niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 maja 2016

Za rok o tej samej porze – moje proroctwo

Dodano: 31.12.2015 [17:06]
Za rok o tej samej porze – moje proroctwo - niezalezna.pl
foto: GP
„To był dobry rok!” – stwierdził prezydent IV RP pod koniec 2016 r. I miał rację. Mimo początkowych euroszykan i zmasowanego ataku zachodnich mediów, częściowego embarga i prób nakładania sankcji ekonomicznych. O ich porażce zdecydowało stanowisko Konfederacji Międzymorza, luźnego sojuszu państw Europy Centralnej i Wschodniej, powołanego po szczycie NATO w Warszawie, na którym do wspólnoty obronnej przyjęto Ukrainę.

W rocznicę wyborów, 25 października, uchwalono nową konstytucję, wprowadzającą w Polsce system prezydencki i ordynację mieszaną – połowa posłów miała zostać wybrana w okręgach jednomandatowych, a połowa z list partyjnych. W powtórzonych w listopadzie wyborach samorządowych wyłoniono również w głosowaniu powszechnym prezesów sądów i prokuratorów. Ideologia gender została zabroniona na równi z faszyzmem i komunizmem. Powołano też Trybunał Narodowy w celu osądzenia afer i zbrodni III RP. Uchwalenie ustawy zasadniczej stało się możliwie po rozpadzie Platformy Obywatelskiej, jak się okazało – trwale niezdolnej do wyłonienia silnego przywództwa. W rozsypkę poszła również tzw. Nowoczesna PL. Jednocześnie po utracie immunitetów i mandatów poselskich kilkunastu posłów byłej koalicji, którym udowodniono korupcję i działanie na szkodę państwa, do parlamentu weszło sporo nowych posłów, chętnych do działania w biało-czerwonym zespole. Po zrealizowaniu zapowiedzianych reform poparcie dla rządu sięgnęło jesienią 70 proc. PSL praktycznie przestał istnieć.

Kończący kadencję Donald Tusk zwrócił się z prośbą o azyl w Peru.

W obliczu wielkich starć na tle religijnym, które latem wraz z nową wielką falą uchodźców nastąpiły na terenie Francji i Niemiec, do Paryża przybyły oddziały amerykańskie, a bratniej pomocy Niemcom udzieliły państwa Międzymorza pod kierownictwem Polski, Czech i Węgier, a część ich wojsk pozostała na stałe w bazach na terenie dawnej DDR. Zrewidowano projekt klimatyczny na rzecz zalesienia i rekultywacji Sahary poprzez stworzenie wewnętrznego morza, nad którym postanowiono osiedlić wszystkich muzułmanów niechcianych w Europie. Równocześnie po referendach przeprowadzonych w większości krajów europejskich przywrócono karę śmierci za terroryzm.

Jesienią pucz wojskowy w Rosji obalił prezydenta Władimira Putina. On sam do końca roku nie został odnaleziony. Przypadkowo zbiegło się to z wydaniem w Warszawie i Waszyngtonie ostatecznego raportu komisji Nowaczyka–Szuladzińskiego–Biniendy.

W maju ukazał się ostatni numer „Gazety Wyborczej”. Koncern Agora ogłosił bankructwo, a część dziennikarzy przeszła do pisemka – organu Komitetu Obrony Demokracji pt „Żołnierz Wolności”. TVN wystawiona na giełdzie przeszła w ręce wielu prywatnych akcjonariuszy, a w Polsacie większość właścicielską uzyskały spółki skarbu Państwa.

„To był dobry rok, ale liczę, że następny, 2017, będzie, z Bożą pomocą, jeszcze lepszy” – zakończył swoje wystąpienie Prezydent.
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Człowieku co Ty ćpasz??

Na końcu powinno być: rząd zalegalizował powszechne posiadanie broni i wszyscy Polacy wystrzelali się nawzajem.

Żałosne. Reprezentuje pan tu bardzo niski poziom. "Kopacz, która w sejmie nie odróżnia się od tapety" "Owsiaki i inne glisty ludzkie" serio? Jeżeli to sobą reprezentują media prawicowe, to naprawdę jest u was totalna bieda umysłowa o chamstwie nie wspominając...

Szanowny Panie Wolski
Gratuluję pomysłu na Political Fiction.
Proponowany przez pana świat, jak większość pana proroczych opowiadań ,dobrych do 60-MINUT-NA-GODZINĘ , poza niektórymi fragmentami nie mają możliwości realizacji w realnym świecie.
POWTÓRKI - Z - ROZRYWKI nie będzie , przynajmniej nie z Bożą pomocą.
Jestem jak zawsze pod wrażeniem Pana wyobraźni.
pozdrawiam

mało - to programi minimum :)

Ten scenariusz bardzo mi odpowiada! Z jednym zastrzeżeniem: Tuskowi nie przyznano azylu w Peru!Mieszka razem ze swoją rodziną na Saharze razem z niechcianymi w Europie muzułmanami!!!!

Jesienią pucz wojskowy w Rosji obalił prezydenta Władimira Putina.
Nowym prezydentem został Aleksiej Nawalny, nowym premierem Michaił Chdodrkowski. Tekę ministra obrony utrzymał Siergiej Szojgu. Przed katolickimi Świetami Bożego Narodzenia, panowie Nawalny, Chodorkowski i Szojgu otworzyli most łączacy Cieśninę Kerczeńską z Krymem, co już zupełnie odcięło ten półwysep od Ukrainy. Ponieważ władze na Kremlu objęły pieszczochy zachodnich elit i mass-mediów, Unia Europejska z ulgą zniosła wszystkie nałożone na Rosję sankcje, a budowa drugiej nitki gazociągu Nord Steam ruszyła z kopyta.

Twarze Komitetu Obrony Dochodów
gwiazda manifestacji KOD Marek Kondrat
A oto powód jego nowej roli (nie na ekranie TV ale na ulicy)
Szef d/s marcetingu ING Bank Śląski wezwał aktora - niejakiego kondrata marka:
...panie kondrat, mam dla pana dwie wiadomości: dobrą i złą
Zła wiadomość to taka, że pisiory chcą nam się dobrać do kasy i musimy oszczędzać
te pana po 100 tys za te dwie minuty gadania 2 zdań - to musi odpaść
nic do pana nie mamy - to tylko interes
ALE...
mam i dobrą wiadomość:
- jak pan zagra taką swoją nową rolę biednego, prześladowanego przez pisiorów i zagra tą rólkę na ulicy ... no to może pisiory się zlękną polaczków-szaraczków (bo oni pana lubieją) i pisiory odpuszczą - no to wtedy my panu przedłużymy ten kondrakcik
w końcu jesteś pan komediant, masz pan młodą dup*ę i jej duże potrzeby i trza to jakoś kupić
...więc jak panie kondrat?
pomożecie?

He he ! Najbardziej podoba mi się fragment o wspólnej interwencji Państw Europy Środkowej w Niemczech. Zawsze o tym marzyłem i się o to modlę. A taka dziejowa mała satysfakcja.

Nie chcę żyć w państwie lewaków, muzułmanów i wszelkich politycznie poprawnych, ani w państwie nacjonalistyczno-klerykalnym!
ani tu ani tam nie ma wolności i rozumu

O nierozumni wszystkich ideologii łączcie się :)

Szanowny Panie Nadredaktorze! Jest mi doprawdy NIEZMIERNIE MIŁO czytać Pana wspaniałe teksty i przywoływać z Pamięci piękne czasy "60 minut na godzinę" z futurystycznymi, świetnymi ... Ach, słów brak. Lecz ten artykuł to prawdziwy majstersztyk i trzymam mocno kciuki za Pana, za nas wszystkich, aby wszystko poszło dobrze, czego jestem dzisiaj wewnętrznie pewny. Po prostu zaczął się piękny rok...
Wszystkiego najlepszego!

O jeeejej zbyt piękne by było prawdziwe !! a gdyby co to jestem ZA ..lol;

Najbardziej podoba mi się pomysł użyźnienia Sahary i oddania jej muzułmańskim uchodźcom z całego świata.
To wcale nie musi być fantazja, to można zrobić – trzeba tylko chcieć. A musiałyby chcieć najbogatsze państwa świata. I tu klops – nie widzę ani chęci ludzi, ani przywódców zdolnych do realizacji tak dalekosiężnych planów.

Wewnętrzne morze to też kiepski pomysł, ale przecież to już tylko szczegół.
Pod piaskami Sahary są olbrzymie pokłady wody słodkiej. Wystarczy prosta i tania technologia wydobywania tej wody przy pomocy energii słonecznej (tania, więc bez użycia paneli fotowoltaicznych lub podobnych „cudów” współczesnej technologii).
Aż się prosi o budowę piramid – materiał i nadmiar siły roboczej byłby na miejscu.
Są ludzie, którzy wiedzą jak to działało. Trzeba tylko dopuścić ich do głosu, a nie naśmiewać się z nich i opowiadać brednie o grobowcach.

Tak, ale jednak na razie to tylko marzenia, bo jakiż wielki interes finansowy mieliby do zrobienia na tym „właściciele świata”? A to oni wynajmują polityków ... i kółko niemocy zamyka się.

Pomarzyć - dobra rzecz, choć jeden dzień w nowym roku.

Z calym szacunkiem Panie Redaktorze ale obawiam sie ze to beda tylko Pana pobozne zyczenia !!! dlatego ,ze polityka to nie jest koncert zyczen i nigdy w Historii nim niebyla niestety !

Oby pana proroctwo obróciło sie w rzeczywistość wartą kultywowania na nastepne lata.

To dopiero początek drogi -wojna z niemieckimi bolszewikami trwa

Który punkt regulaminu forum ONET naruszył ten komentarz ? Po raz setny moderacja ONET dopuszcza się przestępstwa przeciwko Konstytucji Rzeczpospolitej Polskiej zabraniającej cenzury prewencyjnej. Jeżeli te praktyki będą nadal stosowane to założę stowarzyszenie które na drodze sądowej przeciwko właścicielom tego portalu domagało się będzie wielomilionowych odszkodowań. Komentarz został usunięty przed ukazaniem się na forum. Podobnej treści komentarz został uznany jako nie naruszający zasad forum, został opublikowany wraz z przeprosinami za błędne jego usunięcie. Informuję że jestem w posiadaniu dziesiątków zrzutów z ekranu takich przeprosin i będą one stanowić dowód dla Sądu Rzeczpospolitej Polskiej oraz podstawę dla niego do objęcia nadzorem państwowym portali łamiących POLSKIE prawo. Cenzor bardzo ryzykuje, nawet jak nie mieszka na terenie Polski. Marian Konarski
W dniu 2015-12-31 18:23:31 użytkownik napisał: Witaj marco.kon.
Twój komentarz:
"To dopiero początek drogi do odzyskania suwerenności i podmiotowości Polaków we własnym kraju i na arenie międzynarodowej. Marsz Zjednoczonej Prawicy w celu sanacji Polski trzeba nadal wspierać, wszędzie gdzie się da, nie zważając na poszczekiwania kundelków, beneficjentów kanciastego stołu. Miałem nadzieję że nie będziemy musieli opowiadać się po stronie Zjednoczonej Prawicy w wojnie z Trybunałem Konstytucyjnym reprezentującym układ zamknięty koślawego stołu z Magdalenki, ale jednak nadszedł ten czas. Czy jesteśmy gotowi na pokazanie PO/PSL/SLD/.nowoczesnej gestu Kozakiewicza na ulicach, pod TK, GW i TVN ? Polacy zostali oszukani w czasie kampanii przed referendum w sprawie przystąpienia Polski do UE. Nikt nie mówił że wiąże się to z utratą suwerenności ekonomicznej, politycznej i militarnej, z likwidacją polskiego przemysłu, handlu i bankowości. Uważam że Zjednoczona Prawica nie ma innego wyjścia jak wyjście z Jewrejopejskiej Europy. Dość wtrącania się bolszewików w wewnętrzne sprawy Polski i Polaków. Buta, arogancja i hipokryzja PO/PSL/SLD szczujących zachodnie media na POLSKI rząd zostanie ukarana przez wyborców którzy powierzyli Zjednoczonej Prawicy (pod przywództwem Kaczyńskiego) nieograniczoną władzę. Ci wyborcy oczekują od Rządu Beaty Szydło, Prezydenta Andrzeja Dudy i Posłów oraz Senatorów ZP szybkiego rozwalenia zamkniętego układu koślawego i kanciastego stołu z 1989 roku. I dopóki będą sprzątali po tych kanciarzach będę mieli społeczne poparcie, nawet tych którym nie chciało się pójść na wybory, nie wierzących że dobra zmiana jest jeszcze możliwa. https://www.facebook.com/Kowalski.Marian/videos/741991935905376/"
dotyczący artykułu Senat przegłosował kolejne ustawy PiS
został usunięty ponieważ naruszał zasady forum.
Administracja Forum
Marian Konarski

Obce, antypolskie media trzeba PO prostu zrepolonizować. Albo zlikwidować. I to szybko. Innego wyjścia nie ma.

daj Boże aby pana przepowiednia oparta na racjonalnych przesłankach spełniła się... z pomocą Matki Bożej i Jej Syna wkrótce Króla Polski wszystko jest możliwe... wyszydzane "zdrowaśki" mają swoją moc... cichą, spokojna ale skuteczną jak deszcze w górach... pozdr dla Pana

Donald Tusk nie musi szukać azylu w Peru. W Polsce jest dla niego wygodne miejsce - w zakładzie karnym na Białołęce już o niego pytają. Zapewniają sympatyczną, jednoosobową celę.

Weż przestań a niech jedzie w diabły!! mamy mu jeszcze żryć dawać za darmo ? Tam go tak skubną że kundel zapomni jak się nazywa .

nie jest pan prorokiem ale realista. ale nestety to nie jest samonapedzajaca sie rewolucja, wiec bedzie to dla pana rok pracowity jak never before, na co licze. zycze zdrowia i wytrwalosci w nowym roku

715.0 Bój to ostatni nasizmu.

Mocno skopany został nasizm,
Na nic zdał się totalny fałszyzm,
Chociaż fałszystów im nie brakło,
Przegrali szpetnie i to gładko,

Bo nie udało się zakłamać,
I narodowi ducha złamać,
Chociaż w łapy wzięli wszystko,
To jednak jak chcieli nie wyszło,

Spełnili swoje obietnice,
I polepszyli swoim życie,
Lecz nie zamierzali dla wszystkich,
Starczyło tylko dla nasistów,

Przy pomocy metod nagannych,
Afer oraz przekrętów marnych,
Powstała kasta pasożytów,
A przy niej rzesza akolitów,

Lecz teraz „nasi” zagrożeni,
Bo nowa władza wiele zmieni,
Więc nasistom portki się trzęsą,
Strach ich zalewa potem gęsto,

A mają się obawiać, czego,
Gdy ich dorwą będzie nietęgo,
Przestaną wreszcie się bogacić,
Nawet za kratki mogą trafić,

Bo nowa władza nie żartuje,
Inne porządki nam szykuje,
Będzie się liczył każdy człowiek,
Że jest ważny także się dowie,

Lecz, to za dużo dla nasistów,
By się utrzymać robią wszystko,
Ich groźny wulkan nienawiści,
Próbuje przeciwników zniszczyć,

Obecna opozycja cała,
Jakby szalejstwa się naćpała,
Na full przeszkadza w obradach,
Nieudolnie próbuje zadać,

Cios, który powali skutecznie,
Zwycięski marsz kaczyzmu przetnie,
Lecz w izbach parlamentarnych,
Szans dla fałszystów nie ma żadnych,

Pozostaje tylko ulica,
Tamże mogą sobie pokrzyczeć,
Ale ich wrzaski o zamachach,
Nic zmienić jednak nie potrafią,

Nie pomogą odzyskać władzy,
Znowu przy korycie posadzić,
Z każdym dniem tracą pozycje,
To, co chcieli przeszło do życzeń,

Nie wyszło im z Trybunałem,
Zbyt dużo zdobyć się tam chciało,
Przegrali przez nadmierną chciwość,
Durnie wyszło, nie trzeba było,

Nie pomogą żadne łajdactwa,
Bo zwyciężyła demokracja,
Nasizm w obronie swych łupów,
Głupio nadstawia własną dupę,

Lada chwila media też stracą,
Znikną na zawsze tam łajdacy,
Posady bogate i tłuste,
Wspomnieniem pozostaną pustym,

Koło historii tak się kręci,
Że fałszyzm nie powróci więcej,
Wbrew wróżbitom porażki kaczej,
To fałszyzm wkrótce się rozkraczy.
31.12.2015 jerry

Zeby miec w bankach zasoby na udzielanie kredytow. Rzad moze w polskim banku a mysle tylko jeden jest z wiekszoscia udzialow Polski.dla wszystkich rencistow i dostajacych jakies pieniadze od panstwa czy od pracodawcow wprowadzic obowiazek podkreslam obowiazek zalozenia konta w Banku. Tak jest np w Niemczech.
Ale pod warunkiem prowadzenia konta z bardzo malymi oplatami.
Ludzie nie beda zaraz zabierac swojej gotowki.Jak dotad wiem znam kilka osob. ktore zlikwidowaly swoje kontaz powodu wysokich oplat za prowadzenie i operacje.
Jesli Banki spoldzielcze sa tez w rekach czesciowo polskich. kasy stefczyka to przy kilku milionach Polakow Banki zgromadza aktywa na udzielanie kredytow na poczatku dla malych firm, dla mlodziezy , ktora bedzie mogla sprawdzic sie ze swoimi inowacjami.zaczyna sie zawsze od czegos malego.

"Ideologia gender została zabroniona na równi z faszyzmem i komunizmem."

Ja rozumiem, że można się nie zgadzać... ale jeśli władze zrobią nagonkę na obywateli RP za odmienną orientację seksualną, zaczną ich prawnie szykanować i gnębić (bo tak powinno się postepować z faszystami i komunistami) to ja, pomimo całej sympatii jaką mam do rządu, do którego wyboru się przyczyniłam się od niego odwrócę.

Jak można podrzegać do nienawiści wobec innych POLAKÓW? To nie są zdrajcy, to nie są żydzi czy volksdojsze - to są nasi bracia - POLACY. Ja szanuję pana Wolskiego, ale to niestety pańska postawa nosi oznaki FASZYZMU.

Po prostu wstyd i tyle. A takie sprawy powinny być roztrzygane poprzez referendum, a nie widzimisię grupki osób niezależnie jakie by miała poglądy. Zróbcie referendum i się temat definitywnie zamknie i żadna ze stron nie będzie mogła używać go do walki politycznej.

Nie myl ideologii gender z badaniami gender (czyli płci - biologia, psychologia) i sprawami kochających inaczej. Każde z tych pojęć dotyczy czegoś zupełnie innego. Nie wolno tego mieszać ani łączyć. Ty już się temu szaleństwu poddałaś (-łeś).

Słaba jakaś ta sympatia dla rządu, skoro tak szybko chcesz się od niego odwrócić. Zresztą nigdy PiS nie stawiał pod murem za odmienną orientację seksualną. To właśnie ci odmienni próbują narzucić swoje poglądy organizując marsze ,demonstracje. To jest ich osobista sprawa, jakie mają preferencje, nie muszą się z tym afiszować na ulicach. Ludzie mają różne podejście do sprawy odmienności. Dla nich ślub pary jednej płci czy adopcja dzieci przez te pary - nie jest normalne. Dla mnie też.Nie przeszkadzają mi ,pod warunkiem, że nie muszę ich oglądać na marszach!

Dlaczego podszywasz się pod mój nick? Ja popieram Pana Marcina Wolskiego, a Ty wstydź się za siebie.

Pani nie zrozumiala zwrotu "ideologia gender zostala zakazana". To nie znaczy, ze homoseksualizm zostal zakazany, tylko propagowanie nienaturalnych stylow zycia, gloszenie istnienia wielu plci i namawianie do zmiany plci. Jezeli ma Pani lesbijskie sklonnosci, to moze sie Pani leczyc lub nie leczyc, to od Pani zalezy. Jak woli Pani zyc z druga kobieta, to Pani sprawa - byleby tego nie propagowac i nie demoralizowac dzieci i mlodziezy.

Lilka, Ty najpierw nucz się poprawnej pisowni ojczystego języka a wtedy dopiero będziesz miała prawo do zabierania głosu w sprawie innych POLAKów.
Póki co "podrzegaj" swoich polskojęzycznych dyletantów.

Lila | 31.12.2015 [22:18] jakiej grupki? Babo! Znajdź se chłopa! Ulży ci.

tylko beda pedalowac w zamknietym gronie, jestem pewien ze bedziemy ich/je tak samo szanowac jak wszystkich. Porownywanie tego do faszyzmu jest chybione i nie na miejscu.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl