niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

V Marsz Wolności i Solidarności - zabierz biało-czerwoną flagę

Dodano: 13.12.2015 [13:18]
V Marsz Wolności i Solidarności - zabierz biało-czerwoną flagę  - niezalezna.pl
foto: twitter PiS
Z Placu Trzech Krzyży w Warszawie o godzinie 13.00 wyruszy Marsz Wolności i Solidarności. Aktywny udział wezmą w nim Kluby „Gazety Polskiej”. Portal niezalezna.pl będzie prowadził relację "na żywo" z demonstracji.16.14

Według organizatorów Marszu Wolności i Solidarności, w manifestacji wzięło udział ponad 80 tys. osób. Czytaj więcej: Organizatorzy Marszu Wolności i Solidarności 2015: Było ponad 80 tysięcy osób

15.15

Po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego uczestnicy manifestacji zaśpiewali hymn Polski. Po nim V Marsz Niepodległości i Solidarności został zakończony.

15.09
Chcemy dobrego Trybunału Konstytucyjnego, który będzie strzegł Konstytucji – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości w swoim wystąpieniu przed siedzibą TK. – Próbuje się nam wmówić, że podczas gorącego lata jest sroga zima. Nie ma zagrożenia demokracji – podkreślał. – Mamy do czynienia z hipokryzją. Próbuje się sprawić, byśmy zapomnieli, ale my nie zapomnimy. Działamy w interesie ogromnej większości Polaków. Chcemy naprawić polski wymiar sprawiedliwości – podkreślił Jarosław Kaczyński. Tu więcej o wystąpieniu prezesa PiS, a wkrótce całość: Jarosław Kaczyński na Marszu Wolności i Solidarności: Chodzi o uniemożliwienie nam przebudowy Polski


fot. twitter.com

14.44
Marsz dotarł przed siedzibę Trybunału Konstytucyjnego. Tam po raz drugi przemawiał będzie Jarosław Kaczyński.

14.32
- Musimy wspólnie upominać się o prawa i wspólnie pokazywać palcem tych, którzy nam tych praw odmawiają. Wygraliśmy wybory, ale nie mamy prawa tworzyć prawa, nie mamy prawa przebudowywać Polski, a Polskę przebudować trzeba. I to musi być wielka przebudowa na miarę naszej historii - powiedział dzisiaj prezes PiS Jarosław Kaczyński przed wyruszeniem V Marszu Solidarności i Wolności.

CAŁE WYSTĄPIENIE PREZESA PiS TUTAJ

14:12
#marsz13grudnia nadal na Pl. 3Krzyży, choć czoło zatrzymuje się właśnie przy pomniku R. Reagana
- relacjonuje jeden z uczestników Marszu.14:08

Internauci odpowiadają na wpisy oburzonych polityków PO, którzy wyłapali jeden radykalny element na manifestacji, przypominając co się działo na "Błękitnym Marszu" Platformy Obywatelskiej kilka dni temu13.49

"Nie jest przypadkiem, że gwiazdy mediów publicznych wywodzą się z resortowych rodzin. Oni bronią swoich pozycji. Oni bronią tego, co uzyskali, kiedy nam ukradziono "Solidarność" i kiedy próbowano nam ukraść demokrację. Ale "Solidarność" zwyciężyła, prawda zwycięży i Wasze jest zwycięstwo. Zobaczycie, że Polska się zmienia. Obiecaliśmy Wam, że wygramy i polskie zmiany trzeba doprowadzić do końca. Nie dlatego, że kochamy rząd, nie dlatego, że kochamy prezydenta. Dlatego, że kochamy Polskę" - powiedział Tomasz Sakiewicz.


CAŁOŚĆ PRZEMÓWIENIA TOMASZA SAKIEWICZA TUTAJ

13.41

Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem Witosa ruszy V Marsz Wolności i Solidarności

13.37
- Musimy się zmobilizować, mówi "damy radę", ale to nie mogą być tylko słowa - mówił prezes PiS.

13.35
Przemówienie rozpoczął prezes PiS Jarosław Kaczyński.


13.32
Podczas przemówienia legendarny działacz opozycji Andrzej Gwiazda stwierdził, że walka się nie zakończyła. "Mamy walczyć o nasze szkoły, o nasze dzieci" - podkreślił. - "Do tego potrzebne są miliony, rząd potrzebuje armii i tą armią jesteśmy my".

13.26
Na Placu Trzech Krzyży przemawia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska".
- Nad prawem komunistycznym jest prawo narodu do samostanowienia, do mówienia prawdy - podkreślił.

- Zmiany trzeba przeprowadzić do końca, nie dlatego że kochamy, że kochamy prezydenta. Dlatego że kochamy Polskę - podkreślił Tomasz Sakiewicz.

13.25
Odczytano deklarację ideową tegorocznego marszu

13.20
Na tym kadrze doskonale widać jak wielka jest to demonstracja13.15
Modlitwę w intencji ofiar stanu wojennego poprowadził ojciec Andrzej Kapucyn.

13:12
Na Marszu pojawił się również transparent z podziękowaniami dla Jarosława Kaczyńskiego za wygrane wybory13.09
Trwa apel poległych - nazwiska ofiar komunistycznych zbrodniarzy odczytywała m.in. posłanka Anita Czerwińska.

"Zginął za Wolną Polskę" - odpowiadali zgromadzeni Polacy przy każdym nazwisku. Niestety, była to przerażająco długa lista.

13.03
Hymn Narodowy odśpiewali uczestnicy marszu

13.00

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest już na Placu Trzech Krzyży

12.59
Na marszu nie mogło zabraknąć ludzi tak zasłużonych dla Polski12.53
Z całej Polski zjechali do Warszawy Polacy chcący poprzeć rząd Beaty Szydło. Na transparentach widać nazwy wielu miast, także na twitterze podają skąd przyjechali. Lista jest imponująca.

12.49
"Popieramy decyzję prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Beaty Szydło" - to jedno z haseł na transparentach trzymanych przez uczestników marszu.

12.43
Poseł Joanna Lichocka o tym dlaczego dzisiejszy marsz jest tak ważny.
12.38
Setki biało-czerwonych flag12.32
Tomasz Sakiewicz pisał dwa dni temu na łamach "Gazety Polskiej Codziennie":

"Rząd i prezydent mają dosyć siły, by przeciwstawić się naciskom politycznym. Jednak potrzebne jest też wsparcie społeczne. Nie chodzi o to, by wspierać władzę, zwiększać komfort rządzących. Pomóc Polsce w zmianach, które są niezbędne. Zmiany mogą zostać zahamowane na wielu poziomach, mogą też przyspieszyć. Wszystko zależy od nas. Daliśmy radę pokonać ludzi, którzy niegodnie sprawowali rządy. Musimy dać radę pokonać ich destrukcyjny wpływ na państwo"


CAŁY TEKST TUTAJ

12.28

Zanim ruszy marsz przemawiał będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wystąpi także Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska"

12.26
Na Placu Trzech Krzyży już zgromadziły się tysiące osób, które pójdą w demonstracji

12.20
Manifestacje odbędą się nie tylko w Warszawie - we Wrocławiu o godzinie 18:00 z placu Solnego wyruszy demonstracja antykomunistyczna w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

"Przyjdź, namów kolegów, rodzinę, sąsiadów, znajomych. Prześlij tą wiadomość dalej tylu osobom, ilu tylko możesz powiadomić" - apelują organizatorzy.

12.15
Organizatorzy Marszu proszą uczestników, aby wzięli ze sobą biało-czerwone flagi
12.12
Na stronie pis.org.pl będzie można obejrzeć w internecie relację na żywo

12.10
Zaraz po marszu odbędzie się protest „Dość kłamstw mediów” zorganizowany przez Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy. Demonstranci przejdą na ul. Czerską 8/10 pod siedzibę „Gazety Wyborczej”, gdzie przemawiać będą przedstawiciele mediów, później protestanci skierują się pod siedzibę TVP na ul. Woronicza 17

12.01
Uczestnicy manifestacji – oprócz upamiętnienia ofiar stanu wojennego – wyrażą również swoje poparcie dla obecnego rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Organizatorzy podkreślają, że na marszu nie zabraknie haseł odnoszących się do bieżącej sytuacji politycznej, w tym nagonki na gabinet premier Beaty Szydło i głowę państwa. Marsz wyruszy o godz. 13.00 z pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Uczestnicy manifestacji przejdą Alejami Ujazdowskimi przed pomnik Józefa Piłsudskiego, zatrzymując się po drodze przed pomnikiem Romana Dmowskiego.

11.50
- Rozpętała się tak potworna histeria o rzekomym zagrożeniu demokracji przez rząd, który tworzy PiS, że trzeba dać odpór temu szaleństwu - tłumaczy były opozycja Adam Borowski, który weźmie udział w Marszu - Rząd wykonuje to co obiecał wyborcom i naprawia Państwo, które zostało zepsute przez Platformę Obywatelska. Mówiąc, że państwo jest w ruinie nikt nie ma na myśli zgliszczy budynków, bo nie było bombardowań, ale nie ma wątpliwości, że w ruinie są struktury państwa. Chociażby wymiar sprawiedliwości, którego częścią jest Trybunał Konstytucyjny. CZYTAJ WIĘCEJ

11.45
Tutaj trasa przemarszu
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl