niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 lipca 2017

Sędzia Łączewski "trafiony zatopiony". Dziennikarz ujawnia: "ja go tam widziałem"

Dodano: 13.02.2016 [16:33]
Sędzia Łączewski "trafiony zatopiony". Dziennikarz ujawnia: "ja go tam widziałem" - niezalezna.pl
foto: Jason Morrison/freeimages.com/license
Od wczoraj "gorącym tematem" jest historia sędziego z Warszawy Wojciecha Łączewskiego, który chciał umawiać się ze znanym publicystą, aby "powstrzymać PiS". Gdy dziennikarze ujawnili skandal (sędzia nie może angażować się politycznie), Łączewski twierdził, że padł ofiarą prowokacji i ktoś podszywa się pod niego w internecie. Taką "linię obrony" wykpił Michał Majewski. "Ja go tam po prostu widziałem" - stwierdził dziennikarz w radiowej "Jedynce" mając na myśli miejsce spotkania sędziego z owym publicystą.

O skandalu z udziałem znanego sędziego warszawskiego już portal niezalezna.pl informował.
"W związku z serią artykułów zamieszczonych m.in. w portalach Kulisy24, TVP.Info oraz czasopiśmie "Warszawska Gazeta" mających jakoby dotyczyć postępowania Wojciecha Łączewskiego - sędziego Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w Warszawie - oraz licznymi pytaniami mediów kierowanymi w tej sprawie do Ministerstwa Sprawiedliwości, proszę o podjęcie - w ramach posiadanych uprawnień - czynności zmierzających do wyjaśnienia przedmiotowej sprawy" - podał minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Jako pierwsza aferę z udziałem „znanego sędziego” opisała redakcja serwisu kulisy24.pl. Wówczas jednak nie podawano żadnych nazwisk, opisując jedynie mechanizm prowokacji. Z relacji serwisu wynika, że na Twitterze założone zostało fałszywe konto, łudząco podobne do oficjalnego profilu znanego dziennikarza. Choć wielu internautów nie dało się na to nabrać, niespodziewanie ktoś podający się za „znanego sędziego” miał podjąć próbę kontaktu. Pisząc również z fałszywego konta zapewniał, że w przypadku walki z rządem Prawa i Sprawiedliwości niezbędna jest „zmiana strategii”. Sugerował również chęć spotkania z dziennikarzem. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Sędzia Łączewski i fałszywy Tomasz Lis. Minister Ziobro żąda wyjaśnień

Tym sędzią miał być właśnie Wojciech Łączewski. Gdy wybuchł skandal pojawiły się tłumaczenia (publikowane na stronie Sądu Okręgowego w Warszawie), że ktoś się podszył, że to prowokacja, a poza tym  jeden z wpisów został zamieszczony na twitterze, gdy sędzia był na sali rozpraw.

Do tej sytuacji odniósł się wczoraj na antenie "Jedynki" Polskiego Radia autor pierwszej publikacji. I wykpił tłumaczenia Łączewskiego.
- Można powiedzieć, że zdjęcie można podrobić, sfalsyfikować, ale ten internauta wskazał temu sędziemu miejsce do spotkania i podał godzinę, o której mają się zobaczyć. Te dwie osoby, sędzia myślał, że spotka się z tą sławną osobą, która walczy z PiS-em i przyszedł w to miejsce, o określonej godzinie na jednym z warszawskich osiedli. Ja go tam po prostu widziałem, ponieważ pojechaliśmy z Sylwestrem Latkowskim zobaczyć o co chodzi w tej sprawie. Czy my nie jesteśmy tak naprawdę poddani prowokacji - mówił Michał Majewski.

- Chcieliśmy zobaczyć kto pojawi się na tym spotkaniu i zobaczyliśmy bardzo znanego sędziego, więc argument o tym, że ktoś włamał mu się na konto i odebrał mu możliwość wpisywania samemu tych rzeczy jest moim zdaniem dość bałamutny.

W rozmowie z prowadzącym audycję Samuelem Pereirą stwierdził:

"Na własne oczy, tak jak widzę ciebie teraz, widziałem tego sędziego i widział go również Sylwester Latkowski i możemy to potwierdzić, jeżeli zostaniemy o to zapytani przez prokuratorów lub przez sąd"


Co teraz wymyśli sędzia Łączewski i jego przełożeni?
 
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ja sam mam 4 laptopy a tu sedzia idzi do prokuratury z dwoma laptopami i tabletem.KIT.Od kiedy prokuratura prosi podejrzanych. przyjdzcie za 3 dni i przyniescie dowody.P. Ziobro,wez sie Pan za ... prokurature.Dziekuje.

Teraz zapewne ten skompromitowany sędzia i jego znajomi prokuratorzy i policjanci intensywnie szukają haków na tych niewygodnych dziennikarzy/śwwiadków oraz na ich rodziny.
Nie zdziwię się, gdy dziennikarze odwołają swoje zeznania za kilka dni pod jakimś mniej lub bardziej wiarygodnym pretekstem... :-)

To za mało. Jeśli nie mają nagrania potwierdzającego jego twarz, czas, datę i miejsce, to żaden sąd nie da wiary.

Sądowi musi wystarczyć ustne zeznanie świadków, albowiem obecnie tj. od lipca 2015 roku nielegalne nagrania nie mogą być wykorzystane w sprawie (cywilom nie wolno nagrywać nikogo bez jego zgody - takie nagranie zostanie pominięte przez Sąd). Fotki chyba mogą.Powinny być zaopatrzone w datę.

Dwa identyczne zeznania kontra zeznanie sędziego powinno wystarczyć. Powinni dopracować swoje zeznania, aby się niczym nie różniły i przez różnice nie zostały podważone.

Popraw mnie, jeśli się mylę, ale czy uważasz, że świadkowie powinni ustalić swoje zeznania? Chyba powinni zeznawać o tym, co widzieli, a nie co ustalili z kolegą?

Mylisz się nadal możemy jako osoby prywatne nagrywać nielegalnie nie mogą tego robić służby bez nakazu prokuratora.

Won z nim z sądu - świnie paść

Laczewski to drugi Milewski ma POsylki przeciwko PIS

Tzw. "Wymiar sprawiedliwości" w kraju toczonym od zewnątrz i od zewnątrz przez robactwo / agenturę o korzeniach z czasów Stalina to jest pseudo "wymiar sprawiedliwości" - wymagający chirurgicznego leczenia, więc Panie Ministrze i Panie Prokuratorze Generalny w jednej osobie, proszę zakładać rękawice hirurgiczne i do roboty - czas nadszedł aby przeprowadzać konieczne operacje mające na celu przywrócenie pacjenta (Polski) do zdrowia. Trzeba być bardziej zdecydowanym od manipulantów z Moskwy którzy mają tylu pajacyków i marionetek starających się robić zciemę w Polsce że jak tylko pokazuje się artykuł np. w Wirtualnej Polsce który może obnażyć ich obecność w Polsce, to masa kundli na smyczy berlińskiej i żydowskiej od razu zaczyna szczekać tak zdecydowanie, że śmiać się chce - ale to trzeba zatrzymać, obnażyć, i przeciwdziałać temu. Panie Ministrze, przed wami ogrom pracy. Konieczna jest lustracja sędziowskiego środowiska. Łączewski powinien być urlopowany na czas wyjaśnienia sprawy. Polskie sądy są brudną plamą biało-czerwonej Ojczyzny. Najlepsza byłaby lustracja sądowego środowiska. Dołączyć "niezależną" prokuraturę. Całościowo rzecz ujmując Wymiar Sprawiedl. to skostniała struktura o charakterze mafijnym. Tam rządzi układ, sympatie i antypatie. WS należy budować od zera.

Ze wszystkim się ZGADZAMY,ale zapomniałeś, że oprócz POstalinowskiej swołoczy SĘDZIOWSKIEJ i PROKURATORSKIEJ dokładnie to samo dzieje się wśród rodzinnych- wieloPOkoleniowych już MAFII NOTARIALNEJ,KOMORNICZEJ i...wśród ławników sądowych i wśród samych pracownikach sądów-a nawet i w KSIĘGACH WIECZYSTYCH! To wszystko jest POprzeplatane wzajemnymi zależnościami, koligacjami, interesownością,klanami rodzinno-zawodowo-towarzyskimi etc.itd.itp...
Sam onegdaj wielokrotnie byłem tego świadkiem, jak pewne sprawy - nawet te b.poważne i "TOP"= z pierwszych stron gazet załatwia się na spotkaniach towarzyskich wśród tej szujni...To nie da się opisać- to trzeba zobaczyć!
Identyczne układy i układziki doskonale funkcjonują od dziesięcioleci w MAFII lekarskiej-i jako ex mąż lekarki...też to znam niemal od podszewki! TO jest BAGNO i TOWARZYCHO WZAJEMNEJ ADORACJI!!!

Ta sprawa to test na wiarygodność i determinację PiS-u. Wprowadzić ławę przysięgłych i wybieralność sędziów. Ten wymiar sprawiedliwości już dawno nie ma dobrej opinii. Właśnie mam taki przypadek. Kiedy w zażaleniu podałem fakty udowadniając poświadczenie nieprawdy przez policjanta , Sąd odmówił rozpatrzenia skargi w tym punkcie. I to za akceptacją Prokuratora Rejonowego. Jedyna rada to zrobić rewolucję i przyjmować od nowa. Nawet kosztem przewlekłości bieżących spraw. Praktycznie wszyscy sądziowie i prokuratorzy , którzy pracowali za poprzedniego systemu i ich potomkowie kwalifikują sie do innej pracy i to natychmiast !!!

Ależ od LAT wszędzie o tym piszę! To -ŁAWA PRZYSIĘGŁYCH- jest nie tylko dużo, dużo tańszym rozwiązaniem ( wbrew pozorom), ale i dużo, dużo uczciwszym i prostym, a do tego...jakże wzmacniającym poczucie SPRAWIEDLIWOŚCI i przejrzystości każdego procesu! Ograniczy to też wpływ skorumpowanej w większości i powiązanej wzajemnymi koligacjami i interesami bandy sędziowsko-prokuratorskiej!
Sądy WRESZCIE będą NIEZALEŻNE,SPRAWIEDLIWE i b.szybkie=sprawne w wydawaniu wyroków! SPRAWIEDLIWYCH wyroków!OBY!

Trzeba przyjąć do wiadomości i głośno mówić w TV społeczeństwu, że po 45roku nie mamy polskiego sądownictwa i prokuratury!. Takich jak Łączewski w polskim sądownictwie jest 85% ludzi To jest mafia resortowych bydlaków starej żydobolszewii. Sam Łączewski ma charakter showmena, celebryty, który lubi błysk nagrody i poklepywanie po pleckach, a dodatkowo feruje wyroki. Nijak to wszystko się nie składa. Jeśli zostanie udowodnione, że wyrok na Kamińskiego był na zamówienie PO, a sędzia wdaje się w antyrządowe awantury - to nieciekawe widoki tego pana. Łączewski jest klasykiem wśród wychowanych na ideach Centralnej Szkoły Prawniczej w Warszawie tzw. Duraczówki . Tylko lustracja i weryfikacja sędziów i prokuratorów może oczyścić to środowisko. Szefem " Duraczówki" był Igor Andrejew- morderca sądowy , który jako sędzia SN zatwierdził wyrok śmierci na legendarnym dowódcy Kedywu AK gen. Auguście Fieldorfie "Nilu " Żołnierzu Niezłomnym.

A jak ocenić postawę sędziego Sądu Okręgowego w Siedlcach. Bogdan Górski w czasie stanu wojennego skazywał opozycjonistów na więzienie a aktualnie jako sędzia Sądu Okręgowego prowadzi procesy rehabilitujące w tym osoby które sam bezpośrednio skazywał.(toż to kuriozum i schizofrenia sę kłania! sic!!!). Sędzia siedleckiego Sądu Okręgowego Bogdan Górski był aktywnym uczestnikiem na ostatnim proteście obrońców koryta(KOD) w Siedlcach. Sędzia Sądu Najwyższego Prezes Izby Wojskowej Janusz Godyń w czasie stanu wojennego skazywał na Śląsku na kary więzienia opozycjonistów. Aadam Słomka, Andrzej Melak, poseł Kornel Morawiecki. Założyciele Centrum Ścigania Zbrodni Komunistycznych w Polsce oczekują na pisemne informacje o łajdakach z aparatu sądowego i prokuratorskiego oraz policji. Adres. Warszawa ul. Sienna [...]

A jeb_ć te czerwone autobusy zastygłe jak wulkaniczna lawa ... w polskich Sądowniach oraz w Prokuratorniach !!!!

ENDE

Tak. Sadownictwo w PL to jest duzy problem ktory czympredzej trzeba rozwiazac systemowo.

Pytanie banalne, co zrobi?
Pójdzie na ugodę, żeby tak dużo, za antyrządowe działania zmierzające do jego obalenia na rzecz totalitaryzmu prosowieckiego, do odsiadki nie dostać

Trzeba wiedzieć, że immunitet sędziowski nigdzie w Europie nie jest tak szeroki jak w Polsce. Nie ma to, racjonalnego uzasadnienia, chyba, że chodzi o powiększanie pogłowia świętych krów.

Zdekomunizowac sądy !!!
Rzepińskiego rozliczyć za łamanie prawa !!!
Łaczewskiego rozliczyć za obrzydliwy POlityczny wyrok w sprawie pana Kamińskiego !!!
Skończyć z immunitetami dla sędziów !!!
Władza sadownicza to ostatni bastion PRL trwa w niezmienionym kształcie !!!
90 % sędziów do wymiany !!!
Najwyższy czas aby absolwenci prawa będący z poza komunistycznego zbrodniczego układu mieli dostęp do asesury !!!
PANIE ZIOBRO DO DZIEŁA !!!

Nie wiem czy prowokacja byla legalna.

sipso-a czy ty jesteś LEGALNY (Troll kauzyperdóów)?

Nie, nie jestem.
Zle postawilem problem.

Wielu, bardzo potrzebnych rzeczy nie wiesz. Np, że zachowanie większości sędziów wszystkich szczebli, łącznie z TK , jest wysoce nielegalne. ( W tym zachowanie Łączewskiego)

Nie zauwazyles/as/ mojej ironii albo bylem malo precyzyjny.
Juz przy podsluchach u "Sowy..." opowiadali, ze sa niewazne bo...byly nielegalne.

Trzeba być naiwnym jak blondynka, żeby znaleźć się w umówionym miejscu. Mściciele sami się zatopią jeden po drugim, bo mściwość "krótkie ma nogi"

Zaraz tam do ciebie wyślę expertkę Dziewulską, to ci się odechce warcholić

Natomiast ty, milicyjna markietanko, nogi masz krzywe ,a psie głosy nie idą w niebiosy.

GOWNO MU PANOWIE ZROBICIE , JESLI NIE MACIE TEGO NAGRANE !

" Gówno",które przywołujesz, należy się tobie.

Mają, mają! ;) Założysz się??? :) :) :)

Teraz gra idzie o to, aby złapać swołocz w pułapkę KRZYWOPRZYSIĘSTWA!A wtedy...POsiedzi, OJ POsiedzi! :)

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl