niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

„To była wycieczka”, czyli co robili w Chinach sędziowie Trybunału Konstytucyjnego

Dodano: 04.01.2016 [12:50]
„To była wycieczka”, czyli co robili w Chinach sędziowie Trybunału Konstytucyjnego - niezalezna.pl
foto: trybunal.gov.pl
Zwiedzanie parku przemysłowego oraz Chińskiego Muzeum Sztuki Hafciarskiej – tym m.in. zajmowali się podczas swojej wizyty w Chinach sędziowie Trybunału Konstytucyjnego. Ich wyprawę opisała korespondentka „Gazety Polskiej Codziennie” Hanna Shen.

Prof. Andrzej Rzepliński, prezes TK, był niedawno dopytywany w „Kropce nad i” o delegację sędziów Trybunału do Chin, w kontekście krytycznych słów ministra Zbigniewa Ziobro. – Nic do tego panu Zbyszkowi, kto przyjeżdża do Trybunału i gdzie sędziowie Trybunał wyjeżdżają – mówił Rzepliński.

Wizycie postanowiła przyjrzeć się Hanna Shen, korespondentka „Gazety Polskiej Codziennie”. Oto jak ją opisuje...

(…) to że wizyta pięciu sędziów TK w Chinach była wycieczką pokazują oficjalne informacje dostępne w języku chińskim. Sędziowie odwiedzili na przykład tzw. Nową dzielnicę w mieście Suzhou czyli park przemysłowy. Gdyby to miejsce odwiedzali przedstawiciele polskiego rządu zajmujący się gospodarką razem z delegacją polskich przedsiębiorców to można to zrozumieć. Co robił tam sędzia Stanisław Biernat et consortes?

– pyta dziennikarka.

W Suzhou panowie sędziowie odwiedzili też Chińskie Muzeum Sztuki Hafciarskiej i tzw. ulice haftu gdzie znajduję się wiele sklepów sprzedających wyroby rzemiosła ręcznego. W Pekinie Polscy sędziowie spotkali się z Ji Bingxuanem, członkiem Biura Politycznego KPChL i wiceprzewodniczącym Stałego Komitetu OZPL (chińskiego parlamentu). O tym jak ważna dla  OZPL była ta wizyta świadczy poświęcony jej wpis na stronie OZPL – dosłownie jedno zdanie!!!

– zauważa Hanna Shen.

Dokładnie tyle samo miejsca poświęciła wizycie agencja prasowa Xinhua (Tu ciekawostka – Ji Bingxuan piastował nie tak dawno wysokie stanowisko w departamencie propagandy i głosił min. że media mają służyć partii)

– kontynuuje.Dodaje też, że „moment jaki na tę wizytę wybrali sędziowie – przełom sierpnia i września – to skandal”, ponieważ władze komunistyczne właśnie w tm czasie rozpoczęły aresztowania chińskich prawników walczących o swobody obywatelskie w Chinach. W lipcu zaś „Chiny przyjęły (…) ustawę dot. bezpieczeństwa narodowego, która dala wolną rękę rządowi, oraz aparatowi bezpieczeństwa, do karania i monitorowania kogo im się tylko podoba – obrońców praw człowieka, krytyków rządu i innych głosów opozycji”.

Shen przypomina na koniec, że „wizytę przedstawiający się dziś jako obrońcy demokracji sędziowie odbyli na koszt polskiego podatnika”.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

A co Wy tam wszyscy wiecie!?
"Muzeum Sztuki Hafciarskiej" to nazwa zaułka w Suzhou, gdzie testuje się tanie wina, a nasi przedstawiciele jeżdżą tam na coroczne targi, wystawiać słynną, rodzimą produkcję.

Najwyrażniej ci "sędziowie", będący na usługach PO i Komorowskiego, pojechali zapoznać się z chińską ustawą dot. bezpieczeństwa narodowego, po to by wprowadzić ten "demokratyczny" przepis w Polsce, po wygranej PO. Jeśli i tym razem, jakimś "cudem" nad urną udałoby się wygrać wybory, to taka ustawa która miałaby dać wygranej PO i aparatowi "bezpieczeństwa" wolną rękę do karania i monitorowania kogo im się tylko by podobało, z pewnością zostałaby przez PO uchwalona. A muzeum sztuki hafciarskiej, to ci "sędziowie" odwiedzili po to, by wybrać odpowiedni ścieg do "wyhaftowania" takiej ustawy. Bogu dzięki! że wybory wygrał Pis i zjednoczona prawica!

Naprawde dobre !!

Sprawa rozliczenia wycieczek tych osobników ze świątyni dumania / TK/ jest bardzo prosta do rozliczenia. Należy wystawić im notę obciążająca , której wysokość będzie równa kosztom ich wycieczki. I rozszerzając ustawę o TK należy wprowadzić dodatkowy punkt , że wszystkie koszty ich wycieczek mają być pokrywane z ich własnych dochodów , a nie ze skarbu Państwa.

TK broni demokracji, ale ludowej.

pojechali kupic haftowane majtki dla zon, a wy zaraz robicie z tego afere ;-)

Pojechali za własne pieniądze,czy z naszych podatków ?? Polacy mają zaszczyceni takimi jak Rzepliński sędziami i dać im do 3 pokolenia posady majątki. Ujawnić ile mają dotychczas.

Oblesny knur sie myli.
NAM wiele do tego jak TK szasta pieniedzmi podatnika.
I niech jeszcze obywatel RZ.wyjasni jak nabil WIELKA KASA konto biznesu wlasnej corki-ROZY ,i jej psiapsiolki ZOFII K(omorowskiej).
O wiele bardziej interesujace to bedzie niz opowiesc o zwiedzaniu Chinskiego Muzeum Sztuki Hafciarskiej!

ale on nie powie, sami Polacy dojdziemy do tego...

Nic do tego? To jest wyznacznik nie "godności urzędu TK", a bufonady i niegodziwości tego nadczłowieka!!! Tacy ludzie w Polsce zostają sędziami? Gdzie my jesteśmy, chyba w carskim imperium. Jak za Iwana Groźnego?

Sztuka hafciarstwa to jak w sam raz dobre zajecie dla tych,
ktorzy pojda siedziec,zeby im sie nie nudzilo.

Władza upaja wszystko na wyciagnięcie ręki, po co wydawać swoje lepiej publiczne,a jak społeczeństwo chce się dowiedzieć po co pojechali ,to najlepiej ich wyzwać ,co im do tego ,to TK decyduje co i jak komu, taka to demokracja,najlepiej żerować na narodzie.

Rozliczyć bydło, które ciągnie do swoich POlitycznych korzeni.

Artykuł 195.2. Konstytucji:
"Sędziom Trybunału Konstytucyjnego zapewnia się warunki pracy i wynagrodzenie odpowiadające GODNOŚCI URZĘDU oraz zakresowi ich obowiązków."

Czy GODNOŚĆ URZĘDU mogą należycie reprezentować osoby nie rozumiejące NAWET tego prostego przepisu?

"wynagrodzenie ODPOWIADAJĄCE GODNOŚCI URZĘDU...", a NIE osoby, która, może się zdarzyć, że do tego URZĘDU nie dorosła.

Wynagrodzenie sędziego Trybunału Konstytucyjnego jest za PRACĘ UTRWALAJĄCĄ GODNOŚĆ POWIERZONEGO MU URZĘDU.

To ze sprawowania tego URZĘDU jednoznacznie wynika ZAKRES OBOWIĄZKÓW sędziego Trybunału oraz jego praw.

Wyznaczyć ten zakres powinna ustawa, opracowana zgodnie z artykułem 197. Konstytucji.

Ustawa o Trybunale Konstytucyjnym powinna SPRECYZOWAĆ STRUKTURĘ Trybunału w sposób konieczny dla ZREALIZOWANIA PRAW PODMIOTÓW, wyszczególnionych w artykule 191.1.1-6. Konstytucji oraz OBOWIĄZKÓW Trybunału, wyszczególnionych w CAŁYM podrozdziale: TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY.

Ze zrealizowania tych podstawowych OBOWIĄZKÓW Trybunału Konstytucyjnego powinny wynikać obowiązki i prawa sędziego Trybunału.

Chciałbym dowiedzieć się od polskich służb, co było prawdziwym celem tej "wycieczki". oPOwiastki o zwiedzaniu Muzeum Sztuki Hafciarskiej i parku przemysłowego zostawcie dzieciom i matołom. Z kim się na terenie Chin kontaktowali ?
Czy miała tam miejsce równoległa wycieczka oficerów FSB z Moskwy ?

Może to jest odpowiedź: Chiny uchwaliły "ustawę dot. bezpieczeństwa narodowego, która dała wolną rękę rządowi, oraz aparatowi bezpieczeństwa, do karania i monitorowania kogo im się tylko podoba – obrońców praw człowieka, krytyków rządu i innych głosów opozycji”.

Wydaje się "bardzo prawdopodobnym", że chcieli zapoznać się z tak im przecież bliską demokracją, ze skrupulatnego przestrzegania praw człowieka i prawdopodobnie ten członek co to na głowę naciągał marynarkę zamiast KONDOMA chciał w naszym ustawodawstwie zastosować pewne zmiany tak aby PLATFORMA i KOMUCHY trwały wiecznie.

Co wyhaftowali po powrocie? Niech się pochwalą!

Suponuję, kocurku, że to szemrane toważydostwo haftowało już tam, na miejscu i to nie jeden raz i to po tych chińskich haftach.
Innymi słowy, sugeruję iż te pierdziele rzygały jak koty! Sceptycznie oceniam potencjał ich kultury picia - chińskich trunków pod tradycyjne chińskie zakąski...

Swedziowie Trybunału Prostytucyjnego uczyli sie od Chińczyków, jak przeprowadzić rewolucję kulturalną maczetami i strzałami w tył głowy

Oj tak! gdyby PO i tym razem "wygrało" wybory, to mielibyśmy taki zamordyzm, że aż strach pomyśleć. Wielka szkoda, że nie do wszystkich obywateli to dociera.

Panowie sędziowie z PKW i TK za wycieczki do Moskwy i Chin natychmiast zwrot kosztów do państwowej kasy!!!!!!!!!!!!!!!!!

Co to znaczy-nic do tego?
A właśnie że do tego , chyba ze wyjechali w ramach urlopu i za swoje!

Nazwiska, nazwiska, nazwiska... Dlaczego ich nie ma?

Dalekie wycieczki na koszt podatnika, dodatkowa praca na uczelniach (a może też w innych miejscach?), to kiedy oni, biedacy, mają czas na to by wykonywać swoje podstawowe obowiązki? - ja się zapytywuję? A politycy - POlszewicy mówią jak dużo spraw zalega w TK... i martwią się. Nie martwcie się kochani. Wkrótce wszystko będzie posprzątane po was. A szef pan towarzysz b. sekretarz POP UW powinien być rozliczony z działalności. I Eurokołchoz, Gejropa, fartuszkowi z kielniami nie pomogą. Oj nie pomogą!

niech zwracają kasę za tą hucpę

Zwrot kasy to trochę za mało. To tak jakby przyłapanemu złodziejowi kazać tylko zwracać łupy.

POjechali uczyć się haftować inaczej.

Najprostszy sposób na tych nierobów z TK jest obcięcie budżetu TK do wysokości tak już wysokich pensji.

ODCIĄĆ PIENIĄDZE DLA TRYBUNAŁU!!!!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl