V Marsz Wolności i Solidarności - zabierz biało-czerwoną flagę

twitter PiS

Z Placu Trzech Krzyży w Warszawie o godzinie 13.00 wyruszy Marsz Wolności i Solidarności. Aktywny udział wezmą w nim Kluby „Gazety Polskiej”. Portal niezalezna.pl będzie prowadził relację "na żywo" z demonstracji.16.14

Według organizatorów Marszu Wolności i Solidarności, w manifestacji wzięło udział ponad 80 tys. osób. Czytaj więcej: Organizatorzy Marszu Wolności i Solidarności 2015: Było ponad 80 tysięcy osób

15.15

Po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego uczestnicy manifestacji zaśpiewali hymn Polski. Po nim V Marsz Niepodległości i Solidarności został zakończony.

15.09
Chcemy dobrego Trybunału Konstytucyjnego, który będzie strzegł Konstytucji – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości w swoim wystąpieniu przed siedzibą TK. – Próbuje się nam wmówić, że podczas gorącego lata jest sroga zima. Nie ma zagrożenia demokracji – podkreślał. – Mamy do czynienia z hipokryzją. Próbuje się sprawić, byśmy zapomnieli, ale my nie zapomnimy. Działamy w interesie ogromnej większości Polaków. Chcemy naprawić polski wymiar sprawiedliwości – podkreślił Jarosław Kaczyński. Tu więcej o wystąpieniu prezesa PiS, a wkrótce całość: Jarosław Kaczyński na Marszu Wolności i Solidarności: Chodzi o uniemożliwienie nam przebudowy Polski


fot. twitter.com

14.44
Marsz dotarł przed siedzibę Trybunału Konstytucyjnego. Tam po raz drugi przemawiał będzie Jarosław Kaczyński.

14.32
- Musimy wspólnie upominać się o prawa i wspólnie pokazywać palcem tych, którzy nam tych praw odmawiają. Wygraliśmy wybory, ale nie mamy prawa tworzyć prawa, nie mamy prawa przebudowywać Polski, a Polskę przebudować trzeba. I to musi być wielka przebudowa na miarę naszej historii - powiedział dzisiaj prezes PiS Jarosław Kaczyński przed wyruszeniem V Marszu Solidarności i Wolności.

CAŁE WYSTĄPIENIE PREZESA PiS TUTAJ

14:12
#marsz13grudnia nadal na Pl. 3Krzyży, choć czoło zatrzymuje się właśnie przy pomniku R. Reagana
- relacjonuje jeden z uczestników Marszu.14:08

Internauci odpowiadają na wpisy oburzonych polityków PO, którzy wyłapali jeden radykalny element na manifestacji, przypominając co się działo na "Błękitnym Marszu" Platformy Obywatelskiej kilka dni temu13.49

"Nie jest przypadkiem, że gwiazdy mediów publicznych wywodzą się z resortowych rodzin. Oni bronią swoich pozycji. Oni bronią tego, co uzyskali, kiedy nam ukradziono "Solidarność" i kiedy próbowano nam ukraść demokrację. Ale "Solidarność" zwyciężyła, prawda zwycięży i Wasze jest zwycięstwo. Zobaczycie, że Polska się zmienia. Obiecaliśmy Wam, że wygramy i polskie zmiany trzeba doprowadzić do końca. Nie dlatego, że kochamy rząd, nie dlatego, że kochamy prezydenta. Dlatego, że kochamy Polskę" - powiedział Tomasz Sakiewicz.


CAŁOŚĆ PRZEMÓWIENIA TOMASZA SAKIEWICZA TUTAJ

13.41

Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem Witosa ruszy V Marsz Wolności i Solidarności

13.37
- Musimy się zmobilizować, mówi "damy radę", ale to nie mogą być tylko słowa - mówił prezes PiS.

13.35
Przemówienie rozpoczął prezes PiS Jarosław Kaczyński.


13.32
Podczas przemówienia legendarny działacz opozycji Andrzej Gwiazda stwierdził, że walka się nie zakończyła. "Mamy walczyć o nasze szkoły, o nasze dzieci" - podkreślił. - "Do tego potrzebne są miliony, rząd potrzebuje armii i tą armią jesteśmy my".

13.26
Na Placu Trzech Krzyży przemawia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska".
- Nad prawem komunistycznym jest prawo narodu do samostanowienia, do mówienia prawdy - podkreślił.

- Zmiany trzeba przeprowadzić do końca, nie dlatego że kochamy, że kochamy prezydenta. Dlatego że kochamy Polskę - podkreślił Tomasz Sakiewicz.

13.25
Odczytano deklarację ideową tegorocznego marszu

13.20
Na tym kadrze doskonale widać jak wielka jest to demonstracja13.15
Modlitwę w intencji ofiar stanu wojennego poprowadził ojciec Andrzej Kapucyn.

13:12
Na Marszu pojawił się również transparent z podziękowaniami dla Jarosława Kaczyńskiego za wygrane wybory13.09
Trwa apel poległych - nazwiska ofiar komunistycznych zbrodniarzy odczytywała m.in. posłanka Anita Czerwińska.

"Zginął za Wolną Polskę" - odpowiadali zgromadzeni Polacy przy każdym nazwisku. Niestety, była to przerażająco długa lista.

13.03
Hymn Narodowy odśpiewali uczestnicy marszu

13.00

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest już na Placu Trzech Krzyży

12.59
Na marszu nie mogło zabraknąć ludzi tak zasłużonych dla Polski12.53
Z całej Polski zjechali do Warszawy Polacy chcący poprzeć rząd Beaty Szydło. Na transparentach widać nazwy wielu miast, także na twitterze podają skąd przyjechali. Lista jest imponująca.

12.49
"Popieramy decyzję prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Beaty Szydło" - to jedno z haseł na transparentach trzymanych przez uczestników marszu.

12.43
Poseł Joanna Lichocka o tym dlaczego dzisiejszy marsz jest tak ważny.
12.38
Setki biało-czerwonych flag12.32
Tomasz Sakiewicz pisał dwa dni temu na łamach "Gazety Polskiej Codziennie":

"Rząd i prezydent mają dosyć siły, by przeciwstawić się naciskom politycznym. Jednak potrzebne jest też wsparcie społeczne. Nie chodzi o to, by wspierać władzę, zwiększać komfort rządzących. Pomóc Polsce w zmianach, które są niezbędne. Zmiany mogą zostać zahamowane na wielu poziomach, mogą też przyspieszyć. Wszystko zależy od nas. Daliśmy radę pokonać ludzi, którzy niegodnie sprawowali rządy. Musimy dać radę pokonać ich destrukcyjny wpływ na państwo"


CAŁY TEKST TUTAJ

12.28

Zanim ruszy marsz przemawiał będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wystąpi także Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska"

12.26
Na Placu Trzech Krzyży już zgromadziły się tysiące osób, które pójdą w demonstracji

12.20
Manifestacje odbędą się nie tylko w Warszawie - we Wrocławiu o godzinie 18:00 z placu Solnego wyruszy demonstracja antykomunistyczna w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

"Przyjdź, namów kolegów, rodzinę, sąsiadów, znajomych. Prześlij tą wiadomość dalej tylu osobom, ilu tylko możesz powiadomić" - apelują organizatorzy.

12.15
Organizatorzy Marszu proszą uczestników, aby wzięli ze sobą biało-czerwone flagi
12.12
Na stronie pis.org.pl będzie można obejrzeć w internecie relację na żywo

12.10
Zaraz po marszu odbędzie się protest „Dość kłamstw mediów” zorganizowany przez Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy. Demonstranci przejdą na ul. Czerską 8/10 pod siedzibę „Gazety Wyborczej”, gdzie przemawiać będą przedstawiciele mediów, później protestanci skierują się pod siedzibę TVP na ul. Woronicza 17

12.01
Uczestnicy manifestacji – oprócz upamiętnienia ofiar stanu wojennego – wyrażą również swoje poparcie dla obecnego rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Organizatorzy podkreślają, że na marszu nie zabraknie haseł odnoszących się do bieżącej sytuacji politycznej, w tym nagonki na gabinet premier Beaty Szydło i głowę państwa. Marsz wyruszy o godz. 13.00 z pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Uczestnicy manifestacji przejdą Alejami Ujazdowskimi przed pomnik Józefa Piłsudskiego, zatrzymując się po drodze przed pomnikiem Romana Dmowskiego.

11.50
- Rozpętała się tak potworna histeria o rzekomym zagrożeniu demokracji przez rząd, który tworzy PiS, że trzeba dać odpór temu szaleństwu - tłumaczy były opozycja Adam Borowski, który weźmie udział w Marszu - Rząd wykonuje to co obiecał wyborcom i naprawia Państwo, które zostało zepsute przez Platformę Obywatelska. Mówiąc, że państwo jest w ruinie nikt nie ma na myśli zgliszczy budynków, bo nie było bombardowań, ale nie ma wątpliwości, że w ruinie są struktury państwa. Chociażby wymiar sprawiedliwości, którego częścią jest Trybunał Konstytucyjny. CZYTAJ WIĘCEJ

11.45
Tutaj trasa przemarszu
Źródło: Twitter,TVP Info,TVN24,niezalezna.pl,gazeta.pl

Udostępnij

Wczytuję komentarze...
Najnowsze

Ukraina: ponad 2,7 tys. cywilnych ofiar

Poszkodowani w nawałnicach będą zwolnieni…

Finlandia: nie podniesiono poziomu alertu

Para królewska spotkała się z rannymi w…

RPO: wyrok ws. słów o "polskich…

O tych słowach polskiej premier będzie głośno. Pora kończyć z polityczną poprawnością

Premier Beata Szydło / P. Tracz/KPRM

– My się z tym nigdy nie pogodzimy, nie ma takiej ceny, za którą bezpieczeństwo Polaków byśmy mogli sprzedać, więc dla mnie najważniejsze jest to, by dzisiaj mieć partnerów w Europie, w elitach europejskich, do rozmawiania o tym, co zrobić, żeby walczyć z terroryzmem – podkreśliła premier Beata Szydło. – Niech poprawność polityczna wreszcie zostanie zastąpiona rozsądkiem politycznym – dodała.

Szefowa rządu była pytana w TVP Info, co Europa może i powinna zrobić, żeby nie dochodziło więcej do zamachów terrorystycznych, takich jak te w Hiszpanii.

Premier przypomniała swoją wypowiedź z obrad sejmu, że „Europa musi się obudzić z letargu”. 

I musi wreszcie zacząć myśleć o swoim bezpieczeństwie, o bezpieczeństwie swoich obywateli (...). Trzeba się obudzić z letargu, trzeba powstać z kolan i wreszcie nie bać się prawdzie spojrzeć w oczy 
– podkreśliła Beata Szydło.

Dodała, że często ma wrażenie, że elity europejskie, ludzie odpowiedzialni za bezpieczeństwo obywateli Europy, politycy „albo nie dostrzegają rzeczywiście tego problemu, albo to ich przerasta, albo już doszli do wniosku, że po prostu taka będzie właśnie Europa”.

My się z tym nigdy nie pogodzimy, nie ma takiej ceny, za którą bezpieczeństwo Polaków byśmy mogli sprzedać, więc dla mnie najważniejsze jest to, by dzisiaj mieć partnerów w Europie, w elitach europejskich, do rozmawiania o tym, co zrobić, żeby walczyć z terroryzmem 
– powiedziała premier.

Oceniła, że z polityki migracyjnej, szczególnie kanclerz Niemiec Angeli Merkel, niestety skorzystali ci, którzy dzisiaj „sieją śmierć wśród ludzi”. Zaznaczyła też, że zapewne nie ma jednej recepty na zwalczenie terroryzmu i musi być wprowadzony cały szereg skutecznych działań.

Ale one muszą być wreszcie przyjęte, wreszcie musimy zacząć o tym mówić – o bezpieczeństwie, o przywróceniu bezpieczeństwa Europie, co zrobić, a nie rozmawiać tylko i wyłącznie o relokacjach, które już nie będą przez nikogo chciane (...), to są mrzonki 
– mówiła szefowa polskiego rządu.

Jak stwierdziła, trzeba, by politycy w Europie zaczęli po prostu stosować mądrą politykę bezpieczeństwa. 

Tak, jak my to robimy w Polsce, tak jak robią to Węgrzy, tak jak robią to Słowacy. Europa Środkowo-Wschodnia ma rozwiązania, pokazaliśmy jak to można zrobić i teraz trzeba, żeby pozostali chcieli również to zrozumieć 
– dodała Beata Szydło.

Premier Szydło powiedziała również , żeby nie bać się rozmawiać o terroryzmie. 

Nie bać się o tym mówić, nie bać się rozmawiać, niech ta poprawność polityczna wreszcie zostanie zastąpiona rozsądkiem politycznym 
– oświadczyła szefowa rządu.

Źródło: PAP, niezalezna.pl, TVP Info

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze

Indie: katastrofa kolejowa. 10 osób…

Dodatkowe środki bezpieczeństwa w Rzymie i…

Japonia będzie miała własny, ulepszony…

Włochy: wydalono dwóch Marokańczyków i…

Rumunia gotowa przyjąć 2 tys. uchodźców

Uroczystości ku czci Matki Bożej Brasławskiej Królowej Jezior

zedlik/creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/deed.en

Uroczystą mszą zakończyły się w sobotę dwudniowe obchody ku czci Matki Bożej Królowej Jezior w sanktuarium diecezjalnym w Brasławiu w obwodzie witebskim na Białorusi.

Nuncjusz apostolski na Białorusi Gabor Pinter wzywał w homilii wiernych do zawierzenia Bogu tak, jak uczyniła to Matka Boska. „Gdy to zrobimy, zobaczymy, że niemożliwe staje się możliwe” – mówił nuncjusz. Jak podkreślił, dotyczy to także narodu białoruskiego, który „wydał wiele wybitnych osób obdarzonych tyloma charyzmatami”.

Dla Boga nie ma nic niemożliwego. Powtarzajmy to sobie, gdy wydaje nam się, że sytuacja jest bez wyjścia

 – mówił nuncjusz.

Doroczne uroczystości w Brasławiu związane są z kultem Matki Bożej Królowej Jezior, patronki tamtejszego sanktuarium. „Szczególnie uroczyste obchody odbywają się od 2009 r., gdy odbyła się koronacja obrazu Matki Bożej” - powiedział brasławski diakon Jauhien Żukouski.

22 sierpnia 2009 r. na obraz nałożone zostały korony papieskie, poświęcone w Rzymie przez papieża Benedykta XVI. Ceremonii koronacji przewodniczył arcybiskup Kolonii kardynał Joachim Meisner – poinformował.

Portal Catholic.by przypomina historię miejscowej parafii. Pierwsze dokładne informacje dotyczące kościoła w Brasławiu pochodzą z XV w. Obecny budynek świątyni u podnóża Góry Zamkowej został zbudowany w 1897 r., choć pierwszy murowany kościół powstał w 1824 r. „W 1950 r. władze zamknęły kościół i przeznaczyły go na spichlerz. Po dwóch latach budynek został zwrócony parafianom. W 1967 r. ten zabytek architektury w stylu neoromańskim został odremontowany - pisze katolicki portal.

Parafianie z dumą mówią o swojej świątyni, cieszą się również z rosnącej z roku na rok liczby pielgrzymów przybywających do Brasławia. W uroczystościach uczestniczy także wiele młodych ludzi i rodzin z dziećmi.

„W piątek skończyły się trzydniowe Brasławskie Dni Młodzieży, przyjechało na nie dużo młodych ludzi, którzy byli rozmieszczani w rodzinach. Dzięki temu mieliśmy okazję bliżej się poznać, rozmawiać, modlić się razem” – powiedziała nastoletnia Ksenia. „Dusza tutaj odpoczywa” – dodała.

„Brasław i jego okolice to region, w którym mieszka wielu katolików, dlatego nasza parafia działa bardzo aktywnie. To że jest wielu wiernych cieszy nas i pomaga nam, księżom, w naszej posłudze” – powiedział Żukouski.

W uroczystościach w Brasławiu wziął udział ambasador RP na Białorusi Konrad Pawlik.

Brasławszczyzna przed 1939 r. wchodziła w skład II RP – była to północna część dawnego województwa wileńskiego. Region słynie ze swojej niezwykłej przyrody – licznych jezior i lasów.

Udostępnij

Tagi
Wczytuję komentarze...
Najnowsze

Marsz solidarności przejdzie przez…

„Komisja Europejska przeciwnikiem…

Janusz Głowacki nie żyje

Premier odwiedziła poszkodowaną rodzinę w…

Barcelona bezradna na rynku transferowym

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl