twoerzyli KPP,a po uderzeniu 17 września 1939r sowietow na
Polskę, zwiali pod skrzydełka zbrodniarza Stalia.No i wraali
z jego Armią Czerwoną do Polski,stajac się tutaj głównymi
rzezimieszkami na nas Polakach i budowniczymi tzw.PRL
Zostali po nich ich tzw. resortowe dzieciny z Michnikiem na czele,Balcerowiczem i dalszymi,dalszymi,dalszymi, od których
się do tej pory troi i roi! Nie pomógł wiele wybór Wałesy na
prezydenta II PRL.Po nim Kwaśniewskiego (Stolzmana), Michnika
(Schechtera)nie zrobiono prezydentem,bo się jąka. A taki,co
się jąka nie może być - aż PREZYDENTEM!! I tak od 1989r
w dal leciała od nowa Druga Polska Ludowa,ktorą rabowali
czując,że się - mimo wszystko pewnie już nie powtórzy!
I tak po nich został zrujnowany kraj w myśl ich hasla
wypisywanego na murach w 1989r i dalej.A oto te hasla:
"Nie chciało wam się sierpa i młota to teraz mota!!!"
"Niedlugo wrócimy i się policzymy!" itp. Mimo tych zapór
słowa Ojca Świętego o b r o d z i ł y. Fałszywe wyjazdy
Wałęsy do Watykanu na spotkania z Ojcem Świętym nie pomogły.
Ojciec Świety tez miał noisa na takich zdrajców Polski.
Z dużym opóźnieniem,obrabowana i uboga nasza Ojczyzna
jednak - pewnikiem CUDEM idzie do przodu. A kwiat zdrady
kumuszków karleje na oczach Narodu.Jej jeden z głownych
zdrajców w postaci "Bolka-Ubolka" znalazł się wreszcie w
otwartym potrzasku!! Wejdzie do historii Polski, jako Jej
niebywały zdrajca!!! Pan Bóg nierychliwy,ale sprawiedliwy!
A ty zdrajco nie obrazaj wreszcie Matki Boskiej1 Zdejm Jej
wizerunek ze swojej obłudnej klapy!!

Ojciec Święty też może wejść w niechwalę, jeśli ujawnią teczki Watykanu. Zamiótł pedofilię pod dywan.

Inna sprawa to afiszowanie się Wałęsy długim długopisem i Matka Boską w klapie. Nigdy Wałęsy nie ceniłem i nie podziwiałem. Jest mi obcy mentalnie. Jak słyszałem jego
przemówienie w USA, to byłem pełen podziwu dla tłumaczy,
że potrafili z bełkotu Wałęsy stworzyć przemówienie zrozumiałe dla Amerykanów.

dobry tekst z tymi tlumaczami usmialem sie jak nigdy...

J.O masz medal za to,co napisałeś. Brawo!

Film:-magdalenka-Kiszczak-Wałęsa-stół-menory. Zobaczycie kto przejął władzę na niedawno opublikowanym filmie.To ci, którzy teraz protestują przeciw PIS, bo dążą do przewrotu.

Zgadzam się z P. Premierem Olszewskim, że Prokuratorzy IPN bali sie nacisków PO+PSL w okresie ich rządów. Przecież sam premier Tusk w TVP. swego czasu straszył-szantarzował IPN, że jak będą zbyt gorliwi to przykręci kurek z pieniędzmi na badania historyczne IPN. Proszę odnajdźcie ta jego wypowiedż

Te styropiany są wszyscy umoczeni po pachy z małym wyjątkiem kilku lub kilkunastu ludzi i dlatego pojedynczo wypływają dokumenty.Jak dzielili w Magdalence stołki przy szabasowych świecach i to maja być Polacy patrioci czy raczej sprzedawczyki ??

Współpraca Wałęsy z SB to plus ujemny w jego biografii , wolność Polsce - to plus dodatni!

Pytanie ogolnej natury: dlaczego zdrajce i sowieckiego jenerala tytutluje sie na forum Gazety Polskiej generalem? Dlaczego tego tytulu wobec obwiesia i hultaja - POspolitego bandyty - uzywaja ministrowie rzadu Rzeczypospolitej?

Dlatego, że żyjemy dalej w komunie...

Dlatego III pokolenie Armii Krajowej walczy z dzieciami UBEKÓW , SBEKÓW , MO , ZOMO , ORMO... Najważniejesze jest że do praktycznie "obozu" AK dołączają młodzi często byli mózgowo przetrzepani przez resortowe media, ale dołaczają też młodzi co mają 12-13-14-15-16-17 lat powoduje to nie pokój ub i sb oraz policji(milicji) dlatego stworzono Antifę...

Trzeba być naiwnym aby wierzyć, że naczelny esbek miał tylko teczkę Bolka. Miał haki na każdego kto był przy korycie, także na swoich komuchów.

Przed śmiercią sam to wyznał, że jeśli będą go ciągać po sądach, to ujawni wszystkie haki .

Ktoś znowu próbuje mącić !
Ktoś znowu próbuje coś ukryć !
Ktoś znowu jest po stronie komunistów i zaprzańców !
Obecna sytuacja gdy prokuratura IPN po odzyskaniu materiałów od Kiszczakowej nie ujawnia nazwisk osób na których jeszcze zdobyła kompromitujące dowody ,świadczy o tym że próbuje się chronić te osoby ,prawdopodobnie są to tak wpływowe nazwiska jak Tusk Kwaśniewski Komorowski ,kto wie być może nawet obaj bracia Kaczyńscy i inni ważni(decyzyjni) politycy ,albowiem tylko od takich Kiszczak mógł się spodziewać zablokowania potencjalnego śledztwa odnośnie jego osoby.
Należy żądać natychmiastowego podania wszystkich nazwisk osób na które przejęto dokumenty, i nie chodzi o szczegółowe ujawnienie tych danych lecz o pokazanie że obecne najważniejsze śledztwo prowadzone w Polsce powinno być a także jest przejrzyste, beż ukrywania dowodów jak to mają w zwyczaju prokuratorzy !

Kaczyńskiego dokument widziałem. Nie podpiszę i nie będę wspólpracowac. i tyle myślęże ty też dobrze widzisz tylko PO co piszesz bzdury i zasiewasz wobec Kaczyńskiego niePOkój

komentarz do stanczyk:

Wszystko co piszesz by sie zgadzalo oprocz hakow na braci Kaczynskich. Bo pomysl, gdyby Kiszczak mial haki na Kaczynskich TO BY ICH DAWNO, BARDZO DAWNO TEMU UZYL I ZNISZCYL!

I to ze wlasnie nie ma i nie bylo zadnych hakow na braci Kaczynskich jest dowodem dlaczego obydu Kaczynskich AZ TAK BARDZO ZNIENAWIDZONO, bo nie byli czescia przestepczego komunistycznego ukladu.

Warto pomyslec i zastanowic sie nim cokolwiek sie napisze. Bo stanczyk nie chcesz mi powiedziec ze Kaczynscy byli ludzmi Kiszczaka pod ochrona.....nie dajmy sie zwariowac!

Uwierze w kazdy cud ale nie ten.........

Niezależnie co jeszcze i kiedy znajdzie się w różnych nielegalnych "archiwach" komunistycznych satrapów (jak do tej pory prokuratury robiły wszystko co możliwe, by zapewnić spokój i nietykalność czerwonym bandziorom), należy pogratulować Pani Marii Kiszczak udanej ucieczki do przodu. Świadomie czy nie, publicznie pozbyła się materiałów, których posiadanie mogło zakończyć się podobnie jak nieproszona wizyta u małżeństwa Jaroszewiczów - torturami i w końcu męczeńską śmiercią. Oczywiste jest, że jak zwykle, pajace z policji i prokuratury nigdy nie ustaliliby, kto jest rzeczywistym sprawcą i jakich ma mocodawców. Wygląda na to, że na razie Pani Maria uzyskała swoistą polisę na życie. Ciekawi mnie tylko, kiedy wśród prominentnych niegdyś komunistycznych dygnitarzy wystąpi wysyp dewastacji mieszkań, drastycznych samookaleczeń i samobójstw popełnianych ze szczególnym udręczeniem. Jedno jest pewne - prędzej, czy później tak właśnie będzie. Sugerowałbym nielegalnym posiadaczom dokumentów ich pilny zwrot do IPN - chyba mimo wszystko lepiej mieć do czynienia z policją i IPN-em niż z przedstawicielami byłych właścicieli naszego państwa.

Ci, którzy się tymi dokumentami zajmują są z PO?

Niezależnie co jeszcze i kiedy znajdzie się w różnych nielegalnych "archiwach" komunistycznych satrapów (jak do tej pory prokuratury robiły wszystko co możliwe, by zapewnić spokój i nietykalność czerwonym bandziorom), należy pogratulować Pani Marii Kiszczak udanej ucieczki do przodu. Świadomie czy nie, publicznie pozbyła się materiałów, których posiadanie mogło zakończyć się podobnie jak nieproszona wizyta u małżeństwa Jaroszewiczów - torturami i w końcu męczeńską śmiercią. Oczywiste jest, że jak zwykle, pajace z policji i prokuratury nigdy nie ustaliliby, kto jest rzeczywistym sprawcą i jakich ma mocodawców. Wygląda na to, że na razie Pani Maria uzyskała swoistą polisę na życie. Ciekawi mnie tylko, kiedy wśród prominentnych niegdyś komunistycznych dygnitarzy wystąpi wysyp dewastacji mieszkań, drastycznych samookaleczeń i samobójstw popełnianych ze szczególnym udręczeniem. Jedno jest pewne - prędzej, czy później tak właśnie będzie. Sugerowałbym nielegalnym posiadaczom dokumentów ich zwrot do IPN - chyba mimo wszystko lepiej mieć do czynienia z policją i IPN-em niż z przedstawicielami byłych właścicieli naszego państwa.

Szanowny Panie Michał,
Mam uwagi co do Pana Prezesa IPN Kamińskiego:
1. Dlaczego nie wysłał do Wałęsy prokuratora IPN o zwrot "wypożyczonych" teczek bezpieki kiedy był Prezydentem?
2. Powinien ogłosić abolicję dla posiadaczy teczek i dać czas 30 dni na złożenie ich w IPN? - jest do tego zobowiązany
3. Mam nadzieję, że prezes Kamiński z dniem 15 czerwiec 2016 rok przestanie pełnić obowiązki prezesa - koniec jego 5 letniej kadencji!, był wybrany przez PO+PSL

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl