niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

V Marsz Wolności i Solidarności - zabierz biało-czerwoną flagę

Dodano: 13.12.2015 [13:18]
V Marsz Wolności i Solidarności - zabierz biało-czerwoną flagę  - niezalezna.pl
foto: twitter PiS
Z Placu Trzech Krzyży w Warszawie o godzinie 13.00 wyruszy Marsz Wolności i Solidarności. Aktywny udział wezmą w nim Kluby „Gazety Polskiej”. Portal niezalezna.pl będzie prowadził relację "na żywo" z demonstracji.16.14

Według organizatorów Marszu Wolności i Solidarności, w manifestacji wzięło udział ponad 80 tys. osób. Czytaj więcej: Organizatorzy Marszu Wolności i Solidarności 2015: Było ponad 80 tysięcy osób

15.15

Po wystąpieniu Jarosława Kaczyńskiego uczestnicy manifestacji zaśpiewali hymn Polski. Po nim V Marsz Niepodległości i Solidarności został zakończony.

15.09
Chcemy dobrego Trybunału Konstytucyjnego, który będzie strzegł Konstytucji – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości w swoim wystąpieniu przed siedzibą TK. – Próbuje się nam wmówić, że podczas gorącego lata jest sroga zima. Nie ma zagrożenia demokracji – podkreślał. – Mamy do czynienia z hipokryzją. Próbuje się sprawić, byśmy zapomnieli, ale my nie zapomnimy. Działamy w interesie ogromnej większości Polaków. Chcemy naprawić polski wymiar sprawiedliwości – podkreślił Jarosław Kaczyński. Tu więcej o wystąpieniu prezesa PiS, a wkrótce całość: Jarosław Kaczyński na Marszu Wolności i Solidarności: Chodzi o uniemożliwienie nam przebudowy Polski


fot. twitter.com

14.44
Marsz dotarł przed siedzibę Trybunału Konstytucyjnego. Tam po raz drugi przemawiał będzie Jarosław Kaczyński.

14.32
- Musimy wspólnie upominać się o prawa i wspólnie pokazywać palcem tych, którzy nam tych praw odmawiają. Wygraliśmy wybory, ale nie mamy prawa tworzyć prawa, nie mamy prawa przebudowywać Polski, a Polskę przebudować trzeba. I to musi być wielka przebudowa na miarę naszej historii - powiedział dzisiaj prezes PiS Jarosław Kaczyński przed wyruszeniem V Marszu Solidarności i Wolności.

CAŁE WYSTĄPIENIE PREZESA PiS TUTAJ

14:12
#marsz13grudnia nadal na Pl. 3Krzyży, choć czoło zatrzymuje się właśnie przy pomniku R. Reagana
- relacjonuje jeden z uczestników Marszu.14:08

Internauci odpowiadają na wpisy oburzonych polityków PO, którzy wyłapali jeden radykalny element na manifestacji, przypominając co się działo na "Błękitnym Marszu" Platformy Obywatelskiej kilka dni temu13.49

"Nie jest przypadkiem, że gwiazdy mediów publicznych wywodzą się z resortowych rodzin. Oni bronią swoich pozycji. Oni bronią tego, co uzyskali, kiedy nam ukradziono "Solidarność" i kiedy próbowano nam ukraść demokrację. Ale "Solidarność" zwyciężyła, prawda zwycięży i Wasze jest zwycięstwo. Zobaczycie, że Polska się zmienia. Obiecaliśmy Wam, że wygramy i polskie zmiany trzeba doprowadzić do końca. Nie dlatego, że kochamy rząd, nie dlatego, że kochamy prezydenta. Dlatego, że kochamy Polskę" - powiedział Tomasz Sakiewicz.


CAŁOŚĆ PRZEMÓWIENIA TOMASZA SAKIEWICZA TUTAJ

13.41

Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem Witosa ruszy V Marsz Wolności i Solidarności

13.37
- Musimy się zmobilizować, mówi "damy radę", ale to nie mogą być tylko słowa - mówił prezes PiS.

13.35
Przemówienie rozpoczął prezes PiS Jarosław Kaczyński.


13.32
Podczas przemówienia legendarny działacz opozycji Andrzej Gwiazda stwierdził, że walka się nie zakończyła. "Mamy walczyć o nasze szkoły, o nasze dzieci" - podkreślił. - "Do tego potrzebne są miliony, rząd potrzebuje armii i tą armią jesteśmy my".

13.26
Na Placu Trzech Krzyży przemawia Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska".
- Nad prawem komunistycznym jest prawo narodu do samostanowienia, do mówienia prawdy - podkreślił.

- Zmiany trzeba przeprowadzić do końca, nie dlatego że kochamy, że kochamy prezydenta. Dlatego że kochamy Polskę - podkreślił Tomasz Sakiewicz.

13.25
Odczytano deklarację ideową tegorocznego marszu

13.20
Na tym kadrze doskonale widać jak wielka jest to demonstracja13.15
Modlitwę w intencji ofiar stanu wojennego poprowadził ojciec Andrzej Kapucyn.

13:12
Na Marszu pojawił się również transparent z podziękowaniami dla Jarosława Kaczyńskiego za wygrane wybory13.09
Trwa apel poległych - nazwiska ofiar komunistycznych zbrodniarzy odczytywała m.in. posłanka Anita Czerwińska.

"Zginął za Wolną Polskę" - odpowiadali zgromadzeni Polacy przy każdym nazwisku. Niestety, była to przerażająco długa lista.

13.03
Hymn Narodowy odśpiewali uczestnicy marszu

13.00

Prezes PiS Jarosław Kaczyński jest już na Placu Trzech Krzyży

12.59
Na marszu nie mogło zabraknąć ludzi tak zasłużonych dla Polski12.53
Z całej Polski zjechali do Warszawy Polacy chcący poprzeć rząd Beaty Szydło. Na transparentach widać nazwy wielu miast, także na twitterze podają skąd przyjechali. Lista jest imponująca.

12.49
"Popieramy decyzję prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Beaty Szydło" - to jedno z haseł na transparentach trzymanych przez uczestników marszu.

12.43
Poseł Joanna Lichocka o tym dlaczego dzisiejszy marsz jest tak ważny.
12.38
Setki biało-czerwonych flag12.32
Tomasz Sakiewicz pisał dwa dni temu na łamach "Gazety Polskiej Codziennie":

"Rząd i prezydent mają dosyć siły, by przeciwstawić się naciskom politycznym. Jednak potrzebne jest też wsparcie społeczne. Nie chodzi o to, by wspierać władzę, zwiększać komfort rządzących. Pomóc Polsce w zmianach, które są niezbędne. Zmiany mogą zostać zahamowane na wielu poziomach, mogą też przyspieszyć. Wszystko zależy od nas. Daliśmy radę pokonać ludzi, którzy niegodnie sprawowali rządy. Musimy dać radę pokonać ich destrukcyjny wpływ na państwo"


CAŁY TEKST TUTAJ

12.28

Zanim ruszy marsz przemawiał będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński. Wystąpi także Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika "Gazeta Polska"

12.26
Na Placu Trzech Krzyży już zgromadziły się tysiące osób, które pójdą w demonstracji

12.20
Manifestacje odbędą się nie tylko w Warszawie - we Wrocławiu o godzinie 18:00 z placu Solnego wyruszy demonstracja antykomunistyczna w 34 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego.

"Przyjdź, namów kolegów, rodzinę, sąsiadów, znajomych. Prześlij tą wiadomość dalej tylu osobom, ilu tylko możesz powiadomić" - apelują organizatorzy.

12.15
Organizatorzy Marszu proszą uczestników, aby wzięli ze sobą biało-czerwone flagi
12.12
Na stronie pis.org.pl będzie można obejrzeć w internecie relację na żywo

12.10
Zaraz po marszu odbędzie się protest „Dość kłamstw mediów” zorganizowany przez Ruch Kontroli Wyborów – Ruch Kontroli Władzy. Demonstranci przejdą na ul. Czerską 8/10 pod siedzibę „Gazety Wyborczej”, gdzie przemawiać będą przedstawiciele mediów, później protestanci skierują się pod siedzibę TVP na ul. Woronicza 17

12.01
Uczestnicy manifestacji – oprócz upamiętnienia ofiar stanu wojennego – wyrażą również swoje poparcie dla obecnego rządu oraz prezydenta Andrzeja Dudy. Organizatorzy podkreślają, że na marszu nie zabraknie haseł odnoszących się do bieżącej sytuacji politycznej, w tym nagonki na gabinet premier Beaty Szydło i głowę państwa. Marsz wyruszy o godz. 13.00 z pl. Trzech Krzyży w Warszawie. Uczestnicy manifestacji przejdą Alejami Ujazdowskimi przed pomnik Józefa Piłsudskiego, zatrzymując się po drodze przed pomnikiem Romana Dmowskiego.

11.50
- Rozpętała się tak potworna histeria o rzekomym zagrożeniu demokracji przez rząd, który tworzy PiS, że trzeba dać odpór temu szaleństwu - tłumaczy były opozycja Adam Borowski, który weźmie udział w Marszu - Rząd wykonuje to co obiecał wyborcom i naprawia Państwo, które zostało zepsute przez Platformę Obywatelska. Mówiąc, że państwo jest w ruinie nikt nie ma na myśli zgliszczy budynków, bo nie było bombardowań, ale nie ma wątpliwości, że w ruinie są struktury państwa. Chociażby wymiar sprawiedliwości, którego częścią jest Trybunał Konstytucyjny. CZYTAJ WIĘCEJ

11.45
Tutaj trasa przemarszu
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Wiersz Antka Boryny znakomicie pasuje do plakatu ze zdechłym liesm lub odwrotnie... jakby obaj autorzy umówili się!
***
oh ty wściekly lisie
doigrałeś ty się
za twą całą podłość
będziesz wkrótce wisieć

powieszą cię w moskwie
na placu czerwonym
na dół ryżym pyskiem
do góry ogonem

tuż przy mauzoleum
co stoi w oddali
będziesz wycieraczką
dla braci moskali

Zobacz tutaj ile było:
https://twitter.com/BSzafirowicz/status/675698035205259264/photo/1?ref_src=twsrc^tfw

https://www.youtube.com/watch?v=0jblMTKciZI

w TVP Info już podali - 15 tys uczestników. :)))

WYCIAGAC KONSEKWENCJE TO JAWNE OSZUSTWA PUSZCZANE W ETER!!!!Gdzie rzetelnosc,wiarygodnosc za te klamstwa ludzie maja placic abonament?-TO NIEPOROZUMIENIE SZKODZACE POLSCE czy telewizorni nie obowiazuje demokratyczny przekaz oparty na prawdzie?Dosyc Skandali,Falszerstw,Oszustw i Oczerniania!.

Demokracja definitywnie skończyła się dla tych , którzy utracili ciepłe posadki w sejmie i senacie , dodatkowo obejmie jeszcze tych , którzy rozbudowali administrację do potęgi trzeciej .
Nie wspominam o " dziennikarzach " TVP , dla nich również
demokracja się skończy , niebawem .

Według Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w marszu bierze udział 15 tys. osób. Zdaniem organizatorów - 80 tys. Zdaniem telewizji Republika - 100 tys.

:)

ty se Bogiem geby nie wycieraj, jak widac na zamieszczonym obrazku czapkami was nakryjemy.

Odezwa patriotyczno-obywatelska
Obywatele!
Chrońmy naszą demokrację!
Poprzyjmy Prawych i Sprawiedliwych Wybrańców Narodu!
Dajmy odpór wrogom naszego Państwa!
Kochani!
Nastał czas dziejowej próby.
Bo oto przegnane szczury opuszczają kanały i strząsnąwszy nieczystości węszą, jak by się tu bezczelnie rozwielmożyć na salonach.
Bo oto jastrzębie zuchwale krążą, rozcapierzając swe drapieżne szpony w gotowości do zatopienia ich w gołąbkach pokoju i stabilizacji.
Bo oto turkucie podjadki sposobią swe żarłoczne szczęki już nie do podgryzania, lecz furiackiego miażdżenia życiodajnych korzeni demokracji.
Bo oto podżegacze wznoszą w złowrogim i bezczelnym geście pochodnie, czekając tylko na hasło, by podpalić nam kraj.
Bo oto burczymuchy swym marudzeniem i judzeniem sabotują obywatelskie morale, a hejterzy rozsiewają zarazę nienawiści.
Polacy!
Czas tym wszystkim szkodnikom powiedzieć stanowczo: Stop!
Rodacy!
Dajmy zdecydowany odpór szkodliwej działalności wrogów państwa polskiego. Zwłaszcza tych wewnętrznych, dywersantów żerujących na polskim organizmie i godzących w pryncypia ustrojowe i porządek aksjologiczny naszej Ojczyzny.
Wspierajmy niezłomnie nasze władze w walce o ocalenie osiągnięć młodej polskiej demokracji.
Stańmy odważnie w obronie naszego Państwa oraz Prawych i Sprawiedliwych Przywódców naszego Narodu!
A antypolskim szkodnikom wykrzyczmy gromko: Nie, nie, nie - po milionkroć nie! Non possumus! Nie pozwalamy!

Stańmy w obronie Prawej i Sprawiedliwej Polski! Powołajmy Sztafety Patriotyczne!
1. Przesłanie
Polaku! Nie pytaj, co Polska może zrobić dla Ciebie; zapytaj raczej swe serce, co Ty możesz ofiarować Polsce!
2. Inicjatywa obywatelska
W nowej, tak korzystnej dla Polski i Polaków sytuacji politycznej warto rozważyć powołanie Sztafet Patriotycznych - ochotniczej inicjatywy tych obywateli, którym dobro Ojczyzny dumnej, suwerennej i szanowanej leży na sercu. Sztafety powinny łączyć pokolenia Polaków w krzewieniu pięknego wzoru patriotyzmu oraz w niezłomnej ochronie narodowych imponderabiliów. Sztafety - to sojusz pokoleń, arka przymierza między tradycją a nowymi wyzwaniami, to współpraca i narodowa solidarność, to energia, dynamika, żarliwość. Liczba mnoga, widoczna w tchnącej energią nazwie, ma zaś podkreślać, że członkowie Sztafet powinni się prześcigać w dobrych uczynkach na rzecz Ojczyzny i Narodu, w gorliwości patriotycznej, w zapale przekazywania Rodakom wartości, na których opiera się tożsamość kulturowa Polski i narodowa Polaków.
3. Zadania
Do zadań tej organizacji Polaków dobrej woli, szlachetnych serc i obywatelskiego czynu, oprócz kształtowania narodowego charakteru, integrowania środowiska patriotycznego, promowania polskości, powinno należeć także bronienie Ojczyzny przed:
- turkuciami podjadkami polskości, a w szczególności szujami i oszczercami kalającymi dobre Imię Polski i Polaków (zob. np. bezczelne brednie o "polskich obozach śmierci" i rzekomej odpowiedzialności narodu polskiego za Holokaust),
- antypolskimi gałganami, a zwłaszcza zuchwałymi i bezczelnymi hejterami profanującymi wartości i symbole ważne dla naszego Narodu (zob. np. gorszące wtykanie flagi Rzeczypospolitej w psie odchody, zademonstrowane publicznie przez jednego z tzw. celebrytów medialnych),
- zawalidrogami podkładającymi nogi patriotycznym inicjatywom obywatelskim oraz maruderami gaszącymi patriotyczny zapał i osłabiającymi morale Polaków (zob. np. wypowiedzi przedwyborcze niektórych polityków i zaprzyjaźnionych z nimi pismaków - pełne kwękolenia i straszenia obywateli piekłem, o ile zagłosują na Prawo i Sprawiedliwość).
Warto też pomyśleć o stworzeniu listy hańby narodowej, zawierającej wypowiedzi i czyny godzące w Ojczyznę, Naród, Imponderabilia narodowe. Albo nawet o publikacji "Czarnej księgi antypolonizmu".
4. Zastrzeżenie
Uprzedzając ewentualne zarzuty: rzecz nie w wytykaniu palcami ludzi, lecz w piętnowaniu antypolskich postaw; postaw, na które nie może być przyzwolenia polskich patriotów.

NIECH WAS BOG PROWADZI W IMIE SPRAWIEDLIWOSCI,NARODU,LUDZI UCZCIWYCH,NADZIEI I WSZYSTKIEGO CO MOZE PRZYNIESC DOBRE ZMIANY DLA NASZEGO KRAJU!!

A TVP Info magluje temat antypisowski, zaprosili mnóstwo osób, którzy tylko polują jadem na PiS. A z relacji z przygotowań do marszu PiS w Warszawie reporter podał, że jest tyam mnóstwo CZERWONYCH (!!!) flag, powtórzy to dwa razy.

TVPinfo
Jakiś babsztyl trzyma szmate z napisem:panie prezesie polska tego nie kupi.
Inne truchło ma pod klapą emblemat nowoczesnej.
wszędzie pełno niebieskich unijnych szmat.Gwiazdki symbolizują
koryto.
Relacja z 1minuty,2 nie dam rady oglądać.

Andrzej Kołakowski: Szaleństwo sięga zenitu

"Wyobrażam sobie jak w nocnych omamach posłanka Pomaska widzi nad sobą wyszczerzone w uśmiechu zęby Antoniego Macierewicza, a Katarasińska przechadzając się po mieszkaniu ogląda się co chwila w obawie, że podąża za nią bezszelestnie cień Mariusza Kamińskiego. Już wyciąga pistolet spod poduszki, żeby palnąć sobie w łeb, ale nagle oddycha z ulgą, to tylko szlafrok leżący bezładnie na fotelu ułożył się w koszmarny kształt, to nie agenci CBA."....

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7535

>>WYLACZ KOMPUTER!<<
Wlacz sie do marszu w imie POLSKI, PREZYDENTA,RZADU i oczywiscie SWOIM WLASNYM.
Jutro bedzie zapozno.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl