niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 czerwca 2017

Czego nie wiemy o przeszłości Dukaczewskiego? Te akta miały nigdy nie wypłynąć

Dodano: 31.01.2016 [23:00]
Czego nie wiemy o przeszłości Dukaczewskiego? Te akta miały nigdy nie wypłynąć - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Znalezione w Centralnym Archiwum Wojskowym akta personalne żołnierzy Zarządu II Sztabu Generalnego, w tym ulubionego eksperta TVN ds. wojskowych Marka Dukaczewskiego, zostaną przekazane do IPN – poinformował rzecznik Ministerstwa Obrony Narodowej.
 
„W związku z informacją przekazaną Ministrowi Obrony Narodowej przez Pełnomocnika ds. Reformy Archiwów Wojskowych dr. hab. Sławomira Cenckiewicza, że w Centralnym Archiwum Wojskowym znaleziono akta personalne żołnierzy Zarządu II Sztabu Generalnego (w tym m. in. Marka Dukaczewskiego) podlegające przekazaniu do IPN, minister Antoni Macierewicz zapewnia, że wszystkie archiwalia, o których traktuje ustawa o IPN z 18 października 2007 r. (Dz.U.2013.1388, Art. 29a. 1.) zgodnie z prawem zostaną niezwłocznie przekazane do archiwum IPN” – podano w komunikacie MON.
 
Cenckiewicz na początku stycznia został pełnomocnikiem Ministra Obrony Narodowej ds. Reformy Archiwów Wojskowych oraz pełniącym obowiązki dyrektora Centralnego Archiwum Wojskowego. „Ludzie tacy jak gen. Dukaczewski powinni straszyć́ w rezerwatach postkomunizmu – mówił w 2004 r. poseł Platformy Obywatelskiej Konstanty Miodowicz. Odkryte w Centralnym Archiwum Wojskowym akta personalne Marka Dukaczewskiego, które nie miały ujrzeć́ światła dziennego, jedynie to potwierdzają̨ – podkreśla na łamach „Do Rzeczy” Sławomir Cenckiewicz.
 
Życiorys Marka Dukaczewkiego został również opisany w książce naszych publicystów – Doroty Kani, Jerzego Targalskiego i Macieja Marosza – „Resortowe dzieci. Służby”. W publikacji czytamy m.in.:
 
Po przejściu w 1989 r. kursu w GRU w Moskwie mjr Dukaczewski był już odpowiednio przygotowany i wiosną 1990 r. został wyznaczony na attaché wojskowego w Norwegii, czyli szefa rezydentury w Oslo.
 
Nazwisko Dukaczewskiego pojawia się również w archiwach Stasi, do których dotarł brytyjski wywiad MI6. Obok gen. Bolesława Izydorczyka i Konstantego Malejczyka Dukaczewski figuruje jako jeden z szefów WSI, „bezpośrednio zaangażowanych w działalność wywiadowczą przeciwko Wielkiej Brytanii i Stanom Zjednoczonym już po upadku komunizmu w Polsce”.
 
Dukaczewski dwa miesiące przed katastrofą smoleńską wraz z innymi żołnierzami Wojskowych Służb Informacyjnych utworzył Stowarzyszenie „Sowa”, którego został pierwszym prezesem (sprawuje tę funkcję do dziś). Zgodnie ze statutem jest to stowarzyszenie „żołnierzy rezerwy i w stanie spoczynku oraz pracowników byłych Wojskowych Służb Informacyjnych, a także innych wojskowych i cywilnych służb specjalnych, członków ich rodzin i osób identyfikujących się z tym środowiskiem”.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Stowarzyszenie Sowa? Nowa konspiracja obejmująca członków rodzin.Symbol sowy jest satanistyczny

Szpiegował Anglosasów? Cóż, taki już los szpiega. Anglosasi nie byli wówczas naszymi przyjaciółmi. Zresztą – jak pokazały afery podsłuchowe w Niemczech i we Francji, w zwyczaju państw NATO jest szpiegować się nawzajem. Krótko mówiąc – żadna rewelacja.

zdegradować tych generałów Panie Ministrze. Odciazyć społeczeństwo finansowa. Niech im płaci Putin

doktorzy wstępujac do PZPR złamali przysiegę doktorską, która była warunkiem uzyskania stopnia. Usunąć albo obniżyć stopień albo wszcząć przewód od nowa albo zakaz sprawowania urzędów albo grzywna albo. Sami pomyslcie.

Nic mu nikt nie zrobi - będzie brał emeryture i to wysoką za to że zdradził Polskę .Takich ci u nas dostatek !

Zrobi mu tej jak to sie nazywa samobojca seryjny

zrobi zrobi ! Muszą się nim tylko zająć Polacy, a nie
jego parchaci ziomkowie (patrz pejsaty Szeląg) ruso-żydo-
komuniści.

WSIorny sabotażysta, ruski szpieg i maskirowszczik tawariszcz Dukaczev - kumpel kacapa

Bula-Debila, kałmuka Zdradka i folksdojcza Ryżego-Ch..ja, robi wielką karierę w reżimowych

rosyjskich Tefauenach, Polszmatach GWnach perfidnie przy tym profanując Mundur Polskiego

Generała. Trzeba go jak najszybciej zdegradować do stopnia ruskiego sałdata, odebrać giganty-

czną rentę i nakradziony majątek oraz odebrać mu zagrabione Polskie Odznaczenia. Ten żydo-ruski

mapet-straszydło ma wyjątkowo szkaradną gebę :) do tego inteligencję pierwotniaka :), która mu

pozwoliła m.in. zdemaskować solniczkę i pieprzniczkę jako groźne aparaty podsłuchowe kelnerów

w "Sowie i Przyjacielach" :) POdobno dostał propozycję od faszystowskiego kurdupla Putinka

zagrania w ruskim filmie roli Iwana Groźnego (Strasznego)! - mówi się też o roli to Kuby Rozpru-

wacz w jakimś filmie w Holyłud. Ale wcześniej może dostać rolę w dożywotnim pierdlu jaką mu da

Polski Sąd za szpiegostwo i zdradę stanu na rzecz faszytowskiej qrvy rassiji.

To ten co otwierał szampana po KATASTROFIE !!!!!!

Może i otwierał szampana po katastrofie smoleńskiej.Natomiast można znaleźć stosowny film na Youtube kiedy mówi,że otworzy szampana kiedy Komorowski wygra wybory.I to jest fakt.

czerwonego bolszewika odpada zdegradowac i zabrac smieciowi emeryture ,

Może Generał odniesie się do tego wpisu

Zapominacie o bardzo ważnym tajemniczym fakcie a mianowicie hangar nr.21 na okęciu.Zbudowany za grube miliony tuz przed zbrodnią smoleńska i rozebrany miesiąc po zbrodni.Czyz to nie zadziwiające ze zbudowali hangar za olbrzymie pieniedza tylko po to żeby go rozebrać miesiąc po smoleńsku?? Mysle ze ten hangar nr.21 to kluczowy punkt w tej całej „maskierówce” Mysle ze oni tam zostali „zagazowani” lub unicestwienie w inny sposób.Kaczyński natomiast został już zabity podczas wizyty na Litwie.Satelity amerykańskie już na 5 dni przed zamachem zrobiły zdjęcia „sniegu” który idealnie pasował później do szczatek „rozbitego” samolotu.Tam były ukryte wszesniej „dekoracje” i nie był to snieg tylko biała płachta która je przykrywała.Dalej to co się wydarzyło to już tylko teatr. To się zaczyna wszystko układac w całość.

Bingo!!

Horror opisujesz XXX na zdrowy rozum tylko można tak wytłumaczyć czy Dukaczewski mieszał palce w tym to nie wiadomo ale w tej hali hangarze musiano faszerować trotylem kadłub Tutki za pozwoleniem WSI To są kable nafaszerowane trotylem i kładzione we wnętrze samolotu okręgami lub jak otwiera się puszkę sardynek w kierunku lotu Przecież ktoś i na czyje polecenie przebudował salonkę Lecha Kaczyńskiego tuż przed lotem do Smoleńska . A 9 04 2010 i w nocy działy się dziwy na Okęcie Lotnisku Alarm był i ludzie w opaskach chodzili podejrzana sprawa Samolot jest w 75% zbudowany z Aluminium temperatura topnienia to znaczy cięcia Aluminium jest niska a Trotylu wysoka tnie kadłub jak kiełbasę Ale nie o to chodzi samolot spad z wysokości brzozy a rozbił się w drobny MAK .Pomijam sprawę na ziemi Smoleńskiej ale musiało coś się stać w tej Hali Hangarze 21 prawdopodobnie prace przy samolocie Hangar został Beton i Mury napromieniowany trotylem i starano się wyczyścić ślady przez jak najszybsze rozebranie hangaru można sprawdzić beton i mury na placu gdzie złożono do utylizacji !!!

Czy dlatego Rosjanie tak dokładnie wymyli szczątki samolotu? Czy wszyscy po katastrofach samolotowych myją szczątki samolotów? Wydawało mi się to bardzo dziwne.

jak czytam niektóre komentarze, to nabieram przekonania, że przypadkiem się tu nie znalazły!!!

To z kim rozmawiał Jarosław Kaczyński nie tylko w czasie lotu, ale jeszcze w Warszawie? Za dużo kombinujesz.

nadchodzi wyjasnienie zamachu to agenciki znow zaczynaja mieszac i kombinowac

Wyjaśnienie "katastrofy", jeżeli tej chwili dożyjemy, może nas
powalić z nóg...w dobrze poinformowane żródłach twierdzą, że wszystkie poszlaki prowadzą do sąsiadów ale tych z pretiwpałożnego kierunku....

To może być coś podobnego do zamachu na gen. Sikorskiego, czyli zbrodnia aliancko sowiecka. Jeden i drugi przeszkadzał w tworzeniu nowego porządku Europy.

Czyli ubecka sielanka i radosc zycia (kosztem biedy i cierpienia wiekszosci narodu). Rewolucja sie nalezy.

Ja w kwestii formalnej ! Czy ten IPN to jest dla obywateli? Czy tam może każdy Obywatel pójść i poczytać co go akurat interesuje? Czy to tylko jedno wielkie info opozycji prawicowej. Bo coś mi się w tym wszystkim coś nie podoba.

A komu do tej pory służyły utajnione akta?

m-GD..tak! dla obywateli, nawet dla Bolka i dlatego media prawicowe sa po to, aby rzetelnie informowac nas o wszystkim, takze o tym, czego niektorzy sobie nie zycza, przede wszystkim obywatel powinien byc informowany na biezaco o wszystkich szkodnikach bioracych udzial w niszczeniu naszej ojczyzny, aferach zamiecionych pod dywan przez 8 letni rezim POWSInogi.

Najpierw się upewnij, CZY MOŻESZ SKORZYSTAĆ Z ARCHIWUM IPM, a potem te bzdury pisz. Czy ci się to PODOBA, czy nie.

Kto powiedział,że w IPN ma coś komuś się podobać?Czy tam pracują jurorzy wyboru Mis Polonia czy historycy?

W dniu 10 kwietnia 2010, do tupolewa, nikt z członków delegacji katyńskiej nie wsiadał w każdym razie żywy lub przytomny. Zwłoki ofiar dowieziono do Rosji później i to nie wszystkie. Okoliczności startu samolotu są całkowicie niejasne.

Katastrofy Tu-15M 101 w Smoleńsku nie było – widzieliśmy jakieś szczątki samolotu i to nie kompletne. Szczątki te pochodzę z demontażu i podrzucenia do lasku i tam wysadzono to wszystko w powietrze. Zrobiono to bardzo nieudolnie. A co zauważył Shoigu w trakcie rozmowy z Putinem. Shoigu powiedział to do Putina przez zęby ale kamery TV ten moment złapały.

Zamach był przeprowadzony po polskiej stronie, a inscenizacja rzekomego wypadku przypadła stronie rosyjskiej. Zaplanowano, że wydarzy się spektakularny wypadek lotniczy na terenie Rosji. To celem - „oddania śledztwa w ręce Rosjan”. W ten sposób cały ciężar dowodowy pochodzi z Rosji, która jest niczym innym jak „pralnia faktów i dowodów”. To na takiej samej zasadzie jak pralnia pieniędzy wśród przestępców. Wielka dumna Rosja praczką brudów polskojęzycznej szumowiny.

Jarosław Kaczyński rozmawiał przez telefon z jeszcze żywym Prezydentem LK.

Tez tak sadze,ze tak bylo

Jakby miały "nigdy nie wypłynąć" to już by ich nie było.
Najgorszy scenariusz "lustracyjny" z możliwych - prof. Cenckiewicz ujawniać będzie wybrane teczki na polityczne zlecenie we wskazanych, wygodnych dla swoich mocodawców terminach.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl