niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 lipca 2017

Senator PO o Mieszku I: Pewnie był zabijaką, który palił i gwałcił

Dodano: 31.01.2016 [12:32]
Senator PO o Mieszku I: Pewnie był zabijaką, który palił i gwałcił - niezalezna.pl
foto: senat.gov.pl, screen
- Mamy niewątpliwie do czynienia z jakąś mitologizacją samego Mieszka I, towarzyszących mu postaci i okoliczności. To wszystko jest dziś spowite mgłą historii i możemy tylko się domyślać, jak się zachowywał i kim był Mieszko I - mówiła w Senacie przedstawicielka Platformy Obywatelskiej, Barbara Zdrojewska. - Można domniemywać, że był to zabijaka i zapewne palił i gwałcił - tłumaczyła Zdrojewska. Wcześniej jej kolega z PO, Jerzy Wcisła ogłosił, że Mieszko "był raczej wątpliwej jakości chrześcijaninem".

Takiej dyskusji w Senacie chyba nikt się nie spodziewał. Senatorowie pracowali nad uchwałą dotyczącą uczczenia 1050. rocznicy chrztu Polski i pierwszego historycznego władcy naszego kraju: Mieszka I. Nietypowy wątek w stosunkowo spokojną dyskusję na ten temat wprowadzili senatorzy PO

- Mam trochę wątpliwości co do tego aktu hołdu pierwszemu władcy Polski, Mieszkowi I. Ja nie jestem historykiem, ale z tych przekazów, które znam, wynika, że Mieszko I był raczej wątpliwej jakości chrześcijaninem. Przyjął chrześcijaństwo bardziej z powodów politycznych niż z powodów moralnych czy etycznych - przekonywał senator PO, Jerzy Wcisła.

Do dywagacji Wcisły dołączyła jego koleżanka z klubu, Barbara Zdrojewska.

- Ja powiem może tak: pewnie mało kto z nas – przynajmniej nie ja – podawałby w wątpliwość fakt doniosłości chrztu Polski, właśnie ze względu na rozwój naszej państwowości w okresie późniejszym itd., ale jeśli chodzi o historiografię, to mamy niewątpliwie do czynienia z jakąś mitologizacją samego Mieszka I, towarzyszących mu postaci i okoliczności. To wszystko jest dziś spowite mgłą historii i możemy się zaledwie domyślać, jak się zachowywał i kim był Mieszko I, na podstawie tego, jak się zachowywali inni władcy tego typu w tym czasie i na terenie tej części Europy. I możemy sobie powiedzieć… można domniemywać, że był to zabijaka i zapewne palił, gwałcił  - stwierdziła senator Zdrojewska.

- No, nie jestem zachwycona pewnymi sformułowaniami. Dlatego że czymś innym jest wspominanie faktu i zupełnie czymś innym jest oddawanie hołdu czy czci człowiekowi, o którym naprawdę kompletnie… no, niewiele wiemy, poza tym jednym – że został ochrzczony - zakończyła.

Odpowiedzi udzielił jej senator Prawa i Sprawiedliwości, Robert Gaweł:

- Powiem w ten sposób: skończyłem dobrą uczelnię w Poznaniu, Uniwersytet Adama Mickiewicza, miałem zaszczyt słuchać wykładów wybitnych profesorów mediewistów, przez 25 lat uczyłem historii w liceum i nigdy takie wątpliwości jak te dzisiaj mnie nie naszły. (...) Czy Mieszko I robił złe rzeczy, czy gwałcił? Wydaje mi się, że powinniśmy trochę powściągnąć tutaj naszą rozbudzoną wyobraźnię, bo przecież mówimy o fakcie, że był to pierwszy historyczny władca Polski – „historyczny” to znaczy wymieniony w źródłach, w źródłach jest jego imię - wyjaśniał senatorom PO.


W dalszej części Gaweł przypomniał, że Gall Anonim opisuje, jak wyglądała sytuacja, kiedy rodziła się dynastia Piastów.

- I ja też mógłbym dalej ciągnąć ten wątek, ale po co? Wydaje mi się, że umieszczenie Mieszka I w kontekście rocznicy chrztu jest zasadne, ponieważ to on, a nie inny władca, taką decyzję podjął. Ja do końca nie wiem, z jakich względów. Czy tak strasznie zakochał się w Dobrawie, która rok wcześniej do Gniezna przybyła i nie dopuszczając go do łoża uczyła go nowej wiary, czy też przemyślał sprawę politycznie i aby zabezpieczyć się przed ekspansją niemiecką, przyjął chrzest wcześniej, niżby został siłą ochrzczony? Dziś nie pora na tego typu dywagacje - podsumował senator PiS.


Senator Czesław Ryszka również przypomniał historię początków Polski:

"W tej sytuacji właśnie przyjęcie chrztu było właściwie jedyną szansą na umocnienie i zjednoczenie młodego państwa. Książę Mieszko działał jednak roztropnie. Nie chcąc poprzez chrzest jeszcze bardziej uzależnić się od Niemców, postanowił nową wiarę przyjąć od Słowian, od Czechów. Poprzedził akt chrztu z 966 r. układem przyjaźni przez małżeństwo z Dąbrówką, córką księcia czeskiego Bolesława Okrutnego. Rok później Mieszko przyjął chrzest. Jak tu już wspomniano, nie jest pewne, gdzie ten chrzest się odbył. Wiadomo jednak, że odbył się w Wielką Sobotę 14 kwietnia. Pierwszy polski kronikarz Gall Anonim, piszący o chrzcie Mieszka, uważał, że nie tylko przyczyny polityczne legły u podstaw przejścia księcia na chrześcijaństwo. Nie sposób pominąć siły przyciągającej nowej wiary, sakramentów Kościoła, bożej łaski, a także wpływu samej Dąbrówki na męża" - tłumaczył 

Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Poczytajcie co nieco, a nie od razu się rzucać. Naprawdę wierzycie, że w X wieku Europa była kontynentem prawych chrześcijan?

http://ciekawostkihistoryczne....

Może dla posłów PO bardziej do przełknięcia jest Bolesław Chrobry, jako władca przecież, który został koronowany z przyzwolenia niemieckiego Cesarza Rzymskiego Konrada II (choć to wcale takie pewne nie jest).

Ajednak MieszkoI byl Platfusem. To jest o czywiste! Przeciez obecni predsiediatieli platfusiej ferajny oglaszaja; - "Można domniemywać, że był to zabijaka i zapewne palił i gwałcił "- jak to zapelniala Zdrojewska. Wcześniej jej kolega z PO, Jerzy Wcisła ogłosił, że Mieszko "był raczej wątpliwej jakości chrześcijaninem". Czyz to nie pasuje do nastojaszczy platfusiego typa?
I gdyby Mieszko zyl teraz, napewno byl by szefem KOD-u i nie placil alimentow licznym naloznicom - nie mowiac juz o tych zgwalconych! Oczywiscie palil - ale skrety z makowek", oraz "...byl watpliwej jakosci chrzescijaninem"- jak to wcisnol pewien Jerzy. Czyz potrzebujemy wiecej dowodow? I chyba nie "domniemaniem jest ze zostal on sila ochrzczony przez protoplastow obrzydliwego PiS-u, pod pretekstem - niby to - zabezpieczenia sie przed ekspansja niemiecka, ktora to byla jedynie braterska pomoca.
Po przewidywanej POwtornej "Nocnej" lub tez "Dziennej Zmianie", podreczniki historii ulegna odpowiedniej POprawce. Wedlog prawa i prawdy gloszonej przez sily POstepu i Nowoczesnosci. .

Blondynka, żona Bogdana Zdrojewskiego PO. >>>>> "Bogdan, Bogdan, Bogdan, TRZYMAJ SIĘ!!!"

A od kiedy w Europie pojawily sie papierosy i cygara?
Dla niej to i zapewne Mieszko uprawial ziemniaki a ona za nim zbierala podczas wykopkow.

Czy My Polacy a nawet Obywatele musimy otrzymywać takich DE... a do tego anty Polaków.

A czego chcecie od tego UMYSLOWEGO DEGENERATA,to te nowe wykasztalcone na G...e Wyb... .Cale pokolenia wstecz uszlachetnialy czynnik ludzki to scierwo i przyleglosci JUZ SIEDZA NA PIERWSZEJ GALEZI!!!!PNA SIE W GORE!!!

Nie trzeba być geniuszem, żeby samemu zauważyć, w jakim kierunku to zmierza. Takie filmy jak "Pokłosie", "Ida", nowa wersja "Westerplatte", książka Grosa pt. :Sąsiedzi", periodyczne artykuły w Gazecie Wyborczej na temat rzekomego polskiego antysemityzmu, wymądrzanie się w radio jakiejś domorosłej lewackiej pani krytyk na temat podłoża homoseksualnego przyjaźni 3 polskich bohaterów narodowych opisanych w książce "Kamienie na szaniec" czy wreszcie wywiad sprzed kilku miesięcy w GW z anglistą i byłym rektorem z Uniwersytetu Śląskiego Tadeuszem Sławkiem, który stwierdził, że tożsamość narodowa to zaściankowość - to wszystko ma ten sam cel. Wzbudzanie poczucia winy i kompleksu niższości, by oprócz poniżania naszego poczucia dumy narodowej ugrać do tego może jakieś odszkodowania za majątki utracone w czasie II wojny światowej lub straty moralne w wyniku wspomnianego już rzekomego polskiego antysemityzmu. Niestety są jeszcze w naszym kraju lemingi, które się dają nabrać na taką kłamliwą propagandę, częściej nawet z tzw. elit kulturalnych niż ze zwykłych środowisk społecznych.

Pani, która kończyła kulturoznawstwo nie zna historii własnego kraju??????? To dziwne!!! Może to wpływ męża psychiatry tak na nią wpłynął?

Któraż to zacna uczelnia i jaki jej wydział mogą "poszczycić się" wyprodukowaniem takiego tytana wiedzy? Ktoś z państwa wie?

BLONDYNKA.

hołota z peło to dno moralne, nieuki, ignoranci .... i to jeszcze za nasze pieniądze .... wywalić to czerwone barachło jak najszybciej do kosza .... co do jednego

Ale jej się chyba debaty pomyliły i ona myślała, że to o imigrantach ekonomicznych było. Tym z PO się zawsze myli, jedna nie te guziki wciska w UE, druga myli debaty. Te kobitki z PO są takie zakręcone, jak Mariolka.

Ale o co chodzi bo się gubię niestety. PO chce beatyfikować Mieszka I czy jak?. Bo władcą był wybitnym, przewidującym i nie dał sobie w kaszę dmuchać średniowiecznemu STASI.

PO wszystko co POLSKIE się nie podoba, a im bardziej POLSKIE tym dla PO bardziej obrzydliwe. Opcja niemiecka daje coraz mocniej znać o sobie!

Zapomniała dodać ,że haratał w gałę.

O loboga! Mieszko zapewne byl tez antysemita, rasista, ksenofob, homofob i nalezal do PiS-u? Gdyby byl politykiem kalibru Kopacz, to Polska byla by imperium!! Dzieki p. Zdrojewskiej sprawa sie rypla i WSIscy potepiamy obywatela Mieszka za brak respektu do flagi UE i nie przeszedl na islam!

Według mojej teorii przodkowie Plaformwersów niechybnie przybyli do Polski z kosmosu, a właściwie zostali zesłani na Ziemie za zdradę i konfidenctwo - na takich tytanach intelektu i cnoty to się wszędzie jednak poznają. Genetycznie więc mają skłonności do ODLOTÓW i bujania w obłokach. Ponoć trwają prace aby ich odesłać z powrotem tam skąd przybili tyle że póki co nie odlecą bo niby na czym, na drzwiach od stodoły? A nawet gdyby to tak się nieszczekliwie składa że potencjalnego pilota ściga prokuratura za kradzież jakiejś "Gęsiarki" i ekspresów do kawy.

>> ...chrztu Polski i pierwszego historycznego CHRZEŚCIJAŃSKIEGO władcy naszego kraju POLSKI. >> Tak powinno to brzmieć bo POLSKA nie powstała na tych terenach od daty 996 . Polska i Słowianie byli tu od zawsze : Granica zachodnich Słowian była na Łąbie. Tylko Niemcy od zadawnych czasów zmieniali historię tych ziem i ogniem i mieczem palili wszystko co związane było z pradawną POLSKĄ. tO NIEMCY OGŁOSILI SIE SPADKOBIERCĄ RZYMU, wprowadzając nową wiarę za pomocą miecza. prosze sobie samemu poszukac w necie starych map Europy. Nawet dokumenty północnych Niemiec mówią niektóre miasta założyli Słowianie .

Te slowa to publiczna herezja i dywersja powinna zaplacic glowa.

Resortowe dziecinie nie uczyly sie histori Polaki czy swiata. Wierszy polskich poetow ani patryjotycznych polskich ksiazek nie czytali to nie wiedza bo niby z kad. Ich uczono w jedisz a w tym jezyku nie ma nic co polskie, wiersze moska, literature icka, i talmud to wzystko. To bardzo smutne mieszkaja w kraju ktorego histori,poezji, literatury nie znaja.

Ale w czym problem? Skoro pani senator dziś chce przyjmować takich "mieszków" i dawać im socjal!

Mogę ją zapewnić, że jakby tak Ona przeniosła się w czasy MIESZKA I to z całą pewnością nie została by przez Niego, ani żadnego z jego dworzan nie tylko nie zgwałcona ale wręcz odprawiona dla pomocników pracowników oborowych i stajennych. A dlaczego nie koniecznie z tego powodu, że to są tylko nikczemne pomówienia przez antypolską SWOŁOCZ, ale powód może być bardziej PROZAICZNY i przejrzysty, OTÓŻ NIECH ONA SPOJRZY W LUSTRO i co zobaczy, że oprócz rażącej wręcz odrażającej szpetoty to od niej wprost EMANUJE WREDNOŚĆ CHARAKTERU.
Dlaczego u PO-wców rysy twarzy tak zdradzają ich osobowość,
to chyba symptomy tuskawicy. Oni wówczas tuskawicy nie znali ale z takim wyrazem twarzy mogła by być może kandydatka do spalenia na stosie bo z wyglądu mogła by być uznana czarownicą, no taką wiedźmą.
A jeszcze jedna oczywistość, że taki incydent z jej udziałem i MIESZKA I nie mógłby nawet teoretycznie się udać MIESZKOWI I jakby tak na nią zerknął z powodu też nie do podważenia W ŚREDNIOWIECZU JESZCZE VIAGRY nie wynaleziono to dopiero teraz ona może się cieszyć adoracją przez jej "PRZYSTOJNIAKA" kiedy ten zażyje garść tej VIAGRY i odczeka tą wymagana godzinę i kiedy się się okaże się, że to jeszcze za mało to druga garść VIAGRY i po następnej godzinie już może się cieszyć z tego do czego MIESZKO I bez wspomagania nie zdołał by przezwyciężyć odrazy.

Proszę obejrzeć sobie program A. Młynarskiej "Świat się kręci" z 27.01.2016, do którego zaprosiła pisarza i historyka Kamila Janickiego, który miał za zadanie nasrać na polską historię i tradycję i sprawić by Polacy nie poczuli dumy z historii swojej państwowości zapoczątkowanej Chrztem Polski i Mieszka I, którego jubileusz 1050-lecia będziemy obchodzić w 2016 roku.

Przedstawił on Mieszka I jako gangstera i jego państwo jako gangsterskie i zbudowane na niewyobrażalnym ludobójstwie(sic!) i tak naprawdę pomimo chrztu - pogańskie, przez ponad dalszych 300 lat.

W tych 300-tu latach zawierała się sugestia, że dopiero po sprowadzeniu Żydów do Polski przez Kazimierza Wielkiego, Żydzi Polskę ucywilizowali a stąd już prosta droga uzurpacji do tytułu własności terytorium ucywilizowanego przez Żydów. Najnowsza historia Polski potwierdza dobitnie, że tak traktowana jest Polska.

http://www.swiatsiekreci.tvp.p...

widze "palec Bozy" w tym,ze nasza 1050 rocznice Chrztu Polski bedziemy obchodzic wraz Prezydentem jak I Pania Premier,ktorzy WIEDZA jak doniosly byl to fakt historyczny

tym wszystkim lewackim I liberalnym lapserdakom, ktorzy siedza w POLSKIM SEJMIE I SENACIE nalezy zalatwic w trybie natychmiastowym EGZAMIN ustny I pisemny z historii,oraz z literatury polskiej,a jak obleja to wykopac z urzedow,a nawet odebrac im obywatelstwo

Moze Pani Zdrojewska ocenia naszych przodkow, wielkich Polakow po zachowaniu swoich przodkow, ktorzy pewnie pochodzili z dzikiej Rusi albo z jeszcze dalej na wschod.

to nazwisko "Zdrojewska" pewnie uzskała w taki sam sposób
jak pejsata Dziadzia-Komoruska dostała nazwisko "Dembowska":)

Pani Zdrojewska to żona Bogdana Zdrojewskiego (były prezydent Wrocławia, a w rządzie PO minister kultury i dziedzictwa narodowego). Interesujący fakt - jest kulturoznawcą z wykształcenia, więc teoretyczne powinna takie PODSTAWOWE (znane każdemu uczniowi szkoły podstawowej) fakty z historii Polski znać. Teoretycznie powinna. Teoretycznie - skoro studiowała kulturoznawstwo, choć niektórzy różnie studiują. Możliwe jest też to, że zrobiła z siebie ignorantkę przemawiając w Senacie tylko po to, by sprowokować przeciwników do gwałtownej reakcji. To przykre, kiedy wykształcona współczesna kobieta, senator RP, robi z siebie publicznie idiotkę, żeby osiągnąć... no właśnie, co? Przynosi wstyd wszystkim hołubionym przez PO feministkom. O tempora, o mores!

Przecież "Zdrojewski" to spolszczone żydo-rosyjskie
nazwisko "Zdrojev" ! ten POlszewik kultornyj mini-ster Zdrojev
to przecież prostak ! zwykły tramwajarz :) A ta jego samica
to studiowała pewnie kulturę brukwi i buraków :)

Ta pani senator z PO jest taki sam sort Polaków,jak niejaki młodszy Stuhr,który twierdził,że pod Cedynią Polacy przywiązywali dzieci jako tarcze !!!! Te same ubeckie geny tych nieudaczników z partii zwanej z pozoru obywatelska !!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl