niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

​Śledztwo ws. śmierci płk. Berdychowskiego. „To zdarzenie budzi zdziwienie”

Dodano: 15.02.2016 [19:02]
​Śledztwo ws. śmierci płk. Berdychowskiego. „To zdarzenie budzi zdziwienie” - niezalezna.pl
foto: agat.wp.mil.pl
Prokuratura wojskowa wszczęła śledztwo w sprawie śmierci pułkownika Sławomira Berdychowskiego. Samobójstwem żołnierza zaskoczony jest były szef MON. – To są ludzie bardzo doświadczeni, twardzi i zrównoważeni psychicznie. Takie zdarzenie budzi moje zdziwienie – zaznaczył Romuald Szeremietiew.

Pułkownik Sławomir Berdychowski nie żyje – wiele wskazuje na to, że twórca jednostki specjalnej „Agat”, były komandos „Grom”, bardzo doświadczony żołnierz, popełnił samobójstwo.

Mężczyznę znaleziono z raną postrzałową głowy w pobliżu jego domu w Warszawie. Choć założono, że to samobójstwo, to śledczy rozpatrują i inne wątki. Podczas sekcji zwłok pobrano m.in. pozostałości po wystrzale z broni palnej. Prokuratura wojskowa, która wszczęła postępowanie w sprawie śmierci Berdychowskiego, bada też, czy zgon może mieć związek ze służbą wojskową i stosunkami zależności panującymi w wojsku.

Romuald Szeremietiew, pytany w radiowej Jedynce, czy można brać pod uwagę inną przyczynę śmierci pułkownika Berdychowskiego niż samobójstwo, stwierdził, że „trudno jest spekulować oczywiście, ale do dziś trudno mi uwierzyć, że np. gen. Petelicki się zastrzelił”.

Ja go znałem dobrze (gen. Petelickiego – przyp. red.) i wiem, że to był bardzo odporny człowiek, z silnym charakterem i sądzę, że w taki sam sposób należy opisywać pułkownika Berdychowskiego. To są ludzie bardzo doświadczeni, twardzi i zrównoważeni psychicznie. Takie zdarzenie budzi moje zdziwienie

– podkreślił były szef MON.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Przeciwnik widzi świadków bez ochrony i działa tak jak mu się pozwala. Czy jest jakaś służba, która ochrania generalska kadrę e czasach zimnowojennych. Panowie ministrowie z MON lansują się mediach a najbardziej wyspecjalizowaniu dowódcy umierają w niewyjaśnionych okolicznościach.

Dziwne,że tyle samobójstw w Polsce wprost podejrzane .

Musiał za dużo wiedzieć w sprawie Smoleńska dlatego został zlikwidowany jak gen. Petelicki. Obaj byli na celowniku platfusów gdyż jako wojskowi mieli wgląd we wszystkie tajne dokumenty.

Otóż nie zgadzam się z Panem Szeremietiewem że są to ludzie silni i bardzo zrównoważeni..Gdyby tak było nie byliby komandosami ,wykonującymi z narażeniem życia ryzykowne akcje ,które wymagają ryzyka,podejmowania szybkich i gwałtownych decyzji ,oraz stykający się z przemocą i posługujący się przemocą ,a także są to ludzie przyzwyczajeni do rozwiązań ekstremalnych.Takie osobowości często mogą reagować w sposób gwałtowny.
Nie przesądzam sprawy ale i w wypadku Petelickiego i tego pułkownika nie wykluczał bym samobójstwa.

W.Sumliński o skandalu w Centrum Eksperckim Kontrwywiadu

Czy państwo, którego przedstawiciele służb zamiast godła swojej ojczyzny wieszają herb służb specjalnych innego, i to raczej mało przyjaznego państwa, jest suwerenne? Mowa oczywiście o zamieszaniu wokół Centrum Eksperckiego NATO, w którym znaleziono herb FSB. Co prawda na podstawie tego incydentu nie można wysuwać zbyt daleko idących wniosków, niemniej jest to bardzo symptomatyczne. Ludzie dawnych WSI nigdy nie traktowali Polski jako swojej ojczyzny. I to jest najlepszy powód, dla którego dokonano ich likwidacji. "Znając mentalność tych postaci to nie jest dla mnie zaskakujące" - mówi Wojciech Sumliński w rozmowie z Piotrem Szlachtowiczem na temat ww. incydentu.

Nie wyobrażam sobie samobójstwa, takiej rangi człowieka sił specjalnych, bo tacy ludzie zabijaja innych z łatwością, ale nie siebie. Zadziałał pewnie seryjny samobójca, jak w przypadku gen.Petelickiego.

Niby co...wyszedł z domu, żeby nie pobrudzić dywanu!
Jak się naród nie skrzyknie to te bandziory pozabijają nam wszystkich ważnych ludzi!

szok!!1...Ci bandyci nie pozwolą nam być wolnymi ludźmi..

"...bardzo doświadczony żołnierz, popełnił samobójstwo." Chociaż od "Niezależnej" oczekiwałbym nie wpisywania się w mainstream. Wystarczyło chociaż dodać "prawdopodobnie". Natomiast NA PEWNO ginął ludzie, którzy mogliby stanowić elitę wojskową Polski (również ewentualnej partyzantki) w przypadku agresji naszego miłującego pokój wschodniego sąsiada.

seryjny samobójca wypuszczony z klatki aby siac strach przed prawdą ! ubekistan live !

To chyba debil skończony uznał by że to samobójstwo.
To mają być czytelne znaki dla konkretnych osób.

Ta sprawa powinna być celująco zbadana.
Musza byc instalowane kamery w okolicach domów waznych osobistosci.
Każdy z ważnych osobistości powinien miec nadajnik przekazujacy sygnały automatycznie.
Wojskowi, współkoledzy, podwładni mogą cos wiedzieć czy mogł być to związek z pełnieniem służby wojskowej

Nikt nie wierzy w takie brednie.Zostają mordowani ludzie,którzy
mieli wiedzę co w Polsce się działo i dzieje.Nigdy nie uwierzę,że to ruskie służby,to jest robota mafii,która przez osiem lat rządziła w Polsce.Oni najbardziej się boją i są zde-
sperowani,dlatego likwidują tych,którzy nie poszli na współpracę.Kluczową rolę ma katastrofa smoleńska,ponieważ tego
że kradli to dla nich normalka,od tego są "niezawisłe sądy"które do tej pory nikogo z tej mafii nie skazały.

KOLEJNA ODSŁONA "RUSKIEJ" SZKOŁY ZASTRASZANIA
ZBIĆ PIONKA ŻEBY SZACHOWAĆ FIGURY

Kolejne "samobójstwo" w piątek wieczór? Czy oni myślą, że ludzie są idiotami? Powiem wprost: w Polsce grasuje zawodowy morderca wyborowy, wiedział, że z żołnierzem sobie nie poradzi to go zastrzelił pozorując samobójstwo. Pytanie jest tylko jedno: na czyje zlecenie on działa?

http://www.rp.pl/Sluzby-mundur...
z tego wynika że to była środa a nie piątek

Sądzę, że p.Jackowski mógłby pomóc w wyjaśnieniu

Jackowski bedzie bal sie powiedziec prawde..Czy ktorys z WSIokow ,,popelnil samobojstwo,,-nie nikt...To oni z POmoca onuc dokonuja czystki...Dukaczewskij ma sie dobrze .....Oni zeruja na polskiej bezmyslnosci Pokazalo to,ze wspaniale wyszkoleni twardziele daja sie zabic jak kaczki...

''W pobliżu jego domu'' !?
Facet chce się zastrzelić i nie robi tego w zaciszu domowym, tylko w pobliżu, na ulicy ?
Pierdu, pierdu - może leming i (po)matoł uwierzy.
Podobne ''samobójstwo'' było z Petelickim, czy ruskim generałem, który wyszedł na klatkę swojego mieszkania i na niej się ''zastrzelił'', zamiast w domu.

Szlak człowieka bierze jak po raz kolejny słyszy o takiej śmierci,kto uwierzy w zabójstwo tak wyszkolonego człowieka, to są ludzie odporni i twardzi.Do władz,wyjaśnijcie tą śmierć aby nie było kolejnych "samobójstw" mordów elity.

Obecny rząd walczy z silnym oporem wielu grup społecznych,które zapewne mają wiele do stracenia i dużo "za uszami"!.Dla obrony własnych interesów wszelkimi sposobami "unieszkodliwiają" świadków???.

Kolejna ofiara seryjnego samobójcy. Kiedy zrobią z tym wreszcie porządek?!

Niszczą polską elitę, mądrych, zdolnych Polaków, to są celowe działania. I kto zrobi z tym porzadek?

Jezeli nie wezmiecie sie za ,,seryjnego samobojce,,-to wyginiecie jak dinozaury...Przeciez im o to chodzi.Pozwalacie wodzic sie mu ,im za nos...Opamietajcie sie...Boicie sie przybyszow a tu ,,seryjny,,robi wam czystke..gdzie wasz polski spryt podzial sie..

12.02.2016 (piątek) - kolejna data do zapamiętania .

Kolejne "samobójstwo"?

Mam nadzieję,że wszystkie zbrodnie (samobójstwa) zostaną wyjaśnione. Nie ma zbrodni doskonałej! prawda zawsze wychodzi na wierzch.

ale nie w Polsce, tu trup ściele się straszliwie gęsto szczególnie po 10 kwietnia 2010 roku...Sumliński: "Polską rzadzi kilkuset morderców".

Jakoś dziwnie giną ci, ktorzy byli szkoleni w USA, tworzyli jednostki specjalne, byli patriotami, często odznaczeni przez armię USA. Jakoś dziwnie żadni resortowcy nie giną i nie popełniją samobójstw. Najwyższy czas aby nasi przegonili obce służby z Polski. Pewnie jest tu ich więcej niż we wszystkich innych krajach razem.

Na naszym portalu nie piszemy Caps-Lockami. Sorry, Pozdr. - Morus
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl