niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

​Jurek Owsiak, łapówka i zdany egzamin

Dodano: 29.12.2015 [15:09]
​Jurek Owsiak, łapówka i zdany egzamin - niezalezna.pl
foto: Wikimedia Commons/Ralf Lotys
Jerzy Owsiak w rozmowie z dwutygodnikiem „Viva” opowiadał o swojej przeszłości. Założyciel i prezes  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wspominał, że jako nastolatek miał problemy w szkole, powtarzał klasę w szkole średniej. „Przyznał także, że maturę z matematyki zdał dzięki "łapówce", którą wręczył swojej nauczycielce” – pisze fakt.pl.
 
Szef WOŚP w wywiadzie mówił o „zmaganiach z zarzutami niektórych polityków i publicystów”. Opowiadał o swojej młodości, fascynacji amerykańskimi hippisami. Jednocześnie zaznaczył, że w tym okresie miał kłopoty w szkole.

Kiedy po podstawówce poszedłem do szkoły średniej, tam już szło mi jak po grudzie, bo interesowałem się wszystkim, tylko nie nauką. Słyszałem już o amerykański Woodstock, o hippisach, to mnie pociągało. Powtarzałem jeden rok, ale jakoś szkołę skończyłem

– opowiadał.

Przyznał się również do wręczenia „łapówki” nauczycielce od matematyki. Dzięki temu miał zdać maturę.

To cała opowieść, chodziłem już do Liceum Ekonomicznego przy Chłodnej w Warszawie. Maturę zdałem za obraz, który zaniosłem matematyczce. I postanowiła mi tę maturę zaliczyć. (...) To był (przyp. red.) piękny krajobraz z Kazimierza Dolnego. Pokazałem to pani profesor na dole w szatni, a ona, że krechy stylu Gauguina jej się nie podobają. Przemalowałem go więc przez noc i zawiozłem jej do domu na Bielany. Teraz się spodobał. Potem malowałem obrazy, które sprzedawałem mamie, teściowej, znajomym. Wtedy to była moja pasja

– wyznał Jurek Owsiak.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

twoimu towarzyszowi bulowi glabowi tesc mature pisal te glaby tak maja teraz owsiak powinien byc pozbawiony dokumentow szkolnych tluk bez wyksztalcenia-jak bulo jak bolek alek i reszta generalow za lapowe kwity dostawali ich dzieci wnuki tez

Ja podchodzę do sprawy sceptycznie. Pamiętam jakie sukcesy odniosła Orkiestra na samym początku, wtedy ludzie mówili że Owsiak to bohater. Rzeczywiście miał talent do tej roboty i ludzie go podziwiali. Tyle że Jurek Owsiak nie nadawał się nigdy do roli dobroczyńcy bo każdy który się trochę z nim zadał, wiedział że Jurek ma wątpliwy kręgosłup moralny, że to słaby człowiek niegodny zaufania. Dla niego WOŚP była biznesem, grał w niej dobrze bo brał za to kasę ale puki grał dobrze i dzieci dostawały sprzęt, każdy akceptował i taki układ (pierwsze pogłoski o tym że jest to biznes dla Jurka, dotarły do mnie 6 lat temu). Jednak z biegiem czasu Jurek zaczął się robić zbyt pazerny, chciał więcej i więcej. Pojawił się Kurka i Owsiak zareagował na niego jak Wałęsa na Cenckiewicza. Mimo wszystko wydaje mi się że zrobiłem dobre porównanie Wałęsa - Owsiak, osoby powołane przez los do zrobienia rzeczy wielkiej a okazali się tylko aktorami. Koniec końcem, WOŚP to było szlachetne przedsięwzięcie ale trzeba sobie uzmysłowić że było to NASZE przedsięwzięcie, tych (niektórzy nazwą ich frajerami) którzy wrzucali do puszek i uczestniczyli w licytacji. Trzeba sobie uzmysłowić że Jurek to tylko dla nas prowadził, nie jest jakąś ikoną bo na to miano nigdy nie zasługiwał. Ale myśmy o tym wiedzieli. Bo przecież wiedzieliśmy kim Jurek jest i jakie ma korzenie. Cała sprawa się rozchodzi tylko o to że Jurek zrobił się pazerny i bezczelny, zaczął się wypowiadać publicznie na tematy które do niego nie należą, chciał stworzyć wokół siebie kult, jak Geremek czy Bartoszewski, Kurka go sprowadził na ziemię. Udowodnił mu jak Eliot Ness, Alowi Capone, że Jurek nie jest bynajmniej nietykalny. Sprawa jest oczywiście rozwojowa, myślę i mam nadzieję że będzie to początek wielkiej przygody Jurka z aparatem sprawiedliwości.

Sprzedawał obrazy własnej matce, pewnie ona sprzedawała mu mleko ?

Mam wielką satysfakcję że nigdy nie dawałem tej kreaturze pieniędzy

I ja temu głąbowi dawałem do puszki , a to taki cwaniak i nieuk . Nie licz Owsiak na co kolwiek

Twor PRL-owski czerwony BURAK !!!!

Falszywa kobra w okularach, ktora z matematyki zna tylko rachunek DODAWANIA ..... ale tylko wlasnej KASY !!!!

Te dziedzine matematyki opanowal w zasadzie do perfekcji .... trzeba uczciwie tutaj przyznac !!!!

ENDE

GŁUPI SA CI KTORZY DALI STOJA MUREM ZA CWIOKIEM, NIEUKIEM, SKORUMPOWANYM ZA MLODU /

Łapówka za maturę z matmy, ale kasiorkę z WOŚPu nauczył się liczyć. Zdolniacha!

lis to hiena roku , owsik to hiena dekady

...ani złotówki - na "melony złote" i "całe mrówki" !!!

Najlepiej by było żeby tym się zajęły jakieś służby i wyjaśniły wszystko polakom jak jest z tą zbiórką

Nie no, żeby od własnej matki kasę brać za obrazy,i jeszcze tym się chwalić .

Owsiak, Wojewódzki, Michnik, Majewski i inni, i mamy autorytety III RP. Ledwo szkoły średnie pokończyli a chcą ustawiać profesorów.

I to sa nasze elyty ............albo elektryk , albo I sekretarz gdzieś tam ! ...............Nie dziwię się ,że Polacy nadal zarabiają tyle co na początku lat dziewięćdziesiątych !

Przestańcie z tym hejtem, tak naprawdę zrobił wiele dobrego, kiedyś po nagonce weryfikowałem jego sprawozdania finansowe i wyglądało to dobrze, jeżeli już robił jakieś boki to nie były to nie rzucały się aż tak bardzo w oczy, a coroczna orkiestra stała się częścią naszej kultury, aktem solidarności, pomocą potrzebującym, odpowiedzią na niewydolny system lecznictwa. Nie róbcie z czegoś wyniosłego, niesamowitego pospolitego oszustwa. Oczywiście tam gdzie są duże pieniądze znajdą się zawsze ludzie, którzy chcą uszczknąć coś dla siebie, tak zbudowany jest świat. Ale nie umniejszajmy roli Owsiaka, abstrahując czy jego styl bycia jest nam bliski czy nie, to stworzył coś bardzo pozytywnego. Nie bądźcie ograniczeni, nie gadajcie głupot w komentarzach, są tak monotematyczne, że robi się z tego drugi onet. Trochę szacunku dla jak by nie było ikony, bo nikt inny by tego nie uciągnął.

Jesteś normalny inaczej, jak on, twoja "ikona", uczciwy inaczej. Inni podobni, też ciągną pod siebie i dają radę przy pomocy oszukanych naiwnych. Mylisz szacunek z podziwianiem udanych przekrętów, ale do czasu, aż każdy z nich trafi na uczciwego prokuratora i sąd.

Gdyby Owsiak stanął na woodstocku i powiedział:

-Kochani! zbieram furę kasy, haruję jak wół. Zapytam was: czy mogę jeden procent z tego przeznaczyć na swoje potrzeby?
Odpowiedziało by mu gromkie:
-TAAAAK!!! Bież kasę, należy ci się jak psu buda, kochamy cię!

Spokojnie uczciwie co roku chowałby do skarpety pół miliona złociszy i naród by go nadal kochał. I nie musiałby się bać że jakiś bloger odkryje podejrzane zlecenia WOŚP dla dwu firm "Jurasa".

Ale owsiak woli tę forsę skręcać. WOLI UKRAŚĆ NIŻ POPROSIĆ. I robi się wokół niego z roku na rok coraz większy smród - który w końcu zabije całkiem fajną inicjatywę jaką jest WOŚP

smutne

zgadzałbym się z Tobą gdyby Owsiak nie zabierał zbyt łapczywie głosu w sprawach które nie dotyczą chorych dzieci lub staruszków (mam nadzieję że nie oczekujących eutanazji)
niestety nie zapomnimy mu jak wymachiwał piąstką i straszył nią ministra Macierewicza
a cała ta fundacja mimo że doceniam jej zakupy to jednak moim zdaniem jest wyrazem upadku III RP - w normalnie funkcjonujących krajach nie są potrzebne publiczne zbiórki na respiratory dla noworodków

Dla mnie kto staje w obronie oszusta, jest mendą gorszego sortu.

Że on (czyli Juruś) to podejrzany typek, to wiadomo nie od dziś, i można spodziewać się po nim wszystkiego, nawet tego że wsypał (lub oszkalował, to w jego stylu) jakąś matematyczkę z Liceum Ekonomicznego przy Chłodnej w Warszawie.

Wypraszam to sobie! Juruś to ja i krętactwem nigdy nie miałem nic wspólnego!

No niestety czym skorupka nasiąknie za młodu tym na starość trąci.

Owsiki to pasożyty.Nad czym tu się zastanawiać.Lubi je tylko masochista.

Owsiak to cwaniaczek, notoryczny kombinator. Wielkie dzięki dla blogera Matka Kurka za rozpracowanie matactw tego "działacza charytatywnego". Gdy wreszcie nastanie wolna Polska, zakłamane gnidy typu Owsiaka przestaną nas nękać z ekranów tv. Tego nam, Polakom, życzę na Nowy 2016 Rok!

Na sile szukacie brudow na Owsika !

Skoro tobie to przeszkadza, to musisz jakiś lewak być.

Twój bohater Owsik, sam puścił paskudnego pawia. Pif paf.

Brudow na Owsiaka nie trzeba szukac on sam wyklada je jak na dloni - przerznal nie jeden proces - ponizej przecietnej PAJAC

Brudy twojego kochanego Owsika, wypływają podobnie jak ty - same .Cieszysz się drogi ormowcu ze spec-batalionu? A krowy wydojone?

Swięci Pańscy. Jak byłam mała, to jak każde dziecko malowałam dla Mamy laurki. I nigdy, przenigdy nawet nie przyszłoby mi do głowy (gdybym miała talent malowania) , żeby za obraz namalowany dla Mamy brac pieniądze. Są granice których ze względu na zwykła przyzwoitość nie wolno przekraczać.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl