Kajetan Poznański w rękach policji. Zatrzymano go... na Malcie

Podejrzany o brutalne morderstwo Kajetan Poznański wpadł w ręce policji w hotelu na wyspie Malta. W akcji brali funkcjonariusze CBŚP, wydziału  pościgowego KGP i policjanci z Malty. Europol i Interpol wysłał za Poznańskim listy gończe. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo Katarzyny J., której poćwiartowane zwłoki znaleziono w mieszkaniu wynajętym przez podejrzanego. Postawiono mu „zaocznie” zarzuty popełnienia zbrodni.

Jak podaje RMF, policja namierzyła ściganego poprzez jego sprzęt elektroniczny, gdy zalogował się do sieci.

- Policjanci komendy wojewódzkiej w Poznaniu i z CBŚ, w jednym z hoteli na Malcie zatrzymali Kajetana Poznańskiego. Wiemy, że był na terenie Niemiec, potem przedostał się do Włoch i promem na Maltę. Prawdopodobnie chciał przedostać się do północnej Afryki- tłumaczy mł. insp. Andrzej Borowiak - rzecznik prasowy  Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Na łamach portalu niezalezna.pl, informowaliśmy, że podejrzany o bestialskie morderstwo Kajetan Poznański był na stażu w tygodniku „Polityka”. Napisał kilka tekstów. Jak poinformowała sama redakcja tygodnika, Poznański proponował artykuły, które odnosiły się do historii kanibalizmu.
 
CZYTAJ WIĘCEJ: Podejrzany o bestialskie morderstwo był na stażu w „Polityce”. Pisał o kanibalizmie

Kilka dni temu media podały również informację, że obrońcą Poznańskiego będzie znany, warszawski adwokat Tadeusz Wolfowicz, który w przeszłości reprezentował m.in. Otylię Jędrzejczak i byłego męża Edyty Górniak.

CZYTAJ WIĘCEJ: Ścigany Kajetan Poznański ma już adwokata. To znany prawnik z Warszawy
Źródło: TVN24,niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Najwyższe drzewo w Polsce to daglezja; rośnie w Beskidach i ma 57 m

daglezja / Sweetaholic

57 m mierzy daglezja zielona, najprawdopodobniej najwyższe drzewo w Polsce. Rośnie w paśmie góry Klimczok w Beskidzie Śląskim – podało Nadleśnictwa Bielsko. Dotychczas za najwyższe uchodziły dwa świerki, które od daglezji są jednak niższe o 5,5 m.

„Wszystko wskazuje na to, że daglezja o 5,5 m wyprzedza dotychczasowych rekordzistów, czyli dwa świerki - z Białowieskiego Parku Narodowego oraz z rezerwatu przyrody Śrubita w Beskidzie Żywieckim" – poinformowała Irena Polok z Nadleśnictwa.

Leśnicy podali, że daglezja zielona rośnie w leśnictwie Biła w otoczeniu niewiele niższych od siebie drzew. Niemal każde drzewo w jej sąsiedztwie przekracza 45 m wysokości, a przynajmniej cztery mieszczą się w przedziale 53-55 m. „Daglezja nie wybija się zatem wyraźnie ponad korony, przez co nie została wcześniej zauważona” – wskazała Polok.

Daglezję „namierzył” leśnik z Nadleśnictwa Bielsko Rafał Kozubek, który wykorzystał dane z lotniczego skaningu laserowego zgromadzone przez Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej.

„Następnie sprawdził je w terenie przy pomocy dalmierza laserowego. Uzyskał wynik 56,5 m. Aby mieć całkowitą pewność, co do wysokości drzewa, wynik został zweryfikowany przez Piotra Gacha. Pasjonat określił wysokość na 57 m. Pomiarów dokonał przy pomocy dalmierza z dwóch różnych miejsc. Wynik 57 m to +ostrożna średnia+ z kilkudziesięciu pomiarów, z których ok. 90 proc. mieściło się w przedziale pomiędzy 56,5 – 58 m” - poinformowała Irena Polok.

Wiek daglezji szacowany jest na 115 lat. Zdaniem leśników, wykazuje ona dużą żywotność i może jeszcze urosnąć.

Daglezja jest gatunkiem z rodziny sosnowatych. Pochodzi z Ameryki Północnej. W Polsce jest gatunkiem introdukowanym.

Nadleśnictwo Bielsko w południowej części obejmuje m.in. lasy w Beskidzie Śląskim i Małym, rosnące w pobliżu Bielska-Białej. Na jego terenie znajdują się m.in. góry Skrzyczne, Klimczok, Szyndzielnia, Błatnia i Magurka. Północna część składa się z szeregu mniejszych i większych kompleksów leśnych usytuowanych częściowo na terenie równinnym lub pagórkowatym.

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl