niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

NASZ NEWS: Na spotkanie Komisji Weneckiej z przedstawicielami TK nie wpuszczono nowych sędziów

Dodano: 09.02.2016 [11:19]
NASZ NEWS: Na spotkanie Komisji Weneckiej z przedstawicielami TK nie wpuszczono nowych sędziów - niezalezna.pl
foto: Krzysztof Sitkowski/Gazeta Polska
Dziś delegacja Komisji Weneckiej spotyka się m.in. z przedstawicielami Trybunału Konstytucyjnego. Jednak - jak wynika z ustaleń portalu niezalezna.pl - udziału w spotkaniu nie biorą sędziowie zaprzysiężeni przez prezydenta Andrzeja Dudę. Sędziowie, którym uniemożliwiono spotkanie z Komisją Wenecką, przygotowują właśnie oficjalny komunikat w tej sprawie.

Delegacja Komisji Weneckiej została zaproszona przez polski rząd. W poniedziałek i wtorek zagraniczni eksperci spotykają się m.in. z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta, Ministerstwa Sprawiedliwości, Trybunału Konstytucyjnego, Sejmu i Senat, Sądu Najwyższego, Krajowej Rady Sądownictwa oraz z Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Po przygotowaniu przez delegację projektu opinii będzie on przedmiotem obrad podczas kolejnej sesji plenarnej komisji w dniach 11-12 marca.

Tymczasem - jak ustalił portal niezalezna.pl - sędziów zaprzysiężonych przez prezydenta Andrzeja Dudę nie zaproszono na spotkanie z delegacją Komisji Weneckiej. Z nieoficjalnych informacji wynika, że sędziów do udziału w spotkaniu nie dopuścił prezes Trybunału Konstytucyjnego.

Sędziowie przygotowwali już oficjalny komunikat w tej sprawie.

„Pan Prezes Andrzej Rzepliński nie umożliwił nam udziału w tym spotkaniu. W ten sposób Komisja Wenecka została pozbawiona możliwości wysłuchania stanowiska sędziów Trybunału Konstytucyjnego, zaprzysiężonych w grudniu 2015 r. przez Prezydenta RPO, co może wpłynąć na kształt przyszłej opinii” - czytamy w piśmie skierowanym do prezydenta, marszałka Sejmu, ministra spraw zagranicznych oraz ministra sprawiedliwości.


Komisja Wenecka jest organem doradczym Rady Europy w sprawach konstytucyjnych, jej pełna nazwa brzmi: Europejska Komisja na rzecz Demokracji poprzez Prawo. Jej członkami są działający we własnym imieniu eksperci z państw członkowskich, a wśród nich profesorowie uniwersyteccy, specjaliści w dziedzinie prawa publicznego i międzynarodowego, parlamentarzyści, urzędnicy.

Rolą Komisji jest udzielanie państwom członkowskim opinii prawnych, a w szczególności wspieranie ich w procesie dostosowywania i udoskonalania prawa i struktur instytucjonalnych do standardów europejskich w obszarze demokracji, praw człowieka i rządów prawa. Komisja zajmuje się także propagowaniem i konsolidowaniem wspólnego dorobku konstytucyjnego państw członkowskich. Komisja działa od 1990 r. Obecnie zrzesza 60 państw członkowskich, z których 47 to państwa członkowie Rady Europy.
Autor: , Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Coraz czesciej mysle o powolaniu Armi Krajowej patrzac ilu jest
zdrajcow i specjalny odzial na wykonywanie wyrokow.Zaden imunitet
nie obowiazuje AK.

To sa jawnne kpiny zeby nam jakas Komisja Wenecka dyktowala co mamy zrobic.Co oznacza ze Polska nie jest krajem suwerennym

.Przedtem byl Rus a teraz Niemiec schowany pod plaszczykiem UE.Rada Europy to nic dobrego tak samo jak Glbalizacja co za osiol
sie nato zgodzil.Wychodzic z tej pulapki jak najszybciej.

to jakis żart ... sejm powinien natychmiast zajać się TK . Zrobić nowa ustawę i rozwiązać terażniejszy TK . jak najszybciej

To warchoł, skończony warchoł.Pusty, głupi w swej zaciętości i ślepocie, sprzedajny warchoł. Przesadził już nie raz, a całe to państwo nie potrafi usunąć warchoła, który już tylko do wariatkowa się nadaje. Jak Niesioł.

Te wszystkie pomioty postalinowskie trzeba wreszcie wyrzucić z kraju na zbity łeb i nie oglądać się na opinię jakichś "europejskich urzędników" Dosyć okradli Polaków i przynoszą nam dalej wstyd. Pajaców stalin przywiózł tu na swych T-34 i dziś rozmnożone rządzą się jak szare gęsi. Trzeba wreszcie doprowadzić do zobowiązania -lojalności wobec państwa, albo fora ze dwora. A taki Rzepliński, to do łopaty niech na chleb uczciwie pracuje, a nie pasożytuje na biednym narodzie.

tego wieprza rzeplinskiego jak najszybciej na AUT bez zadnych ceregieli

r1953... prosze nie poruwnywac tego zgnilka z wieprzem. Wieprz to porzyteczne stworznie a ten typ to waste.

Co jeszcze robią ci wenecjanie w Polsce? Wałęsa zrobił błąd, burząc mur berliński. Niemcy jako kraj post-nazistowski powinien być na zawsze pozbawiony głosu na arenie międzynarodowej i to one powinny być być pod nieustannym nadzorem.

Wyglada na to,ze Komisja Wenecka nie bedzie sie brala
udzialu w przepychankach Rzeplinskiego,tylko stwierdzi fakt,ze jest ograniczanie swobod,czy wolnosci wypowiedzi,
nie wnikajac,kto za tym stoi.Odpowiedzialnoscia obciaza
rzad,bo on rzadzi,a nie Rzeplinski.Chyba,ze ci niedopuszczeni nie tylko przygotowali,ale postaraja sie
osobiscie zlapac na korytarzach te Komisje i wrecza ten
komunikat.Wtedy Komisja powinna wziac na widelec samego
winowajce.On naprawde taki niezalezny od rzadu??Zlapac go
na korytarzu,zawlec do piwnic,wpieprz,poprawic garnitur
i spowrotem na gore,juz w innym nastroju i z inna decyzja.

w pierwszej kolejnosci, nowy rzad , prezydent I sejm, powinni wszystko zrobic, by wywalic na zbity ryj antypolskiego prezesa TK.

To jawna drwina i poniżenie tych sędziów, to kpina z Prezydenta Dudy, szyderczy rechot także przed międzynarodowym gremium, które przybyło na nasze POLSKIE zaproszenie, by pomóc.

Nadszedł czas, by powiedzieć, Żydzi mają się podporządkować polskim zwyczajom, a nie mącić, jątrzyć w polskim tyglu. Jak się nie podoba, niech wracają do Jerozolimy. Prezydent każdego dnia może odebrać obywatelstwo, tak jak wcześniejsza władza mogła je przyznać. Bilet w tamtą stronę i sio!

U nas jest niezła zawierucha , a ten trzeci wciąż
podjudza i podjudza .
Bo tam u niego wisi niebezpieczeństwo , ale tu , to...też jakby u niego . . Tylko trzeba poczekać , aż bijący zaczną dobrze się okładać . Wtedy ....nalezy im " trochę pomóc "
i przepis na przestrzeń gotowy !

Przeciez od poczatku bylo wiadomo ,ze Rzeplinski uzurpuje sobie wladze nadrzedna wobec prezydenta,sejmu i senatu Rzeczypospolitej. Zachowuje sie jak typowy aparatczyk - I sekretarz pzpr z okresu prl-u.Wtedy takze traktowano sejm jako gremium bez wiekszego znaczenia - cos w rodzaju piatego kola u wozu.
Jego obecne postepowanie jest jawnym i bezczelnym lamaniem konstytucji i nalezy je zakwalifikowac jako dzialanosc na szkode panstwa i narodu polskiego. a za to idzie sie conajmniej siedziec na dlugie lata , ale w tym przypadku bylbym za uzyciem plutonu egzekucyjnego poniewaz to wyjatkowy dran i bolszewicki zdrajca.

komisja na koniec zostawiła sobie opinię tych która im zostanie w głowie czyli po staremu (weźcie się k...wa do roboty już nie można przesłuchać tego jazgotania ludzie dali Wam władzę to do roboty)

Komunikat BTK po spotkaniu z Komisją Wenecką

9 lutego 2016 r. w Trybunale Konstytucyjnym złożyła wizytę delegacja Europejskiej Komisji na rzecz Demokracji przez Prawo (Komisji Weneckiej), przebywająca w Polsce na zaproszenie Ministra Spraw Zagranicznych RP. W odpowiedzi na wniosek polskiego rządu o wydanie opinii na temat zmian w prawodawstwie polskim dotyczącym Trybunału Konstytucyjnego, Komisja Wenecka zwróciła się do MSZ z prośbą o umożliwienie odbycia spotkania w Trybunale Konstytucyjnym.

W spotkaniu udział wzięli: Gianni Buquicchio (przewodniczący Komisji), Christoph Grabenwarter, Jean-Claude Scholsem i Schnutz Dürr. Ze strony Trybunału Konstytucyjnego: Prezes TK Andrzej Rzepliński i sędziowie sprawozdawcy w sprawach dotyczących Trybunału Konstytucyjnego: Leon Kieres (K 34/15), Piotr Tuleja (K 35/15), Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz (U 8/15) i Wiceprezes TK Stanisław Biernat (K 47/15). Spotkaniu przysłuchiwał się Andrzej Misztal, dyrektor Departamentu Prawno-Traktatowego MSZ.

W odpowiedzi na pytania przedstawicieli Komisji Weneckiej, Prezes i sędziowie Trybunału Konstytucyjnego przedstawili podstawowe zagadnienia konstytucyjno-ustrojowe i prawne związane z uchwaleniem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym z 2015 r. i jej kolejnymi nowelizacjami. Delegacja Komisji Weneckiej interesowała się działalnością orzeczniczą Trybunału Konstytucyjnego (w tym zwłaszcza orzeczeniami odnoszącymi się do wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego w 2015 r.), trybem jego pracy i zasadami wyboru sędziów TK.

W związku z – wyrażoną godzinę przed wizytą delegacji – prośbą czworga sędziów wybranych przez Sejm VIII kadencji o umożliwienie im udziału w spotkaniu, Prezes TK zapytał przedstawicieli Komisji Weneckiej, czy chcieliby się spotkać z tymi sędziami. Przedstawiciele Komisji Weneckiej odpowiedzieli, że nie widzą takiej potrzeby.

żródło: http://trybunal.gov.pl/nie-tyl...

Nie proszę TYLKO ŻĄDAM OBNIŻENIA ICH UPOSAŻENIA DO ŚREDNIEJ KRAJOWEJ nie będę robił na szkodników i darmozjadów!!!!

to POdłość tzw. niezależnych sędziów TK. Pytam dlaczego tych dwóch wybranych legalnie sędziów nie dopuszcza się do pracy i spotkań z przedstawicielami Trybunału Weneckiego. To objawy cenzury niekonstytucyjnej tow. Rzepińskiego O zgrozo łamanie praw przez TK to normalność ?

A zawiesic SK_RWYSYNA Rzepe w czynnosciachy sedziowskich !!!!

To samowola .... ja tego w ogole nie rozumiem !!!!
I polski rzad tak na to spokojnie sobie patrzy ????

Taki lobuz, to powinien byc od razu aresztowany z postawionymi zarzutami dzialanosci na niekorzysc panstwa polskiego !!!!

W ostatecznosci moze nawet zawisnac na metalowej latarni Krakowskiego Przedmiescia jako ZDRAJCA - glowa w dol !!!!

ENDE

W sumie to dobre rozwiązanie - Komisja spotkała się z sędziam co do, których nie ma żadnych wątpliwości.

a info ze spotkania co tam Rzepliński znowu na kłamał przed Komisją? No tak mafia po PSL miała nawet w rękach trybunał do swoich zacnych celów który służby tworzeniu przestępczego prawa. Rzepliński to oddany i wierny przyjaciel Komorowskiego co dla niego może zrobić..

ale to ponizenie dla Polski i Polakow zeby Polska, Polacy i demokratycznie wybrany przez nich rzad musieli sie tlumaczyc przed nie wiadomo kim z demokratycznych zmian w naszym kraju, usuwania antypolskiej choloty ktora niszczyla nasz kraj i ciemiezyla nasz Narod, ale sie k.... wolnosci doczekalismy.

To Rzepliński dale rządzi. Zawiesić drania w czynnościach, znalezc formule prawna i po krzyku.

Skonczyc z ta farsa, wywalic na zbity pysk tych erokibucow. EU jest skonczone . Patrzcie co sie dzieje z bankami w Niemczych , Wlochy itd, TO JEST KONIEC DZIEKI BOGU. Nich piekolo pochlonie tych zachodnich zboczencow!!!

OOO! A co będzie z Wypasioną Fundacją Rózi Rzeplińskiej i Zosi Szczynukowicz-Komoruskiej???

JA TYLKO ZAPYTAM, CZY TERAZ MOŻNA MIEĆ JAKIEKOLWIEK WĄTPLIWOŚCI, ŻE TO BYŁ TYLKO "PRZEBIERANIEC", KTÓRY OKAZAŁ SIĘ ZWYKŁYM APARATCZYKIEM III RP a jako człowiek zwykłym bydlakiem już bez ILUZJI. Tak RODACY "gówno polane czekoladą zawsze zostanie tylko gównem" a w tym przypadku "łachudra przebrana w TOGĘ pozostanie na zawsze tylko łachudrą". Tak jak np. u SZYNUKOWICZA vel "LITWINA" niewłaściwe geny powodowały Nim aby był tylko kanalią i wrogiem wszystkiego co polskie. DOBRZE, ŻE CI KOLABORANCI I ZDRAJCY, POD WPŁYWEM EMOCJI, SAMI SIĘ OBNAŻAJĄ i ich kerewskich postaw już nie są w stanie ukryć ani TOGI, ANI GARNIAKI I KRAWATY I MUCHY OZDOBNE. A po jaki gwint przyozdabiać śmiecie

Czyli KOMISJA WENECKA przychyli się do głosu większości naszych rodaków i oficjalnie już uzna, że RZEPLIŃSKI TO PROSTAK I POSPOLITY BYDLAK MAJĄCY SWOJĄ MISJĘ STANIA NA STRAŻY UKŁADU III RP. Ciekawe czy komisja wypowie się radykalnie i opowie się za tym aby tego "HAMULCOWEGO" NAPRAWY POLSKI "KOPNĄĆ W DUPĘ" i uniemożliwić już u schyłku dalszego czynienia podłości i zła. Ale czegoż się można spodziewać po kolesiu Tw "LITWINA" jak tylko nikczemne patologii. No cóż teraz już się ŚMIEĆ, DZIĘKI WERDYKTOWI KOMISJI USANKCJONUJE i może będzie to wystarczającym pretekstem aby zaoszczędzić na jego "wynaturzonej" emeryturze. Taka oszczędność na jego emeryturze spowoduje, że ten bydlak u schyłku życia zacznie spłacać i PASOŻYT będzie swoistym darczyńcom na kilkanaście dodatków "500+" a może ON SAM NA TO WPADNIE.

Z powodu tych nielicznych kanalii, poważne problemy ma miliony zwyczajnych Polaków

Rzepa to czerwony sowiecki bandyta. Będzie bronił tej dziczy do końca, bo się już zdekonspirował. Do tej pory działał w ukryciu jako sabotażysta i "ochrona". Takim samym jest ten sędzia "zupa" z KRS dokonujący w TV ohydnych manipulacji prawem, co nawet laik nie ma wątpliwości, że to zwykłe krętactwa na użytek czerwonej lewacko liberalnej bandy postsowieckiej..

Od początku problemu z trybunałem,uważam, że najlepiej będzie rozwiązać tą kontrowersyjną sitwę, a Rzeplińskiego na Azory.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl