niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Gross straci polski order? Prezydent Andrzej Duda chce mu go odebrać

Dodano: 08.02.2016 [23:30]
Gross straci polski order? Prezydent Andrzej Duda chce mu go odebrać - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Prezydent Andrzej Duda poprosił MSZ o opinię ws. odebrania prof. Janowi Tomaszowi Grossowi ważnego państwowego odznaczenia - Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP - dowiedział się Onet.pl. Gross słynie z antypolskich wypowiedzi i publikacji szkalujących Polaków. Decyzja prezydenta jest więc jak najbardziej słuszna.

Kancelaria Prezydenta zwróciła się do MSZ ws. Grossa 14 stycznia - dowiedział się Onet. Gross odznaczony został postanowieniem prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego z 6 września 1996 r. właśnie na wniosek ministra spraw zagranicznych - "za osiągnięcia naukowe".

Resort spraw zagranicznych potwierdził, że prezydent Duda wyszedł z inicjatywą odebrania Grossowi orderu. "Do MSZ wpłynęło pismo szefa Kancelarii Prezydenta w przedmiotowej sprawie. Aktualnie sprawa jest przedmiotem pogłębionej analizy w ministerstwie" - taką odpowiedź otrzymał Onet.pl.

Jak przypomina portal - odebranie Grossowi orderu postulował w listopadzie 2015 r. Maciej Świrski - były wiceszef Polskiej Agencji Prasowej i były współpracownik prof. Piotra Glińskiego. Świrski zwrócił się wtedy do prezydenta Andrzeja Dudy, by głowa państwa pozbawiła Grossa Krzyża Kawalerskiego. Podstawą do takiej decyzji może być - według pomysłodawcy - zapis w ustawie o orderach i odznaczeniach stanowiący, że jeśli "odznaczony dopuścił się̨ czynu, wskutek którego stał się niegodny orderu lub odznaczenia", to można taki honor odebrać.

A niegodnych czynów w działalności Grossa ostatnio nie brakuje. Najpierw socjolog ten napisał wyjątkowo jednostronną, pełną przekłamań i manipulacji książkę "Sąsiedzi" o pogromie w Jedwabnem. Kolejne antypolskie publikacje Grossa "Strach. Antysemityzm w Polsce po Auschwitz" oraz "Złote żniwa. Rzecz o tym, co się działo na obrzeżach zagłady Żydów". W tej ostatniej książce pisał: 

można by powiedzieć, że mieszkańcy polskich wsi i miasteczek przestali uważać Żydów za ludzi i zaczęli traktować ich jak „nieboszczyków na urlopie”.


Niedawno w niemieckim "Die Welt" Gross stwierdził, że Polacy są narodem antysemickim, który "podczas wojny zabił więcej Żydów niż Niemców". Wcześniej w jednym z wywiadów mówił zaś:

Odpowiedzialność Polaków za Holocaust polega na przyzwoleniu społecznym na tę zbrodnię, uznaniu ją za rzecz pozytywną, a w licznych przypadkach współuczestniczeniu w niej i odnoszeniu z tego korzyści materialnej.


Antoni Zambrowski, dziennikarz "Gazety Polskiej", w PRL działający w opozycji, tak wspomina rolę Grossa w czasach komunizmu („Tygodnik Katolicki Niedziela”, 2011):

Jan Tomasz Gross był w 1968 r. więźniem marcowym, załamał się w śledztwie i obciążył swoich kolegów. Czytałem jego zeznania w materiałach własnego śledztwa i pamiętam obrzydliwości, jakie ze strachu opowiadał przesłuchującym go oficerom. Dziś odreagowuje swoje frustracje, obciążając odpowiedzialnością za ówczesny komunistyczny antysemityzm Bogu ducha winny naród polski.
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No to w kolejce czeka już następny Yewrej Michnik! Odebrać szubrawcowi /SWOŁOCZY/Szuji najwyższe Polskie odznaczenie: Order Orła Białego Panie Prezydencie Duda!

Kerithuth 6b, page 78, Jebhammoth 61:
Tylko Żydzi są ludźmi, goje nie są ludźmi, tylko bydłem!

Midrasch Talpioth 225:
Goje zostali stworzeni by służyć Żydom jako niewolnicy!

Kethuboth 3b:
Stosunek seksualny z gojem jest jak stosunek ze zwierzęciem

Orach Chalim 57, 6a:
Trzeba unikać gojów nawet bardziej niż chorych świń

TALMUD:
"Talmud stwierdza, ze Jezus będzie za karę gotować się w piekle, zanurzony w ekskrementach…

W innym ustępie nakazuje się Żydom, by palili - koniecznie w miejscu publicznym - każdy egzemplarz Nowego Testamentu, jaki wpadnie im w ręce.
(Nakaz ten jest nie tylko aktualny, ale nadal praktykowany. I tak 23, 03, 1980 spalono w Jerozolimie ceremonialnie i publicznie, pod auspicjami Jad Le'achim, setki egzemplarzy Nowego Testamentu)"

Źródło: Israel Shahak - Jewish History, Jewish Religion: The Weight of 3,000 Years Published by Pluto Press (London, 1994). Israel Shahak: Żydowskie dzieje i religia: Żydzi i goje, XXX wieków historii / Izrael Szahak; tłumaczenie Jan M. Fijor.

"Księga Wychowania":
'...naród żydowski jest najwybitniejszym przedstawicielem gatunku ludzkiego, stworzonym dla poznania jego Stwórcy '
"Zakaz naśladowania obyczajów gojów oznacza, iż Żydzi nie tylko muszą odsuwać się od gojów, lecz także krytykować wszelkie ich zachowanie, włącznie ze sposobem ubierania się'."

STATUS, WŁADZA NAD GOJAMI
"Zgodnie z halacha żydowi nie wolno dopuścić (o ile potrafi temu zapobiec), by jakikolwiek goj został mianowany na najskromniejsze nawet stanowisko, dzięki któremu mógłby sprawować władzę nad Żydami."
"Goje uważani są za skończonych łgarzy i zabrania im się zeznawać przed sadami rabinackimi."

Nie powinien dostać to raz, ad. odebrania to już dawno powinno uruchomić się trybiki w tej sprawie.
Smutne, że głupi zachód łapie jak pelikan te jego kłamstwa, no, ale w sumie patrząc czym ich tam teraz karmią, to nie dziwi. I też to łykają. A żyd zawsze będzie żydem - nienawidzą polaków i tak się odpłacają po tym jak nasi królowie ich chronili przez wieki. Na przyszłość nauczka - żadnych więcej imigrantów, czy żydów czy nie-żydów. Taka jest prawda.

Wniosek o odebranie Grosowi odznaczenia jest jak najbardziej sluszny.Nigdy nie powiniuen dostac takiego odznaczenia.Pisze nieprawde oczernia Polakow i dostaje nagrode Jest to skandal ktory nalezy naprawic.

„Gross straci polski order? Prezydent Andrzej Duda chce mu go odebrać”.
No i bardzo dobrze!

Właśnie, takiej zmiany potrzebujemy!

PAD może odebrać medal Grossowi, w sumie wpisuje się to w jego dotychczasową prezydenturę. Ale Grossowi nikt nie odbierze zasługi otwarcia dyskusji o holokauście w Polsce. Po Sąsiadach to jednak zupełnie inna dyskusja, niezależnie od tego ile pomyj się na niego wyleje. A sądząc z wpisów antysemityzm w Polsce znowu w modzie

Nigdy w Polsce był antysemityzm. Został wymyślony przez samych Polakożerczych żydów, żeby oczernić i zrównać z błotem dobre imię Polski i Polaków, którzy za cenę własnego życia chronili ich, ukrywali i dbali o nich. Czyż nie czytał pan o Polakach, którzy dostawali nagrodę "Sprawiedliwy wśród narodów świata"? Wobec tego odsyłam pana do artykułu o tym tytule we Wikipedii. A że żydzi, tak samo jak stalinowcy i hitlerowcy nienawidzą nas Polaków do szpiku kości, to nie od dziś wiadoma rzecz.

Brak Ci niestety wiedzy dotyczacej antysemityzmu w Polsce. Przed wojna był duzy antysemityzm wsród Polaków. Z róznych powodów: kosciół zwalczał braci w wierze (Zydów), zawiść ludzi zazdroszczaca bogactwa, rzeczywista wina Żydów ( lichwa ) w czasie I WW. , ciemnota niewykształconych, nadreprezentatywność Żydów w bolszewizacji. I antysemityzm pozostał. Wykszałceni sie do tego nie przyznają.

A gross nie wie jak działała partyzantka sowiecko-żydowska i mordowała znienawidzonych polaków.A co mówił minister spraw zagranicznych pollski żyd bartosiewicz że nie nawidzi polaków

Oh ten polski, mowa trudna, historia też skomplikowana (Bartoszewski, romciu, nie Bartosiewicz). Szkoda jednak żeś nie włożył tyle wysiłku w naukę polskiego i polskiej historii ile włożyłeś w wypinanie "polsko-patriotycznej" piersi.
Staszek67

I bardzo dobrze! Odebrać mu ten Order jak najszybciej!

1. Czy wiecie dlaczego parch jan Tomasz Gross chodzi wiecznie brudny ? - Bo nie umie plywac. A wiec sie boi wejsc pod natrysk, zeby nie utonac ! Podaj dalej esemesem po polsku i w innych jezykach. Wiecej na stronie : www prawdaboli.jimdo.com ( strona glowna )2. Czy wiecie jaki zapach rozsiewa wokol siebie parch Jan Tomasz Gross ? - Wrzuccie do szamba granat, a sie przekonacie ! 3. Skad sie wzielo u parcha Jana Tomasza nazwisko Gross ? - Otoz jego ojciec byl kapo w zydoniemieckim obozie smierci w Gross-Rosen ! Wiecej na stronie: prawdaboli.jimdo.com ( strona glowna )

Odebrać to za mało. Tego bandytę oszczercę trzeba postawić przed sądem za kłamstwa znieważające na arenie światowej Polskę i Polaków. To jest ohydna kanalia, która powinna być ścigana międzynarodowym listem gończym.
Panie Prezydencie - kiedy Polska dokończy śledztwo w Jedwabnem i oczyści mieszkańców z tego pomówienia. Jest oczywiste i udokumentowane, że tej bestialskiej jednej z wielu tysięcy zbrodni dokonali Niemcy. Polacy czekają.

Odebrać! Uroczyście! Połączyć to z innymi posunięciami przeciw osobnikom psującym opinię Polsce - zmienić patrona lotnisku im. Wałęsy. Dobra okazja wkrótce - 1 marca.

Odebrać i dodatkowo upokorzyć poprzez debatę i sondę o nim. Właśnie takie hieny psują opinię Polakom.
Hiena mści się na Polakach, że byli świadkami spodlenia Żydów w czasie i po wojnie. Biedni, uczciwi Żydzi ginęli w obozach lub byli ukrywani przez Polaków, natomiast szubrawcy wydając swoich ziomków przetrwali, wysługując się niemieckim lub sowieckim panom, a teraz oczekują jeszcze odszkodowań. Niedoczekanie ich.

Panie Prezydencie odebrać bezwzględnie, a na odchodne dać kopa w d....pę.

A co z tymi którzy go obdarowali w imieniu Państwa Polskiego.Wszak po odznaczeniu oszczercy
, naród jawi się jako społeczeństwo masochistów.

Jak najbardziej zabrać temu szubrawcowi order !

wreszcie. przecież to wróg Polski.

Wreszcie! Mam nadzieję, że ten order zostanie gnidzie odebrany. Wiadomo, że Gross szkaluje Polskę ze względów merkantylnych - w ten sposób może zaistnieć i robić karierę w USA.

To jeszcze mu nie odebrano? Coś się PiS safanduli. Trzeba generalnie przejrzeć listę odznaczonych najwyższymi państwowymi odznaczeniami i ją oczyścić ze śmieci.

List do "pisarza" Jana Tomasz Grossa...

Zygmunt Jan Prusiński

DZIENNIK WYRAZÓW NIEOBCYCH,

ROZBIÓRKA UMYSŁÓW W REZERWACIE...

Rozdział XXX

LIST DO "PISARZA" JANA TOMASZA GROSSA !

- I co picuś ?
Wiedziałem że z Jaja Kłamstwa... powstałeś.
Wyrzeźbili cię zbyt szybko, dlatego trudno pojąć,
co znaczy być lub starać się nim być, uczciwym...

Oto czytam informację Janie, bo chodzi o twojego świadka z książki o Jedwabnem,
cytuję:

"Czy wiesz, że... jeden z głównych "świadków" Grossa - Eljasz Grądowski - podczas wydarzeń w Jedwabnem przebywał w oddalonym o setki kilometrów od Jedwabnego sowieckim więzieniu skazany za kradzież patefonu”?...

- No i co ?
- Janie, gdzieś go wykombinował ?
- Ile mu zapłaciłeś za te fałszywe opowiadanka ?
- Jak mógł być tam, koło stodoły..., jak sobie siedział w sowieckim więzieniu ?

- I ty jesteś "autorytetem" profesorów ?...

Wiesz co Janie, nie chce mi się z tobą gadać...

Zygmunt Jan Prusiński
11 Grudnia 2009 r.

Kto fałszuje historię ?

Przyjrzyjmy się najpierw bliżej osobie samego Jana Tomasza Grossa. Kim jest ten aktualnie najostrzejszy oskarżyciel Polaków ? Jest to przede wszystkim badacz, który ciężko grzeszy przeciw podstawowym zasadom pracy autora zajmującego się historią. Tym samym faktom, o których pisał w 1983 roku, dziś nadaje z gruntu odmienną niż wówczas interpretacje, przemilczając wszystko, co ją podważa.

W swej pierwszej książce "W czterdziestym nas Matko na Sybir zesłali", wydanej w 1983 r. razem z Ireną Grudzińską-Gross, książce rzeczywiście wartościowej i starającej się o obiektywizm, Gross dał bogaty materiał źródłowy, nie ukrywający faktów o prosowieckiej i antypolskiej kolaboracji wielkiej części Żydów na Kresach w latach 1939-1941.

We wspomnianej książce przytaczał liczne fakty o donoszeniu na Polaków, ich szykanowaniu, niszczeniu kapliczek przydrożnych przez sfanatyzowanych Żydów - komsomolców, o wielkiej roli zbolszewizowanych Żydów w administracji.

Dziś to wszystko wyparowało z jego analiz.

prof. Jerzy Robert Nowak

___________________________Odpowiedź:

Panie Jerzy, powiem tak, jego zmarnowała Ameryka i tamtejsi pracodawcy.
Zobacz pan jak "kupili" sobie Miłosza - który w swej twórczości był antypolski...

Gdyby Jan T. Gross został w Polsce, na pewno nie zmieniłby swoich poglądów.
Przecież jego matka - Polka brała udział w szeregach Armii Krajowej !

Za pieniądze każda małpa zagra krokodyla...

Pozdrawiam -

Zygmunt Jan Prusiński

11.12.2009 r.

Panie Prezydencie ..POPIERAM !!!

Nie Prezydent Duda chce mu odebrać order, tylko Prezydent Duda wsłuchuje się w odgłosy dochodzące do niego. Ile dziesiątków tysięcy ludzi podpisało różnego rodzaju petycje w tej sprawie?

POPIERAM Panie Prezydencie. Proszę zorganizować petycję, jestem pewna, że prawdziwi Polacy poprą Pana bezwarunkowo.

To jest budujące, nie może łajza faszystowska, opluwać i beszcześcić Panstwo i Naród Polski, to jest niegodne i przestepcze - tego jegomościa do pudła, a order do huty.

Wyjątkowo ohydny i obrzydliwy osobnik. Za hitlerowskie i te od perfidnej firmy "holokaust" srebrniki,

po gebelsowsku obrzydliwie opluwa Naród Polski, który to naród narażając własną egzystencję i poświęcając życie

tysięcy Polaków najbardziej ze wszyskich narodów ratował Żydów i uratował setki tysięcy Polskich Żydów przed

niemieckimi ludobójczymi zwięrzetami. Powinno się odebrać temu obrzydliwemu, płatnemu paszkwilantowi także

Polskie Obywatestwo i skazać przed sądem - za atak na godność i dobra osobiste Polaków - na wielomilionowe

odszkodowania. A jak nie zapłaci zamienić karę na wieloletni areszt. W ten sposób ten pazerny, tchórzliwy,

plugawy łajdak, co robiąc na rzadko w gacie sypał Solidarnościowców do zbrodniczej SB, nigdy więcej nie postawi

swoich śmierdzących gic na Polskiej Ziemi. No chyba, że jego wredni pejsaci rodacy: szechter, wanat, kijowskij,

pierdu itp. przemycą go w skrzynce z czosnkiem i śledziami :)

Popieram. Puścił w świat kłamstwo o pogromie w Jedwabnem, gdzie niemiecki komando spaliło zżydów. Obarczył za to Polaków. Szkaluje nas poza granicami. To świnia, którą przyjmował w programie Lis.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl