niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
26 czerwca 2016

V Marsz Wolności i Solidarności - zabierz biało-czerwoną flagę

Dodano: 13.12.2015 [13:18]
V Marsz Wolności i Solidarności - zabierz biało-czerwoną flagę  - niezalezna.pl
foto: twitter PiS
Z Placu Trzech Krzyży w Warszawie o godzinie 13.00 wyruszy Marsz Wolności i Solidarności. Aktywny udział wezmą w nim Kluby „Gazety Polskiej”. Portal niezalezna.pl będzie prowadził relację "na żywo" z demonstracji.16.14

Według organizatorów Marszu Wolności i Solidarności, w manifestacji wzięło udział ponad 80 tys. osób. Czytaj więcej: Organizatorzy Marszu Wolności i Solidarności 2015: Było ponad 80 tysięcy osób

15.15

Po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego uczestnicy manifestacji zaśpiewali hymn Polski. Po nim V Marsz Niepodległości i Solidarności został zakończony.

15.09
Chcemy dobrego Trybunału Konstytucyjnego, który będzie strzegł Konstytucji – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości w swoim wystąpieniu przed siedzibą TK. – Próbuje się nam wmówić, że podczas gorącego lata jest sroga zima. Nie ma zagrożenia demokracji – podkreślał. – Mamy do czynienia z hipokryzją. Próbuje się sprawić, byśmy zapomnieli, ale my nie zapomnimy. Działamy w interesie ogromnej większości Polaków. Chcemy naprawić polski wymiar sprawiedliwości – podkreślił Jarosław Kaczyński. Tu więcej o wystąpieniu prezesa PiS, a wkrótce całość: Jarosław Kaczyński na Marszu Wolności i Solidarności: Chodzi o uniemożliwienie nam przebudowy Polski


fot. twitter.com

14.44
Marsz dotarł przed siedzibę Trybunału Konstytucyjnego. Tam po raz drugi przemawiał będzie Jarosław Kaczyński.

14.32
- Musimy wspólnie upominać się o prawa i wspólnie pokazywać palcem tych, którzy nam tych praw odmawiają. Wygraliśmy wybory, ale nie mamy prawa tworzyć prawa, nie mamy prawa przebudowywać Polski, a Polskę przebudować trzeba. I to musi być wielka przebudowa na miarę naszej historii - powiedział dzisiaj prezes PiS Jarosław Kaczyński przed wyruszeniem V Marszu Solidarności i Wolności.

CAŁE WYSTĄPIENIE PREZESA PiS TUTAJ

14:12
#marsz13grudnia nadal na Pl. 3Krzyży, choć czoło zatrzymuje się właśnie przy pomniku R. Reagana
- relacjonuje jeden z uczestników Marszu.14:08

Internauci odpowiadają na wpisy oburzonych polityków PO, którzy wyłapali jeden radykalny element na manifestacji, przypominając co się działo na "Błękitnym Marszu" Platformy Obywatelskiej kilka dni temu13.49

"Nie jest przypadkiem, że gwiazdy mediów publicznych wywodzą się z resortowych rodzin. Oni bronią swoich pozycji. Oni bronią tego, co uzyskali, kiedy nam ukradziono "Solidarność" i kiedy próbowano nam ukraść demokrację. Ale "Solidarność" zwyciężyła, prawda zwycięży i Wasze jest zwycięstwo. Zobaczycie, że Polska się zmienia. Obiecaliśmy Wam, że wygramy i polskie zmiany trzeba doprowadzić do końca. Nie dlatego, że kochamy rząd, nie dlatego, że kochamy prezydenta. Dlatego, że kochamy Polskę" - powiedział Tomasz Sakiewicz.


CAŁOŚĆ PRZEMÓWIENIA TOMASZA SAKIEWICZA TUTAJ

13.41

Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem Witosa ruszy V Marsz Wolności i Solidarności

13.37
- Musimy się zmobilizować, mówi "damy radę", ale to nie mogą być tylko słowa - mówił prezes PiS.

13.35
Przemówienie rozpoczął prezes PiS Jarosław Kaczyński.


13.32
Podczas przemówienia legendarny działacz opozycji Andrzej Gwiazda stwierdził, że walka się nie zakończyła. "Mamy walczyć o nasze szkoły, o nasze dzieci" - podkreślił. - "Do tego potrzebne są miliony, rząd potrzebuje armii i tą armią jesteśmy my".

13.26
Na Placu Trzech Krzyży przemawia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska".
- Nad prawem komunistycznym jest prawo narodu do samostanowienia, do mówienia prawdy - podkreślił.

- Zmiany trzeba przeprowadzić do końca, nie dlatego że kochamy, że kochamy prezydenta. Dlatego że kochamy Polskę - podkreślił Tomasz Sakiewicz.

13.25
Odczytano deklarację ideową tegorocznego marszu

13.20
Na tym kadrze doskonale widać jak wielka jest to demonstracja13.15
Modlitwę w intencji ofiar stanu wojennego poprowadził ojciec Andrzej Kapucyn.

13:12
Na Marszu pojawił się również transparent z podziękowaniami dla Jarosława Kaczyńskiego za wygrane wybory13.09
Trwa apel poległych - nazwiska ofiar komunistycznych zbrodniarzy odczytywała m.in. posłanka Anita Czerwińska.

"Zginął za Wolną Polskę" - odpowiadali zgromadzeni Polacy przy każdym nazwisku. Niestety, była to przerażająco długa lista.

13.03
Hymn Narodowy odśpiewali uczestnicy marszu

13.00

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest już na Placu Trzech Krzyży

12.59
Na marszu nie mogło zabraknąć ludzi tak zasłużonych dla Polski12.53
Z całej Polski zjechali do Warszawy Polacy chcący poprzeć rząd Beaty Szydło. Na transparentach widać nazwy wielu miast, także na twitterze podają skąd przyjechali. Lista jest imponująca.

12.49
"Popieramy decyzję prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Beaty Szydło" - to jedno z haseł na transparentach trzymanych przez uczestników marszu.

12.43
Poseł Joanna Lichocka o tym dlaczego dzisiejszy marsz jest tak ważny.
12.38
Setki biało-czerwonych flag12.32
Tomasz Sakiewicz pisał dwa dni temu na łamach "Gazety Polskiej Codziennie":

"Rząd i prezydent mają dosyć siły, by przeciwstawić się naciskom politycznym. Jednak potrzebne jest też wsparcie społeczne. Nie chodzi o to, by wspierać władzę, zwiększać komfort rządzących. Pomóc Polsce w zmianach, które są niezbędne. Zmiany mogą zostać zahamowane na wielu poziomach, mogą też przyspieszyć. Wszystko zależy od nas. Daliśmy radę pokonać ludzi, którzy niegodnie sprawowali rządy. Musimy dać radę pokonać ich destrukcyjny wpływ na państwo"


CAŁY TEKST TUTAJ

12.28

Zanim ruszy marsz przemawiał będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wystąpi także Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska"

12.26
Na Placu Trzech Krzyży już zgromadziły się tysiące osób, które pójdą w demonstracji

12.20
Manifestacje odbędą się nie tylko w Warszawie - we Wrocławiu o godzinie 18:00 z placu Solnego wyruszy demonstracja antykomunistyczna w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

"Przyjdź, namów kolegów, rodzinę, sąsiadów, znajomych. Prześlij tą wiadomość dalej tylu osobom, ilu tylko możesz powiadomić" - apelują organizatorzy.

12.15
Organizatorzy Marszu proszą uczestników, aby wzięli ze sobą biało-czerwone flagi
12.12
Na stronie pis.org.pl będzie można obejrzeć w internecie relację na żywo

12.10
Zaraz po marszu odbędzie się protest „Dość kłamstw mediów” zorganizowany przez Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy. Demonstranci przejdą na ul. Czerską 8/10 pod siedzibę „Gazety Wyborczej”, gdzie przemawiać będą przedstawiciele mediów, później protestanci skierują się pod siedzibę TVP na ul. Woronicza 17

12.01
Uczestnicy manifestacji – oprócz upamiętnienia ofiar stanu wojennego – wyrażą również swoje poparcie dla obecnego rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Organizatorzy podkreślają, że na marszu nie zabraknie haseł odnoszących się do bieżącej sytuacji politycznej, w tym nagonki na gabinet premier Beaty Szydło i głowę państwa. Marsz wyruszy o godz. 13.00 z pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Uczestnicy manifestacji przejdą Alejami Ujazdowskimi przed pomnik Józefa Piłsudskiego, zatrzymując się po drodze przed pomnikiem Romana Dmowskiego.

11.50
- Rozpętała się tak potworna histeria o rzekomym zagrożeniu demokracji przez rząd, który tworzy PiS, że trzeba dać odpór temu szaleństwu - tłumaczy były opozycja Adam Borowski, który weźmie udział w Marszu - Rząd wykonuje to co obiecał wyborcom i naprawia Państwo, które zostało zepsute przez Platformę Obywatelska. Mówiąc, że państwo jest w ruinie nikt nie ma na myśli zgliszczy budynków, bo nie było bombardowań, ale nie ma wątpliwości, że w ruinie są struktury państwa. Chociażby wymiar sprawiedliwości, którego częścią jest Trybunał Konstytucyjny. CZYTAJ WIĘCEJ

11.45
Tutaj trasa przemarszu
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Panie T. Cimoszewicz!
Zebrali sie POLACY!
Ludzie UCZCIWEGO,a nie lepszego BOGA!
BRAWO!
SERCE sie raduje na ten las bialo-czerwony!

Wiersz Antka Boryny znakomicie pasuje do plakatu ze zdechłym liesm lub odwrotnie... jakby obaj autorzy umówili się!
***
oh ty wściekly lisie
doigrałeś ty się
za twą całą podłość
będziesz wkrótce wisieć

powieszą cię w moskwie
na placu czerwonym
na dół ryżym pyskiem
do góry ogonem

tuż przy mauzoleum
co stoi w oddali
będziesz wycieraczką
dla braci moskali

niedawno wróciłam. toszkę zmokłam, było wspaniale!!

Znalezione na ONET - > Polską rządzi GTW - Grupa Trzymająca Władzę (WSI, Rosji, prokuratorzy i sędziowie). Sieć jest trzymana za mordę groźbą samobójstw, wszyscy są podsłuchiwani. GTW steruje mediami. Powołała PO. W 2005 PIS zamieszał bo wpadli na trop GTW. Blidę skasowano przy aresztowaniu bo dużo wiedziała i wsypałaby. Koalicję PIS rozbito. Przejęto PKW i odtąd wybory są fałszowane. Jak Lech Kaczyński wzmacniał siły zbrojne i blokował rząd PO, to go skasowano. Powołano Bronka figuranta bo mają haki. Przez 8 lat był raj. Z inwestycji i prywatyzacji brano 10-20%. Wymiana PKW namieszała a KKW patrzyła na ręce. Podstawili tylko 15% głosów i nie utrzymano Bronka. Ich sondaże dawały 60% PIS, 6% PO, 1% PSL i 25% Kukiza. Było źle i zmieniono ustawę o TS o odwołanie Prezydenta i podstawiono 5 sędziów w TK. Pokazywano sondaże że PIS i PO mają podobne wyniki by uwiarygodnić końcowe. Petru to twór GTW i ich kasa - żaden kredyt Petru. Palikota wsunięto do SLD by pociągnął ich na dno (Palikot to twór GTW). Kukizowi wciśnięto na listy kretów by skłócili środowisko. Powołano 200 osób do pisania na forach źle o PIS i Kukizie a dobrze o PO i Petru. Nie dało się podstawić dość kart i PIS dostał władzę. Odjęto Kukizowi a dodano PSL by nie zmieniono konstytucji. GTW poszła na ośmieszanie Dudy i PIS, że oszukali wyborców, że wzrosną podatki i ceny. Ma być akcja że PIS chce wojny domowej i grozi wojną z Rosją, Niemcami i UE, że PIS to faszyzm, totalitaryzm, zacofany katolicyzm i wstyd na całą Europę. Lis ma słać krytyki do gazet w Niemczech i USA i pisać że zachodnie media krytykują PIS. GTW wie że PIS jest w posiadaniu informacji o nich i nie dopuści by Ziobro przejął prokuraturę. Śmierć Kulczyka upozorowano by nie świadczył bo idzie o giga przekręty z udziałem pierwszych osób. Odstąpiono od TS dla Ziobro i Kaczyńskiego bo była obawa że je ujawnią. Ułaskawienie Kamińskiego przeszkodziło, bo ten dużo wie. Kopacz miała wyjazdowe posiedzenia by montować podsłuchy w regałach, biurkach i pod tynkiem na sufitach (ponad 100). Komórki i email PIS i Kukiza na podsłuchu. Duda ma podsłuch wszędzie - była wrzawa jak pojechał w nocy do prezesa bo tam nie mają. GTW powołał KOD do zamieszek. Jest plan skasowania Dudy i rozwiązania Sejmu, postawienia Dudy, Kaczyńskiego, Ziobry, Macierewicza i Kamińskiego przed TS i rozwiązania PIS. Jest ustawa zakazująca demonstracji. Dlatego PIS powinien wymienić PKW, zrobić nowy program i powołać nowy tryb wyborów bez nieważności głosów i wymienić skład TS i TK. Musi pilnie przejąć TVP. Tym uratują siebie i Polskę. GTW nie podda się i nie zatrzyma przed zamachami bo ma do stracenia giga finanse. Wyprowadzą ludzi na ulice i będą prowokacje z niszczeniem mienia przez przebranych kiboli. Będzie zabójstwo ważnego z PO i Nowoczesnej i posądzenie PIS

I to puścili na ONET? Nie picuj i podaj źródłowy tekst. Plan wyglądał na prawdopodobny,ale juź jest nierealny.Nie powiem ci, dlaczego.

Nie zwykłem picować. Ja nie z gw czy tvn...tu masz link http://wiadomosci.onet.pl/forum/marsz-wolnosci-i-solidarnosci-zobacz-zdjecia,2517032,czytaj-popularne.html - > a na przyszłość = wystarczy skopiować pierwszą linijkę nawet nie cała i w google wrzucić i się wyświetli, jak chcesz na mail poślę Ci screna... zresztą w roku 2005 zaczynało się podobnie, co teraz petru wyprawia...

Zobacz tutaj ile było:
https://twitter.com/BSzafirowicz/status/675698035205259264/photo/1?ref_src=twsrc^tfw

https://www.youtube.com/watch?v=0jblMTKciZI

Wzoraj 50 tyś dzisiaj 15 tys jak to jest:? Choiaż wizualnie było więej dzisiaj!

bo ty dalej wierzysz w manipulacje TVPdezinformacją. Są zdjecia w lotu ptaka z wczoraj i dziś. Wczoraj była 2 tysiące krzykaczy, a był to marsz w obronie koryta. Dziś policja podała że jest ponad 600 tysięcy osób. Policzyli chyba autokary, którymi Polacy spontanicznie przyjeżdżali na marsz poparcia dla rzadu i Prezydenta A.Dudy. Dziś maszerowali Polacy, wczoraj polactwo, esbecja peerelowska i cwaniaki typy Petru - obrońcy banksterów.

w TVP Info już podali - 15 tys uczestników. :)))

WYCIAGAC KONSEKWENCJE TO JAWNE OSZUSTWA PUSZCZANE W ETER!!!!Gdzie rzetelnosc,wiarygodnosc za te klamstwa ludzie maja placic abonament?-TO NIEPOROZUMIENIE SZKODZACE POLSCE czy telewizorni nie obowiazuje demokratyczny przekaz oparty na prawdzie?Dosyc Skandali,Falszerstw,Oszustw i Oczerniania!.

Demokracja definitywnie skończyła się dla tych , którzy utracili ciepłe posadki w sejmie i senacie , dodatkowo obejmie jeszcze tych , którzy rozbudowali administrację do potęgi trzeciej .
Nie wspominam o " dziennikarzach " TVP , dla nich również
demokracja się skończy , niebawem .

tiaaaa http://i64.tinypic.com/ibj81j.jpg

Polacy skandują: "Chcemy dekomunizacji sądów i mediów". Pan Sedzia Trybunału Stanu powiedział: "Trybunał Konstytucyjny złamał Konstytucję RP".

Panie Prezesie!
Jak to nie ma zagrożenia demokracji?
A platforma?, A Petru? A TK z Rzeplińskim? A Lis, Morozowski i Michnik?
Toż to nowy Baader - Meinhoff.

Według Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w marszu bierze udział 15 tys. osób. Zdaniem organizatorów - 80 tys. Zdaniem telewizji Republika - 100 tys.

:)

Zdjęcia robione na skrzyżowaniu. Masz tu to swoje 15 tyś. hahahaha! http://i64.tinypic.com/ibj81j.jpg
Wczoraj HGW i swetru doliczyli się Komitety Obrony Draństwa 50tyś z 20-25tyś. Ciemne lewactwo wszystko łyknie!

ty se Bogiem geby nie wycieraj, jak widac na zamieszczonym obrazku czapkami was nakryjemy.

DEMOKRACJA - to rządy WIEKSZOSCI !!!

Niech dzisiaj PO.seksualiści sobie policzą gdzie jest wiekszość.

DAMY RADE !!!

:-)

muszę Cię zmartwić, bo jest Was 3 razy mniej.

Jak będzie trzeba, to założymy Majdan!
Będziecie strzelać do Polaków?

Odezwa patriotyczno-obywatelska
Obywatele!
Chrońmy naszą demokrację!
Poprzyjmy Prawych i Sprawiedliwych Wybrańców Narodu!
Dajmy odpór wrogom naszego Państwa!
Kochani!
Nastał czas dziejowej próby.
Bo oto przegnane szczury opuszczają kanały i strząsnąwszy nieczystości węszą, jak by się tu bezczelnie rozwielmożyć na salonach.
Bo oto jastrzębie zuchwale krążą, rozcapierzając swe drapieżne szpony w gotowości do zatopienia ich w gołąbkach pokoju i stabilizacji.
Bo oto turkucie podjadki sposobią swe żarłoczne szczęki już nie do podgryzania, lecz furiackiego miażdżenia życiodajnych korzeni demokracji.
Bo oto podżegacze wznoszą w złowrogim i bezczelnym geście pochodnie, czekając tylko na hasło, by podpalić nam kraj.
Bo oto burczymuchy swym marudzeniem i judzeniem sabotują obywatelskie morale, a hejterzy rozsiewają zarazę nienawiści.
Polacy!
Czas tym wszystkim szkodnikom powiedzieć stanowczo: Stop!
Rodacy!
Dajmy zdecydowany odpór szkodliwej działalności wrogów państwa polskiego. Zwłaszcza tych wewnętrznych, dywersantów żerujących na polskim organizmie i godzących w pryncypia ustrojowe i porządek aksjologiczny naszej Ojczyzny.
Wspierajmy niezłomnie nasze władze w walce o ocalenie osiągnięć młodej polskiej demokracji.
Stańmy odważnie w obronie naszego Państwa oraz Prawych i Sprawiedliwych Przywódców naszego Narodu!
A antypolskim szkodnikom wykrzyczmy gromko: Nie, nie, nie - po milionkroć nie! Non possumus! Nie pozwalamy!

Demokracja nie jest "nasza". Demokracja po prostu jest!

Owszem, jest. Jest i powinna zawsze być bliska Polakom; powinna być taka nasza, umiłowana, pielęgnowana, a gdy trzeba - niezłomnie chroniona. W przeciwnym razie przeniesie się z woli ludu na pałki utrwalaczy tzw. "demokracji".

Imponujący marsz. Niezwykła solidarność Polaków. Poruszające przemówienia. Coś pięknego i wiekopomnego dzieje się na naszych oczach. Polska się odradza! Demokracja rozkwita! Patriotyzm tryumfuje! Sursum corda, Rodacy!

Brawo Rząd i brawo Pan Prezydent Duda. Brawo Polacy.

Wygrajmy Polskę! Wskażmy palcami tych, którzy chcą niszczyć patriotyzm, demokrację, narodową solidarność. Pokażmy czerwonym gałganom, konfidentom i szujom kartkę w ich ulubionym kolorze!

Aby Polakom żyło się lepiej i godnie - PROGRAM NAPRAWY Rzeczypospolitej Wybory zostały wygrane przez Prawych i Sprawiedliwych Polaków w porywającym stylu. Ten wynik niepomiernie cieszy Polaków dobrze życzących swej umiłowanej Ojczyźnie, a zapewne smuci tych, którzy z podkładania nogi polskiemu patriotyzmowi uczynili swój życiowy biznes. Tym drugim - turkuciom podjadkom polskości i demokracji - mówimy: dość, basta! A sami zabieramy się do roboty, do sprzątania kamieni kupy i sterty śmieci pozostawionej przez politycznych nieudaczników i antypolskich gałganów. Słowem: radość - radością, ale nastał czas DZIAŁANIA. Otóż należy niezwłocznie wprowadzić i stanowczo wdrożyć program SANACJI Rzeczypospolitej.
Ważnymi składnikami tego tak potrzebnego Polsce programu naprawczego w moim przekonaniu powinny być:
1) nowa KONSTYTUCJA jeszcze bardziej podkreślająca związek współczesnej Rzeczypospolitej z Jej chrześcijańskim fundamentem,
2) dokończenie LUSTRACJI i jej rozszerzenie,
3) wnikliwa WERYFIKACJA kadr we wszystkich instytucjach, które korzystają z publicznego grosza (np. media, szkoły, uczelnie itd.),
4) sprawiedliwe, bezwzględne i surowe ROZLICZENIE tych, którzy czynem lub słowem godzili w:
a) polski patriotyzm i tradycje narodowe,
b) bezpieczeństwo i prestiż Państwa i Jego Przedstawicieli (np. ŚP Prezydenta RP Pana Profesora Lecha Kaczyńskiego czy obecnego Prezydenta RP Pana Doktora Andrzeja Dudy),
c) wartości konstytucyjne, takie jak prawda, sprawiedliwość, dobro, piękno, przyrodzona (tzn. naturalna) godność człowieka,
5) uznanie zachowań godzących w fundamenty aksjologiczne zawarte w p. 4. - nie tylko za antypolską działalność rozrabiacką, ale także za ZBRODNIĘ przeciw Narodowi niepodlegającą przedawnieniu,
6) powołanie SZTAFET PATRIOTYCZNYCH - ochotniczej inicjatywy tych Polaków, którym dobro Ojczyzny dumnej, suwerennej i szanowanej leży na sercu. Sztafety powinny łączyć pokolenia Polaków w krzewieniu pięknego wzoru patriotyzmu oraz w niezłomnej ochronie narodowych imponderabiliów (np. przed oszczercami kalającymi dobre Imię Polski i Polaków).
Oczekuję też możliwie szybkiego rozpisania WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH, bo Polacy potrzebują też pilnej zmiany w województwach, powiatach, gminach, miastach, wioskach.
Wybrańcy Narodu! Czas nagli, trzeba działać!

Stańmy w obronie Prawej i Sprawiedliwej Polski! Powołajmy Sztafety Patriotyczne!
1. Przesłanie
Polaku! Nie pytaj, co Polska może zrobić dla Ciebie; zapytaj raczej swe serce, co Ty możesz ofiarować Polsce!
2. Inicjatywa obywatelska
W nowej, tak korzystnej dla Polski i Polaków sytuacji politycznej warto rozważyć powołanie Sztafet Patriotycznych - ochotniczej inicjatywy tych obywateli, którym dobro Ojczyzny dumnej, suwerennej i szanowanej leży na sercu. Sztafety powinny łączyć pokolenia Polaków w krzewieniu pięknego wzoru patriotyzmu oraz w niezłomnej ochronie narodowych imponderabiliów. Sztafety - to sojusz pokoleń, arka przymierza między tradycją a nowymi wyzwaniami, to współpraca i narodowa solidarność, to energia, dynamika, żarliwość. Liczba mnoga, widoczna w tchnącej energią nazwie, ma zaś podkreślać, że członkowie Sztafet powinni się prześcigać w dobrych uczynkach na rzecz Ojczyzny i Narodu, w gorliwości patriotycznej, w zapale przekazywania Rodakom wartości, na których opiera się tożsamość kulturowa Polski i narodowa Polaków.
3. Zadania
Do zadań tej organizacji Polaków dobrej woli, szlachetnych serc i obywatelskiego czynu, oprócz kształtowania narodowego charakteru, integrowania środowiska patriotycznego, promowania polskości, powinno należeć także bronienie Ojczyzny przed:
- turkuciami podjadkami polskości, a w szczególności szujami i oszczercami kalającymi dobre Imię Polski i Polaków (zob. np. bezczelne brednie o "polskich obozach śmierci" i rzekomej odpowiedzialności narodu polskiego za Holokaust),
- antypolskimi gałganami, a zwłaszcza zuchwałymi i bezczelnymi hejterami profanującymi wartości i symbole ważne dla naszego Narodu (zob. np. gorszące wtykanie flagi Rzeczypospolitej w psie odchody, zademonstrowane publicznie przez jednego z tzw. celebrytów medialnych),
- zawalidrogami podkładającymi nogi patriotycznym inicjatywom obywatelskim oraz maruderami gaszącymi patriotyczny zapał i osłabiającymi morale Polaków (zob. np. wypowiedzi przedwyborcze niektórych polityków i zaprzyjaźnionych z nimi pismaków - pełne kwękolenia i straszenia obywateli piekłem, o ile zagłosują na Prawo i Sprawiedliwość).
Warto też pomyśleć o stworzeniu listy hańby narodowej, zawierającej wypowiedzi i czyny godzące w Ojczyznę, Naród, Imponderabilia narodowe. Albo nawet o publikacji "Czarnej księgi antypolonizmu".
4. Zastrzeżenie
Uprzedzając ewentualne zarzuty: rzecz nie w wytykaniu palcami ludzi, lecz w piętnowaniu antypolskich postaw; postaw, na które nie może być przyzwolenia polskich patriotów.

Stop antypolskim podżegaczom!
Nasz Naród powinien pokazać czerwoną kartkę antypolskiej szczujni. Hańbą jest donoszenie na własny kraj, plucie na państwo, podjudzanie przeciw wybranej przez Polaków w demokratycznych wyborach władzy. Hańbą jest knucie przeciwko Rzeczypospolitej i wyprowadzanie na ulice własnych kompleksów.
Trzeba takim niecnym praktykom, godzącym w żywotne interesy Rzeczypospolitej, powiedzieć gromko i stanowczo: "Nie"! Po milionkroć i więcej razy: "Nie!!!". Zero tolerancji dla zdrajców, wichrzycieli, podżegaczy, kapusiów, skarżypytów i innych antypaństwowych łachmytów - ich miejsce nie w wysokich sferach, lecz w karcerach! Nie pozwólmy, by polityczne ulicznice i ich alfonsy bezkarnie demoralizowali Polaków!
Panie Ministrze Ziobro i Panie Ministrze Kamiński - proszę coś z tym zrobić, proszę postawić tamę żółci wylewanej z wprawdzie już się rozkładających, lecz wciąż przecież czynnych i zapiekłych w antypolskiej nienawiści, politycznych zombich.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl