niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
23 czerwca 2017

Za rok o tej samej porze – moje proroctwo

Dodano: 31.12.2015 [17:06]
Za rok o tej samej porze – moje proroctwo - niezalezna.pl
foto: GP
„To był dobry rok!” – stwierdził prezydent IV RP pod koniec 2016 r. I miał rację. Mimo początkowych euroszykan i zmasowanego ataku zachodnich mediów, częściowego embarga i prób nakładania sankcji ekonomicznych. O ich porażce zdecydowało stanowisko Konfederacji Międzymorza, luźnego sojuszu państw Europy Centralnej i Wschodniej, powołanego po szczycie NATO w Warszawie, na którym do wspólnoty obronnej przyjęto Ukrainę.

W rocznicę wyborów, 25 października, uchwalono nową konstytucję, wprowadzającą w Polsce system prezydencki i ordynację mieszaną – połowa posłów miała zostać wybrana w okręgach jednomandatowych, a połowa z list partyjnych. W powtórzonych w listopadzie wyborach samorządowych wyłoniono również w głosowaniu powszechnym prezesów sądów i prokuratorów. Ideologia gender została zabroniona na równi z faszyzmem i komunizmem. Powołano też Trybunał Narodowy w celu osądzenia afer i zbrodni III RP. Uchwalenie ustawy zasadniczej stało się możliwie po rozpadzie Platformy Obywatelskiej, jak się okazało – trwale niezdolnej do wyłonienia silnego przywództwa. W rozsypkę poszła również tzw. Nowoczesna PL. Jednocześnie po utracie immunitetów i mandatów poselskich kilkunastu posłów byłej koalicji, którym udowodniono korupcję i działanie na szkodę państwa, do parlamentu weszło sporo nowych posłów, chętnych do działania w biało-czerwonym zespole. Po zrealizowaniu zapowiedzianych reform poparcie dla rządu sięgnęło jesienią 70 proc. PSL praktycznie przestał istnieć.

Kończący kadencję Donald Tusk zwrócił się z prośbą o azyl w Peru.

W obliczu wielkich starć na tle religijnym, które latem wraz z nową wielką falą uchodźców nastąpiły na terenie Francji i Niemiec, do Paryża przybyły oddziały amerykańskie, a bratniej pomocy Niemcom udzieliły państwa Międzymorza pod kierownictwem Polski, Czech i Węgier, a część ich wojsk pozostała na stałe w bazach na terenie dawnej DDR. Zrewidowano projekt klimatyczny na rzecz zalesienia i rekultywacji Sahary poprzez stworzenie wewnętrznego morza, nad którym postanowiono osiedlić wszystkich muzułmanów niechcianych w Europie. Równocześnie po referendach przeprowadzonych w większości krajów europejskich przywrócono karę śmierci za terroryzm.

Jesienią pucz wojskowy w Rosji obalił prezydenta Władimira Putina. On sam do końca roku nie został odnaleziony. Przypadkowo zbiegło się to z wydaniem w Warszawie i Waszyngtonie ostatecznego raportu komisji Nowaczyka–Szuladzińskiego–Biniendy.

W maju ukazał się ostatni numer „Gazety Wyborczej”. Koncern Agora ogłosił bankructwo, a część dziennikarzy przeszła do pisemka – organu Komitetu Obrony Demokracji pt „Żołnierz Wolności”. TVN wystawiona na giełdzie przeszła w ręce wielu prywatnych akcjonariuszy, a w Polsacie większość właścicielską uzyskały spółki skarbu Państwa.

„To był dobry rok, ale liczę, że następny, 2017, będzie, z Bożą pomocą, jeszcze lepszy” – zakończył swoje wystąpienie Prezydent.
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

No powiem kurcze prawie :)
no ale jeszce 4 niesiące do końc roku :)

Człowieku co Ty ćpasz??

Na końcu powinno być: rząd zalegalizował powszechne posiadanie broni i wszyscy Polacy wystrzelali się nawzajem.

Szanowny Panie Wolski
Gratuluję pomysłu na Political Fiction.
Proponowany przez pana świat, jak większość pana proroczych opowiadań ,dobrych do 60-MINUT-NA-GODZINĘ , poza niektórymi fragmentami nie mają możliwości realizacji w realnym świecie.
POWTÓRKI - Z - ROZRYWKI nie będzie , przynajmniej nie z Bożą pomocą.
Jestem jak zawsze pod wrażeniem Pana wyobraźni.
pozdrawiam

mało - to programi minimum :)

Ten scenariusz bardzo mi odpowiada! Z jednym zastrzeżeniem: Tuskowi nie przyznano azylu w Peru!Mieszka razem ze swoją rodziną na Saharze razem z niechcianymi w Europie muzułmanami!!!!

Jesienią pucz wojskowy w Rosji obalił prezydenta Władimira Putina.
Nowym prezydentem został Aleksiej Nawalny, nowym premierem Michaił Chdodrkowski. Tekę ministra obrony utrzymał Siergiej Szojgu. Przed katolickimi Świetami Bożego Narodzenia, panowie Nawalny, Chodorkowski i Szojgu otworzyli most łączacy Cieśninę Kerczeńską z Krymem, co już zupełnie odcięło ten półwysep od Ukrainy. Ponieważ władze na Kremlu objęły pieszczochy zachodnich elit i mass-mediów, Unia Europejska z ulgą zniosła wszystkie nałożone na Rosję sankcje, a budowa drugiej nitki gazociągu Nord Steam ruszyła z kopyta.

He he ! Najbardziej podoba mi się fragment o wspólnej interwencji Państw Europy Środkowej w Niemczech. Zawsze o tym marzyłem i się o to modlę. A taka dziejowa mała satysfakcja.

Nie chcę żyć w państwie lewaków, muzułmanów i wszelkich politycznie poprawnych, ani w państwie nacjonalistyczno-klerykalnym!
ani tu ani tam nie ma wolności i rozumu

O nierozumni wszystkich ideologii łączcie się :)

Szanowny Panie Nadredaktorze! Jest mi doprawdy NIEZMIERNIE MIŁO czytać Pana wspaniałe teksty i przywoływać z Pamięci piękne czasy "60 minut na godzinę" z futurystycznymi, świetnymi ... Ach, słów brak. Lecz ten artykuł to prawdziwy majstersztyk i trzymam mocno kciuki za Pana, za nas wszystkich, aby wszystko poszło dobrze, czego jestem dzisiaj wewnętrznie pewny. Po prostu zaczął się piękny rok...
Wszystkiego najlepszego!

Najbardziej podoba mi się pomysł użyźnienia Sahary i oddania jej muzułmańskim uchodźcom z całego świata.
To wcale nie musi być fantazja, to można zrobić – trzeba tylko chcieć. A musiałyby chcieć najbogatsze państwa świata. I tu klops – nie widzę ani chęci ludzi, ani przywódców zdolnych do realizacji tak dalekosiężnych planów.

Wewnętrzne morze to też kiepski pomysł, ale przecież to już tylko szczegół.
Pod piaskami Sahary są olbrzymie pokłady wody słodkiej. Wystarczy prosta i tania technologia wydobywania tej wody przy pomocy energii słonecznej (tania, więc bez użycia paneli fotowoltaicznych lub podobnych „cudów” współczesnej technologii).
Aż się prosi o budowę piramid – materiał i nadmiar siły roboczej byłby na miejscu.
Są ludzie, którzy wiedzą jak to działało. Trzeba tylko dopuścić ich do głosu, a nie naśmiewać się z nich i opowiadać brednie o grobowcach.

Tak, ale jednak na razie to tylko marzenia, bo jakiż wielki interes finansowy mieliby do zrobienia na tym „właściciele świata”? A to oni wynajmują polityków ... i kółko niemocy zamyka się.

Pomarzyć - dobra rzecz, choć jeden dzień w nowym roku.

Z calym szacunkiem Panie Redaktorze ale obawiam sie ze to beda tylko Pana pobozne zyczenia !!! dlatego ,ze polityka to nie jest koncert zyczen i nigdy w Historii nim niebyla niestety !

Oby pana proroctwo obróciło sie w rzeczywistość wartą kultywowania na nastepne lata.

To dopiero początek drogi -wojna z niemieckimi bolszewikami trwa

Który punkt regulaminu forum ONET naruszył ten komentarz ? Po raz setny moderacja ONET dopuszcza się przestępstwa przeciwko Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej zabraniającej cenzury prewencyjnej. Jeżeli te praktyki będą nadal stosowane to założę stowarzyszenie które na drodze sądowej przeciwko właścicielom tego portalu domagało się będzie wielomilionowych odszkodowań. Komentarz został usunięty przed ukazaniem się na forum. Podobnej treści komentarz został uznany jako nie naruszający zasad forum, został opublikowany wraz z przeprosinami za błędne jego usunięcie. Informuję że jestem w posiadaniu dziesiątków zrzutów z ekranu takich przeprosin i będą one stanowić dowód dla Sądu Rzeczpospolitej Polskiej oraz podstawę dla niego do objęcia nadzorem państwowym portali łamiących POLSKIE prawo. Cenzor bardzo ryzykuje, nawet jak nie mieszka na terenie Polski. Marian Konarski
W dniu 2015-12-31 18:23:31 użytkownik napisał: Witaj marco.kon.
Twój komentarz:
"To dopiero początek drogi do odzyskania suwerenności i podmiotowości Polaków we własnym kraju i na arenie międzynarodowej. Marsz Zjednoczonej Prawicy w celu sanacji Polski trzeba nadal wspierać, wszędzie gdzie się da, nie zważając na poszczekiwania kundelków, beneficjentów kanciastego stołu. Miałem nadzieję że nie będziemy musieli opowiadać się po stronie Zjednoczonej Prawicy w wojnie z Trybunałem Konstytucyjnym reprezentującym układ zamknięty koślawego stołu z Magdalenki, ale jednak nadszedł ten czas. Czy jesteśmy gotowi na pokazanie PO/PSL/SLD/.nowoczesnej gestu Kozakiewicza na ulicach, pod TK, GW i TVN ? Polacy zostali oszukani w czasie kampanii przed referendum w sprawie przystąpienia Polski do UE. Nikt nie mówił że wiąże się to z utratą suwerenności ekonomicznej, politycznej i militarnej, z likwidacją polskiego przemysłu, handlu i bankowości. Uważam że Zjednoczona Prawica nie ma innego wyjścia jak wyjście z Jewrejopejskiej Europy. Dość wtrącania się bolszewików w wewnętrzne sprawy Polski i Polaków. Buta, arogancja i hipokryzja PO/PSL/SLD szczujących zachodnie media na POLSKI rząd zostanie ukarana przez wyborców którzy powierzyli Zjednoczonej Prawicy (pod przywództwem Kaczyńskiego) nieograniczoną władzę. Ci wyborcy oczekują od Rządu Beaty Szydło, Prezydenta Andrzeja Dudy i Posłów oraz Senatorów ZP szybkiego rozwalenia zamkniętego układu koślawego i kanciastego stołu z 1989 roku. I dopóki będą sprzątali po tych kanciarzach będę mieli społeczne poparcie, nawet tych którym nie chciało się pójść na wybory, nie wierzących że dobra zmiana jest jeszcze możliwa. https://www.facebook.com/Kowalski.Marian/videos/741991935905376/"
dotyczący artykułu Senat przegłosował kolejne ustawy PiS
został usunięty ponieważ naruszał zasady forum.
Administracja Forum
Marian Konarski

Obce, antypolskie media trzeba PO prostu zrepolonizować. Albo zlikwidować. I to szybko. Innego wyjścia nie ma.

daj Boże aby pana przepowiednia oparta na racjonalnych przesłankach spełniła się... z pomocą Matki Bożej i Jej Syna wkrótce Króla Polski wszystko jest możliwe... wyszydzane "zdrowaśki" mają swoją moc... cichą, spokojna ale skuteczną jak deszcze w górach... pozdr dla Pana

Donald Tusk nie musi szukać azylu w Peru. W Polsce jest dla niego wygodne miejsce - w zakładzie karnym na Białołęce już o niego pytają. Zapewniają sympatyczną, jednoosobową celę.

Weż przestań a niech jedzie w diabły!! mamy mu jeszcze żryć dawać za darmo ? Tam go tak skubną że kundel zapomni jak się nazywa .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl