​Śledztwo ws. śmierci płk. Berdychowskiego. „To zdarzenie budzi zdziwienie”

agat.wp.mil.pl

  

Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo w sprawie śmierci pułkownika Sławomira Berdychowskiego. Samobójstwem żołnierza zaskoczony jest były szef MON. – To są ludzie bardzo doświadczeni, twardzi i zrównoważeni psychicznie. Takie zdarzenie budzi moje zdziwienie – zaznaczył Romuald Szeremietiew.

Pułkownik Sławomir Berdychowski nie żyje – wiele wskazuje na to, że twórca jednostki specjalnej „Agat”, były komandos „Grom”, bardzo doświadczony żołnierz, popełnił samobójstwo.

Mężczyznę znaleziono z raną postrzałową głowy w pobliżu jego domu w Warszawie. Choć założono, że to samobójstwo, to śledczy rozpatrują i inne wątki. Podczas sekcji zwłok pobrano m.in. pozostałości po wystrzale z broni palnej. Prokuratura wojskowa, która wszczęła postępowanie w sprawie śmierci Berdychowskiego, bada też, czy zgon może mieć związek ze służbą wojskową i stosunkami zależności panującymi w wojsku.

Romuald Szeremietiew, pytany w radiowej Jedynce, czy można brać pod uwagę inną przyczynę śmierci pułkownika Berdychowskiego niż samobójstwo, stwierdził, że „trudno jest spekulować oczywiście, ale do dziś trudno mi uwierzyć, że np. gen. Petelicki się zastrzelił”.

Ja go znałem dobrze (gen. Petelickiego – przyp. red.) i wiem, że to był bardzo odporny człowiek, z silnym charakterem i sądzę, że w taki sam sposób należy opisywać pułkownika Berdychowskiego. To są ludzie bardzo doświadczeni, twardzi i zrównoważeni psychicznie. Takie zdarzenie budzi moje zdziwienie

– podkreślił były szef MON.
Źródło: Polskie Radio Program 1,RMF FM,niezalezna.pl,polskatimes.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Koniec bezkarności lichwiarzy! Ziobro: Zatrzymano pięciu notariuszy podejrzanych o szereg przestępstw

/ pixabay.com/CC0

  

Zatrzymano pięciu notariuszy podejrzanych o przestępstwa związane z udzielaniem lichwiarskich pożyczek i wyłudzaniem nieruchomości od mieszkańców Gdańska - poinformował dziś minister sprawiedliwości - prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Podczas konferencji prasowej w Gdańsku minister podkreślił, że zatrzymani popełnili przestępstwa "niezwykle naganne i moralnie obciążające sprawców".

- Zatrzymano pięciu notariuszy podejrzanych o szereg przestępstw związanych z wyłudzaniem nieruchomości od mieszkańców Gdańska - i nie tylko - przez grupy przestępcze, które parały się udzielaniem lichwiarskich pożyczek, a tak naprawdę w ukartowany sposób przejmowały od nieświadomych tego pokrzywdzonych dorobek całego życia pod pretekstem udzielanych pożyczek

 - wskazał Ziobro.

Minister dodał, że sprawą od dłuższego czasu zajmowała się Prokuratura Okręgowa w Gdańsku.

- Były też zatrzymania i realizacje. Po raz pierwszy zastosowano w tym śledztwie wprowadzoną instytucję konfiskaty rozszerzonej

 - zaznaczył Ziobro.

Jeszcze dziś prokurator ma postawić zatrzymanym łącznie 120 zarzutów, dotyczących głównie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu uzyskania korzyści majątkowej oraz oszustw. 

Źródło: PAP, TVP Info, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl