niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 lipca 2017

Specjalne bilety dla gejów. W warszawskim teatrze utrzymywanym z pieniędzy podatników

Dodano: 13.02.2016 [11:10]
Specjalne bilety dla gejów. W warszawskim teatrze utrzymywanym z pieniędzy podatników - niezalezna.pl
foto: Adrian Grycuk; creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en
Dyrektor Teatru Powszechnego im. Zygunta Hubnera w Warszawie Paweł Łysak zasłynął przed dwoma laty pomysłem zwolnienia aktorów (w tym wybitnych) tylko dlatego, że ukończyli sześćdziesiąt lat. Teraz promuje homolobby. W Walentynki "pary jednopłciowe" będą mogły liczyć na specjalny bilet, a obsługa techniczna (kasjerzy itd.) będą musieli w najbliższym czasie przejść "warsztaty antydyskryminacyjne". Jak widać w mieście Hanny Gronkiewicz-Waltz coś musi wypełnić lukę po  "Tęczy" z pl. Zbawiciela. Skutecznie robi to dotowany z naszych pieniędzy teatr.

Zachwytu nie kryją lewackie media i "Gazeta Wyborcza". Polityka prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz idzie w pełni z duchem ideologii postępu i tolerancji, które mają wyprzeć ze stolicy Polski resztki tradycyjnych wartości. 

Paweł Łysak dyrektorem teatru, dostającego roczną dotację w wysokości ponad 7 mln zł, został w roku 2014. Pierwsze, czym zasłynął, to pomysł zwolnienia z etatów aktorów, którzy ukończyli 60 lat. W tym tak wybitnych i lubianych przez widzów jak Kazimierz Kaczor czy Franciszek Pieczka. Teraz dyrekcja placówki postanowiła zaznaczyć swój "jedynie słuszny" pion ideologiczny.

W Walentynki wprowadzony zostanie  "bilet dla dwóch". Jak przyznaje na swoich stronach instytucja, jest on skierowany do par jednopłciowych (tłumacząc na polski: dla gejów i lesbijek - red.).

Na tym nie koniec:

Teatr Powszechny chce być miejscem przyjaznym dla wszystkich widzów. Dlatego w najbliższym czasie Obsługa widowni weźmie udział w warsztatach antydyskryminacyjnych, które mają na celu uwrażliwienie na mechanizmy tworzenia się stereotypów, mowy nienawiści i przemocy wobec mniejszości nie tylko seksualnych, ale także narodowych i religijnych
 

Przyjaźń dla wszystkich byłaby oczywiście wskazana. Szkoda, że w Warszawie wyraża się ona obraźliwym dla katolików stawianiem tęczy u wrót kościoła, bez liczenia się ze zdaniem wiernych

jak komuś się "Tęcza" nie podoba, niech nie chodzi na pl. Zbawiciela


- mówiła przed dwoma laty prezydent Gronkiewicz-Waltz.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Hehehe, jestem stara panną, (albo jak kto woli singielką), to se mogę pójśc z koleżanką za promocyjną cenę, hehehe, dobre!! Podoba mi się!! Hehe

To żart jakiś? Przecież to jawna dyskryminacja ludzi normalnych!

Z czego wnosisz że jesteś normalna ? Oni też są normalni tylko inaczej i Twój Bóg skonstruował.

Jakbym o sobie pisał w żeńskiej odmianie to z pewnością normalny bym nie był;) Jeśli ktoś zboczenie uznaje za normalność ... tak , to są normalni... tylko inaczej;) Bóg Pani Elu, wszystkich tak samo skonstruował i wszystkim wybór daje co ze swoim życiem robić. To także Pani Bóg, tylko o tym Pani nie wie.
Pozdrawiam

wszystkie mniejszości po równo.

Jak po równo.....to pójdę sobie z psem , ahh mam suczkę lepiej będzie :)

Ta cała akcja ma dodatkowe, drugie dno. Wyobraźmy sobie (nie jest to trudne) czworo przyjaciół, dwa małżeństwa, wybierające się wspólnie spędzić wieczór w teatrze. Przy aktualnych (niestety, zbyt wysokich!) cenach biletów - założę się, że kupią po dwa zestawy "dla dwóch". Pewnie też bym tak zrobił, gdyby nie uświadomienie sobie, że takim działaniem pompuję statystykę ilości tzw. "związków jednopłciowych".
No i za chwilę pewna "ulubiona" przeze mnie gazeta będzie miała "twarde dowody"...

Problem polega na tym, ze w Polsce za duzo jest, wszelkiego rodzaju dotacji.

co znaczą te obcojęzyczne napisy, które pojawiają się przy wysyłaniu komentarza? Dlaczego nie są po rosyjsku? Jestem starszego pokolenia i znam tylko rosyjski.

:)... Pozdrawiam!

HGW jest jeszcze prezydentem? Czas na nowe referendum- bufetowa do knajpy knajpy.

Wyziewów politycznej poprawnosci absurdów ciag dalszy. Przypominam wszystkim kochajacym i myslacym "inaczej" ze demokracja ma to do siebie ze kieruje sie wola wiekszosci. Sie wam w Polsce nie podoba, zawsze mozecia ja opuscic. Dla takich darmozjadow jak wy w Polsce "wrota" sa zawsze szeroko otwarte, nikt was tutaj nie trzyma i nikt po was plakac nie bedzie. Szerokiej drogi!

Bardzo brzydka manipulacja :( Wystarczy zadzwonić i dowiedzieć się jak jest. Bilety są dostępnę z ulgą dla WSZYSTKICH PAR - nie tylko homo ale również hetero.

Bilet dla dwóch - Teatr Powszechny nie wyklucza

Z okazji Dnia Zakochanych Teatr Powszechny wprowadza do swojej oferty nowy rodzaj biletu – bilet dla dwóch - skierowany w szczególności do par jednopłciowych. Poprzez swoją propozycję chcemy wyrazić szacunek dla praw mniejszości seksualnych w Polsce.

Bilet dla dwóch będzie umożliwiał obejrzenie wybranego spektaklu w dowolnym terminie wraz z bliską osobą.

To jest powielenie prowokacji z Wrocławia. Mam nadzieję, że wicepremier Gliński nie da się po raz drugi wmanewrować.

Ale w czym jest problem? Ktoś kogoś zmusza do zakupu takiego biletu?

Od kiedyw Polsce mamy segregacje orietacji seksualnej? Dlaczego promuje sie w brew woli wiekszosci wartosci ponizajaca godnosc czlowieka i to za podatki tejze wiekszosci? To tak tylko z grubsza i ty nie widzisz w tym problemu? Jestes naturalnie urodzonym głąbem czy teczowym trolem?

W tym problem, że idę z żoną i też chcę zniżki. W końcu z naszych pieniędzy mają dotację.

przecież to jest bilet dla wszystkich par - możesz spokojnie z żoną iść i skorzystać z promocji. Chyba, że wolisz ofertę "bilet za 3 grosze", albo z wejściówek. Jest szereg opcji, żeby pójść do teatru nie wydając fortuny... Ale żeby to wiedzieć, trzeba czytać coś więcej niż kłamliwe artykuły w serwisach typu "skandale i afery"....

Aż sprawdziłem na stronie teatru. Ten bilet nie jest związany z żadną zniżką. Kosztuje równowartość dwóch najdroższych (strefa 1) biletów normalnych (2x70zł=140zł).

Dobrze wiedzieć już mają jednego widza mniej :) Moja noga się tam nie pojawi w tym teatrze - popaprańcy niech siedzą w domu lub jada do Holandii.

I słusznie siedź w domu, albo idź na mszę (najlepiej u Rydzyka)Jednego homofoba mniej w teatrze.

GEJE to arystokracja, elita z roszczeniami jak goście Makreli.

to dlaczego minister kultury mu w poniedziałek nie wręczy wypowiedzenia z art 52 w trybie natychmiastowym ?!

Popieram w 100%. Czuję się dyskryminowany jako hetero...

Moze in jeszcze specjalne kabinki na widowni zamontowac ,zeby mogli tam sie ..."tego tam panie"!

"Pary jednopłciowe" niech sobie chodzą do teatru i płacą tak jak wszyscy. Niech się nie obnoszą ze swoją chorobą. Mnie to nie obchodzi, że ktoś jest w takiej parze.

Nie można chyba Ludzi o orientacji homoseksualnej, istniejących odkąd gatunek ludzki istnieje, nazywać chorymi, a tym bardziej obdarzać ich jakimiś przywilejami, bo oni chyba by sobie tego nie życzyli. Jeśli jednak czują się przez to jakoś dowartościowani, to mam nadzieję, że sztuka wystawiana w tym czasie będzie odpowiednia do ich poziomu intelektualnego.

"Nie można chyba Ludzi o orientacji homoseksualnej, istniejących odkąd gatunek ludzki istnieje, nazywać chorymi" - Można, a nawet trzeba.

Tyle, że nie nazywało się to "orientacją, zawsze było to zboczeniem aż do czasu gdy lewactwo na siłę zaczęło promować te zachowania dostosowując nawet słownictwo aby się źle nie kojarzyło.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl