niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Już wiadomo, gdzie będą przebywać w Polsce uchodźcy

Dodano: 23.01.2016 [21:41]
Już wiadomo, gdzie będą przebywać w Polsce uchodźcy - niezalezna.pl
foto: Waldemar Maszewski
Urząd do Spraw Cudzoziemców wybrał w drodze przetargu ośrodki, w których utrzymanie uchodźców będzie najkorzystniejsze. To pięć placówek. Poza Warszawą wybrano Białystok, Zalesie, Wohyń i Ustronie – poinformowało Radio Zet. Uchodźcy najpierw przejdą badania epidemiologiczne. 

W Warszawie ośrodek będzie znajdował się na ul. Księżnej Anny, na Targówku. Głównym kryterium była cena. Utrzymanie uchodźców kosztuje od 40 do 60 zł dziennie.
Cena zależy od tego, jak duża jest grupa. 

Biorąc pod uwagę, że Polska zgodziła się na przyjęcie siedmiu tysięcy uchodźców, do Warszawy powinno trafić około 1400 osób.

Lista ośrodków, które zakwaterują i wyżywią cudzoziemców:

Warszawa, ul. Księżnej Anny 24
Białystok, ul. I Armii Wojska Polskiego 7
Zalesie, Kolonia Horbów 26A
Wohyń, Bezwola 105
Ustronie, Ustronie 29
Autor: Źródło: ,
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Niemcom bardzo dziękujemy za ubogacanie naszego kraju w islamistów. Niech sami sobie radzą z tym, co nabałaganili. Mocny artykuł na ten temat można przeczytać tutaj papug.pl/insekty/

W średniowiecznu temat imigrantów szybko by się zakończył,ale jesteśmy ludźmi 21 wieku i powinniśmy przyjmować ludzi z kamienia łupanego do swoich domów. Gościnnie z otwartym sercem,a pòźniej patrzeć,tak jak w NIEMCZECH się dzieje,że co dziesiąty to Niemiec a reszta to gwałciciele,przestępcy i ukryci "w stanie uśpienia" TERRORYŚCI czekający na rozkaz zamordowania jak największej ilości NIE wierzących w ich religię

Czy dobrze policzyłem 40 x 365 x 7000 = 102 200 000 pln?
Fajnie.

Dlaczego PiS chce zdradzić swoich wyborców z Białegostoku czy Lubelszczyzny? To samo zrobiłby rząd PO czy Nowoczesna, ludzie na was głosowali bo miało nie być imigrantów. Wycofajcie się z tego draństwa, albo na drugi raz ludzie was już nie poprą!

Muszą przyjąć tych uchodźców gdyż PO zagwarantowała to Unii. PIS nie może się z tego wycofać bo zaraz Niemcy zjadą PIS. Ale gdyby PIS przyjęło kolejnych uchodźców to dopiero podpadną narodowi.

Jestem przekonany, że wszyscy Europejczycy propagujący przyjmowanie uchodźców, w tak dużych ilościach, do swoich krajów są niespełna rozumu. Powinno się zacząć rozwiązywać przyczyny uchodźstwa, a nie skutki. Istnieje konieczna potrzeba zapobieżenia występowaniu przyczyn - tam na miejsc w kraju arabskim i tam stwarzać warunki do spokojnego życia obywatelom. Uchodźstwo, to nie tylko dramat uchodźców, to także dramat ludzkości - jako całości.

LUSTRACJA- POLSKA premier na kolanach- ,sie tlumaczy! komu czemu ? co sie dzieje !? +POLONIA RESTITUTA+

Czy ja mogę wyrazić swoją prywatną opinię? Dziękuje.
Oni (imigranci a nie uchodź cywoj enni) muszą mieć naprawdę nierówno pod sufitem, skoro masowo cisną do nas do Europy. Wg. mnie przez dwa czynniki - ichnią religię i media dezinformujące jak to pani zaprasza na wysoki socjal. Nikt im oczywiście nie mówi że jak już przyjadą na miejsce to najpierw szok, bo zimno, namioty, mało kto socjal dostanie, ale jeżeli już to i tak poziom wk...nia osiągną odpowiedni, bo dla nich niepojęte, że kobiety to też ludzie, a śmiecić i srać po piaskownicach nie uchodzi. Dlatego tak szalenie ważne jest by ich uzbroić - dlatego Max Kolonko ciśnie z petycją na YT, no bo jak ma być zawierucha i u nas, to przecież nie na sztachety jeno coś grubszego kalibrem. Taki właśnie majdan.

Uchodźcy wojenni? Wszak my, kiedy byliśmy uchodźcami nie żądaliśmy wiele w krajach które nas przyjmowały. W tym i jakiś islamski też by się znalazł, który nas przyjmował. Nawet jeśli część z nich ucieka przed prawdziwym zagrożeniem, lub brakiem perspektyw we własnym kraju, to i tak szybko zrozumieją, że i tak będą musieli walczyć. Bo za darmo nikt im nie da wolności. Jacyś prowodyrzy zawsze się znajdą wśród nich, ktoś ich uzbroi, a oni jak barany pójdą na rzeź, pójdą walczyć o swoje racje, ale nie z tym "wrogiem" co potrzeba, bo o wolność walczy się przede wszystkim w swoim kraju. Tak właśnie wykorzystuje się głupotę i naiwność ludzką do własnych ciemnych celów. Ale i u nas ciemnoty nie brakuje, co hymn śpiewała by 3 razy na dzień, słuchała wzniosłych peanów o wolności - np. z ust księdza (obejrzeć choćby kawałek polecam):
https://www.youtube.com/watch?...
by później uzbrojona, ze spranymi mózgami, przelewała krew m. in. Palestyńską (w pale się nie mieści), która to ciemiężona przez Izrael, ISIL, Arabię Saudyjską, tak jak my teraz, wychodziła już na prostą po nastaniu LEGALNYCH rządów za Assada (państwo było względnie świeckie!). Smute to co się dzieje, ale jak mówi niejaki pan Tarasiewicz w kontekście decyzji politycznych (końcówka filmu) - "Teraz nie wolno wam się cofnąć nawet o krok":
https://www.youtube.com/watch?...
A ja mówię "bulszit".

Przeczytałem tą informację i jak się dowiedziałem że tych imigrantów chcą przesiedlić w dużej grupie nie rozdzielając po kilkanaście do wszystkich dużych,średnich,małych miast aby byli małą miejszością tylko wpier... ich do jednego miejsca i wgl nasz rząd ich przyjąć pomimo swoich deklaracji to naprawdę tracę wiarę tak się zaczynało i u nas też się tak skończy jak w innych krajach wszyscy mówia Polska u nas to nie przejdzie powołujemy się na kibiców a popatrzcie się ile zajebistych kibiców jest w Angli jakie tam są drużyny i kibole i Anglia dostaje wpie... musimy się połączyć wziąć się w garść i im pokazać co potrafią Polacy zanim będzie za późno

nie leccie sobie w balona z narodem bo to naród jest gospodarzem w swoim kraju i możecie stracić włądze jeszcze szybciej niż się wam wydaje .
Polska jest własnścią Polaków a nie waszego rządu . Polacy też nie są waszą własnością i nie macie żadnego prawa decydować o tym kogo mają utrzymywać . To u nas biedni ludzie zamarzają z zimna i nie ma komu się o nich zatroszczyć a i tym biednym ludziom jeszcze chcecie odebrać żeby dać jakimś dzikusom ?
Jeśli macie zamiar przyjmować uchodźców to jesteście zwyczajnymi głupcami , bo społeczeństwo cały czas apeluje o to żeby ich nie przyjmować , ale jeśli dla was ważniejsze są żądania PO i unie eoropejskiej to przynajmniej nie kłamcie że jesteście rządem obywatelskim , bo jak narazie ani komoruski nie siedzi w więzieniu ani nie potraficie prostej sprawy załatwić z unią europejską . róbcie tak dalej a długo wasz rząd nie pociągnie . Przyjmując uchodźców musicie wiedzieć o tym że My Polacy sami potrafimy obronić swoje rodziny i swoje kobiety jeśli wy macie nas w dupie , sami zrobimy porządek z uchodźcami , ale to wy będziecie sięz tego tłumaczyć w unie europejskiej bo mieliście wyraźne sygnały że nie chcemy żadnych uchodźców .

Suwerenna Polska? To tak rząd słucha wyborców?! To co z Polską gospodarką, przemysłem i wojskiem zrobiła demokracja UE, komuna to pikuś...

KTO BOMBARDOWAŁ SYRIE????? polska????....... NIE CI UCHODZCY TO NIE NASZ PROBLEM. A SKORO ŁUNIA MÓWI ,ŻE MABYĆ JEDNOŚĆ W europie.TO ja sie pytam dlaczego np czekolada niemczech jest lepsza niż w Polsce, Dlaczego np grecy mogą sprzedawać na ulicach(chodnikach),a my nie możemy. Dlaczego nam zakazuje sie wędzenia kiełbasy bo jest trująca, a producenci konserw, i innych wyrobów trują nas chemią i różnymi glutami, i to jest dobre??? JEDYNĄ POMOCĄ JAKĄ POWINNIŚMY DAĆ SZKOPOM I ZABOM w tej kwestii TO INTERWENCJA WOJSKOWA(STABILIZACYJNA) JAK JUŻ ICH TALIBY OPANUJĄ!!!!!!!!

to ze czekolada jest lepsza to jeszcze nic niemcy nawet papier toaletowy maja lepszy =D , chcieli unii maja unii . unia wszystkim bokami wychodzi !!!

Też przyszło mi to "do głowy..."

Jest sporo osób, które zadeklarowały wsparcie dla uchodźców (wyszperane w internecie).
Poniżej bardziej znane nazwiska i co zadeklarował(a):
1. Wałęsa - mieszkanie
W rozmowie TVN24 były prezydent Lech Wałęsa przyznał, że jeśli będzie taka potrzeba, to jest gotowy przyjąć emigrantów z Bliskiego Wschodu do swojego domu. Rozmawiał już nawet o tym z żoną.Były prezydent zapytany, czy przyjąłby do swego domu tylko chrześcijan, zapewnił, że wyznawana religia nie miałaby tu znaczenia.
2. Kwaśniewski - utrzymanie
W podobnym tonie wypowiedział się Aleksander Kwaśniewski. - Ja byłbym gotowy wspomóc również finansowo jak trzeba, wszystkie działania, które będą realizowały podstawową zasadę takiej ludzkiej solidarności - zadeklarował były prezydent.
3. Gadzinowski - mieszkanie i pomoc
Ja oprócz tego, że popieram przyjęcie uchodźców, to popieram czynnie: oferuje swój dom oraz pomoc.
4. Solidaryzują się, popierają:
Małgorzata Fuszara
Robert Biedroń
Jacek Kozłowski
Wanda Nowicka
Katarzyna Marcysiak
Paweł Łysak
Alicja Borkowska
Paweł Sztarbowski
Sławomir Janicki
Agnieszka Holland
Magdalena Środa
Robert Firmhofer
Jacek Żakowski
Edwin Bendyk
Joanna Mytkowska
Iwona Kurz
Agata Grenda
Łukasz Chotkowski
Beata Chmiel
Paweł Potoroczyn
Beata Stasińska
Magda Fertacz, dramaturżka
Agata Adamiecka
Karol Zamojski
Alina Gałązka
Sergiusz Sterna-Wachowiak
Jarosław J. Szczepański
Krzysztof Knittel
Krzysztof Sadowski
Jacek Bromski
Jarosław Suchan
Wojciech Tochman
Maciej Englert
Adam Pomorski
Iwo Zaniewski
Michał Zadara
Barbara Wysocka
Joanna Drozda
Jerzy Kornowicz
Agnieszka Odorowicz
Hanna Wróblewska
Barbara Fatyga
Jarosław Lipszyc
Weronika Czyżewska
Viola Łabanow
Anita Sokołowska
Aneta Szyłak
Hanna Samson
Izabela Wagner-Saffray
Jacek Leociak
Roman Pawłowski
Maciej Strzembosz
Marcin Liber
Magda Grudzińska
Anna Czekanowicz
Aga Zaryan
Jacek Dehnel
Dominik Batorski
Mirosław Filiciak
Tomasz Thun-Janowski
Maciej Orłoś
5. Kinga Dunin
Namawia Kobiety Polskie by wychodziły za uchodźców.

Skoro średnio utrzymanie tych brudasów kosztuje 50zł za 1 osobnika to 1 dzień utrzymania wszystkich 7 tys. kosztuje 350tys!!!! 1 miesiąc utrzymania ich będzie kosztował państwo 10,5 mln zł!!!!! wszystko to idzie oczywiście z kieszeni podatników! jaka tu sprawiedliwość dla tych nierobów?! niech zarabiają i tak samo odprowadzają podatki do państwa w którym przesiadują ! a nie w dodatku jeszcze się rozmnażają w tempie błyskawicznym i za rok, dwa będzie ich 2x więcej!!

A Sopot, Gdańsk,Gdynia,Lubin nie przyjmą swoich braci?

Nie, my ich ni chcemy. Niech zostana u Was na wschodzie .....

Nie chcemy pseudo uchodźców islamskich patrz podpisz i wyślij petycje w sprawie referendum " STOP UCHODŹCOM "! http://dzienreferendalny.pl/

Ben (!), ...

... skoro zdecydowana większość Polaków (za wyjątkiem maleńkiej grupki lewaków) jest przeciwna przyjmowaniu tzw. uchodźców, to - czy takie referendum ma w ogóle jakikolwiek sens? Tym bardziej, iż chodzi tu jedynie o promocję "partii" Pawła Kukiza, która nie ma przecież konkretnego anty-systemowego pomysłu na Polskę i własny - dotychczas ambiwalentnie afirmowany PIJAR.

Czy to ma sens? - A któż jest to w stanie ocenić? Jeśli zależy Tobie na czymś, co uważasz, że jest słuszne... - Czy powinieneś się bać tego, że się ewentualnie odezwiesz? Ja osobiście wierzę, że mimo wielu sprzeczności (w naszym polskim światopoglądzie) jesteśmy w stanie zawalczyć w bardzo ważnej sprawie - i mimo różnic - wszyscy razem!!!
(nie mam 15 lat ;)

Co to jest za informacja, jakie Ustronie, bo jest 4 miejscowosci o tej nazwie -woj. dolnosląskie, kujawsko-pomorskie, łódzkie i Zach.pomorskie.A Wohyń to wieś na lubelszczyznie. Wyglada,że liczba mieszkańców tej miejscowości wzrosnie o ok. 1/4.A które to Zalesie, bo jest ich w Polsce ok. 30-tu, jesli Horbów, to znów lubelskie. To chyba w nagrodę za głosowanie na PiS.

chodzi o wieś leżącą pomiędzy Zgierzem i Aleksandrowem łódzkim

Co kobiety maja teraz zrobić ? siedzieć w domu , kupić gaz pieprzowy , bejsbola na tych muslimów no co ?

przezorny zawsze ubezpieczony

Siedzieć w domu, gotować, zajmować ię domem, prac... Bedzie bezpiecznie.

Wiecie, czemu ja się nie boję imigrantów ? Bo jak tylko zaczną być dla nas zagrożeniem, to my sami sobie z nimi poradzimy. Jesteśmy jednym z najbardziej walecznych nacji w Europie. Sam wezmę udział w obronie moich rodaków, jeśli trzeba będzie. Uchodźcy...albo się do nas dostosujecie, albo się mocno rozczarujecie polską gościnnością.

"Utrzymanie uchodźców kosztuje od 40 do 60 zł" - podczas gdy połowa Polaków marzy by tyle CIĘŻKĄ PRACĄ zarobić.

"Polska zgodziła się na przyjęcie siedmiu tysięcy uchodźców, do Warszawy powinno trafić około 1400 osób" - a dopiero słyszałem, że nie więcej jak 400 w tym roku... Już się zaczęło robienie nas w bambuko.

@log, ...

... ty myśl logicznie i samodzielnie! Jednakowoż - czy widziałeś już tych tzw. uchodźców w Polsce? No, bo jeśli nie ... a przedmiotem twojego zatroskania jest tylko "robienie nas w bambuko", to kup sobie - jak to postuluje "val25" - gaz pieprzowy i nie pieprz od rzeczy! Tym bardziej, że tzw. zaKODowani obrońcy kunktatorskiej "demokracji", ze względu na malejące szeregi i "PETRU-słupki", robią się coraz to bardziej agresywni! Myśl więc nie tylko ekonomicznie, ale i logicznie @log!

... Myślenie nie boli. Samodzielne myślenie oczywiście!

no to trzeba będzie się uzbroic w gaz pieprzowy albo i cos ostrzejszego

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl