niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Szafa Kiszczaka - specjalne oświadczenie Sławomira Cenckiewicza

Dodano: 17.02.2016 [01:08]
Szafa Kiszczaka - specjalne oświadczenie Sławomira Cenckiewicza - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
W związku z informacją przekazaną w dniu 16 II br. opinii publicznej przez prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego nt. oferty wdowy po gen. Czesławie Kiszczaku próbującej sprzedać Instytutowi doniesienia TW ps. „Bolek” pragnę oświadczyć, że:

- Znalezione w mieszkaniu Kiszczaków dokumenty powinny zostać natychmiast zabezpieczone przez prokuratorów IPN i w obecności pracowników BUiAD (archiwum) IPN spisane w formie protokołu, który powinien zostać upubliczniony;
- Wszystkie dokumenty powinny już dzisiaj zostać przewiezione do IPN i tam zdeponowane (istnieje przypuszczenie, że fizycznie zabezpieczyła je Policja bez spisania protokołu w obecności przedstawicieli IPN);
- Dokumenty powinny zostać poddane oględzinom przez prokuratorów KŚZpNP IPN – w obecności przedstawicieli BUiAD IPN - i przekazane do opracowania oraz ewentualnej konserwacji, po czym niezwłocznie włączone do zbioru ogólnego archiwum IPN;
- Dokumenty w ciągu najdalej kilku dni powinny zostać udostępnione dziennikarzom i historykom w czytelni IPN (również w formie elektronicznej kopii roboczej ze względu za spore zainteresowanie opinii publicznej);
- Prezes IPN powinien udzielić konkretnej informacji, czy znalezione u Kiszczaków dokumenty dotyczą jedynie L. Wałęsy, a jeśli nie, to kogo lub jakich spraw; 
- Prezes IPN i dyrektor KŚZpNP IPN prok. Dariusz Gabrel, który również był zaangażowany w dzisiejsze działania prokuratorów IPN, powinni udzielić informacji, czy w kwestii oceny i kwalifikacji znalezionych dokumentów prosili o pomoc przedstawicieli ABW;
- Prezes IPN powinien w szczegółach poinformować o wizycie wdowy po gen. Cz. Kiszczaku w IPN, złożonej przez nią ofercie oraz udokumentowaniu tego faktu przez służby IPN (kto rozmawiał z wdową, czy był świadek rozmowy, czy powstała notatka służbowa?);
- Prezes IPN i KŚZpNP IPN powinni udzielić informacji, czy wdowa po gen. Kiszczaku została przesłuchana przez prokuratora IPN;
- Prezes IPN i KŚZpNP IPN powinni udzielić informacji na temat przeszukania innych nieruchomości (w tym posiadłości na Mazurach) należących do Kiszczaków w celu zabezpieczenia materiałów archiwalnych. 

Pragnę również oświadczyć, iż podane przez Prezesa IPN w dniu dzisiejszym informacje (o kolejnych dowodach na współpracę Wałęsy z SB w 1974 r.) potwierdzają fakty, o których piszę od lat w swoich książkach (w tym tej wydanej przez IPN, której byłem współautorem  – „SB a Lech Wałęsa”) i artykułach poświęconych współpracy L. Wałęsy z SB. 

Wałęsa był współpracownikiem SB o ps. „Bolek”, którego współpraca nie była ani „kilkunastomiesięcznym incydentem” w jego biografii, ani jego „realna współpraca” nie „trwała prawdopodobnie do 1972”, jak możemy przeczytać w „Encyklopedii Solidarności” autoryzowanej przez IPN i osobiście przez prezesa Kamińskiego, ale trwała kilka lat, wymierzona była w konkretne osoby (blisko 30 osób) i wynagradzana finansowa. 

Poza tym fakt współpracy agenturalnej L. Wałęsy z SB odgrywał później istotne znaczenie w okresie działania w okresie Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża, w Sierpniu ’80, w sposobie kierowania przez niego ruchem NSZZ „Solidarność”, a także wpłynął na kształt reform ustrojowych po 1989 r. Jednym z faktów potwierdzających stopień uwikłania Wałęsy we współpracę z SB i konsekwencje tego w wolnej Polski jest zorganizowany zabór i kradzież dokumentów „Bolka” przez wysokich urzędników państwowych z MSW, UOP i urzędu prezydenta RP w latach 1992-1995. 

Za te przestępstwa nikt nie poniósł jakiejkolwiek odpowiedzialności. Mimo złożenia odpowiednich wniosków do prokuratury IPN o ściganie tych przestępstw (m. in. przez Henryka Jagielskiego), sprawy te zostały umorzone, a L. Wałęsa nie został w tej sprawie nawet przesłuchany. 

Zamiast tego - z inicjatywy władz RP w okresie koalicji PO-PSL w osobach Prokuratora Krajowego Marka Staszaka i szefa ABW – Krzysztofa Bondaryka, prokuratura w Gdańsku, a później w Bydgoszczy, prowadziły postępowanie w sprawie książki „SB a Lech Wałęsa”.

Nawet fakt postawienia gen. Kiszczaka w stan oskarżenia przez prokuratorów KŚZpNP IPN nigdy nie został wykorzystany to tego, by przeszukać miejsce zamieszkania oskarżonego.  

Warta wspomnienia jest również kwestia odmowy wszczęcia postępowania lustracyjnego wobec Lecha Wałęsy, którą w lipcu 2010 r. ( po śmierci prezesa J. Kurtyki) – w porozumieniu z dyrektorem Biura Lustracyjnego IPN Jackiem Wygodą – wydał prokurator Piotr Stawowy z IPN. Dzięki temu fałszywy wyrok sądu lustracyjnego z sierpnia 2000 r. w sprawie Wałęsy zyskał ostateczną prawomocność i nie może być już zakwestionowany (opisałem tę sprawę w książce „Wałęsa. Człowiek z teczki”).

Wymienione powyżej zapytania, wątpliwości i fakty każą nam z elementarną nieufnością spoglądać na działania obecnego kierownictwa IPN, które w obliczu nowelizacji ustawy o IPN, próbuje być może „zagrać” sprawą Wałęsy, zapominając o własnych zaniechaniach w tej sprawie.       

Apeluję zatem do opinii publicznej o wywarcie presji, by sprawa ujawniona dzisiaj została w pełni wyjaśniona przez kierownictwo IPN i podana społecznej kontroli. 

dr hab. Sławomir Cenckiewicz
Warszawa, 16 II 2016 r. 
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Apeluje do Klubow Gazety Polskiej o poparcie apelu Pana Cenckiewicza. My to uczynimy.

Między bajki można włożyć opowieści o braku czasu dla Kiszczakowej przez szefa IPN.Kamiński czekał na Kiszczakową ponad 2 tygodnie , myślał że ona chce wypić z nim kawę?

BOLEK to było KO przed wyjście na ring. I to cię WIELKI ZDRAJCO trup komucha znakautował! Tak to już jest, że pan Bóg nie ruchliwy, ale sprawiedliwy. I odepnij sobie tę Matkę Boska z klapy ty zdradziecka szmato! Koniec cyrku!

Niepotrzebne gadanie. Narod powinien swojego "trybuna" po raz ostatni, po zebraniu sie przed jego siedziba, zgodnie z jego "zaslugami" "wyniesc nad poziomy" ,czyli na najblizsza galaz. Ale nie sucha, zadnej taryfy ulgowej.
Ze ten facet chodzi spokojnie w Gdansku do kosciola, to dowod jaki "element" mieszka w w tym miescie.

IPN TO KUPA BOLKÓW do pilnowania,żeby bandyci umierali na wolności żyjąc za nasze pieniądze!Dlaczego nie potrafimy karać zbrodniarzy tylko przyzwalamy an to,żeby byli bezkarni!!??Czy tak ma wyglądać państwo prawa i sprawiedliwości?!gdzie zwykły obywatel dostanie karę więzienia za kradzież batonika a ZŁODZIEJ,który ukradł nam miliardy i ZDRAJCA NARODU żyje sobie na wolności!? To,że Wałęsa jest TW Bolkiem wiemy od dawna! Natomiast nie znamy nazwisk pozostałych agentów, którzy do dzisiaj pełnią ważne funkcje i dalej szkodzą! To tutaj wygląda mi na zaplanowaną zasłonę dymną,która ma odwrócić naszą uwagę od pozostałych bolków! Pamiętamy słowa zbrodniarza Kiszczaka: spadnie niejedna aureola. ŻĄDAM NATYCHMIASTOWEGO UJAWNIENIA wszelkich dokumentów!Niemcy pokazali co zrobić z teczkami!UJAWNIĆ WSZYSTKO! Poza tym NIE UFAM IPN!Kiedy prezesem był śp. prof.Kurtyka,mogłem ufać,że dopilnuje wszystkiego,natomiast obecny prezes IPN,niejaki Łukasz Kamiński nie jest uczciwy,pewnie i on jest BOLKIEM! IPN jest od UKRYWANIA przed opinią publiczną PRAWDY!Odejście prof.Cenckiewicza uznałem za sygnal,że IPN dostał się pod kontrolę BOLKÓW!Dlaczego IPN nie robi przeszukań w mieszkaniach,domach i w altankach zbordniarzy PRLu!?KIEDY wreszcie zaczniemy postępować jak obywatele praworządnego państwa,gdzie zbrodnia i zdrada są karane a nie zamykane w IPNach?! CO TO ZA G... PAŃSTWO!? Niekaranie za zbrodnie przeciw państwu i narodowi to zbrodnia,która jest śmiertelnym zagrożeniem dla bytu państwa i narodu!Moim zdaniem śp.Prezydent zapłacił życiem m.in.za to,że za długo czekał z ujawnieniem aneksu i bolki z WSI go dopadły.

Potwierdzam, dysponuje powaznymi dowodami obciazajacymi IPN.
Pytanie do kogo mozna zgodnie z rozsadkiem i zaufaniem sie z tym zwrocic. To sprawa , podobnie jak ustawa 1066 dawno powinien sie sejm zajac. Planowana zmiana ustawy o IPN nie zalatwi problemu. Wymiana obsady -to jest to.

Podpisuję się pod pańskim żądaniem.Kiedy wreszcie ten naród zmądrzeje i przestanie dać się wodzić za nos bandzie oprychów.

Jeśli rzeczywiście dokumenty te fizycznie wynieśli tzw. policjanci i je "zabezpieczyli", to Bolesław Wałęsa może spać spokojnie. Tzw. policja to niebezpieczna i sprzedajna organizacja przestępcza. Niejedne dokumenty padły ich łupem.

Pytanie dla prawników (bądź innych instytucji): czy istnieje przepis prawny, żeby - z uwagi na możliwość popełnienia przestępstwa w postaci np. posiadania lub niszczenia dokumentów - można przeszukać (za zgodą sądu) mieszkań, celem odszukania tajnych dokumentów. RP jest bowiem prawnym spadkobiercą PRL-u.

Cenckiewicz ty naiwniaku oddaliscie papiery do prokuratury ja myslalem ze jestescie mandzejsi wiesz co z tych dokumentow zostanie komieni kupa a bolek zostanie carem a wy glomby inteligentne bedziecie kopac rowy na zolawach ,Widac jak na dloni jak prokuratorzy i sedziowie was wykiwali .

Cenckiewicz ty naiwniaku oddaliscie papiery do prokuratury ja myslalem ze jestescie mandzejsi wiesz co z tych dokumentow zostanie komieni kupa a bolek zostanie carem a wy glomby inteligentne bedziecie kopac rowy na zolawach ,Widac jak na dloni jak prokuratorzy i sedziowie was wykiwali .

nie-nie nie nie nie nie nie 25 lat POLSCE ZAJELO SPRAWDZANIE SZAFY KPINA Z LUDZI

Zabezpieczyć te akta oczywiście trzeba, ale ja bym się tak mocno tym nie emocjonował, ponieważ najprawdopodobniej jakichś wielkich rewelacji mogących mieć istotny wpływ na naszą scenę polityczną tam nie będzie. Akta które mają takie oddziaływanie nadal pozostaną w ukryciu i nadal będą służyły swojemu pierwotnemu celowi dla którego zostały z MSW wyniesione, mianowicie utrzymywaniu w dyscyplinie ludzi tak zwanej strony solidarnościowej, z którymi komuniści układali się przy podziale łupów w 89' roku. Czyli na chwilę obecną nic się nie zmienia i oficerowie prowadzący nadal trzymają za twarz swoich konfidentów.

Szanowny Panie! Tu nie chodzi o emocje, ale o prawdę.
Owa prawda "wycieka": Tak jest, ale - tyle, że owe dokumenty odziedziczyli "resortowe dzieci". Stąd szok ostatnich wyborów w pewnych środowiskach. Tak, to walka o osobiste przetrwanie. Dlatego Pękala, Chmielewski czy ober ds. specjalnych Piotrowski (czy jak się oni obecnie nazywają) milczą: ceną za ich milczenie jest po prostu wizyta "seryjnego samobójcy'.

kukułcze jajo hahahahahaahaa

Mr Timothy Ash, mąż pierwszej żony Zagajewskiego, napada na obecna Polske w lewackiej gazecie brytyjskiej! Jak ci "czerstwi" trzymają się razem.

Coś mi się wydaje, że zamiast pòłki IPN za pełnią się kolejne szafy. Czy nikt takie akcji że strony "naszego" rządu nie nadzoruje!!!???

Czy wolno było Kiszczakom wynosić i trzymać w domu takie dokumenty?

W jakim celu?????
Czy wolno było kiedykolwiek, urzędnikowi gminnemu, skarbowemu wynosić dokumenty podatników poza te urzędy?????????

Marzy mi się,żeby Polsce nie zabrakło takich ludzi jak Sz.P.Cenckiewicz i żeby Ci co się jeszcze wahają w pełni Go poparli bo to Polak jakich mało!.

Episkopat spał spokojnie? Pora na lustrację tego układu z Magdalenki.

Ktoś tu twierdzi, że kiszczak trzymał w domu makulaturę ? Ja bez zaglądania do tych teczek wiem, że tam są papiery na wszystkich najważniejszych współpracujących ze służbami ludzi władzy. To POwinna być bomba, która zatrzęsie POsadami III RP.

co oznacza znalezisko u Kiszczaka??? wyjaśnienie jest tutaj

http://www.pomniksmolensk.pl/n...

Wcale nie uważam żeby te dokumenty były bezpieczne w IPN. Sporządzić komisyjnie protokół i obfotografować każdą stronę.

Przeprowadzić D e k o m u n i z a c j ę .- . L u s t r a c j ę

Jeżeli Lech Wałęsa nie mył Bolkiem [jak twierdzi], to dlaczego w czasie swojej prezydentury tak bardzo wspierał tę "lewą nogę".

Kukułcze jajo haahahahhaaaaa

A Boluś dalej idzie w zaparte z Matką Boską w klapie ... Odebrać mu Nobla, odtajnić zbiór ściśle tajny w IPN, dogłębna lustracja i dekomunizacja w IPN, wszystkich instytucjach państwowych, już czas aby Polacy poznali zbrodniarzy komunistycznych którzy "rządzą" i zniszczyli nasz kraj, teraz dalej niszczą Polskę ich resortowe dzieci!
Już jest wrzask na całą Europę a jaki będzie po ujawnieniu akt bezpieki, możemy sobie tylko wyobrazić.
Niech świat pozna czym jest UE i pozostałości po zbrodniczym systemie Stalinowskim w Polsce. Czym jest obecna Europa z agentką STASI na czele i TW OSCAREM w najważniejszym urzędzie w Brukseli, kto ma Europę w garści i do czego zmierza Europa ściągając tu islam.
Do III WŚ. Komuchy brukselskie dobrze wiedziały co będzie w Polsce po objęciu rządów przez PiS dlatego był i jest taki wściekły atak na Polskę. Czas z tym skończyć wszystko ujawniając !!!
TK Rzepliński znowu zablokuje lustrację? To my zablokujemy wreszcie Rzeplińskiego w pierdlu na długie lata i całą tą UBecko-WSIową sitwę.
Rozwiązać jaruzelski Trybunał Konstytucyjny wreszcie!
Machina ruszyła, tryby się kręcą.

Niech przykładem będzie sąd w Rzeszowie i biuro lustracyjne IPN w Rzeszowie, gdzie szefem tego biura jest syn gorliwego esbeka, w tzw. Komisji ścigania zbrodni przeciwko narodowi polskiemu pracuje pani prokurator od 2000, która w stanie wojennym z zaciekłością ścigała członków podziemnej wówczas Solidarności. Przeprowadzić bezwzględną lustrację wszystkich sędziów, prokuratorów, adwokatów, komorników, policjantów i wszystkich mundurowych. Niepodległe Państwo Polskie musi jak najszybciej uwolnić się od esbeckiego pokłosia jakim jest min. ten Piotr Tuleja i inne temu podbnie dziecko zbrodniarzy stalinowskich ?? Pamiętajmy w sądach, prokuraturze, policji, straży granicznej, służbie więziennej i innych temu podobnych w resorcie MSW pracują dzieci i wnukowie stalinowskich zbrodniarzy, którzy zostali wychowani w nienawiści do Niepodległej Polski. Zakład emerytalno - rentowy MSW, w którym również pracują wyłącznie osoby spokrewnione z aparatem bezpieczeństwa PRL bardzo gorliwie wypłaca wysokie świadczenia zbrodniarzom esbeckim m.in. tym, którzy zamordowali Bł. Ks. Popiełuszke. Dbają o to skrupulatnie pracownicy tego zakładu emerytalno - rentowego MSW. Należy zlikwidować jak najszybciej ten wrogi twór dla Niepodległej Polski, także fundusze emerytalne dla sędziów i prokuratorów PRL. Wszystkie instytucje mundurowe natychmiast przenieść do ZUS. Nigdzie na świecie nie ma tak wiele różnych instytucji emerytalnych, tam jest jeden system i ten system powinien obowiązywać wszystkich obywateli Niepodległej Polski. W obecnej Polsce jest tak, że oprawcy żyją w luksusach, a ich ofiary żyją w nędzy. To bezwzględnie musi się zmienić !!!

Pamietacie jak Kiszsczakowa po pogrzebie powiedziala:" to Polak zniszczyl mego meza". Jak myslicie kogo miala na mysli?
Jezeli chodzi o mnie to pomyslalem o Jaruzelskim , bo on byl Polakiem , polskim hrabia.
Jej meza 'przyjaciele' zegnali w tajemnicy ,nikt nie chcial zeby go kojazono z nim , chociaz wielu dzieki niemu , jego lojalosci zrobilo oszalamiajaca kariere- zdobyli slawe, wladze pieniadze i luksusy.
Pochowek jej meza zapewne byl Kiszczakowej wielkim przezyciem i zdala sobie sprawe co ludzie , przyjaciele sa warci .
Dlaczego on ma brac odpowiedzialnosc za cale zlo? Przeciez mial bosa.

Pan Prezydent i minister Ziobro - powinni sktzystać z "prawa wyższej konieczności". Bez ceremeoniału, aresztowawać skurwionych skundlonych czerwonych zdrajców jak leci - i czesać do ostatniej pchły, w areszcie wydobywczym. Nie dajmy utonąc POLSCE.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl