niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
24 czerwca 2017

Musi być wielka przebudowa Polski - powiedział J. Kaczyński CAŁE WYSTĄPIENIE

Dodano: 13.12.2015 [15:30]
Musi być wielka przebudowa Polski - powiedział J. Kaczyński CAŁE WYSTĄPIENIE - niezalezna.pl
foto: screen pis.org.pl
- Musimy wspólnie upominać się o prawa i wspólnie pokazywać palcem tych, którzy nam tych praw odmawiają. Wygraliśmy wybory, ale nie mamy prawa tworzyć prawa, nie mamy prawa przebudowywać Polski, a Polskę przebudować trzeba. I to musi być wielka przebudowa na miarę naszej historii - powiedział dzisiaj prezes PiS Jarosław Kaczyński przed wyruszeniem V Marszu Solidarności i Wolności.

- To z jednej strony marsz pamięci, pamięci o tym co się wydarzyło przez 34 laty, pamięci o stanie wojennym i walce, która wtedy była toczona o polską wolność. Ale to jest także marsz dla przyszłości, to jest marsz, który ma być krokiem, jednym, ale ważnym krokiem w tym kierunku, który obraliśmy i który uzyskał poparcie społeczeństwa - tłumaczył prezes PiS.

- "Solidarność" była wydarzeniem niezwykłym, jedynym w dwudziestowiecznych dziejach świata, była największym ruchem społecznym w dziejach, być może w całych dziejach. "Solidarność" była równocześnie syntezą tego wszystkiego co budowało przez wieki nasze zabiegi, walkę o wolność, nasz republikanizm. Naszą wiarę, że jesteśmy wspólnotą i razem budujemy polskie państwo, Polską Rzeczpospolitą. To dziedzictwo jest ciągle żywe, ale pamiętajmy, że to dziedzictwo zostało po '89 roku odrzucone na różne sposoby. Byli tacy, którzy się wstydzili za "Solidarność", byli tacy którzy mówili sztandary "Solidarności" schowajcie, są już niepotrzebne. Są potrzebne!, bo jest potrzebne to właśnie dziedzictwo - tłumaczył Jarosław Kaczyński.

- Musimy budować wspólnotę, inaczej nie zbudujemy silnej Polski. Inaczej nie zabezpieczymy naszej wolności, inaczej nie będziemy się w Europie liczyć, inaczej inni nie będą się liczyć z nami. I dlatego musimy podjąć to dzieło.


- Dziś w roku 2015 znów mamy szansę, pamiętajcie, to bardzo ważny rok, prawie tak ważny jak '89 i jak '80. Musimy się zmobilizować, bo inaczej nie zdołamy odnieść zwycięstwa, mówimy "Damy radę", ale to "damy radę" nie mogą być tylko słowa, to musi być mobilizacja, to musi być sytuacja, kiedy nie tylko 13 grudnia, czy 3 maja, będziemy gotowi zgromadzić się tutaj, czy w innym miejscu w Warszawie, by wspólnie upominać się o prawa i wspólnie pokazywać palcem tych, którzy nam tych praw odmawiają. Bo dziś sensem tej walki jest odrzucenie tej odmowy, odmowy przyznania nam praw. Wygraliśmy wybory, ale nie mamy prawa tworzyć prawa, nie mamy prawa przebudowywać Polski, a Polskę przebudować trzeba i to musi być wielka przebudowa na miarę naszej historii - mówił Jarosław Kaczyński.

- W '91 roku Ojciec Święty był w Polsce i przedstawił nam taki wielki, wyrosły właśnie z doświadczenia "Solidarności" i z nauk Kościoła plan budowy porządku moralnego w naszym kraju. Został wtedy brutalnie odrzucony. Przypomnijmy Ojciec Święty miał być wtedy trzy razy, a był dwa, bo taką kampanię zorganizowano w naszym kraju, że po raz trzeci nie przyjechał. Musimy odrzucić tych, którzy tą kampanię organizowali. Oni są wciąż obecni, to oni są przeciw nam, to oni próbują nas zablokować, to oni wmawiają, że dzisiaj demokracja w Polsce jest zagrożona.


- Będę jeszcze dzisiaj mówił o sensie tego starcia jakie mamy w Polsce, bo bardzo wiele ludzi tego nie rozumie, bardzo wielu ludzi uwierzyło, że w środku gorącego lata jest mroźna zima, bo jak w telewizji tak powiedzieli, to tak jest. Dzisiaj nie o demokrację chodzi, dzisiaj chodzi o to by demokracja rzeczywiście mogła decydować, a nie garstka ludzi jednej strony, ludzi zaprzedanych obcym, a także tym wewnętrznym, ale nie mającym nic wspólnego z interesem ogromnej większości Polaków. Musimy to przełamać, ta droga jeszcze przed nami i przejdziemy ją. Damy radę. 
 

Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl