niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Sukces Błaszczaka: Grupa Wyszehradzka przeciw kwotom przyjmowania uchodźców!

Dodano: 19.01.2016 [23:27]
Sukces Błaszczaka: Grupa Wyszehradzka przeciw kwotom przyjmowania uchodźców! - niezalezna.pl
foto: Joachim Seidler, photog_at; creativecommons.org/licenses/by/2.0/deed.en
Jest duży sukces ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka. Z jego inicjatywy szefowie resortów spraw wewnętrznych państw Grupy Wyszehradzkiej przyjęli w Czechach memorandum wyrażające sprzeciw wobec obowiązkowych kwot przyjmowania uchodźców. 

To informacja ważna zarówno ze względu na bezpieczeństwo Polaków, jak i na konsolidację Grupy Wyszehradzkiej.

O tym, że punkt dotyczący sprzeciwu wobec obowiązkowych kwot ws. uchodźców włączono do memorandum z inicjatywy ministra Błaszczaka, poinformował szef czeskiego MSW Milan Chovanec.

Najważniejszy fragment tekstu przyjętego przez przedstawiciel Polski, Węgier, Czech i Słowacji brzmi: 


Ministrowie spraw wewnętrznych potwierdzili, że wszelkie dalsze środki - w tym ewentualna zmiana Konwencji Dublińskiej - omawiać można dopiero wtedy, gdy Unia Europejska odzyska kontrolę nad jej zewnętrznymi granicami, zmniejszy napływ nielegalnych imigrantów i ocenia dokładnie swoje dotychczasowe działania. W tym kontekście ministrowie zgodzili się na odrzucenie propozycji, które doprowadzą do mechanizmu automatycznego przenoszenia migrantów przybywających do UE.


Państwa Grupy Wyszehradzkiej zaznaczyły w swoim stanowisku, że najważniejszym zadaniem ws. imigrantów powinno być uszczelnienie granic. Jak czytamy w tekście memorandum - "ministrowie wyrazili zainteresowanie dla realizacji wspólnych europejskich środków, których skutkiem będzie zmniejszenie presji migracyjnej na kraje europejskie, a także na UE jako całość".

W spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych Grupy Wyszehradzkiej uczestniczyli jako goście honorowi przedstawiciele władz Słowenii, Serbii i Macedonii.
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

W razie dalszego pogorszenia się stosunków z Brukselą proponuję oficjalne wystąpienie o zwolnienie Polski z przyjmowania jakiejkolwiek ilości uchodźców islamskich z uwagi na fakt przyjęcia już bardzo dużej ilości uchodźców z Ukrainy. Wspomniała o tym Pani Premier w Brukseli ale nikt nie kontynuował tego tematu. Mamy większy atut w ręce niż nam się wydaje. Udokumentować i zaskoczyć grzecznie ale stanowczo Brukselę.

Brońmy naszego kraju przed obcymi!!!!!

Działania grupy wyszechradzkiej to krok wstecz. To było dobre lata temu. Teraz umacnia tylko podział na kraje starej i nowej unii. Chyba nie chcemy być stawianie w jednym szeregu ze Słowacją czy Węgrami.

"Chyba nie chcemy być stawianie w jednym szeregu ze Słowacją czy Węgrami."
hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha!!!

Chcemy, własnie chcemy, bo te kraje zachowały zdrowy rozsądek, dzięki doświadczeniu komunizmu. Stara Europa dała się omotać lewakom. U nas się to nie uda, bo my wiemy z czym mamy do czynienia. Blok wschodnioeuropejski unii (grupa Wyszechradzka) to przyszłość i nadzieja dla upadającej Europy. Oczywiście mam tu na myśli zwykłych obywateli, a nie lewackie rządy, bo te nie zasługują na lepsza przyszłość

A właśnie, że chcemy. Właściwie to Węgry i Słowacja chce być stawiana w jednym szeregu z Polską.

Bliżej ci do niemieckiej republiki islamskiej? Czy do francuskiego kalifatu?

Boli cię głowa?

żaden to sukces, to tylko propaganda. Polska w tym roku przyjmie 400 imigrantów, więc otwiera się na propozycje Niemców. Co zrobi Polski Rząd jak przez Ukrainę zaczną do Polski napływać muzułmanie. Czy rząd jest na to przygotowany by zatrzymać napływ islamu przez Ukrainę?

Prędzej przez biegun północny przelezą niż przez ukrainę.. Nie znasz społeczeństwa ukraińskiego... poza tym tam mafia kontroluje granice

Zapomniałes dopisać, że 400 chrzescijan!! Wiec nie sraj ogniem, że rzyjmujemy muzułmanów!!

Tych 400 "chrześcijan" jest to deklaracja na ten rok i może ulec zmianie(z 400 może się zrobić 1000). Rząd PiS-u zaakceptował ustalenia Kopacz z Niemcami. więc do Polski minimum zostanie rozlokowanych 7000 imigrantów które mając prawo do ściągania rodzin powiększy się (6 krotnie wzrośnie a może i więcej). Po za tym nie wiemy bo Rząd PiS ukrywa ustalenia Pani Kopacz w tajemnicy przed Narodem. Więc czy Kopacz zgodziła się na 7000 imigrantów czy też poszła dalej i wyraziła zgodę na relokację 7% do Polski.

Lepiej przyjąć chrześcijan niż muzułmanów [przynajmniej z Polski nie będzie Islamskiej Republiki Wyznaniowej jak być może niedługo w idiotycznie P0litycznie P0prawnych Niemczech czy Szwecji].
Przecież to życie chrześcijan jest zagrożone przez ISIS.

Tak, dostaną zielone swiatło w drodze do mateczki markeli:)

Bardzo ładnie. Polacy mają kogo przyjmować. Ilu jest Polaków na dawnych kresach wschodnich, którzy marzą o tym, żeby mieć szansę zamieszkania w Polsce.
Żaden muzułmanin, nigdy nie zintegruje się ze społeczeństwem polskim. To inna kultura oraz sposób życia.
Naród to grupa ludzi, która jest bliska sobie kulturowo, używa tego samego języka, wyznaje te same wartości, posiada wspólną tradycję i historię, a w sprawach wiary jest zbieżna, czy bliźniacza - ujednolicając nas, to jest to kultura chrześcijańska. Stąd asymilacja muzułmanów jest nie możliwa do spełnienia.

Ta słuszna polityka sprzeciwu wobec obowiązkowych kwot na Węgrzech , w Czechach i Słowacji była oczywistością od samego początku problemu. Jedynie Rząd Kopacz popierał politykę Berlina. Dopiero po wygranych przez PIS wyborach dokooptowaliśmy do polityki Grupy Wyszehradzkiej.
Pięknie, że naturalnym liderem stała się Polska. Dlatego memorandum ogłoszono z naszej inicjatywy. Byla to moim zdaniem formalność. Natomiast nazywanie tego dużym sukcesem min. Błaszczaka jest niesprawiedliwe dla dla Węgrów, Czechow i Słowakom. To oni pierwsi przeszli na właściwą stronę i czekali na zmianę rządu w Polsce, dzięki której pan Błaszczak mógł zostać ministrem. Podejrzewam, że sam pan Minister nie zgodzi się z taką narracją.

Ta wiadomość spadła na nas znienacka
Komisarze unijni ślą grupowe protesty
Będzie wielka debata rząd udawał wariata
Na Angelę koledzy z własnej partii donieśli

Demokracja brutalnie zgwałcona
Wolne media chwilowo zamknięte na kłódkę
Bo Angela popiera „islamskiego ogiera”
Społeczeństwo niemieckie jest bezradne i smutne

Komisarze unijni są doprawdy zgorszeni
Zwarli szyki „cykliści” i lewackie osiłki
Bo ci „chlopcy” z Afryki jakże trudno ich zmienić
Oni chcieli gwałcić nawet lesbijki

Orban musi niestety na krytykę poczekać
Sprawa Polski na luty przesunięta z wokandy
W styczniu wielka debata bo „niemiecka satrapa”
Pogwałciła przepisy naszej bandy

tylko katolików przyjmujemy i po dokładnych testach !!!!

Chcesz im zaglądać gdzie? W odbytnicę? Takie masz hobby?

A jak się robi testy na katolika? Krew się pobiera czy może wrzuca do wody. Jak nie wypłynie to katolik?

No właśnie , nie ma takiego sposobu żeby dokładnie sprawdzić ludzi którzy się podają za niby katolików a wprawdzie będzie to np. 400 bojowników islamskich . Jest Nowy Rząd który ma chyba prawo unieważnić idiotyzmy z przyjmowaniem islamistów do Polski . Trzeba twardo postawić na swoim , nikogo nie przyjmujemy i koniec ... nawet jakiś tam ,,katolików,,

BRAWO, Ministrowie Spraw Wewnętrznych grupy V-4. Do duży sukces. Teraz należy dalej uściślać współpracę, aż do osiągnięcia całkowitego paktowego porozumienia. A wiemy o co chodzi!

Brawo dla GRUPY WYSZEHRADZKIEJ, TO JEST RACJONALNE I MĄDRE PODEJŚCIE DO PROBLEMU ! Ktoś próbuje Unię zatopić i prawie się to udało ? W tej Unii powinni zacząć rządzić MŁODZI, bo Schulzów czas już się kończy ? Po tej debacle widać ,że WIEJE INNY WIATR ! A Unia to już ZMURSZAŁY TWÓR? Unia XXI wieku powinna mieć KOMISJĘ NAUKOWĄ BADAWCZĄ , a drugą ODKRYĆ i WYNALAZKÓW i tym się zająć i pokazać światu jaka EUROPA JEST ŚWIATŁA i PRĘŻNA ! Bądź co bądź żyjemy na starym kontynecie i mamy swój dorobek? Unia powinna pokazywać naszą kulturę, naszą kinomatografię, malarstwo , pisarstwo ? USA to nakręcą byle bubla i tak to rozdmuchają ,że wszyscy lecą , bo to dzieło ? Zająć się w tej Unii promowaniem Europy ! UNIA PRACUJE NA RZECZ RZĄDU ŚWIATOWEGO {GLOBALIZMU} I NEOKOLONIALIZMU ?

Mów jasno nie ktoś próbuje zatopić Europę tylko wykolejeni lewacy .

Co dzieje się w Parlamencie Europejskim (1) - Debata na temat imigrantów, imigracja ma już proporcje biblijne

http://www.pomniksmolensk.pl/n...

To jest jedyny kierunek - Razem w grupie państw tzw. GRUPY WYSZECHRADZKIEJ" Inaczej wykończą pojedyńczo każdego. Wczoraj dali tego pierwszą próbę. Są zdeterminowani zniszczyć Europę, bo takie decyzje zapadły dawno temu przez ten 1% posiadający 99% kapitału światowego.

PO nich choćby POTOP, dla "nich" Polska to radziwiłłowski "POstaw czerwonego sukna"

Ponawiam prośbę - nie tylko swoją, wszyscy znajomi o tym mówią - o opinię prawników i polityków dotyczącą imigrantów. Sprawa sprowadza się do kilku pytań:
1. Czy kanclerz Merkel jest urzędnikiem komisji europejskiej ?
2. Jeżeli tak to jakie pełni stanowisko ?
3. Jeżeli nie, to jakim prawem usiłuje narzucić innym krajom obowiązek przyjmowania imigrantów.
4. Czy istnieje jakikolwiek przepis, że za BŁĘDY rządu jednego kraju unijnego konsekwencje muszą ponosić inne kraje ? (Dla przykładu: Gdyby rząd polski
kazał wykopać rów przez teren Polski np. ze wschodu na zachód uniemożliwiając wszelką komunikację, to czy później premier Polski mógłby żądać od innych
krajów obowiązkowych kwot robotników z łopatami do zasypywania tego rowu ?)
5. Czy istnieje jakikolwiek zapis w traktacie akcesyjnym dotyczący obowiązku przyjmowania imigrantów zarobkowych przez kraje członkowskie ?
(Rozumiem, że obowiązek przyjmowania uchodźców którym zagraża utrata życia wynika również z przepisów innych niż układ akcesyjny)
6. Czy w regulaminach KE istnieją jakiekolwiek przepisy regulujące konsekwencję dla jej urzędników, którzy formułują nieuzasadnione groźby -
rozumiem, że wszelkie groźby nieuzasadnione są karalne - pod adresem krajów członkowskich.

I przy okazji: Jaki jest stan prac nad anulowaniem (chyba) uchwały sejmowej (podobno o numerze 1066) w sprawie obcej interwencji zbrojnej
na terenie Rzeczpospolitej Polskiej ?

Poz. 295
USTAWA
z dnia 7 lutego 2014 r.
o udziale zagranicznych funkcjonariuszy lub pracowników we wspólnych operacjach
lub wspólnych działaniach ratowniczych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej

Tak to się łajdaki z PO i Nowoczesnej doigrali. Pani Beata Szydło przy pomocy ogromnej liczby eurodeputowanych zaorała naszych zaprzańców(PO, KOD i Nowoczesna) i Schluza oraz tych z KE co chcieli by u nas rządzić wbrew woli Polaków.
Jak mówiła babcia Pawlakowa w filmie "Sami Swoi":
"i tak nastał koniec na samym początku".

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl