niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

Specjalne bilety dla gejów. W warszawskim teatrze utrzymywanym z pieniędzy podatników

Dodano: 13.02.2016 [11:10]
Specjalne bilety dla gejów. W warszawskim teatrze utrzymywanym z pieniędzy podatników - niezalezna.pl
foto: Adrian Grycuk; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en
Dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygunta Hubnera w Warszawie Paweł Łysak zasłynął przed dwoma laty pomysłem zwolnienia aktorów (w tym wybitnych) tylko dlatego, że ukończyli sześćdziesiąt lat. Teraz promuje homolobby. W Walentynki "pary jednopłciowe" będą mogły liczyć na specjalny bilet, a obsługa techniczna (kasjerzy itd.) będą musieli w najbliższym czasie przejść "warsztaty antydyskryminacyjne". Jak widać w mieście Hanny Gronkiewicz-Waltz coś musi wypełnić lukę po  "Tęczy" z pl. Zbawiciela. Skutecznie robi to dotowany z naszych pieniędzy teatr.

Zachwytu nie kryją lewackie media i "Gazeta Wyborcza". Polityka prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz idzie w pełni z duchem ideologii postępu i tolerancji, które mają wyprzeć ze stolicy Polski resztki tradycyjnych wartości. 

Paweł Łysak dyrektorem teatru, dostającego roczną dotację w wysokości ponad 7 mln zł, został w roku 2014. Pierwsze, czym zasłynął, to pomysł zwolnienia z etatów aktorów, którzy ukończyli 60 lat. W tym tak wybitnych i lubianych przez widzów jak Kazimierz Kaczor czy Franciszek Pieczka. Teraz dyrekcja placówki postanowiła zaznaczyć swój "jedynie słuszny" pion ideologiczny.

W Walentynki wprowadzony zostanie  "bilet dla dwóch". Jak przyznaje na swoich stronach instytucja, jest on skierowany do par jednopłciowych (tłumacząc na polski: dla gejów i lesbijek - red.).

Na tym nie koniec:

Teatr Powszechny chce być miejscem przyjaznym dla wszystkich widzów. Dlatego w najbliższym czasie Obsługa widowni weźmie udział w warsztatach antydyskryminacyjnych, które mają na celu uwrażliwienie na mechanizmy tworzenia się stereotypów, mowy nienawiści i przemocy wobec mniejszości nie tylko seksualnych, ale także narodowych i religijnych
 

Przyjaźń dla wszystkich byłaby oczywiście wskazana. Szkoda, że w Warszawie wyraża się ona obraźliwym dla katolików stawianiem tęczy u wrót kościoła, bez liczenia się ze zdaniem wiernych

jak komuś się "Tęcza" nie podoba, niech nie chodzi na pl. Zbawiciela


- mówiła przed dwoma laty prezydent Gronkiewicz-Waltz.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Hehehe, jestem stara panną, (albo jak kto woli singielką), to se mogę pójśc z koleżanką za promocyjną cenę, hehehe, dobre!! Podoba mi się!! Hehe

To żart jakiś? Przecież to jawna dyskryminacja ludzi normalnych!

Z czego wnosisz że jesteś normalna ? Oni też są normalni tylko inaczej i Twój Bóg skonstruował.

Jakbym o sobie pisał w żeńskiej odmianie to z pewnością normalny bym nie był;) Jeśli ktoś zboczenie uznaje za normalność ... tak , to są normalni... tylko inaczej;) Bóg Pani Elu, wszystkich tak samo skonstruował i wszystkim wybór daje co ze swoim życiem robić. To także Pani Bóg, tylko o tym Pani nie wie.
Pozdrawiam

wszystkie mniejszości po równo.

Jak po równo.....to pójdę sobie z psem , ahh mam suczkę lepiej będzie :)

Ta cała akcja ma dodatkowe, drugie dno. Wyobraźmy sobie (nie jest to trudne) czworo przyjaciół, dwa małżeństwa, wybierające się wspólnie spędzić wieczór w teatrze. Przy aktualnych (niestety, zbyt wysokich!) cenach biletów - założę się, że kupią po dwa zestawy "dla dwóch". Pewnie też bym tak zrobił, gdyby nie uświadomienie sobie, że takim działaniem pompuję statystykę ilości tzw. "związków jednopłciowych".
No i za chwilę pewna "ulubiona" przeze mnie gazeta będzie miała "twarde dowody"...

Problem polega na tym, ze w Polsce za duzo jest, wszelkiego rodzaju dotacji.

co znaczą te obcojęzyczne napisy, które pojawiają się przy wysyłaniu komentarza? Dlaczego nie są po rosyjsku? Jestem starszego pokolenia i znam tylko rosyjski.

Ale muslimy nie znają ruskiego tylko podobno angielski i swój w którym gęgają na co dzień Allah Akbar.

:)... Pozdrawiam!

HGW jest jeszcze prezydentem? Czas na nowe referendum- bufetowa do knajpy knajpy.

Wyziewów politycznej poprawnosci absurdów ciag dalszy. Przypominam wszystkim kochajacym i myslacym "inaczej" ze demokracja ma to do siebie ze kieruje sie wola wiekszosci. Sie wam w Polsce nie podoba, zawsze mozecia ja opuscic. Dla takich darmozjadow jak wy w Polsce "wrota" sa zawsze szeroko otwarte, nikt was tutaj nie trzyma i nikt po was plakac nie bedzie. Szerokiej drogi!

Bardzo brzydka manipulacja :( Wystarczy zadzwonić i dowiedzieć się jak jest. Bilety są dostępnę z ulgą dla WSZYSTKICH PAR - nie tylko homo ale również hetero.

Bilet dla dwóch - Teatr Powszechny nie wyklucza

Z okazji Dnia Zakochanych Teatr Powszechny wprowadza do swojej oferty nowy rodzaj biletu – bilet dla dwóch - skierowany w szczególności do par jednopłciowych. Poprzez swoją propozycję chcemy wyrazić szacunek dla praw mniejszości seksualnych w Polsce.

Bilet dla dwóch będzie umożliwiał obejrzenie wybranego spektaklu w dowolnym terminie wraz z bliską osobą.

To jest powielenie prowokacji z Wrocławia. Mam nadzieję, że wicepremier Gliński nie da się po raz drugi wmanewrować.

Ale w czym jest problem? Ktoś kogoś zmusza do zakupu takiego biletu?

Od kiedyw Polsce mamy segregacje orietacji seksualnej? Dlaczego promuje sie w brew woli wiekszosci wartosci ponizajaca godnosc czlowieka i to za podatki tejze wiekszosci? To tak tylko z grubsza i ty nie widzisz w tym problemu? Jestes naturalnie urodzonym głąbem czy teczowym trolem?

W tym problem, że idę z żoną i też chcę zniżki. W końcu z naszych pieniędzy mają dotację.

przecież to jest bilet dla wszystkich par - możesz spokojnie z żoną iść i skorzystać z promocji. Chyba, że wolisz ofertę "bilet za 3 grosze", albo z wejściówek. Jest szereg opcji, żeby pójść do teatru nie wydając fortuny... Ale żeby to wiedzieć, trzeba czytać coś więcej niż kłamliwe artykuły w serwisach typu "skandale i afery"....

Aż sprawdziłem na stronie teatru. Ten bilet nie jest związany z żadną zniżką. Kosztuje równowartość dwóch najdroższych (strefa 1) biletów normalnych (2x70zł=140zł).

Dobrze wiedzieć już mają jednego widza mniej :) Moja noga się tam nie pojawi w tym teatrze - popaprańcy niech siedzą w domu lub jada do Holandii.

I słusznie siedź w domu, albo idź na mszę (najlepiej u Rydzyka)Jednego homofoba mniej w teatrze.

GEJE to arystokracja, elita z roszczeniami jak goście Makreli.

to dlaczego minister kultury mu w poniedziałek nie wręczy wypowiedzenia z art 52 w trybie natychmiastowym ?!

Popieram w 100%. Czuję się dyskryminowany jako hetero...

Moze in jeszcze specjalne kabinki na widowni zamontowac ,zeby mogli tam sie ..."tego tam panie"!

"Pary jednopłciowe" niech sobie chodzą do teatru i płacą tak jak wszyscy. Niech się nie obnoszą ze swoją chorobą. Mnie to nie obchodzi, że ktoś jest w takiej parze.

Nie można chyba Ludzi o orientacji homoseksualnej, istniejących odkąd gatunek ludzki istnieje, nazywać chorymi, a tym bardziej obdarzać ich jakimiś przywilejami, bo oni chyba by sobie tego nie życzyli. Jeśli jednak czują się przez to jakoś dowartościowani, to mam nadzieję, że sztuka wystawiana w tym czasie będzie odpowiednia do ich poziomu intelektualnego.

"Nie można chyba Ludzi o orientacji homoseksualnej, istniejących odkąd gatunek ludzki istnieje, nazywać chorymi" - Można, a nawet trzeba.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl