niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
22 stycznia 2017

Sukces Błaszczaka: Grupa Wyszehradzka przeciw kwotom przyjmowania uchodźców!

Dodano: 19.01.2016 [22:27]
Sukces Błaszczaka: Grupa Wyszehradzka przeciw kwotom przyjmowania uchodźców! - niezalezna.pl
foto: Joachim Seidler, photog_at; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en
Jest duży sukces ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka. Z jego inicjatywy szefowie resortów spraw wewnętrznych państw Grupy Wyszehradzkiej przyjęli w Czechach memorandum wyrażające sprzeciw wobec obowiązkowych kwot przyjmowania uchodźców. 

To informacja ważna zarówno ze względu na bezpieczeństwo Polaków, jak i na konsolidację Grupy Wyszehradzkiej.

O tym, że punkt dotyczący sprzeciwu wobec obowiązkowych kwot ws. uchodźców włączono do memorandum z inicjatywy ministra Błaszczaka, poinformował szef czeskiego MSW Milan Chovanec.

Najważniejszy fragment tekstu przyjętego przez przedstawiciel Polski, Węgier, Czech i Słowacji brzmi: 


Ministrowie spraw wewnętrznych potwierdzili, że wszelkie dalsze środki - w tym ewentualna zmiana Konwencji Dublińskiej - omawiać można dopiero wtedy, gdy Unia Europejska odzyska kontrolę nad jej zewnętrznymi granicami, zmniejszy napływ nielegalnych imigrantów i ocenia dokładnie swoje dotychczasowe działania. W tym kontekście ministrowie zgodzili się na odrzucenie propozycji, które doprowadzą do mechanizmu automatycznego przenoszenia migrantów przybywających do UE.


Państwa Grupy Wyszehradzkiej zaznaczyły w swoim stanowisku, że najważniejszym zadaniem ws. imigrantów powinno być uszczelnienie granic. Jak czytamy w tekście memorandum - "ministrowie wyrazili zainteresowanie dla realizacji wspólnych europejskich środków, których skutkiem będzie zmniejszenie presji migracyjnej na kraje europejskie, a także na UE jako całość".

W spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych Grupy Wyszehradzkiej uczestniczyli jako goście honorowi przedstawiciele władz Słowenii, Serbii i Macedonii.
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W razie dalszego pogorszenia się stosunków z Brukselą proponuję oficjalne wystąpienie o zwolnienie Polski z przyjmowania jakiejkolwiek ilości uchodźców islamskich z uwagi na fakt przyjęcia już bardzo dużej ilości uchodźców z Ukrainy. Wspomniała o tym Pani Premier w Brukseli ale nikt nie kontynuował tego tematu. Mamy większy atut w ręce niż nam się wydaje. Udokumentować i zaskoczyć grzecznie ale stanowczo Brukselę.

My musimy ściągać do Polski Polaków z Ukrainy i innych republik postsowieckich. Oni sobie mogą ściągać do siebie tych których okupowali i kolonizowali.

Brońmy naszego kraju przed obcymi!!!!!

Działania grupy wyszechradzkiej to krok wstecz. To było dobre lata temu. Teraz umacnia tylko podział na kraje starej i nowej unii. Chyba nie chcemy być stawianie w jednym szeregu ze Słowacją czy Węgrami.

"Chyba nie chcemy być stawianie w jednym szeregu ze Słowacją czy Węgrami."
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha!!!

Chcemy, własnie chcemy, bo te kraje zachowały zdrowy rozsądek, dzięki doświadczeniu komunizmu. Stara Europa dała się omotać lewakom. U nas się to nie uda, bo my wiemy z czym mamy do czynienia. Blok wschodnioeuropejski unii (grupa Wyszechradzka) to przyszłość i nadzieja dla upadającej Europy. Oczywiście mam tu na myśli zwykłych obywateli, a nie lewackie rządy, bo te nie zasługują na lepsza przyszłość

A właśnie, że chcemy. Właściwie to Węgry i Słowacja chce być stawiana w jednym szeregu z Polską.

Bliżej ci do niemieckiej republiki islamskiej? Czy do francuskiego kalifatu?

Boli cię głowa?

żaden to sukces, to tylko propaganda. Polska w tym roku przyjmie 400 imigrantów, więc otwiera się na propozycje Niemców. Co zrobi Polski Rząd jak przez Ukrainę zaczną do Polski napływać muzułmanie. Czy rząd jest na to przygotowany by zatrzymać napływ islamu przez Ukrainę?

Prędzej przez biegun północny przelezą niż przez ukrainę.. Nie znasz społeczeństwa ukraińskiego... poza tym tam mafia kontroluje granice

Zapomniałes dopisać, że 400 chrzescijan!! Wiec nie sraj ogniem, że rzyjmujemy muzułmanów!!

Tych 400 "chrześcijan" jest to deklaracja na ten rok i może ulec zmianie(z 400 może się zrobić 1000). Rząd PiS-u zaakceptował ustalenia Kopacz z Niemcami. więc do Polski minimum zostanie rozlokowanych 7000 imigrantów które mając prawo do ściągania rodzin powiększy się (6 krotnie wzrośnie a może i więcej). Po za tym nie wiemy bo Rząd PiS ukrywa ustalenia Pani Kopacz w tajemnicy przed Narodem. Więc czy Kopacz zgodziła się na 7000 imigrantów czy też poszła dalej i wyraziła zgodę na relokację 7% do Polski.

Lepiej przyjąć chrześcijan niż muzułmanów [przynajmniej z Polski nie będzie Islamskiej Republiki Wyznaniowej jak być może niedługo w idiotycznie P0litycznie P0prawnych Niemczech czy Szwecji].
Przecież to życie chrześcijan jest zagrożone przez ISIS.

Tak, dostaną zielone swiatło w drodze do mateczki markeli:)

"W zeszłym roku po raz pierwszy zetknęliśmy się z tym, że światowe problemy przyszły do nas. I w tym roku ta sytuacja uległa zaostrzeniu" twierdzi Gregor Gysi. "W zeszłym roku po raz pierwszy zetknęliśmy się z tym, że światowe problemy przyszły do nas. I w tym roku ta sytuacja uległa zaostrzeniu” twierdzi Gregor Gysi. W ekskluzywnym wywiadzie dla Sputnika były przewodniczący frakcji Die Linke w Bundestagu daje swoją prognozę na temat możliwości rozwiązania kryzysu migracyjnego. Federalny rząd tego niedocenił, mówi Gregor Gysi. Wielu sądziło, że problemy Afryki i Bliskiego Wschodu nas nie dotyczą. Albo zaczniemy na poważnie wraz z innymi rozwiązywać światowe problemy, albo sytuacja wymknie się spod kontroli, w tym także w Niemczech. Najgorsze, że w rządzie federalnym nie ma wspólnego kierunku, uważa Gysi. Według jego słów w zaistniałej sytuacji z uchodźcami gabinet Merkel powinien wziąć pod uwagę szereg ważnych czynników. Jeden z nich to brak możliwośći ustanowienia jakichkolwiek limitów w stosunku do uchodźców: Limity dla uchodźców są niemożliwe! Jeśli uchodźcy w ojczyźnie grozi kara śmierci, to on – jak człowiek prześladowany politycznie ma prawo na azyl. I takiemu człowieku chcą powiedzieć: "Masz pecha, limit się wyczerpał, niestety, musisz wrócić do siebie i poddać się karze śmierci". To przecież absurd! Do Syrii na przykład nikogo nie da się odesłać, dlatego, że tam trwa wojna domowa. Dlatego tak czy inaczej będziemy musieli znaleźć inne rozwiązania” powiedział Gysi. Według słów Gysi, jednym z nich może być integracja uchodźców przy uwzględnieniu zasad państw Unii Europejskiej. Oni są zobowiązani szanować konstytucję państwa, które udzieliło im schronienia. Nasza konstytucja zakłada równość płci, równość homoseksualnych par. Nawet, jeśli ktoś przyjechał z państwa, gdzie kobiety są ciemiężone, a homoseksualizm kara się śmiercią, to i to musi zostać mu uświadomione jeśli przyjechał do Niemiec, to musi przyjąć do wiadomości, że my na to patrzymy inaczej. I będzie musiał to szanować, podkreśla Gysi. Państwo powinno wziąć na siebie wszystkie wydatki związane z migracją i odciążyć samorządy, uważa lider lewicy. Nie możemy zapominać o biednych wśród naszego społeczeństwa. Jeśli okaże się, że mówimy tylko o uchodźcach, a nasi biedni zostaną zapomniani, to to będzie katastrofa. Im mogłyby zostać zaproponowane miejsca pracy w sferze okazania pomocy uchodźcom. Oto, jakie podejście do rozwiązania tej kwestii jest nam potrzebne. Właśnie teraz musimy konsekwentnie odpowiedzieć na wyzwania wojny, głodu i nędzy. Inaczej przegramy, podsumowuje Gregor Gysi.

"ciemiężone kobiety", oj tak, łatwo na tym wjechać do UE. tylko że wiele z tych rzekomo uciekających, ciemiężonych "kobiet" po przyjeździe do UE nagle stwierdza że szariactwo i islamek, nawet obrzezanie i obowiązkowe zakutanie to jednak dobra rzecz i powinno to być wszędzie. właściwie w ich kraikach podobało im się wszystko, poza brakiem socjali w eurakach za nieograniczone namnażanienie. niektórym nie powinno się pomagać. więcej rozumu i obserwacji, mniej emocji.

Ps...Po prostu wzorcowy żydolewacki kretyn. "Oni są zobowiązani szanować konstytucję państwa, które udzieliło im schronienia." Piękna myśl, szkoda tylko, że nikt nie wie jak zmusić do tego tych biednych "uchodźców". Bo po dobroci im się tego wytłumaczyć raczej nie da. W ogóle "piękne i mądre" słowa tego żydolewaka Gysi. Jak byłem smarkatym nastolatkiem to też w takie cuda-niewidy wierzyłem:)...Gysi twierdzi, że w Syrii trwa wojna domowa, czy aby na pewno ? Jeśli on ma takie pojęcie o świecie i co się wokół niego dzieje , to już jest zjedzony w kaszy, i ci , co mu wierzą! .

Bardzo ładnie. Polacy mają kogo przyjmować. Ilu jest Polaków na dawnych kresach wschodnich, którzy marzą o tym, żeby mieć szansę zamieszkania w Polsce.
Żaden muzułmanin, nigdy nie zintegruje się ze społeczeństwem polskim. To inna kultura oraz sposób życia.
Naród to grupa ludzi, która jest bliska sobie kulturowo, używa tego samego języka, wyznaje te same wartości, posiada wspólną tradycję i historię, a w sprawach wiary jest zbieżna, czy bliźniacza - ujednolicając nas, to jest to kultura chrześcijańska. Stąd asymilacja muzułmanów jest nie możliwa do spełnienia.

Ta słuszna polityka sprzeciwu wobec obowiązkowych kwot na Węgrzech , w Czechach i Słowacji była oczywistością od samego początku problemu. Jedynie Rząd Kopacz popierał politykę Berlina. Dopiero po wygranych przez PIS wyborach dokooptowaliśmy do polityki Grupy Wyszehradzkiej.
Pięknie, że naturalnym liderem stała się Polska. Dlatego memorandum ogłoszono z naszej inicjatywy. Byla to moim zdaniem formalność. Natomiast nazywanie tego dużym sukcesem min. Błaszczaka jest niesprawiedliwe dla dla Węgrów, Czechow i Słowakom. To oni pierwsi przeszli na właściwą stronę i czekali na zmianę rządu w Polsce, dzięki której pan Błaszczak mógł zostać ministrem. Podejrzewam, że sam pan Minister nie zgodzi się z taką narracją.

Ta wiadomość spadła na nas znienacka
Komisarze unijni ślą grupowe protesty
Będzie wielka debata rząd udawał wariata
Na Angelę koledzy z własnej partii donieśli

Demokracja brutalnie zgwałcona
Wolne media chwilowo zamknięte na kłódkę
Bo Angela popiera „islamskiego ogiera”
Społeczeństwo niemieckie jest bezradne i smutne

Komisarze unijni są doprawdy zgorszeni
Zwarli szyki „cykliści” i lewackie osiłki
Bo ci „chlopcy” z Afryki jakże trudno ich zmienić
Oni chcieli gwałcić nawet lesbijki

Orban musi niestety na krytykę poczekać
Sprawa Polski na luty przesunięta z wokandy
W styczniu wielka debata bo „niemiecka satrapa”
Pogwałciła przepisy naszej bandy

tylko katolików przyjmujemy i po dokładnych testach !!!!

Chcesz im zaglądać gdzie? W odbytnicę? Takie masz hobby?

A jak się robi testy na katolika? Krew się pobiera czy może wrzuca do wody. Jak nie wypłynie to katolik?

No właśnie , nie ma takiego sposobu żeby dokładnie sprawdzić ludzi którzy się podają za niby katolików a wprawdzie będzie to np. 400 bojowników islamskich . Jest Nowy Rząd który ma chyba prawo unieważnić idiotyzmy z przyjmowaniem islamistów do Polski . Trzeba twardo postawić na swoim , nikogo nie przyjmujemy i koniec ... nawet jakiś tam ,,katolików,,

BRAWO, Ministrowie Spraw Wewnętrznych grupy V-4. Do duży sukces. Teraz należy dalej uściślać współpracę, aż do osiągnięcia całkowitego paktowego porozumienia. A wiemy o co chodzi!

Brawo dla GRUPY WYSZEHRADZKIEJ, TO JEST RACJONALNE I MĄDRE PODEJŚCIE DO PROBLEMU ! Ktoś próbuje Unię zatopić i prawie się to udało ? W tej Unii powinni zacząć rządzić MŁODZI, bo Schulzów czas już się kończy ? Po tej debacle widać ,że WIEJE INNY WIATR ! A Unia to już ZMURSZAŁY TWÓR? Unia XXI wieku powinna mieć KOMISJĘ NAUKOWĄ BADAWCZĄ , a drugą ODKRYĆ i WYNALAZKÓW i tym się zająć i pokazać światu jaka EUROPA JEST ŚWIATŁA i PRĘŻNA ! Bądź co bądź żyjemy na starym kontynecie i mamy swój dorobek? Unia powinna pokazywać naszą kulturę, naszą kinomatografię, malarstwo , pisarstwo ? USA to nakręcą byle bubla i tak to rozdmuchają ,że wszyscy lecą , bo to dzieło ? Zająć się w tej Unii promowaniem Europy ! UNIA PRACUJE NA RZECZ RZĄDU ŚWIATOWEGO {GLOBALIZMU} I NEOKOLONIALIZMU ?

Mów jasno nie ktoś próbuje zatopić Europę tylko wykolejeni lewacy .

Co dzieje się w Parlamencie Europejskim (1) - Debata na temat imigrantów, imigracja ma już proporcje biblijne

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7655

To jest jedyny kierunek - Razem w grupie państw tzw. GRUPY WYSZECHRADZKIEJ" Inaczej wykończą pojedyńczo każdego. Wczoraj dali tego pierwszą próbę. Są zdeterminowani zniszczyć Europę, bo takie decyzje zapadły dawno temu przez ten 1% posiadający 99% kapitału światowego.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl