niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Zatrzymanie „Starucha” było sprawą polityczną. „Tamta władza chciała uciszyć kibiców”

Dodano: 02.02.2016 [12:33]
Zatrzymanie „Starucha” było sprawą polityczną. „Tamta władza chciała uciszyć kibiców” - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
– Tamta władza chciała uciszyć kibiców za ich antyrządowe hasła, to było jasne – mówi Zofia Romaszewska, żona śp. Zbigniewa Romaszewskiego, doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy, w rozmowie z Magdaleną Piejko.

Jak Pani mąż oceniał działania policji w sprawie uniewinnionego dzisiaj Piotra Staruchowicza?
Mój mąż uważał podobnie jak i ja, że zatrzymanie „Starucha” to była niebezpieczna prowokacja. Zatrzymano go, kiedy wracał z innymi kibicami, mogły z tego wyniknąć jakieś zamieszki. Wiadomo było, że tłum będzie się domagał jego uwolnienia… „Staruch” zachował się wtedy bardzo odpowiedzialnie – uspokoił kibiców. Policja działała na zamówienie polityczne. Chciała uciszyć tych młodych ludzi. „Staruch” był niejako ich duchowym przywódcą.

Akcja miała charakter polityczny?
Tuskowi nie podobały się antyrządowe hasła kibiców, to było jasne. Wymyślono więc sobie jakieś zarzuty – wiadomo, że jak się chce, to można coś na niego znaleźć. I tak było w tym wypadku, kiedy próbowano go wrobić w jakąś sprawę z narkotykami. Wiadomo jak to środowisko jest postrzegane, mimo że jest bardzo różnorodne. Tamta władza chciała to wykorzystać. Bardzo się cieszę, że ta sprawa nareszcie się zakończyła.

Dlaczego Pani mąż wstawił się za „Staruchem”?
Zbyszek od początku uważał, że zatrzymanie Staruchowicza to sprawa polityczna. Odwiedził go w areszcie, jeszcze zanim o sprawie zrobiło się głośno. Często porównywał tych patriotycznie nastawionych kibiców do młodych z Powstania Warszawskiego, wszyscy się wtedy bardzo dziwili, niektórzy go za to atakowali, np. „Fakty” TVN.

Co trzeba zmienić, np. w prawie, żeby do takiej sytuacji nie doszło w przyszłości?
Jeżeli ludzie się nie zmienią, to zmiana prawa nic nie da. To ludzie muszą się zastanowić, czy chcą budować wspólnotę. Odpowiedzieć sobie na pytanie, jak reagowali na wykorzystywanie prawa do celów politycznych. Zmieniając tylko prawo, nie zmieni się rzeczywistości.

CZYTAJ WIĘCEJ: „Staruch” uniewinniony. Zeznania świadka koronnego były... mizerne i niespójne

Więcej na temat sprawy Piotra Staruchowicza we wtorkowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Kibiców nie będe już bronić, dali popis w Krakowie jak wygwizdali Premier, kolejny raz ośmieszono nasz kraj. Nienawidzę kibiców.

Przeciez to szwaby razem z wyborcami Platformu wygwizdali pani premier w Krakowie. To nie byli kibice ze stadionow pilkarskich. Mam nadzieje ze napisalas tak tylko ironicznie...

Spisać czarna księgę występków rządów Sld, AWS, UW, POPSL zi kolegów ich i jak tylko KODy śmody, Schetyny, Petru czy ina menażeria pogna do papy Verehofstadta czy innego Schulza wysłać w rożnych językach albo w postaci listu podpisanego przez internautów lub masowego mailingu.Do kogo sie da z mediami obcymi włącznie. Niech wiedza, że każda akcja wywołuje reakcję.

A jak wyglada dalszy rozwoj wypadkow wokol pamietnej "Oblawy Bialostockiej" bis w ktorej policja masowo wylapywala i aresztowala kibicow Legii?Pozniej bito ich na komendach ,sila wymuszajac przyznanie sie do winy i co gorsza bic ich mieli osobnicy ,ktorzy nie poslugiwali sie polskim jezykiem!Tutaj musza zapasc jakies wyroki i niech Schetyna lepiej nigdzie nie jezdzi,bo pozniej trzeba bedzie rozpisywac za nim ENA!

Ci wspaniali Patrioci, "Kibole" = Narodowcy, wypromowali Niezłomnych Żołnierzy i pomogli obalić tych zdrajców, złodziei III RP.Maciek też siedział długo bez procesu.Walczyli o Niego również. Proszę napisać coś więcej o tej akcji "Widelec", gdzie Schetyna był głównym dowodzącym w torturowaniu ok 700 kibiców? A dziś udaje "Greka", jadąc do Brukseli. Czołem Wielkiej Polsce!

no to czas zapytać o krytyków kibiców: kim są ci puryści języka polskiego,którym nie przeszkadza słoma z butów Sawickiego,czy Burego,kim są ci luminarze kultury obyczajowej,którym nie przeszkadza zdrada,złodziejstwo,przekręty,knajacki język w parze z mentalnością Kalego poprzedniej władzy U Sowy? - ktoś zapyta skąd wiem,ano stąd że piszę i czytam na wielu portalach i nie zauważyłem tych nick-ów krytykujących PO

Jak to sprawa zakończona i nikt nie poniesie konsekwencji, to tak bezkarnie można ludzi do więzienia wsadzać?????????????

Tylko nie róbcie z niego teraz bohatera.

Ci wspaniali młodzi ludzie! I Oni mieli wielki udział w zmianach rządów PO/PSL/Palikota.
Czas poniżania się skończył; młodzi byli "kibolami", starzy
"m o h er a m i, księża "klechami", klerem, i wiele innych określeń z dziedziny języka miłości i wizerunku Tuska.

To była żydowska, antynarodowa operacja ówczesnego ministra SW Sienkiewicza. Przestańcie udawać. Jego ludzie w ABW nadal prowadzą tego typu działania, pod legendą antyterroryzmu i pod nosem niby Pisowskiego kierownictwa. Żenada.

Tw "OSCAR" z chorobliwą nienawiścią wykorzystał jedno z "narzędzi", którym dysponował a było to "rozgrzane ŻĄDŁO" i i STARUCH mimo, że niewinny przypisywanych mu zarzutów po "UKŁUCIU" przez ŻĄDŁO był wiele miesięcy i z pogwałceniem prawa przetrzymywany w areszcie wydobywczym około 8 miesięcy. A wszystko przez tego jednego z najbardziej plugawych wrogów naszego kraju i niemieckiego agenta "OSCARA" i pomyśleć, że to tylko za okrzyki "DONALD TY MATOLE" itd. trzeba jednak stwierdzić, że STARUCH i tak miał szczęście bo tamten dysponuje chorobliwą, opętańczą wręcz nienawiścią i tak po wygranych wyborach przez Lecha Kaczyńskiego ten kanalia zapowiedział, że zginą jak dinozaury i tak się stało 19.94.2010 r. Dysponował ten już wówczas zbrodniarz tez "seryjnymi samobójcami"i niektórzy specjalizowali się w "samobójstwach" przez powieszenie i było to kilka ofiar a do najbardziej zatrważających należało "powieszenie się" szefa jego gabinetu i to na sznurze od odkurzacza.
Czyli "STARUCHA" "mogli też napaść " jacyś wrogo nastawieni kibice z BOR-u lub nawet FSB.

Jeżeli nie będzie realnej, osobistej odpowiedzialności sprawujących władzę to zawsze będą nadużycia. Np. w sprawie uchylenia immunitetu prokuratora powinien rozstrzygać wybierany powszechnie rzecznik interesu publicznego, a nie koledzy prokuratorzy. Przecież ew. sprawę i tak rozstrzygałby sąd.

Ci wspaniali młodzi ludzie! I Oni mieli wielki udział w zmianach rządów PO/PSL/Palikota.
Czas poniżania się skończył; młodzi byli "kibolami", starzy
"m o h er a m i, księża "klechami", klerem, i wiele innych określeń z dziedziny języka miłości i wizerunku Tuska.

725.0 Czas na czyszczenie stajni Augiasza.

Idą czasy niezwykle trudne,
Trzeba wyjaśnić sprawy brudne,
Te pod dywany zamiatane,
Przez długie lata tam skrywane,

Może doczekamy się wreszcie,
Że będą dranie w areszcie,
Potem sąd ich czyny wyceni,
I powędrują do więzienia,

Wina nie będzie bez tatusia,
Sąd umorzyć nie będzie musiał,
Sprawców zapakuje do celi,
By wikt i opierunek mieli,

Wprost z raju pójdą za kratki,
I choć będą przez to wydatki,
To chętnie się na nie zgadzamy,
Dość tych typów w życiu mamy,

Tacy zagnieździli się wszędzie,
W banku, spółkach, na urzędzie,
Gdziekolwiek była kasa tłusta,
Jak magnes ściągała oszusta,

A jest przewinień cała gama,
Wszystkie zgraja zrobiła sama,
W każdej dziedzinie ma speców,
W draństwie fachmanów na rzeczy,

Toż to armia tych typów była,
Która się chętnie przyłączyła,
Bo tam, gdzie znikają zasady,
Mafijne rodzą się układy,

Tam mafioso w pełnej krasie,
Za dobro dla narodu ma się,
Chwali się sam, chwalą go tuby,
A on prowadzi kraj do zguby,

Jakby klepki miał założone,
Był w Pardubickiej koniem,
Złoty cielec dla niego celem,
Bez przeszkód staje się złodziejem,

Wciąż balansuje na krawędzi,
Bo miast rządzić, zbyt dużo zwędził,
Tego nie widzi i nie czuje,
Własny raj na ziemi szykuje,

Powoli i z wielkim trudem,
Jest szansa, że chyba się uda,
Wyczyścić stajnię Augiasza,
Tak, by Polska stała się nasza,

Wyrugować mafijnych drani,
W mundury władzy przebranych,
Tyle zdołali zrobić złego,
Że kar zabraknie dla każdego,

Krzywd do wyjaśnienia wystarczy,
Bo niemal każdy aparatczyk,
Ekipy, która draństwem trwała,
Może śledcza by radę dała,

Trzeba wyjaśnić wszystkie zbrodnie,
Te nikczemne metody wschodnie,
Podwaliny trwania systemu,
O fałszystowskim zabarwieniu,

Niech sobie krzyczą i niech kwiczą,
Te ich wrzaski skończą się niczym,
Choć kąsają, dotkliwie ranią,
Ale, co należy dostaną,

Grubej krechy nie będzie więcej,
Żadnych układów i poświęceń,
Ze strachu niech im zadrżą łydki,
Pot obleje za żywot brzydki.
29.01.2016 jerry

cześć Jerry, jednak przywiało cię tu z SymPisu

Kochani piszmy wszyscy do Amnesty International, bo to oni dziś widzą, że Polska działa niedemokratycznie, ale nie widzieli, jak rząd Tuska, Schetyny, Kopacz kazał maltretować Kibiców, zamykać w więzieniach, bić kluczami. Co to za organizacja ta A.Inter. skoro nie zna prawdy a jedynie ujada? Pod rzadami PO bito Polaków za to tylko, że maszerowali podczas Marszu Niepodległości i gdzie wtedy byli krzyakcze, którzy też chca pieniadzy z AInt.???? Brac się do roboty i brać sie za przestępców z PO, za Tuska, za Schetynę, za Kopacz.

Brawo!
tych co dopuscili do tego czynu trzeba karac, bo to bylo powazne przestepstwo. Niech sie dowie EU i reszta lewackiego swiata jak to bylo w Polsce za rzadow PO.

AI ma przedstawicielstwo w Polsce,to pasibrzuchy i darmozjady na garnuszku PO -lepiej obciąć im fundusze za nierzetelność w przeszłości, a jak im nie pasuje niech spadają do centali

tamta władza mordowała, zatrzymywała, biła, paliła, inwigilowała, pomawiała, fałszowała, kradła,zastraszała, zabierała dzieci w imię czarnego PRL wyznawcą tej religii czarnego PRL byli I SĄ posłowie PO-PSL-SLD

MY kibice MY kibole bedziemy bronic polskiego normalnego RZADU A DUDY my bedziemy bronic polskiej normalnosci nikt nam nie odbieze kaszebski bachor chcial polske zniszczyc chcial polakom dac faszystow ktorym polskia mlodzierz byla nie wygodna STASI sralo w nasze gniazda ubeckie metody bula ubeckie metody ministrow PO PSL dazyli zeby pozbawic zycia pracy domow chleba to niemiecki kundel z ruskimi oprychami SBekami UBekami PSL to potomki ubekow od dziada pradziada PO ostatnie wytryski adolfa hitlera -PRECZ Z NASZEGO KRAJU PRECZ ZLODZIEJE BANDYCI FASZYSTOW ZYDOSKICH KOMUNISTOW POLSKOSC TO NORMALNOSC zaden gebels ani zydoski komunista plul nam w gebe nie bedzie KIBICE DAMY RADE nich kukiz nie robi zadymy bo nie wygra ani on ani swetru lobuz oszust oplacany przez zyda balcerowicza i jego zydoski KLAN do uslyszenia

Od czego mamy polski Rząd i Prezydenta?Od tego by nas reprezentowali na forum Europy.
To dlaczego takie przegrane 2 osobniki typu Schetynu i Nojmanu dzisiaj są w Strasburgu i judzą na legalnie wybrany Rząd i Prezydenta.
Gdyby to działo się za panowania królów, to byli by przywleczeni do Polski w powrozach i wrzuceni do lochu a kat tylko wykonał by wyrok.
Jak im tak niedobrze w naszym kraju,to ich tutaj nikt nie trzyma i powinni już tam zostać na stałe.
Acha a najpierw muszą przed polskim sądem odpowiedzieć za wszystkie przekręty,które mają i ta ich PO, na sumieniu.

tam tym bardziej ich nie chca ,ani oni na zmywak , ani do pługa , na tir baliby sie siąść
oni tylko rzadowe stołki chcą grzać

SZREK vel WIDELEC POJECHAL DO VOLKSDOICZA POJECHAL PO POMOC JAK kiedys szczunukow z PALKUTASEM poprosili oplacili faszystow na marsze listopadowe -oj ryze smierdzace falszywe volksdoicze bedziecie misc POdziekowania od tych co ich pozamykaliscie za prawde za polskosc normalnosc -to nie chi chi hii to ZYCIE POKAZE RYZY MATOLE TWOJ RZAD OBALILI KIBICE SZREKU MATOLE CIEBIE NA GRILU OPIECZEMY bez widelca

Al ryży mściciel Tusek dzis siedzi w Brukseli i poklepują go po zapadłych plecach. Halo unijni panowie i panie, klepnijcie mocniej w te chuderlawe pleczki swołoczy tuskiej. Następny to Schetyna, to on polecił policji katowanie Kibiców. I o tym powinien wiedzieć kazdy urzędnik unijny. Piszmy do nich, niech wiedzą,że Tusek jest niebezpieczny a i Schetyna jeszcze bardziej.

I co na to organizację walczące o wolność i demokrację? Napadaja dziś na Polskę ale gdy rzadziło PO z Tuskiem, Kopacz, Schetyna i Komorowskim to nie widzieli łamania wolności i demokracji? Błazny zabrac głos dziś.

Do policji ! Nie bijcie polskich kiboli! Już niedługo przyjdą obcy i wam wpierd..lą jak nasi wam nie pomogą!

Król europejskich bandytów - Tusk. I że ta gnida jest jeszcze na wolności.

Gdyby w sadownictwie wiecej bylo Polakow a nie ludzi polskojezycznych to bylyby one bardziej sprawiedliwe. A Schetyna znowu u Szulca. Powinien wroci z ogolona glowa.

Sprawa powinna sie zajac komisja parlamentarna, poniewaz wydaje mi sie , ze ma to dos glebokie dno. Po przejeciu wladzy przez Tfuska, czyli niemcow wszelkie zachowania patriotyczne byly mocno tlumione i wysmiewane. Po Smolensku , gdy ktos wypowiadal sie na temat dosc stanowczo by postawic przed trybunal stanu Tfuska, zaraz popelnial samobojstwo. Prowokacje sluzb byly tak widoczne , ze nawet glupiec moglby wydac wyrok. Do walki staneli kibole ! Powiem krotko,ze do kiboli mam absolutny szacun i wdziecznosc za ich zaangazowanie w sprawy Polski. Do tego dochodzi sprawa gen. Petelickiego, ktory niejako tez widzial ogromny potencjal w kibolach i to mowil publicznie . Mysle , ze za to wlasnie zostal zamordowany. Wyobrazcie sobie wielotysieczna armie , ktora jest w stanie pojsc do boju w recz bez rzadnych oporow z odwaga husarow. Jemu wystarczylo kilku chlopa, by stworzyc jedna z najlepszych wojsk specjalnych na swiecie, a co by bylo gdyby chcial zorganizowac kiboli? Oj dzialo by sie! Kibole to najwieksza moc i sila Polski , ktora w imie patiotyzmu stoi na strazy bezpieczenstwa i zagrozenia bezposredniego.Takim wlasnie przewodnikiem kibicow jest tez Staruch. Dlatego byl wieziony. Wielki szacun dla Starucha !
Pozdrawiam tez wszystkich kibicow, patriotow i dziekuje za cale dobro jakie robicie Polskiemu spoleczenstwu. Wiem o roznych inicjatywach, wolontariatach na rzecz chorych, przepieknych oprawach meczow, za wzor patriotycznej walki o wolnosc i bezpieczenstwo Polski.
Pozdrawiam serdecznie ! Czesc i chwala bohaterom !

Sprawa WIĘŹNIA POLITYCZNEGO REŻIMU TUSKA - P. Piotra Staruchowicza powinna być na okrągło nagłaśniana w MEDIACH PUBLICZNYCH, zwłaszcza w TVP i Radio, by nigdy więcej żadna władza nie próbowała posuwać się do politycznego terroru.
TUSK i SCHETYNA razem i osobno próbowali wprowadzić w Polsce rządy Czerwonych Khmerów - reżim Polpota!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl