niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Musi być wielka przebudowa Polski - powiedział J. Kaczyński CAŁE WYSTĄPIENIE

Dodano: 13.12.2015 [15:30]
Musi być wielka przebudowa Polski - powiedział J. Kaczyński CAŁE WYSTĄPIENIE - niezalezna.pl
foto: screen pis.org.pl
- Musimy wspólnie upominać się o prawa i wspólnie pokazywać palcem tych, którzy nam tych praw odmawiają. Wygraliśmy wybory, ale nie mamy prawa tworzyć prawa, nie mamy prawa przebudowywać Polski, a Polskę przebudować trzeba. I to musi być wielka przebudowa na miarę naszej historii - powiedział dzisiaj prezes PiS Jarosław Kaczyński przed wyruszeniem V Marszu Solidarności i Wolności.

- To z jednej strony marsz pamięci, pamięci o tym co się wydarzyło przez 34 laty, pamięci o stanie wojennym i walce, która wtedy była toczona o polską wolność. Ale to jest także marsz dla przyszłości, to jest marsz, który ma być krokiem, jednym, ale ważnym krokiem w tym kierunku, który obraliśmy i który uzyskał poparcie społeczeństwa - tłumaczył prezes PiS.

- "Solidarność" była wydarzeniem niezwykłym, jedynym w dwudziestowiecznych dziejach świata, była największym ruchem społecznym w dziejach, być może w całych dziejach. "Solidarność" była równocześnie syntezą tego wszystkiego co budowało przez wieki nasze zabiegi, walkę o wolność, nasz republikanizm. Naszą wiarę, że jesteśmy wspólnotą i razem budujemy polskie państwo, Polską Rzeczpospolitą. To dziedzictwo jest ciągle żywe, ale pamiętajmy, że to dziedzictwo zostało po '89 roku odrzucone na różne sposoby. Byli tacy, którzy się wstydzili za "Solidarność", byli tacy którzy mówili sztandary "Solidarności" schowajcie, są już niepotrzebne. Są potrzebne!, bo jest potrzebne to właśnie dziedzictwo - tłumaczył Jarosław Kaczyński.

- Musimy budować wspólnotę, inaczej nie zbudujemy silnej Polski. Inaczej nie zabezpieczymy naszej wolności, inaczej nie będziemy się w Europie liczyć, inaczej inni nie będą się liczyć z nami. I dlatego musimy podjąć to dzieło.


- Dziś w roku 2015 znów mamy szansę, pamiętajcie, to bardzo ważny rok, prawie tak ważny jak '89 i jak '80. Musimy się zmobilizować, bo inaczej nie zdołamy odnieść zwycięstwa, mówimy "Damy radę", ale to "damy radę" nie mogą być tylko słowa, to musi być mobilizacja, to musi być sytuacja, kiedy nie tylko 13 grudnia, czy 3 maja, będziemy gotowi zgromadzić się tutaj, czy w innym miejscu w Warszawie, by wspólnie upominać się o prawa i wspólnie pokazywać palcem tych, którzy nam tych praw odmawiają. Bo dziś sensem tej walki jest odrzucenie tej odmowy, odmowy przyznania nam praw. Wygraliśmy wybory, ale nie mamy prawa tworzyć prawa, nie mamy prawa przebudowywać Polski, a Polskę przebudować trzeba i to musi być wielka przebudowa na miarę naszej historii - mówił Jarosław Kaczyński.

- W '91 roku Ojciec Święty był w Polsce i przedstawił nam taki wielki, wyrosły właśnie z doświadczenia "Solidarności" i z nauk Kościoła plan budowy porządku moralnego w naszym kraju. Został wtedy brutalnie odrzucony. Przypomnijmy Ojciec Święty miał być wtedy trzy razy, a był dwa, bo taką kampanię zorganizowano w naszym kraju, że po raz trzeci nie przyjechał. Musimy odrzucić tych, którzy tą kampanię organizowali. Oni są wciąż obecni, to oni są przeciw nam, to oni próbują nas zablokować, to oni wmawiają, że dzisiaj demokracja w Polsce jest zagrożona.


- Będę jeszcze dzisiaj mówił o sensie tego starcia jakie mamy w Polsce, bo bardzo wiele ludzi tego nie rozumie, bardzo wielu ludzi uwierzyło, że w środku gorącego lata jest mroźna zima, bo jak w telewizji tak powiedzieli, to tak jest. Dzisiaj nie o demokrację chodzi, dzisiaj chodzi o to by demokracja rzeczywiście mogła decydować, a nie garstka ludzi jednej strony, ludzi zaprzedanych obcym, a także tym wewnętrznym, ale nie mającym nic wspólnego z interesem ogromnej większości Polaków. Musimy to przełamać, ta droga jeszcze przed nami i przejdziemy ją. Damy radę. 
 

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Łajba III RP nabrała już tak wiele wody, że jej zatonięcie jest tylko kwestią czasu.

A "obrońcy demokracji" desperacko posłani "w ten trybunałowy bój" przez GRUPE TRZYMAJACA u nas WŁADZE tylko przybliżają moment katastrofy, bo walca historii już nic nie jest w stanie dziś zatrzymać.

Ale - jak, kiedy i dlaczego?

Zapraszam: http://prognozydocenta.salon24.pl/684981,brawo-chlopaki-jak-pieknie-zatopiliscie-iii-rp

Pozdrawiam.

lala blagam cie daj na luz a mogla bys byc fajna dziewczyna--chora postkomunistyczna POLSKA

Musi byc wielka ...
Piekne wystapienie Kaczynskiego, cala prawda ob ecnej sytuacji. Tylko to jest ciekawe, ze jak Kaczynski cos powie, to zaraz wszyscy na niego, a jak z PO mowia co im slina na jezyk przyniesie to jest OK? PO i Nowoczesna pozwalaja sobie nawet porownujac J>K> do jaruzelskiego, do faszyzmu, wiele innych, juz nie bede wymawiac, to co jednym wolno drugim nie? Brawo Panie Kaczynski, Jest Pan Wielki, nikt z politykow nie ma takiego aplauzu jak Pan, gdzie sie tylko Pan pokaze, to skanduja Jaroslaw, Jaroslaw i to sie liczy. Jak najmniej wdawac sie w dykusje z granda i robic swoje. Ten marsz pokazal, jestesmy z wami, niech sobie gadaja, my i tak wiemy co w trawie piszczy, a z tych co tak robia zla propagande, to sa smieszni ludzie, oatrze na nich i na ich wysilki, w sumie to sa ich wysilki, tyle co ich.

Przemowienie Pana J.Kaczynskiego zaskoczylo mnie
solidanosciowca. Bylo ono ogolnikowe bez akcentow
na wiele wazkich spraw natury gospodarczej,spolecznej itp.
Nikt z wystepujacych nie podal obalenia rzadu J Olesze -
wskiego, Nie podal sam Kaczynski atakow na niego i jego
rzad. Nie podal przyczyny glownej ucieczki przeszlo 2
milionow Polakow za chlebem.a nie ma konca tego exodusu!!
Nikt nie poruszyl ogromnych skrywanych afer. Nikt nie
poruszyl tego,co z Polska uczynil Tusk ze swoja zgraja.
Wyliczanka bylaby dluga! A bez akcentowania tych spraw
wyszlo przyslowiowe ele-pomele. O obrabowanym Narodzie
ze srodkow do zycia i prawa obywatelskiego ANI SLOWKA!!!
Ani slowka o atakach na Prezydenta i na rzad Pani B.Szydlo.
Takze ani sloweczka o nazwiskach tych,ktorzy wczoraj
spacerowali ze swoja krasna falanga i rykowiskiem na tych,
ktorym Narod w wyborach dal swoj wieli glos. Nie bylo tez
podziekowania temu Narodowi Za jego glos.Bylo ele-pomele!!

cytuje: "Kiedy ludzie latami czekali na malutkie mieszkanko w bloku, Kaczyński mieszkał w apartamencie na Żoliborzu. Kiedy rodziny prawdziwych patriotów były gnębione przez system, Kaczyński z bratem spokojnie sobie grali w filmie oczywiście produkcji państwowej... Kiedy za wszelkie objawy sprzeciwu wobec systemu wywalali studentów bezpowrotnie z uczelni, Jarek Kaczyński spokojnie sobie doktorat pisał i nawet mu teczki nie założyli, choć każdy wykładowca miał zakładaną niemal z automatu. Teraz ten resortowy bachor, który nigdy nie przepracował normalnie jednego dnia, tylko całe życie żeruje podatnikach żyjąc na państwowym garnuszku, resortowy bachor który nigdy nie był internowany, nigdy mu głos z głowy nie spadł opowiada nam brednie o walce z komuną i obraża tych, którzy narażali życie. Ktoś kto całe życie mieszkał u mamusi teraz mi mówi jak powinna wyglądać rodzina... Taka resortowa łajza przejęła władzę i demoluje demokrację - dlatego ludzie wyszli na ulice."

Laluniu, pomine Twoje slownictwo i Twoją kulturę. W końcu jesteś typowym elektoratem PO. (bo nawet nie śmiem przypuszczać, że resortowym "bachorem'). Ale, że masz za złe sześcioletnim braciom Kaczyńskim, że grali w filmie, a nie walczyli z komuną, wybacz, ale nasuwa podejrzenie, albo coś ćpasz, albo coś z główką.

Wielu moich znajomych opuściło Polskę przez ostatnie 8m lat,większość przez układy panujące w instytucjach,brak pracy,drożyznę,niemożność utrzymania rodziny z pensji 1250/1650,mc..Panie Jarosławie,jednak nieliczna mniejszość wytrwała w nadziej na to ze w Polsce można będzie żyć bez chwilówek,kredytów,komorników za to ze z 100 zł zrobiło się 2 tys odsetek..wierzymy ze teraz przyjdzie czas na tych którzy żerowali na zwykłych obywatelach i rolę się w końcu odwrócą..ze zwykli,,Kowalscy,, bdą mogli choć raz na 3y lata pojechać na wczasy,czy też kupić sobie np nową pralkę czy lodówkę bez zabójczych kredytów i wyrzeczeń w stylu chlebek z margaryną za pralkę.Ci co żyli ośmiorniczkami..okazali swoją słabość wczoraj,czas na sile ,, Kowalskich,,

Drugie przemówienie JKaczyńskiego pod TK było niezwykle trafne merytorycznie bo wiadomo że złodziei należy pogonić. {*chcę zwrócić uwagę że Moja Mama wierna pis-owi wczoraj została boleśnie urażona słowami JK w czasie wywiadu kiedy to powiedział że to już jest w poslkiej tradycji zdrada, uważam też że były to słowa niezwykle niegodziwe, prawd jest że gościnna Polska niezwyklą gościnnością otaczała mniejszości przybye z całego świata i to włanie spowodowało że zdrajcy mogli wykorzystać nadmierne zaufanie) Ale Polacy nie słyną od zdrady tylko przetrwali dzięki wierności Ojczyżnie)
Istnieje jednak druga strona tegoż przemówienia niezwyka hucpa po naukowym odkryciu przez pis zwyczajnego człowieka (znaczy Polaka przez inne elyty polityczne nazywanego bandytą, prymitywem nierozwiniętym) JK swierdził że pis chce dać 500 zł na dziecko polskie HA z polskiej kasy ----czyli podatkw z pracy Polaków. Kto komu daje pensje-----nard pracujący) Było to absolutnie niewłaściwe JK nie przygotował się do tegoż przemówienia a tenże Nard tak mężnie i dzielnie stoi przy tym leniwym orędowniku. Jest to przykre. Tylko naród naprawi Polskę a nie politykierzy.
Msza za zamordowanych w stanie wojennym w katedrze byłaby mile widziana. Tak Państwo wzięliście sobie fotki tych młodych ludzi zamordowanych w stanie wojennym i opnieśliście je na ulicy a może więc tablica ( tutaj jest jednak wielki problem bo wiele nazwisk nie ujrzało jeszcze dnia, i nic nie wiemy o wyrokach mierci jakei w stanie wojennym zapadały w wojsku, pan cenckiewicz takimi sprwami się nie zajął

Bardzo dziekuję wszystkim Polakomktrzy tak dzielnie przyjechali aby sobie przejść po deszczu, Ani herbaty gorącej ani nic, inaczej było za Solidarności panie jk.

Uważam że Pani Kempa nei robi dobrej roboty w pr. Ny chcemy rozwiązania a nie pseudowalki. Czekamy na ogłoszenie polskich zobowiązań w sprawie klimatu.

Jak to mówią obejrzałam ransmisję dzięki Telewizji Trwam. Niezależna ie miała wpływu na tv republika aby zorganizować transmisję, pis transmisja nie docierała bo trzeba zapłacić za kanał transmisyjny. Dziękuję więc Ojcu Rydzykowi za tę wielką przysługę,
Była internowana solidarność mazowsze.

Droga Cieszkowska, najpierw trzeba sie zdecydowac na cos co sie rozumie, popiera, wybiera i lubi.
Pozniej dogadac sie ze swymi pogladami tak aby w koncu cos pozytecznie potrzebnego wypisac w zrozumialej postaci!

Twardo na przód i bez litości rozjechać resztki szkodników Polski. PiS dostał od narodu zielone światło i ma nie tylko prawo ale i obowiązek zrobić w tym kraju porządek a grupka pomyleńców nie może tego zmienić bo to było by ... wbrew zasadzie demokracji.

J Kaczynski jest super. Ale tych wczoraj z KOD spuentowal:

cala Polska sie z Was smieje: komunisci i zlodzieje

tyle tysiecy oglupionych Polakow albo a powodu utraty zloba maszerowalo wczoraj 12-go nie wiedzac i nie rozumiejac ze ze ten kto zainicjowal KOD rowniez propaguje dyskusje o kazirodztwie i jest wscieklym wrogiem Kosciola Polskiego

nalezy edukowac spoleczenstwo

Przemówienie, jakiego dawno już nie słyszeliśmy. Pan Premier jasno i klarownie przedstawił wszystkim Polakom w jakiej znaleźli się sytuacji. Porównanie wczorajszych i dzisiejszych wydarzeń pokazuje jasno, że próby oszukania narodu i porwania ich hasłami o konieczności obrony przed rzekomymi zagrożeniami demokracji daleko nie zaprowadzą kłamców i szubrawców! Polacy łatwo mogą sobie porównać dzisiaj, jak wygląda język nienawiści i jak brzmią prostackie kłamstwa a gdzie leży prawda! Twierdzenia o reżimie i nękaniu opozycji, o niszczeniu Polski, o konieczności ratowania Polski przed upadkiem okazują się zupełnym fałszem i farsą, wciskaną "czarnemu ludowi" przez małych ludzi! Dzisiaj mogliśmy to zobaczyć! Chyba tylko głupiec nie przejrzy dziś na oczy...

Tu wcale nie o to chodzi, zeby slepi przejrzeli. Chodzi o to, ze banda bezwzglednych cwaniakow spod szyldu PO-PSL-Nowoczesna liczy na to, ze zdola wmowic zachodniej Europie, ze w Polsce trwa kryzys demokracji i trzeba wyslac na pomoc POlicje i wojsko dla przywrocenia ladu. Ci zdrajcy chca wykazac wszelkimi sPOsobami, ze rzady PiS to rzady anrchii, grozne dla Europy. To jest TARGOWICA mowiac wprost i zwykle lajdactwo Petru i jego kompanow, oficerow prowadzacych.

Ta cala heca z Trybubalem sluzy jedynie beltaniu wody, aby uzyskac pretekst do zaatakowania pana prezydenta Rzeczypospolitej przez POlitycznych chuliganow!

To czas, gdy murem trzeba stanac w obronie prezydenta i rzadu Rzeczypospolitej!

Świetne przemówienie, Panie Premierze!
Prosto, szlachetnie i uczciwie!

Jak nigdy przedtem, jest nam właśnie dziś potrzebna
SOLIDARNOŚĆ NARODOWA, poczucie wspólnoty, wywodzące się z chrześcijańskiego DUCHA Polaków.

Niech głos narodu będzie słyszany i wykonany!
Niech działa demokracja, wola większości Polaków!
Polacy są z Panem, z Prezydentem, z ministrem Obrony Narodowej, z Panią Premier!

Oliwa sprawiedliwa!
Damy radę!

Wieszać zdrajców Ojczyzny !!!

" - "Solidarność" była wydarzeniem niezwykłym, jedynym w dwudziestowiecznych dziejach świata, była największym ruchem społecznym w dziejach, być może w całych dziejach."

--------------------
Kaczorku wyrzuc to zielsko bo stajesz sie smieszny.

Mimo dżdżu i wiatru,
może Pan BÓG coś przeoczył,
IDĄ naprzód przeciw "pietru"
aby PRAWDĄ cisnąć w oczy !

Dość tyranii, zakłamania,
POLSKA dzisiaj w Dobrych Rękach,
koniec wreszcie zawłaszczania,
a wy "media", przestańcie kwękać !

Stańcie teraz przy Narodzie,
który w PO-niewierce, smrodzie,
WYTRWAŁ ! Powstał z kolan, i
dziś woła..., My są z POLAN !!!

Brawo Kaczuszka! tak trzymać, POgnać ten cały układ do lamusa w pisdiu

Dzisiaj:górnicy,hutnicy,pielęgniarki,nauczyciele,rolnicy,stoczniowcy,górale,kombatanci AK i NSZ,NZS,KPN,SW,Solidarność...Polska Wczoraj:Petru,PO,SLD,PSL,bankowcy,lemingi,TW,urzędnicy czyli "warszawka".

czyli dziś głónie robole nie myślący i nie mający własnego zdania?

" nie myślący i nie mający własnego zdania " tylko dlatego, ze byli dzis a nie wczoraj? Wrecz przeciwnie, Ci ludzie pokazuja, ze wiedza w jakiej Polsce chca mieszkac i nie daja sie tak latwo oglupiac mediom jak ci pseudointeligenci.

Idą świnie PO ulicy, każda świnia głośno kwiczy.Czemu kwiczysz ktoś zapyta -odebrali nam koryta, a w korytach ośmiorniczki, teraz mamy szczaw z doniczki

: D D D!

Piękne!

Brawo! te teczowe cweliszcza, ktore cos bredza o zagrozonej demokracji same usilowaly i usiluja zawlaszczyc ten kraj. administracja, TK, media - to wszystko zostalo przejete przez postkomusze trolle takie jak chociazby Porozumienie Oszustow. cwaniaczkom konczy sie koryto to i stroja sie treraz w piorka demokratow wyjac jednoczesnie piesni o updajacej wolnosci. zenada jest ten plastikowy i ubogi inaczej Swetru, za ktorym w tle lataja agenci z dawnego WSI. zalosny jest ten ruski troll Romcio zwany koniem. to sa pajace, ktore kupcza Polska za kariery i kase.

Andrzej Kołakowski: Szaleństwo sięga zenitu

"Wyobrażam sobie jak w nocnych omamach posłanka Pomaska widzi nad sobą wyszczerzone w uśmiechu zęby Antoniego Macierewicza, a Katarasińska przechadzając się po mieszkaniu ogląda się co chwila w obawie, że podąża za nią bezszelestnie cień Mariusza Kamińskiego. Już wyciąga pistolet spod poduszki, żeby palnąć sobie w łeb, ale nagle oddycha z ulgą, to tylko szlafrok leżący bezładnie na fotelu ułożył się w koszmarny kształt, to nie agenci CBA."....

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7535

Popieram. Słuszne, trafne dywagacje. Niech wiedza że za chamstwo, draństwo, zdradę Narodu i Ojczyzny idzie czas zapłaty. Pod poduszką mogą sobie trzymać korkowce, proce, nervosol i leki na biegunkę.
Wielkie DZIĘKI tym którzy wzięli udział w marszu. Każda czynna osoba to pięć w jednym.

Jazda z qrwami POwskimi i z całymi resortowymi rodzinami !!! Dość okradania Polaków, teraz albo morda w kubeł albo won na Białoruś !!!!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl