niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Ogromne emerytury prokuratorów od Smoleńska. Sprawie przyjrzy się MON

Dodano: 04.01.2016 [14:30]
Ogromne emerytury prokuratorów od Smoleńska. Sprawie przyjrzy się MON - niezalezna.pl
foto: Igor Smirnow/Gazeta Polska
Zatrważającymi nazwał rzecznik prasowy Ministerstwa Obrony Narodowej informacje dotyczące emerytur pobieranych przez wojskowych prokuratorów – w tym także tych, którzy zajmowali się śledztwem smoleńskim. Najwyższa z nich wynosi prawie 20 tysięcy złotych, a inne przekraczają 18, 17 i 16 tys. – Będziemy to sprawdzać i poinformujemy opinię publiczną o efektach – zapewnił Bartłomiej Misiewicz.

Najwyższą emeryturę pobiera płk Zenon Serdyński – 19749 zł emerytury, w tym 14827 zł to stałe dodatki – poinformował „Fakt”. Serdyński został emerytem w kwietniu 2015 roku, a od 2012 r. nadzorował śledztwo smoleńskie, po tym, jak z prokuratury odszedł w atmosferze skandalu gen. Krzysztof Parulski. Ten z kolei pobiera co miesiąc 18 tys. zł.

Równie wysokie świadczenie ma płk Sławomir Gorzkiewicz, który zasłynął tym, że akta dotyczące współpracy z wywiadem wojskowym dał do wglądu oskarżonemu o szpiegostwo Józefowi Oleksemu. Sporą kwotę otrzymuje również Waldemar Dubas, który ostatnio był wizytatorem w Naczelnej Prokuratury Wojskowej.

Natomiast gen. Zbigniew Woźniak – autor pomysłu ekspertyz nagrań z czarnych skrzynek tupolewa w instytucie Sehna – jest jednym z najmłodszych emerytowanych oficerów wojskowych. Ma 55 lat i 18241 zł emerytury. Z kolei płk Stanisław Wójcicki dostaje co miesiąc 18039 zł, płk Jarosław Kieroński – 17923 zł, płk Wojciech Rzepniewski –17 349 zł, a płk Witold Kutzmann – 17 334 zł.

Bardzo wysokie świadczenie pobiera też gen. bryg Janusz Palus, w latach 2001-2005 szef NPW. „Fakt” przypomniał, że w 2001 dziennik „Rzeczpospolita” pisał, iż w stanie wojennym był oskarżycielem w procesie dziewięciu górników kopalni „Ziemowit”, którzy zostali skazani na kary więzienia od trzech do siedmiu lat. 15 sierpnia 2003 r. Aleksander Kwaśniewski mianował go na stopień generała brygady. W 2005 roku odszedł na emeryturę – pobiera 17 237 zł. Dwa lata później sąd lustracyjny orzekł o dziesięcioletnim zakazie pełnienia funkcji publicznych w związku z zatajeniem przez Palusa współpracy ze służbami bezpieczeństwa PRL.
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Debil roku zaraz po Petru http://almoc.pl/img.php?id=7154

My mozemy sobie gadac z piana na ustach,ale tego,co po sobie
zostawila PRLI i PRLII to niestety jest tak olbrzymi twor
podlych tworkow we wielu dziedzinach polskiego zycia,ze
nie wiem,czy ktos sobie moze z tym poradzic? Ludzie bez pracy i placy uciekaja w obca dal za chlebem,a kasta
pstkomunistycznych slugusow zyje w luksusach. Teraz robia rykowisko i szykuja w Polsce rozboj przy pomocy Niemcow.
Taka kare nam szykuja za to,ze wiekszosc Polakow wybrala wybrala w demokratycznych wyborach Prezydenta i Rzad.
Ta sprawa smierdzi na odleglosc zamachem! No bo jak mozna
inaczej sadzic?! Przeciez Wybory byly wlasciwie
przeprowadzone,bez kropli falszu. A ci,co zawsze wybory
falszowali teraz przystawiaja sie do rozbicia rzadu.
TAK TO JES GROZENIE ZAMACHEM,ktory juz wyraziscie wzbiera
w sile. To moze wywolac na zyczenie czerwoncych rozlew krwi.
Tylko naiwni tego nie widza! Kto to widzial,zeby ci co
z kretesem przegrali wybory maja prawo tworzyc awantury
az za granicami Polski??!! Tego jeszcze nie bylo w naszej
pollskiej historii. Nie wliczam czasu okupacji sowieckiej,
pod szyldem tzw,PRL,gdyz wtedy wybory byly tylko dla oka.
Awanturuja sie ci,ktorzy do tej pory w PRL-bis wybory
wyraznie zawsze sfalszowali. Teraz sie nie falszerstwo
nie udalo, wiec trzeba ryczec na caly swiat! Tylko w tym
ich rykowisku nie ma mowy o tym,ze wybory przegrali z
kretesem! Oto nastepne oblicze postkomuny! A czemu tak
wyszlo? Tez nie mowia,ze powalili setki chlebodajnych
zakladow na zlecenie Tuska,ktory nosi na gebie jadowite
usmieszki.

Przecież to jest skandal , że te ubeckie ścierwa żyją sobie dalej i wypijają krew z Narodu Polskiego. Ludzie , którzy walczyli za Polskę i działali dla dobra dla Naszego Kraju nie mają za co żyć , a te kanalie opływają w dostatki. To jest chora sytuacja. Ich się powinno wysyłać do Rosji , tam gdzie jest siedziba ich mocodawców. To jest skandal ,że zdrajcy Ojczyzny mają takie emerytury. Z tym trzeba skończyć. To jest czyste bezprawie. Honoruje się oprawców i zdrajców Ojczyzny , a Polaków którzy za ten Kraj walczyli i ginęli wtrąca w odmęty niepamięci.

Zdrajców się zabija, albo dobrze opłaca za milczenie; mam nadzieję, że jeszcze o nich usłyszymy!!

najpierw ciąć emerytury, potem sąd i ciąć łby sprzedajnym hienom

ciąć i dać podwyżki biednym dzieciom, wdowom, rencistom
i emerytom !

Mam 42 lata ciężkiej(nie przerwalne składki na ZUS) pracy 62 lat życia i proponują mi 1400 zł. emerytury!

I to jest jaskrawy przykład jak funkcjonował poprzedni rząd-klika;Wszyscy co go chronili i popierali mogli liczyć na tłuste resztki z ich stołu.
Proponuję na początek podzielić emerytury tych "panów" przez 10 i w trybie natychmiastowym zacząć badać praworządność przyznania im tych kosmicznych pieniędzy.

Ciekawe jakie emerytury i pobory mają kapelani mundurowi.Którzy tak szybko awansują ,prowadzą parafie w nieistniejących jednostkach wojskowych.

zabrac sukinsynom te emerytury i stopnie wojskowe niech juz wiecej nie plamia munduru polskiego zolnierza i niech im placa ci dla ktorych tak wiernie sluzyli.

krew się gotuje gdy przeczyta się takie informacje. Komuch zawsze poprze komucha.

Nagradzani za zamglenie Smoleńska? A trzeba wysłać do roboty tych leni i sługusów wrogów Polski.Sejm powinien odebrać draniom łapówki zwane emeryturami

a za co się pytam takie emerytury maja wojskowi notable przecież to są młode byczki !!!

Jag natomiast oczekuję od obecnych władz sprawiedliwego procesu dla tych sprzedawczyków w mundurach. Zerwanie pagonów z gwiazdami ich zdrady oraz publiczne wykonanie wyroku. Nie zgadzam się na pluton egzekucyjny. Chcę kata i wykonanie wyroku przez publiczne powieszenie albo ścięcie.
Emerytury przed egzekucją cofnięte aby nie przypadły trefnym rodzinom.
Honor Polski i Polaków jest w rękach obecnej władzy.
Jarsławie! Dasz radę uhonorować pamięć po bracie w ten jedyny możliwy sposób?

Ja - obywatel Polski - oczekuję od obecnych władz, że mając mandat Polaków (bo wybrano ich w wyborach większością głosów) naprawią chory układ, powtarzam: UKŁAD, czyli jałową strukturę jakiś chorych wartości związanych z kosztami, płacami, wynagrodzeniami w strukturach administracji, obrony narodowej, mediach i innych sferach, których istnienie jest poza ogólną wiedzą dla przeciętnego Polaka. MON - najwyższa instytucja ds obrony kraju (naszej ziemi, narodu, mieszkańców...) to banda umundurowanych urzędników i emerytów z wysokimi wynagrodzeniami za co? - za nic - za istnienie. Polska potrzebuje uzbrojonej armii, odpowiedzialnego dowództwa i sprzętu a nie urzędasów z długopisami. Mam nadzieję, że to się zmieni. Powątpiewam niestety w moce ludzkie, bo te są dzisiaj po prowadzeniu wieloletniej, liberalnej polityki nieróbstwa i antypatriotyzmu - nie łatwe do wsparcia odbudowy i wzmocnienia naszej Armii.
Doktryna z czasów rozbiorów, mówiąca o rozpijaniu narodu w celu osłabienia ich morale ma dzisiaj swoje odbicie w liberalizmie uprzednio rządzących i polityce zniewieściałej UE. Uważałem kilka lat temu p. Maciarewicza za "nawiedzonego" ale dziś chylę czoła i chcę żeby to jego zaangazowanie w Polskę doprowadziło do reform podobnych tym, które "postawiły" Polskę "na nogi w czasach Marszałka Piłsudskiego.

Najwyższy czas to zmienić i skończyć okradanie Polski 55 lat i 20 tysięcy ...to jakiś żart...

Człowiek na emeryturze.
Ile potrzebuje, żeby godnie żyć po "wysokich stołkach".
5000 - 6000 zł.
Ale nie 18000 - 20000.
To nie emerytura.
To skok na kasę.

Kto im to zatwierdził???????
Kto przyznał?????????

Alternatywa- mogą skutecznie postrzelić się Parulski jako były florecista może popełnić se puku.

Nasze kochane władze, z trudem wybrane przez POLAKÓW obudźcie się wreszcie, zdegradujcie te sowieckie i WSI pomioty, odbierzcie
im tak wysokie emerytury takie jak przysługują wielu innym obywatelom. Już dość się najedli za czasów władzy swojej grupy PO-PSL. Pokazujcie tych sprzedawczyków często niech ludzie widzą kto niszczy ZUS czy inne urzędy wypłacające
wojskowe emerytury.
Za źle wykonywaną pracę powinni zostać ukarani, a nie w ten sposób nagradzani

A jaką emeryturę ma gen. bryg. Nosek, były szef SKW, awansowany do stopnia generała krótko po Katastrofie Smoleńskiej? A może nadal jest w służbie czynnej? A jaką emeryturę będzie miał, bo nadal służy w SKW, płk Marek Szelągowski, dyrektor inspektoratu SKW w Warszawie, awansowany w tym samym czasie co Nosek do stopnia pułkownika?

Wpierw za OSZUSTWO i promocję rosyjskiej propagandy zdegradować wszystkich prokuratorów którzy brali udział w Smoleńskiej decepcji, a potem dać im emerytury szeregowca!

Potem postawić ich przed sadem za kradzież mienia narodowego (pobieranie pieniędzy za śledztwo którego nigdy nie przeprowadzili!) i wystawić im rachunek za wszystkie koszta wliczając używanie biur do celów tego " śledztwa"!

Nie darować im grosza!

Niezwłocznie, aby nie zdążyli mataczyć.

Z niecierpliwością czekam, kiedy pan ze zdjęcia zostanie "awansowany" - za zasługi smoleńskie - do stopnia szeregowca!

Prosta sprawa zdegradować za zaniedbania w śledztwie Smoleńskim i przyznać najniższą emeryturę i po sprawie.Ale znając nasze realia i poprawność sprawa będzie się ciągnęła jak Z SBkami w IIIRP.My będziemy zażenowani a oni dalej będą się śmiać z nas.

cZas na zmianę i emerytur zamianę!

Ci prokuratorzy powinni dostać emerytury na Rakowieckiej 37 .. pełny komfort i obsługa!

Tragiczne są te nasze, polskie losy. Np taki Kwaśniewski, który za czasów PRL-u mógł być tylko drobnym malwersantem,zrobił karierę i majątek, na plecach między innymi takich ludzi, jak Ci górnicy, skazani wyrokami więzienia. Ich kata uhonorował stopniem generalskim, zapewniając mu dostatnie życie na emeryturze. A Ci, którzy walczyli o Polskę, narażając swoje i swoich rodzin, zdrowie i życie, wegetują, ledwo wiążąc koniec z końcem. Takie sytuacje, wręcz wyją do nieba o sprawiedliwość.

Chyba już nie uświadczysz w kraju takiego ,który by nie miał wiedzy za co ci zaprzańcy z prokuratury dostają tak duże pieniądze , lecz to nie wszystko ! Bowiem śmiem przypuszczać że to oni stoją za tuszowaniem trudu tak zwanego seryjnego samobójcy ! - "Czego tak histerycznie boi się III RP? Kar za "seryjnego samobójcę"?
http://niepoprawni.pl/blog/krz...

Nagłaśniać, nagłaśniać, nagłaśniać, piszę o tym od lat, resortowi emeryci to są nasi właściciele, a my musimy na nich zasuwać, tak był ustawiony PRL i dokładnie tak samo jest ustawiona III RP. W państwie na dorobku, w państwie, w którym skarb państwa, samorządy i obywatele są zadłużeni na 2 000 000 000 000 zł. emerytury nawet generalskie nie powinny być wyższe niż 10 000 zł. brutto z wszystkimi dodatkami, to jest górna granica wszelkiej przyzwoitości. Powtarzam 7 000, 8 000, 9 000 i starczy.

CO !!! JAKIE 20 TYS ZA CO - KRÓLEWSKO URODZENI, CZY JESZCZE INNE SCIERWO - DOŚĆ TEGO !!!!!! JAKA JEST NAJWYŻSZA EMERYTURA KOWALSKIEGO ???? - EMERYT POWINIEN BYĆ EMERYTEM A NIE CHRABIĄ POTOCKIM - NIE MOGĘ NAWET TEGO CZYTAĆ BO SZLAK MNIE TRAFIA - TFFU MAĆ

Pan Min. Maciarewicz daje najlepszy przykład nt. emerytury - on pracuje nadal, pomimo podeszłego wieku. Chwała Panu! On chyba X8RYnigdy nie będzie pobierał emerytury! (no może - wypiski)
Prowadź Jarosławie!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl