niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

​„Resortowe dzieci. Służby”. Gen. Dukaczewski jako wojskowa gwiazda TVP i TVN-u. FRAGMENT KSIĄŻKI

Dodano: 23.03.2015 [09:22]
​„Resortowe dzieci. Służby”. Gen. Dukaczewski jako wojskowa gwiazda TVP i TVN-u. FRAGMENT KSIĄŻKI - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
„Gruba kreska” dała im jeszcze większe możliwości. Wykształceni, obyci w świecie zaczęli służyć nowej władzy, zachodnim firmom i spekulacyjnemu kapitałowi. Dziś wiodą beztroskie życie, czasem piszą wspomnieniowe książki, pouczają i komentują polską rzeczywistość, aspirując do miana autorytetów – napisał dr hab. Sławomir Cenckiewicz w recenzji książki „Resortowe dzieci. Służby”.

Druga część – z zaplanowanej na pięć tomów serii – poświęcona jest służbom specjalnym. Jedną z „służbowych” gwiazd medialnych jest generał brygady Marek Dukaczewski, jeden z zaufanych ludzi prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Generał Marek Dukaczewski bryluje w mediach. Jeden z użytkowników Twittera stworzył listę obecości generała w programach radiowych i telewizyjnych. Dziś w RMF FM szósty w tym roku występ Dukaczewskiego.
 

(Fot. Twitter.com)

Przedstawiamy fragment drugiej części "resortowych dzieci" poświęcony Markowi Dukaczewskiemu: 

Dukaczewski w latach 1997–2001 zajmował stanowisko podsekretarza stanu w kancelarii Aleksandra Kwaśniewskiego z oddelegowaniem do Biura Bezpieczeństwa Narodowego. W 2001 r. został szefem WSI, a po ich rozwiązaniu przewodniczącym Stowarzyszenia „Sowa” założonego przez byłych żołnierzy WSI. Gdy ogłoszono zwycięstwo wyborcze Bronisława Komorowskiego w 2010 r., otworzył szampana. Wiedział, co robi – przeszłość wróciła. Karierę wojskową zaczął w komunistycznym wywiadzie w 1976 r.
 
Dukaczewski dwa miesiące przed katastrofą smoleńską wraz z innymi żołnierzami Wojskowych Służb Informacyjnych utworzył Stowarzyszenie „Sowa”, którego został pierwszym prezesem (sprawuje tę funkcję do dziś). Zgodnie ze statutem jest to stowarzyszenie „żołnierzy rezerwy i w stanie spoczynku oraz pracowników byłych Wojskowych Służb Informacyjnych, a także innych wojskowych i cywilnych służb specjalnych, członków ich rodzin i osób identyfikujących się z tym środowiskiem”.
 
Nazwa „Sowa” nie została wybrana przypadkowo, ponieważ jest tożsama z kryptonimem byłego Oddziału Y, którego funkcjonariusze odegrali najważniejszą rolę w transformacji. Marek Dukaczewski po ukończeniu Technikum Nukleonicznego w Otwocku w 1971 r. dostał się na Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej. Po ukończeniu studiów 1 września 1976 r. ppor. Dukaczewski podpisał zobowiązanie pracownika Zarządu II. Marek Dukaczewski vel Marek Dekert, bo pod takim nazwiskiem operacyjnym występował, podjął pracę na stanowisku projektanta systemów informatycznych w Ośrodku Badawczo-Rozwojowym Informatyki Zarządu II.

 
W 1987 r. Dukaczewski został awansowany na majora i po roku skierowano go do służby w Sztabie Generalnym. W tym czasie mjr Dukaczewski ukończył indywidualny kurs specjalistyczny Zarządu II. Po przejściu w 1989 r. kursu w GRU w Moskwie mjr Dukaczewski był już odpowiednio przygotowany i wiosną 1990 r. został wyznaczony na attaché wojskowego w Norwegii, czyli szefa rezydentury w Oslo.
 
Nazwisko Dukaczewskiego pojawia się również w archiwach Stasi, do których dotarł brytyjski wywiad MI6. Obok gen. Bolesława Izydorczyka i Konstantego Malejczyka Dukaczewski figuruje jako jeden z szefów WSI, „bezpośrednio zaangażowanych w działalność wywiadowczą przeciwko Wielkiej Brytanii i Stanom Zjednoczonym już po upadku komunizmu w Polsce”.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tatuś pana Dukaczewskigo mordował patriotów w Ciechanowie. Jego synek jest generałem. To jest nasza IIRP.

Internauta pisze tak: ".... hiperaktywne sukinsyny z WSI"... No i jak się z tym stwierdzeniem niezgodzić? Dobrze też napisał Andrzej Kisiel: "Polska rządzą typy spod ciemnej i czerwonej gwiazdy - WSI z KOmorowskim".

Swoją drogą jestem ciekaw w jakim języku Kombrig Dukaczewski czyli Marek Dekert (taka ranga rodem z Armii Czerwonej pasuje tylko do tego osobnika) porozumiewał się w Norwegii. Jako funkcjonariusz Gławnowo Rozwiedywatielnowo Uprawlienija (GRU) na pewno włada biegle ruskim tongiem jak Komandarm Jaruzelski, ale czy to wystarczy w Norwegii?

Aktywne macki moskwy w Polsce - Obrzydliwość, taczki.

Zauważyłem pewne prawidłowości, stacje które zapraszają ,,eksperta" rodem z sowieckiego GRU mają zakodowaną nienawiść do Pana Kaczyńskiego i PIS.Teraz ,,udowadnia" na oniecie że aferzysta z wsi kontaktował się z Prezydentem Lechem Kaczyńskim. Ciekawe co jeszcze usłużne mendia wyciągną z szamba?

Temu i PO dobnym typom, trzeba zadedykować "Nietykalnych" Kombi. Może wreszcie coś zrozumieją te sowieckie łby? To, że przy pomocy różnych moskiewskich kundli, z Polski uczynili chlew z dobrze wypasionym dla nich korytem. I, że to przez nich nasz kraj leży na dnie i kwiczy, a młodzi wypier...ą stąd drzwiami i oknami.Nie widząc tu żadnych perspektyw na swoją przyszłość. Ale czy takie bandyckie łby,są w stanie to zrozumieć?

Warto przeczytać wywiad Dukaczewskiego w Interii pt. Piotr P. kontaktował się z prezydentem Lechem Kaczyńskim. Ten wywiad powstał na błyskawiczne zamówienie i nie został dopracowany. Dukaczewski nie był skoncentrowany i widać jak na dłoni, że Kłamał w tym wywiadzie, ponieważ na początku mówi, że Piotr P. odszedł z WSI i zagospodarowało go PC, a następnie mówi, że ludzie Macierewicza znaleźli w archiwach WSI notatki, które Piotr P. sporządzał ze swoich spotkań z politykami prawicy. Wniosek Piotr P nie odszedł z WSI, a został oddelegowany do nielegalnego rozpracowywania PC i Kaczyńskich.
Warto też zrobić analizę innych wywiadów Dukaczewskiego.

Przeczytane dziś w Internecie
---------------------------------
Dukaczewski nadaje: ” Piotr P. kontaktował się, ale tylko i wyłącznie - z mojej wiedzy wynika - z panem prezydentem Lechem Kaczyńskim”

Refleksja.
Ale niewdzięcznik i jakiś „czarodziej” z tego Piotra P. No, bo tylko pomyśleć, tak na trzeźwo: spotykać to się spotykał - i to TYLKO i WYŁĄCZNIE (mocno powiedziane) – z panem profesorem Lechem Kaczyńskim, a zdjęcia pamiątkowe robił sobie z panem Bronisławem Komorowskim, z którym się nie spotykał...

Resortowy przykład...

W poł lat 80-tych do mojej klasy doszedł chłopak - syn trzeciorzędnego komuszka który wrócił z placówki. Chłopak mając 13 lat biegle znał niemiecki, nieźle angielski i przyzwoicie francuski.

Podstawówkę ukończył na trójczynach, w liceum sobie nie poradził. Dwa razy powtarzał 1 klasę. Po kilku latach niespodzianka - jednak miał maturę - zapewne ojciec mu załatwił. Do nauki nie miał głowy kompletnie - był po prostu za głupi. Pracował w jakiejś firmie. Potem został kierowcą w jednej z ambasad.

Przypuszczam że gdyby był nieco bystrzejszy z tą znajomością języków zrobiłby studia np. stosunki międzynarodowe kariera w dyplomacji stałaby otworem.

SOWA i Przyjaciele...

Z GRU nie można się taki wypisać ale my możemy takich wypisać z Polski.

Dziękujemy panom dukaczewskiemu i kwaśniewskiemu, ze 40% naszej młodzieży deklaruje wyjazd z Polski - mam nadzieję że doczekam nagrody dla zdrajców Narodu Polskiego i wykonania wyroków na Targowiczanach

poszukajcie w internecie opis działań Dukaczewskiego. Można boki zrywać. Taki to agent. Drugi to to ten wysoki "biznesmen"

Jeszcze trochę ,wytrzymajmy ,sprowadzimy tych skQ - synów do parteru i będą z piętnem zdrajcy umierać, po wsze czasy.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl