niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 września 2016

​Jurek Owsiak, łapówka i zdany egzamin

Dodano: 29.12.2015 [15:09]
​Jurek Owsiak, łapówka i zdany egzamin - niezalezna.pl
foto: Wikimedia Commons/Ralf Lotys
Jerzy Owsiak w rozmowie z dwutygodnikiem „Viva” opowiadał o swojej przeszłości. Założyciel i prezes  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspominał, że jako nastolatek miał problemy w szkole, powtarzał klasę w szkole średniej. „Przyznał także, że maturę z matematyki zdał dzięki "łapówce", którą wręczył swojej nauczycielce” – pisze fakt.pl.
 
Szef WOŚP w wywiadzie mówił o „zmaganiach z zarzutami niektórych polityków i publicystów”. Opowiadał o swojej młodości, fascynacji amerykańskimi hippisami. Jednocześnie zaznaczył, że w tym okresie miał kłopoty w szkole.

Kiedy po podstawówce poszedłem do szkoły średniej, tam już szło mi jak po grudzie, bo interesowałem się wszystkim, tylko nie nauką. Słyszałem już o amerykański Woodstock, o hippisach, to mnie pociągało. Powtarzałem jeden rok, ale jakoś szkołę skończyłem

– opowiadał.

Przyznał się również do wręczenia „łapówki” nauczycielce od matematyki. Dzięki temu miał zdać maturę.

To cała opowieść, chodziłem już do Liceum Ekonomicznego przy Chłodnej w Warszawie. Maturę zdałem za obraz, który zaniosłem matematyczce. I postanowiła mi tę maturę zaliczyć. (...) To był (przyp. red.) piękny krajobraz z Kazimierza Dolnego. Pokazałem to pani profesor na dole w szatni, a ona, że krechy stylu Gauguina jej się nie podobają. Przemalowałem go więc przez noc i zawiozłem jej do domu na Bielany. Teraz się spodobał. Potem malowałem obrazy, które sprzedawałem mamie, teściowej, znajomym. Wtedy to była moja pasja

– wyznał Jurek Owsiak.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

twoimu towarzyszowi bulowi glabowi tesc mature pisal te glaby tak maja teraz owsiak powinien byc pozbawiony dokumentow szkolnych tluk bez wyksztalcenia-jak bulo jak bolek alek i reszta generalow za lapowe kwity dostawali ich dzieci wnuki tez

Ja podchodzę do sprawy sceptycznie. Pamiętam jakie sukcesy odniosła Orkiestra na samym początku, wtedy ludzie mówili że Owsiak to bohater. Rzeczywiście miał talent do tej roboty i ludzie go podziwiali. Tyle że Jurek Owsiak nie nadawał się nigdy do roli dobroczyńcy bo każdy który się trochę z nim zadał, wiedział że Jurek ma wątpliwy kręgosłup moralny, że to słaby człowiek niegodny zaufania. Dla niego WOŚP była biznesem, grał w niej dobrze bo brał za to kasę ale puki grał dobrze i dzieci dostawały sprzęt, każdy akceptował i taki układ (pierwsze pogłoski o tym że jest to biznes dla Jurka, dotarły do mnie 6 lat temu). Jednak z biegiem czasu Jurek zaczął się robić zbyt pazerny, chciał więcej i więcej. Pojawił się Kurka i Owsiak zareagował na niego jak Wałęsa na Cenckiewicza. Mimo wszystko wydaje mi się że zrobiłem dobre porównanie Wałęsa - Owsiak, osoby powołane przez los do zrobienia rzeczy wielkiej a okazali się tylko aktorami. Koniec końcem, WOŚP to było szlachetne przedsięwzięcie ale trzeba sobie uzmysłowić że było to NASZE przedsięwzięcie, tych (niektórzy nazwą ich frajerami) którzy wrzucali do puszek i uczestniczyli w licytacji. Trzeba sobie uzmysłowić że Jurek to tylko dla nas prowadził, nie jest jakąś ikoną bo na to miano nigdy nie zasługiwał. Ale myśmy o tym wiedzieli. Bo przecież wiedzieliśmy kim Jurek jest i jakie ma korzenie. Cała sprawa się rozchodzi tylko o to że Jurek zrobił się pazerny i bezczelny, zaczął się wypowiadać publicznie na tematy które do niego nie należą, chciał stworzyć wokół siebie kult, jak Geremek czy Bartoszewski, Kurka go sprowadził na ziemię. Udowodnił mu jak Eliot Ness, Alowi Capone, że Jurek nie jest bynajmniej nietykalny. Sprawa jest oczywiście rozwojowa, myślę i mam nadzieję że będzie to początek wielkiej przygody Jurka z aparatem sprawiedliwości.

Sprzedawał obrazy własnej matce, pewnie ona sprzedawała mu mleko ?

Najlepiej by było żeby tym się zajęły jakieś służby i wyjaśniły wszystko polakom jak jest z tą zbiórką

Owsiak, Wojewódzki, Michnik, Majewski i inni, i mamy autorytety III RP. Ledwo szkoły średnie pokończyli a chcą ustawiać profesorów.

Przestańcie z tym hejtem, tak naprawdę zrobił wiele dobrego, kiedyś po nagonce weryfikowałem jego sprawozdania finansowe i wyglądało to dobrze, jeżeli już robił jakieś boki to nie były to nie rzucały się aż tak bardzo w oczy, a coroczna orkiestra stała się częścią naszej kultury, aktem solidarności, pomocą potrzebującym, odpowiedzią na niewydolny system lecznictwa. Nie róbcie z czegoś wyniosłego, niesamowitego pospolitego oszustwa. Oczywiście tam gdzie są duże pieniądze znajdą się zawsze ludzie, którzy chcą uszczknąć coś dla siebie, tak zbudowany jest świat. Ale nie umniejszajmy roli Owsiaka, abstrahując czy jego styl bycia jest nam bliski czy nie, to stworzył coś bardzo pozytywnego. Nie bądźcie ograniczeni, nie gadajcie głupot w komentarzach, są tak monotematyczne, że robi się z tego drugi onet. Trochę szacunku dla jak by nie było ikony, bo nikt inny by tego nie uciągnął.

Jesteś normalny inaczej, jak on, twoja "ikona", uczciwy inaczej. Inni podobni, też ciągną pod siebie i dają radę przy pomocy oszukanych naiwnych. Mylisz szacunek z podziwianiem udanych przekrętów, ale do czasu, aż każdy z nich trafi na uczciwego prokuratora i sąd.

Dla mnie kto staje w obronie oszusta, jest mendą gorszego sortu.

Że on (czyli Juruś) to podejrzany typek, to wiadomo nie od dziś, i można spodziewać się po nim wszystkiego, nawet tego że wsypał (lub oszkalował, to w jego stylu) jakąś matematyczkę z Liceum Ekonomicznego przy Chłodnej w Warszawie.

Wypraszam to sobie! Juruś to ja i krętactwem nigdy nie miałem nic wspólnego!

Owsiak to cwaniaczek, notoryczny kombinator. Wielkie dzięki dla blogera Matka Kurka za rozpracowanie matactw tego "działacza charytatywnego". Gdy wreszcie nastanie wolna Polska, zakłamane gnidy typu Owsiaka przestaną nas nękać z ekranów tv. Tego nam, Polakom, życzę na Nowy 2016 Rok!

Swięci Pańscy. Jak byłam mała, to jak każde dziecko malowałam dla Mamy laurki. I nigdy, przenigdy nawet nie przyszłoby mi do głowy (gdybym miała talent malowania) , żeby za obraz namalowany dla Mamy brac pieniądze. Są granice których ze względu na zwykła przyzwoitość nie wolno przekraczać.

jakoś trudno mi uwierzyć że Jureczek się hipisami interesował , a już że malował obrazy to prawdziwa bujda . Wystarczy spotkać się z nim i chwile pogadać osobiście . Prymityw który wszystko robi dla kasy i nie ma w nim ani kszty oczucia dla innych , wszystko na pokaz .
Jak ktoś mi nie wierzy proszę go zaczepić gdzieś na tych jego imprezach i spróbować pogadać , ale nie rozmowy typu "chciałbym pana autograf" tylko zwyczajnie pogadać . Ten bufon nie ma czasu dla nikogo jeśli nie wiąże się z tym jakaś kasa .

wniosek prosty - wzorem lewaków, którzy bezpodstawnie chcą odebrania tytułu Andrzejowi Dudzie - złóżmy wniosek o odebranie owsikowi matury - MAJĄC DO TEGO PEŁNE PODSTAWY

Ktoś umie zająć się tym w internecie? Będziemy podpisywać listę i poślemy do Minister Edukacji.
Ogłosić tylko gdzie,a już składam swój podpis.

resortowy buraku w czerwonych gaciach vulgo "miłośniku chińskich ręczników" czas na prawdę

Schultz też ledwie gimnazjum zaliczył ... Lewak lewakowi będzie psubratem.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl