niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 lipca 2017

Awantura o program 500+. Minister Rafalska do PO: „Polskie rodziny nie zapomną wam tej obłudy i hipokryzji”

Dodano: 09.02.2016 [13:23]
Awantura o program 500+. Minister Rafalska do PO: „Polskie rodziny nie zapomną wam tej obłudy i hipokryzji” - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Do ostrej wymiany zdań doszło w Sejmie w związku z debatą wokół Programu 500+. minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska tłumaczyła w sejmie, że proponowany przez rząd Beaty Szydło program jest wyrazem troski o państwo i niezwykle ważny projekt – taki, na który „czeka się latami”. Innego zdania byli politycy sejmowej opozycji, którzy zaczęli ostro atakować Program 500+.

W trakcie pierwszego czytania rządowego projektu ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci, w Sejmie doszło do ostrej wymiany zdań między połami opozycji, a minister Elżbietą Rafalską.

- To wyraz troski państwo o losy naszej wspólnoty. To naprawdę ważny projekt, na taki projekt czeka się latami. Ja bardzo proszę, byśmy z uwagą wysłuchali tego uzasadnienia, tego naprawdę historycznego projektu. To jest historyczny projekt. Żadne wasze uśmiechy tego nie zmienią. Przejmując stery władzy, PiS musiało zmierzyć się z dramatyczną sytuacją demograficzną. Polska ma zastraszająco niski wskaźnik dzietności. Jako naród wymieramy, jeśli nic z tym nie zrobimy, to będzie gorzej, niż to wskazuje GUS. Dramatem jest również wielka emigracja, głównie młodych Polaków. Nie będziemy i nie chcemy się jako rząd temu bezczynnie przyglądać – mówiła o Programie 500+ minister Rafalska.

Projekt rządu Beaty Szydło ostro krytykował Sławomir Neumann z PO. Po jego słowach doszło do ostrej wymiany zdań.

- To nie projekt, za którym głosowali Polacy. To nie jest projekt 500 zł na każde dziecko. To historyczny projekt? To historyczne kłamstwo. Wyklucza 3 mln dzieci. Oszukujecie. Niech pani premier nie mówi, że dotrzymała obietnicy, bo nie dotrzymała. Mówiliście, że wasze propozycje mają finansowanie. Że dla wszystkich starczy. Że nikomu nie będzie trzeba odejmować. A okazuje się, że projekt 500+ jest dla wybranych. Nie daliście rady. Obietnica, że każde dziecko dostanie 500 zł, była tak samo realna, jak to, że Jarosław Gowin zostanie ministrem obrony – przekonywał Neumann.

W odpowiedzi na zarzuty szefa klubu PO minister Elżbieta Rafalska oświadczyła, że polskie rodziny nie zapomną Platformie jej hipokryzji i obłudy. Wcześniej Sławomir Neumann przekonywał, że to Platforma Obywatelska przygotowała lepszą wersję Programu 500+.

 - Polskie rodziny nie zapomną wam tej hipokryzji i obłudy. Wiele razy mówiłam przez ostatnie 8 lat waszych rządów o polityce społecznej, a wszystko spływało po was jak po kaczce. Polskie rodziny są mądrzejsze, niż wam się wydaje. Pokazały wam to 25 października. Dlatego jesteście tu, gdzie jesteście. Pierwszy raz od 1989 r. zaproponowaliśmy program, o którym wam się nie śniło. Premier Tusk powiedział kiedyś z mównicy, że PO ma swój program cywilizacyjny. Ten program to była budowa orlików, z których połowa dziś stoi pusta [...] Wasz guru, nieżyjący prof. Władysław Bartoszewski, mawiał, że warto być przyzwoitym. Posłuchajcie go! - mówiła Elżbieta Rafalska.

Z kolei Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej skrytykowała zarówno propozycje PiS, jak i pomysły PO.

- Program PiS-u jest kupowaniem głosów wyborców za publiczne pieniądze. Ale Platforma chce kupić jeszcze więcej głosów, za jeszcze większe pieniądze. PO i PiS ścigają się na nieodpowiedzialność i nieprzyzwoitość - mówiła Katarzyna Lubnauer.

Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jeżeli PiS nie zmieni programu, by było sprawiedliwie dla każdego dziecka w Polsce (jedynacy powinni otrzymać bez żadnej granicy dochodu - tak jak inne dzieci - chyba że innym też ustali się górny próg dochodowy - 250 zł miesięcznie), to odczytuję logo rządu w Polsce już jako Powiemy i Skłamiemy. Bo jak inaczej? Gdzie ta sprawiedliwość dla każdego dziecka w Polsce? Moje nie będzie śpiewać nawet hymnu Polski, dopóki państwo polskie będzie je dyskryminować takimi programami.

Kolega taktownie zapomina, że program 500+ nie jest zapomogą socjalną i nigdy takim nie był, tylko zachętą demograficzną. PiS nie skłamał. Problemem jest to, że do niektórych nie dociera albo nie chcą przyjąć do wiadomości istoty tego programu.

Spiepszaj trolu !

Program rodzina 500plus, należy wspomóc zróżnicowaniem podatku PIT. Chodzi mi tutaj jako dodatkowe finansowanie i uzależnienie od ilości posiadanych dzieci. Taki podatek funkcjonuje zdaje się z powodzeniem w innych krajach? Chodzi o płynność i zmienność podatku? Biorąc minimalny bazowy podatek 19%, to do dwoje dzieci podatek zmniejszyć do 15% od troje dzieci do 12%? Małżeństwa, które po pięciu latach małżeństwa, nie posiada dzieci, zwiększyć podatek do 25%, osoby samotne obu płci powyżej 25 roku życia, zwiększyć podatek do 25%? To są bardzo proste rozwiązania, które skutecznie wpłyną na wzrost urodzeń? Oczywiście, byłyby to działania wspomagające program 500 plus, oczywiście musi być utrzymany próg dochodowy, który również jest elementem motywującym do posiadania większej ilości dzieci? Proponuję wprowadzenie trzeciego progu dochodowego podatku PIT do 50% dla zarabiających powyżej miliona rocznie. Głównym argumentem tych rozwiązań jest system emerytalny, który wypłaca emerytury wszystkim, niezależnie czy wychował następców czy nie? Single opływają w luksusach a na starość dostaną horrendalną emeryturę na którą będą pracować dzieci jego biednych sąsiadów? Gdzie tu jest logika i podstawowa sprawiedliwość społeczna i związek z systemem emerytalnym? A gdzie tu jest matka, rodząca dzieci, która po urodzeniu np. piątki dzieci, nie ma z tego tytułu zapewnionej nawet minimalnej emerytury?

Bredzisz.
Miało by to jakikolwiek sens bez tych 500+.

Tak po za tym to singiel też płaci podatki i ZUSy, wiec utrzymuje obecne emerytury, więc czemu miałby nie dostać emerytury? Nawet sobie nie zdajesz sprawy z ilu powodów można zostać singlem.

Nie każdy chce mieć dziecko i uwierz też są potrzebni ludzie, którzy całkowicie poświęcają się swoim pasją.

Najmądrzejsze wypowiedzi w całej debacie na temat 500+ padły od posłów KUKIZ'15. Wiedziałem na kogo głosować w ostatnich wyborach. Brawo Ja!!!

Też ostatnio posłuchałem ich wypowiedzi i zacząłem trochę żałować, że zagłosowałem na Nowoczesną.
Z drugiej strony głosowałem na Kukiza w prezydenckich, więc nie jest tak do końca ze mną źle:)

Jestem też za obniżeniem podatku, i za obniżeniem niebotycznych czynszy za mieszkanie zamiast na niesprawiedliwe rozdawanie pieniędzy. Mówiła też dziś pani RAfalska w sejmie, że samotni rodzice mają raj na ziemi - też wstydziłaby się pani tak mówić. Widać, że nie zna pani realiów życia w Polsce. Dodatkowo przez PiS znowu mamy numerki w przychodniach. Samotny rodzic musi więc o szóstej rano zostawić swoje chore dziecko w domu (same - bez opieki) i iść na godzinę stania w kolejce po numerek albo musi iść w kolejkę z chorym dzieckiem albo, gdy mu będzie szkoda dziecka, nie zdąży na numerek do lekarza rodzinnego i będzie musiał z dzieckiem, które ma gorączkę czekać w tłumie na lekarza dyżurnego wieczorem. Ot, jaki raj dał nam PiS, zwłaszcza samotnie wychowującym swoje dzieci - tym, jak się zdaje mówić PiS, wrednym nietypowym rodzicom, w tym wdowcom i wdowom. Niech się ustabilizują - dodała niedawno Mazurek z PiS.

Spiepszaj trolu !

jeżeli masz numerek to idziesz do przychodni na określoną godzinę i nie musisz zostawiać chorego dziecka,widzę człowieku że nie jesteś z orientowany w sytuacji,dlatego twoje uszczypliwe uwagi mnie delikatnie mówiąc bulwersuja

To ty nie masz zielonego pojęcia co się dzieje. U mnie trzeba stanąć przed przychodnią około 6-tej, a zaczynają rejestrować o 7.45. Telefonicznie nie ma szans, bo telefon zajęty (chyba odłożona słuchawka). Dopiero około 8.30 się dodzwonisz i usłyszysz że brak numerków.

Przekupują własny naród za ich własne pieniądze! Czy Wy tego nie rozumiecie, że oddają wam Wasze pieniądze okrojone o biurokracje, dodatkowo rozdając tym, którzy tych pieniędzy nigdy nie włożyli w państwo, robiąc z siebie bohaterów narodowych?

Z tego co widzę PO postulując, że na każde dziecko po 500, jest jeszcze gorsze od PISu.

Zgadzam się z PIS, trzeba coś zrobić z dzietnością Polaków (w porównaniu do PO, przynajmniej zajmują się tym problemem), ale nie w ten sposób! Mieliśmy w 2015 dzietność na poziomie 1.3 i z wyliczeń PISu urodzi się 30 tysięcy dzieci więcej w jednym roku dzięki 500+, czyli skoczymy z dzietnością na 1.5, oczywiście jak się ta dzietność zwiększy o tyle o ile im się marzy.
Czy problem się rozwiązał?

Niemcy mają lepsze socjale na dzieci niż my kiedykolwiek w najbliższej przyszłości będziemy mieli i mają dzietność na poziomie 1.4.

Czy do Was liczby docierają, czy matematyka też kłamie!?

Tu już nie chodzi o samo przekupywanie narodu, bo mnie żadnymi pieniędzmi nikt nie przekupi w wyborach. Chodzi o to, że w RP nie dokonano żadnych sensownych zmian wychodzących w przyszłość. Wszystko to ustawy do zmiany ustawy lub buble. Jeżeli dziś w debacie 500+ mówi się , że za 20 lat dalej będziemy płacić ZUS, to oznacza całkowity brak wizji przyszłości Polski i narodu polskiego. Jedynie sensownie o Polsce mówi KUKIZ'15.

Analizowałem nie dawno zasiłki rodzinne w Europie i np. w Anglii i Niemczech wynoszą one około 20% najniższej płacy netto na troje dzieci. Fakt, że u nas obecna najniższa płaca netto i zasiłek na dziecko to kpina, więc takie 200 PLN na każde zdrowe dziecko, przyznawany na podstawie aktu urodzenia i wypłacany w zakładzie pracy stawiało by nas w czołówce Europy.

Żartobliwie można powiedzieć, że aby zwiększyć dzietność nie potrzeba dawać niebotycznych pieniędzy rodzinom mającym już dzieci, tylko wszystkim wyłączać prąd.

Dzisiaj sobie słuchałem wypowiedzi Rafała Wójcikowskiego i Jacka Wilka, normalnie od dawna nie słyszałem tak mądrych wypowiedzi z mównicy.

Z tym prądem, to po tysiąckroć mądrzejsze posunięcie, niż to co PIS próbuje sprzedać:)

Awzntura o....
Niech juz PO zamkie gebe i przestanie o oszustwach mowic, bo takich oszustow jakim jest platforma, to szukac. Zeby bylo smieszniej, to teraz obiecuja na kazde dziecko 500zl.Jak tak mozna, to wymysl ponizej pasa, czy mozna im wierzyc?, przeciez mieli osiem lat, mowia do PISu zeby nie zadluzala Polski, czy to nie smieszne? czy mozna jeszcze wiecej narobic dlugu? im wolno a nie wolno innym. Platformo zamknij gebe,a juz najmniej mowcie o oszustwach, chcemy te oszustwa z ust PISu a nie z platformy. W sejmie robia cyrk, to juz nie mowa, tylko istny ryk, platforma obiecuje, krytykuje, dosc tego, PIS-tak platforma--nie. Platforma to podrzegacze, to oni sa oszusci.

Hipokryzja, hipokryzja i jeszcze raz hipokryzja!!! Naprzód POlszewicy krzyczeli, że nie ma pieniędzy (500+) na dzieci, a teraz krzyczą, że państwo musi dać pieniadze na wszystkie dzieci. W ten sposób wbija się klin między grupy społeczne.

500+ to socjalistyczny pomysł, w dodatku obejmujący imigrantów.
Zamiast dawać jałmużnę należy obniżyć podatki (w tym VAT na rzeczy dla dzieci) i podnieść pensje, a dzieci będzie nadmiar.

Nie pleć głupot. Wszystkie kraj an zachodzie finansują dzieci, ba nawet Rosja. Imigrantów wcale to nie obejmuje, ale Polaków, którzy przyjechali do nas z Rosji, z Ukrainy. Podatki też PiS obniży, i na pewno bedzie lepiej. Sitwa złodziejska grabiła pieniadze z nas i naszych dzieci i zadłużyła Polske straszliwie.

Wiesz, ze Niemcy mają lepszy socjal na rodziny niż My kiedykolwiek w najbliższej przyszłości będziemy mieli i mają dzietność na poziomie 1.4.

Mógłbyś jeszcze podać jakąś nazwę Państwa, gdzie taki socjal lub podobny wyciągnął dzietność na jakiś normalny poziom?
Bo to, że coś jest gdzieś nie oznacza, że się sprawdza.

Politycy każdej maści mogą rozdawać pieniądze na prawo i lewo, co to ich obchodzi to nie ich, oni sobie poradzą.

Proszę, wręcz błagam, wyjdźcie po za tą stronę poczytajcie wypowiedzi jakiś innych osób (ekonomistów, ludzi wykształconych), przecież to jest nie możliwe, żeby wszyscy przeciwni byli w spisku i tylko Wam by zależało na Polsce.

ty-kolo!-referendum niebawem w Szwajcarii-referendum o tysiaka euro na miesiac na konto kazdego obywatela. Tak za nic-za obywatelstwo. W Finlandii wkrotce sejm bedzie decydowal czy 800 ojro, czy mniej-co miesiac. Wypad. Inni tez lobbuja. Swiat idzie do przodu-zapewne o tym nie wiesz-nie spikasz, nie parlasz, nie szprechasz-ty szkielkujesz niekontaktowo.
PS-jestem wyksztalcony i to merytorycznie. Gorzej-jestem efektywny-takze ekonomicznie. A tak merytorycznie-nie jestem osobiscie specjalnie zainteresowany programem 500+ Jestem zainteresowany altruistycznie, a dla mnie to zadna oferta. To nawet nie kropla w moim "moneybilansie". No chyba zebym mial kilkanascioro dzieci-wtedy bylby to procent-jeden-cos tam okolo(pi razy drzwi). Dobranoc. Sorry ludzie, ze sie tak nieskromnie przejawilem. Nie znosze nadymania sie oczywiscie i na 300%.

POCZYTAĆ WYPOWIEDZI INNYCH OSÓB?......PEWNIE STALINA.C'NIE?

Obniżyć podatek VAT na ubranka i rzeczy dla dzieci można jednym rozporządzeniem, a dotychczas tego nie zrobiono. I nie potrzebna byłaby ta jałmużna.

czy to prawda, że imigrantów też obejmie ten program 500+ ?

Nie. Tu chodzi o Polaków ze Wschodu, którzy powrócili do Polski w ostatnim czasie. I to mi się podoba. Za rzadów PO-PSL i Komorowskiego odbierano dzieci biednym rodzicom, ale pieniadze dawali zastępczym rodzinom, które okazywały się katami dla tych dzieci, 2- 3 dzieci zmarło, inne były molestowane seksualnie. I dziś mordę drze Neuman zaślimaczony obrońca dzieci ha ha ha. Had nie człowiek.

Słuchałem wypowiedzi min. Rafalskiej i nie było o tym mowy. Natomiast słyszałem, że imigrantów obejmie ten program.
Więc w jakim dokumencie jest takie zastrzeżenie ?

Nie mogę pojąć, że takie indywidua jak Pomaska i Neuman sa dalej posłami naszego Sejmu. Ten babsztyl popisuje się swoją głupotą, a Neuman swoja podłością. Cwaniak który za rzady w MZdrowia powinien beknąć i zniknąć z naszych oczu

Polka
Masz racje, to sa ludzie wyzuci z ambicji, nie wiedza co to wstyd, a gdzie honor? Oni teraz chca dzialac? Zostawcie wszystko nowemu rzadowi, nie utrudniajcie bo sie osmieszacie jeszcze bardziej niz jestescie. WONT !!!

Narescie zaczyna sie myslec o tych najubozszych co pozwoli im prze
trwac

Odetchnąłem z ulgą, gdy PiS zdobył samodzielne rządy i teraz nie muszą martwić się durnotami z PO czy tp. Martwię się jednak,że teraz niektóre kobitki, te żyjące na koszt swych dzieci, będą za 500 zł rodzic komu popadnie i gdzie popadnie. Jaki sort dzieci z tego wyrośnie? Nizinno-patologiczny? Dać niektórym 500 zł do ręki, to żyć-nie umierać i ...nie pracować.

tzw. KLUB RZYMSKI masonska organizacja juz w latach 70-tych XX wymyslila,ze Polakow zyjacy w Polsce NIE MOZE byc wiecej niz 15 milionow,wiec kolejne fartuszkowe rzady robily co mogly,zeby jak najwiecej mlodych Polakow wyjechalo z Polski,a calej reszcie najpierw swoja propaganda szczescia spelnionego zawodowo singla obrzydzili zycie rodzinne,a potem je uniemozliwiali ekonomicznie

PiS jest partia patriotow,a nie slugusow obcych interesow w Polsce
teraz trzeba wziasc za pysk tych wszystkich psychologow/szaraltanow,pracownikow ""socjalnych" ktorzy doprowadzili do odbierania dzieci biednm rodzicom,Nie daj Boze,zeby zaczeli zagladac w zycie rodzinne czy zgodnie z ICH zaleceniami wydaja te 500 zl. lapska recz od rodziny

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl