niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 maja 2016

Gross straci polski order? Prezydent Andrzej Duda chce mu go odebrać

Dodano: 08.02.2016 [23:30]
Gross straci polski order? Prezydent Andrzej Duda chce mu go odebrać - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Prezydent Andrzej Duda poprosił MSZ o opinię ws. odebrania prof. Janowi Tomaszowi Grossowi ważnego państwowego odznaczenia - Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP - dowiedział się Onet.pl. Gross słynie z antypolskich wypowiedzi i publikacji szkalujących Polaków. Decyzja prezydenta jest więc jak najbardziej słuszna.

Kancelaria Prezydenta zwróciła się do MSZ ws. Grossa 14 stycznia - dowiedział się Onet. Gross odznaczony został postanowieniem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z 6 września 1996 r. właśnie na wniosek ministra spraw zagranicznych - "za osiągnięcia naukowe".

Resort spraw zagranicznych potwierdził, że prezydent Duda wyszedł z inicjatywą odebrania Grossowi orderu. "Do MSZ wpłynęło pismo szefa Kancelarii Prezydenta w przedmiotowej sprawie. Aktualnie sprawa jest przedmiotem pogłębionej analizy w ministerstwie" - taką odpowiedź otrzymał Onet.pl.

Jak przypomina portal - odebranie Grossowi orderu postulował w listopadzie 2015 r. Maciej Świrski - były wiceszef Polskiej Agencji Prasowej i były współpracownik prof. Piotra Glińskiego. Świrski zwrócił się wtedy do prezydenta Andrzeja Dudy, by głowa państwa pozbawiła Grossa Krzyża Kawalerskiego. Podstawą do takiej decyzji może być - według pomysłodawcy - zapis w ustawie o orderach i odznaczeniach stanowiący, że jeśli "odznaczony dopuścił się̨ czynu, wskutek którego stał się niegodny orderu lub odznaczenia", to można taki honor odebrać.

A niegodnych czynów w działalności Grossa ostatnio nie brakuje. Najpierw socjolog ten napisał wyjątkowo jednostronną, pełną przekłamań i manipulacji książkę "Sąsiedzi" o pogromie w Jedwabnem. Kolejne antypolskie publikacje Grossa "Strach. Antysemityzm w Polsce po Auschwitz" oraz "Złote żniwa. Rzecz o tym, co się działo na obrzeżach zagłady Żydów". W tej ostatniej książce pisał: 

można by powiedzieć, że mieszkańcy polskich wsi i miasteczek przestali uważać Żydów za ludzi i zaczęli traktować ich jak „nieboszczyków na urlopie”.


Niedawno w niemieckim "Die Welt" Gross stwierdził, że Polacy są narodem antysemickim, który "podczas wojny zabił więcej Żydów niż Niemców". Wcześniej w jednym z wywiadów mówił zaś:

Odpowiedzialność Polaków za Holocaust polega na przyzwoleniu społecznym na tę zbrodnię, uznaniu ją za rzecz pozytywną, a w licznych przypadkach współuczestniczeniu w niej i odnoszeniu z tego korzyści materialnej.


Antoni Zambrowski, dziennikarz "Gazety Polskiej", w PRL działający w opozycji, tak wspomina rolę Grossa w czasach komunizmu („Tygodnik Katolicki Niedziela”, 2011):

Jan Tomasz Gross był w 1968 r. więźniem marcowym, załamał się w śledztwie i obciążył swoich kolegów. Czytałem jego zeznania w materiałach własnego śledztwa i pamiętam obrzydliwości, jakie ze strachu opowiadał przesłuchującym go oficerom. Dziś odreagowuje swoje frustracje, obciążając odpowiedzialnością za ówczesny komunistyczny antysemityzm Bogu ducha winny naród polski.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

„Gross straci polski order? Prezydent Andrzej Duda chce mu go odebrać”.
No i bardzo dobrze!

PAD może odebrać medal Grossowi, w sumie wpisuje się to w jego dotychczasową prezydenturę. Ale Grossowi nikt nie odbierze zasługi otwarcia dyskusji o holokauście w Polsce. Po Sąsiadach to jednak zupełnie inna dyskusja, niezależnie od tego ile pomyj się na niego wyleje. A sądząc z wpisów antysemityzm w Polsce znowu w modzie

Nigdy w Polsce był antysemityzm. Został wymyślony przez samych Polakożerczych żydów, żeby oczernić i zrównać z błotem dobre imię Polski i Polaków, którzy za cenę własnego życia chronili ich, ukrywali i dbali o nich. Czyż nie czytał pan o Polakach, którzy dostawali nagrodę "Sprawiedliwy wśród narodów świata"? Wobec tego odsyłam pana do artykułu o tym tytule we Wikipedii. A że żydzi, tak samo jak stalinowcy i hitlerowcy nienawidzą nas Polaków do szpiku kości, to nie od dziś wiadoma rzecz.

Brak Ci niestety wiedzy dotyczacej antysemityzmu w Polsce. Przed wojna był duzy antysemityzm wsród Polaków. Z róznych powodów: kosciół zwalczał braci w wierze (Zydów), zawiść ludzi zazdroszczaca bogactwa, rzeczywista wina Żydów ( lichwa ) w czasie I WW. , ciemnota niewykształconych, nadreprezentatywność Żydów w bolszewizacji. I antysemityzm pozostał. Wykszałceni sie do tego nie przyznają.

A gross nie wie jak działała partyzantka sowiecko-żydowska i mordowała znienawidzonych polaków.A co mówił minister spraw zagranicznych pollski żyd bartosiewicz że nie nawidzi polaków

Oh ten polski, mowa trudna, historia też skomplikowana (Bartoszewski, romciu, nie Bartosiewicz). Szkoda jednak żeś nie włożył tyle wysiłku w naukę polskiego i polskiej historii ile włożyłeś w wypinanie "polsko-patriotycznej" piersi.
Staszek67

I bardzo dobrze! Odebrać mu ten Order jak najszybciej!

1. Czy wiecie dlaczego parch jan Tomasz Gross chodzi wiecznie brudny ? - Bo nie umie plywac. A wiec sie boi wejsc pod natrysk, zeby nie utonac ! Podaj dalej esemesem po polsku i w innych jezykach. Wiecej na stronie : www prawdaboli.jimdo.com ( strona glowna )2. Czy wiecie jaki zapach rozsiewa wokol siebie parch Jan Tomasz Gross ? - Wrzuccie do szamba granat, a sie przekonacie ! 3. Skad sie wzielo u parcha Jana Tomasza nazwisko Gross ? - Otoz jego ojciec byl kapo w zydoniemieckim obozie smierci w Gross-Rosen ! Wiecej na stronie: prawdaboli.jimdo.com ( strona glowna )

Odebrać to za mało. Tego bandytę oszczercę trzeba postawić przed sądem za kłamstwa znieważające na arenie światowej Polskę i Polaków. To jest ohydna kanalia, która powinna być ścigana międzynarodowym listem gończym.
Panie Prezydencie - kiedy Polska dokończy śledztwo w Jedwabnem i oczyści mieszkańców z tego pomówienia. Jest oczywiste i udokumentowane, że tej bestialskiej jednej z wielu tysięcy zbrodni dokonali Niemcy. Polacy czekają.

Odebrać! Uroczyście! Połączyć to z innymi posunięciami przeciw osobnikom psującym opinię Polsce - zmienić patrona lotnisku im. Wałęsy. Dobra okazja wkrótce - 1 marca.

Odebrać i dodatkowo upokorzyć poprzez debatę i sondę o nim. Właśnie takie hieny psują opinię Polakom.
Hiena mści się na Polakach, że byli świadkami spodlenia Żydów w czasie i po wojnie. Biedni, uczciwi Żydzi ginęli w obozach lub byli ukrywani przez Polaków, natomiast szubrawcy wydając swoich ziomków przetrwali, wysługując się niemieckim lub sowieckim panom, a teraz oczekują jeszcze odszkodowań. Niedoczekanie ich.

Zaczyna być coraz bardziej normalnie.

Panie Prezydencie odebrać bezwzględnie, a na odchodne dać kopa w d....pę.

A co z tymi którzy go obdarowali w imieniu Państwa Polskiego.Wszak po odznaczeniu oszczercy
, naród jawi się jako społeczeństwo masochistów.

Jak najbardziej zabrać temu szubrawcowi order !

wreszcie. przecież to wróg Polski.

Wreszcie! Mam nadzieję, że ten order zostanie gnidzie odebrany. Wiadomo, że Gross szkaluje Polskę ze względów merkantylnych - w ten sposób może zaistnieć i robić karierę w USA.

To jeszcze mu nie odebrano? Coś się PiS safanduli. Trzeba generalnie przejrzeć listę odznaczonych najwyższymi państwowymi odznaczeniami i ją oczyścić ze śmieci.

List do "pisarza" Jana Tomasz Grossa...

Zygmunt Jan Prusiński

DZIENNIK WYRAZÓW NIEOBCYCH,

ROZBIÓRKA UMYSŁÓW W REZERWACIE...

Rozdział XXX

LIST DO "PISARZA" JANA TOMASZA GROSSA !

- I co picuś ?
Wiedziałem że z Jaja Kłamstwa... powstałeś.
Wyrzeźbili cię zbyt szybko, dlatego trudno pojąć,
co znaczy być lub starać się nim być, uczciwym...

Oto czytam informację Janie, bo chodzi o twojego świadka z książki o Jedwabnem,
cytuję:

"Czy wiesz, że... jeden z głównych "świadków" Grossa - Eljasz Grądowski - podczas wydarzeń w Jedwabnem przebywał w oddalonym o setki kilometrów od Jedwabnego sowieckim więzieniu skazany za kradzież patefonu”?...

- No i co ?
- Janie, gdzieś go wykombinował ?
- Ile mu zapłaciłeś za te fałszywe opowiadanka ?
- Jak mógł być tam, koło stodoły..., jak sobie siedział w sowieckim więzieniu ?

- I ty jesteś "autorytetem" profesorów ?...

Wiesz co Janie, nie chce mi się z tobą gadać...

Zygmunt Jan Prusiński
11 Grudnia 2009 r.

Kto fałszuje historię ?

Przyjrzyjmy się najpierw bliżej osobie samego Jana Tomasza Grossa. Kim jest ten aktualnie najostrzejszy oskarżyciel Polaków ? Jest to przede wszystkim badacz, który ciężko grzeszy przeciw podstawowym zasadom pracy autora zajmującego się historią. Tym samym faktom, o których pisał w 1983 roku, dziś nadaje z gruntu odmienną niż wówczas interpretacje, przemilczając wszystko, co ją podważa.

W swej pierwszej książce "W czterdziestym nas Matko na Sybir zesłali", wydanej w 1983 r. razem z Ireną Grudzińską-Gross, książce rzeczywiście wartościowej i starającej się o obiektywizm, Gross dał bogaty materiał źródłowy, nie ukrywający faktów o prosowieckiej i antypolskiej kolaboracji wielkiej części Żydów na Kresach w latach 1939-1941.

We wspomnianej książce przytaczał liczne fakty o donoszeniu na Polaków, ich szykanowaniu, niszczeniu kapliczek przydrożnych przez sfanatyzowanych Żydów - komsomolców, o wielkiej roli zbolszewizowanych Żydów w administracji.

Dziś to wszystko wyparowało z jego analiz.

prof. Jerzy Robert Nowak

___________________________Odpowiedź:

Panie Jerzy, powiem tak, jego zmarnowała Ameryka i tamtejsi pracodawcy.
Zobacz pan jak "kupili" sobie Miłosza - który w swej twórczości był antypolski...

Gdyby Jan T. Gross został w Polsce, na pewno nie zmieniłby swoich poglądów.
Przecież jego matka - Polka brała udział w szeregach Armii Krajowej !

Za pieniądze każda małpa zagra krokodyla...

Pozdrawiam -

Zygmunt Jan Prusiński

11.12.2009 r.

Panie Prezydencie ..POPIERAM !!!

Nie Prezydent Duda chce mu odebrać order, tylko Prezydent Duda wsłuchuje się w odgłosy dochodzące do niego. Ile dziesiątków tysięcy ludzi podpisało różnego rodzaju petycje w tej sprawie?

POPIERAM Panie Prezydencie. Proszę zorganizować petycję, jestem pewna, że prawdziwi Polacy poprą Pana bezwarunkowo.

To jest budujące, nie może łajza faszystowska, opluwać i beszcześcić Panstwo i Naród Polski, to jest niegodne i przestepcze - tego jegomościa do pudła, a order do huty.

Wyjątkowo ohydny i obrzydliwy osobnik. Za hitlerowskie i te od perfidnej firmy "holokaust" srebrniki,

po gebelsowsku obrzydliwie opluwa Naród Polski, który to naród narażając własną egzystencję i poświęcając życie

tysięcy Polaków najbardziej ze wszyskich narodów ratował Żydów i uratował setki tysięcy Polskich Żydów przed

niemieckimi ludobójczymi zwięrzetami. Powinno się odebrać temu obrzydliwemu, płatnemu paszkwilantowi także

Polskie Obywatestwo i skazać przed sądem - za atak na godność i dobra osobiste Polaków - na wielomilionowe

odszkodowania. A jak nie zapłaci zamienić karę na wieloletni areszt. W ten sposób ten pazerny, tchórzliwy,

plugawy łajdak, co robiąc na rzadko w gacie sypał Solidarnościowców do zbrodniczej SB, nigdy więcej nie postawi

swoich śmierdzących gic na Polskiej Ziemi. No chyba, że jego wredni pejsaci rodacy: szechter, wanat, kijowskij,

pierdu itp. przemycą go w skrzynce z czosnkiem i śledziami :)

Popieram. Puścił w świat kłamstwo o pogromie w Jedwabnem, gdzie niemiecki komando spaliło zżydów. Obarczył za to Polaków. Szkaluje nas poza granicami. To świnia, którą przyjmował w programie Lis.

Padliny - schetyny, neumany, petru, KDOziarstwo podobno planują zaprosić Grossa, Baumana itp na serie odczytów o obronie demokracji przeciw kaczyzmowi. Ma to być hucznie, hałaśliwie celebrowane. Nagłośnią to szwabskie i inne lewackie media na Zachodzie.

Brawo panie Prezydencie- dać mu order hieny stulecia...i nigdy nie wpuścić do naszego kraju ...!!!

Medal z pewnością należy mu odebrać, ale też obywatelstwo. A co z odszkodowaniami za wojnę przyznanymi żydom ? Przecież to już kosmos nieuczciwości i działania przeciwko Polsce i Polakom !

W obecnym stanie prawnym, odebranie obywatelstwa jest praktycznie niemożliwe. Poza tym przy złej woli władz, taka możliwość mogłaby być nadużywana. P. S. Jednak odebranie obywatelstwa kanaliom pokroju Grossa, byłoby zasadne.

Gross to kawaler wygaszania Polski i tylko taki order mógłby dostać np. od Izraela.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl