niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
2 października 2016

Musi być wielka przebudowa Polski - powiedział J. Kaczyński CAŁE WYSTĄPIENIE

Dodano: 13.12.2015 [15:30]
Musi być wielka przebudowa Polski - powiedział J. Kaczyński CAŁE WYSTĄPIENIE - niezalezna.pl
foto: screen pis.org.pl
- Musimy wspólnie upominać się o prawa i wspólnie pokazywać palcem tych, którzy nam tych praw odmawiają. Wygraliśmy wybory, ale nie mamy prawa tworzyć prawa, nie mamy prawa przebudowywać Polski, a Polskę przebudować trzeba. I to musi być wielka przebudowa na miarę naszej historii - powiedział dzisiaj prezes PiS Jarosław Kaczyński przed wyruszeniem V Marszu Solidarności i Wolności.

- To z jednej strony marsz pamięci, pamięci o tym co się wydarzyło przez 34 laty, pamięci o stanie wojennym i walce, która wtedy była toczona o polską wolność. Ale to jest także marsz dla przyszłości, to jest marsz, który ma być krokiem, jednym, ale ważnym krokiem w tym kierunku, który obraliśmy i który uzyskał poparcie społeczeństwa - tłumaczył prezes PiS.

- "Solidarność" była wydarzeniem niezwykłym, jedynym w dwudziestowiecznych dziejach świata, była największym ruchem społecznym w dziejach, być może w całych dziejach. "Solidarność" była równocześnie syntezą tego wszystkiego co budowało przez wieki nasze zabiegi, walkę o wolność, nasz republikanizm. Naszą wiarę, że jesteśmy wspólnotą i razem budujemy polskie państwo, Polską Rzeczpospolitą. To dziedzictwo jest ciągle żywe, ale pamiętajmy, że to dziedzictwo zostało po '89 roku odrzucone na różne sposoby. Byli tacy, którzy się wstydzili za "Solidarność", byli tacy którzy mówili sztandary "Solidarności" schowajcie, są już niepotrzebne. Są potrzebne!, bo jest potrzebne to właśnie dziedzictwo - tłumaczył Jarosław Kaczyński.

- Musimy budować wspólnotę, inaczej nie zbudujemy silnej Polski. Inaczej nie zabezpieczymy naszej wolności, inaczej nie będziemy się w Europie liczyć, inaczej inni nie będą się liczyć z nami. I dlatego musimy podjąć to dzieło.


- Dziś w roku 2015 znów mamy szansę, pamiętajcie, to bardzo ważny rok, prawie tak ważny jak '89 i jak '80. Musimy się zmobilizować, bo inaczej nie zdołamy odnieść zwycięstwa, mówimy "Damy radę", ale to "damy radę" nie mogą być tylko słowa, to musi być mobilizacja, to musi być sytuacja, kiedy nie tylko 13 grudnia, czy 3 maja, będziemy gotowi zgromadzić się tutaj, czy w innym miejscu w Warszawie, by wspólnie upominać się o prawa i wspólnie pokazywać palcem tych, którzy nam tych praw odmawiają. Bo dziś sensem tej walki jest odrzucenie tej odmowy, odmowy przyznania nam praw. Wygraliśmy wybory, ale nie mamy prawa tworzyć prawa, nie mamy prawa przebudowywać Polski, a Polskę przebudować trzeba i to musi być wielka przebudowa na miarę naszej historii - mówił Jarosław Kaczyński.

- W '91 roku Ojciec Święty był w Polsce i przedstawił nam taki wielki, wyrosły właśnie z doświadczenia "Solidarności" i z nauk Kościoła plan budowy porządku moralnego w naszym kraju. Został wtedy brutalnie odrzucony. Przypomnijmy Ojciec Święty miał być wtedy trzy razy, a był dwa, bo taką kampanię zorganizowano w naszym kraju, że po raz trzeci nie przyjechał. Musimy odrzucić tych, którzy tą kampanię organizowali. Oni są wciąż obecni, to oni są przeciw nam, to oni próbują nas zablokować, to oni wmawiają, że dzisiaj demokracja w Polsce jest zagrożona.


- Będę jeszcze dzisiaj mówił o sensie tego starcia jakie mamy w Polsce, bo bardzo wiele ludzi tego nie rozumie, bardzo wielu ludzi uwierzyło, że w środku gorącego lata jest mroźna zima, bo jak w telewizji tak powiedzieli, to tak jest. Dzisiaj nie o demokrację chodzi, dzisiaj chodzi o to by demokracja rzeczywiście mogła decydować, a nie garstka ludzi jednej strony, ludzi zaprzedanych obcym, a także tym wewnętrznym, ale nie mającym nic wspólnego z interesem ogromnej większości Polaków. Musimy to przełamać, ta droga jeszcze przed nami i przejdziemy ją. Damy radę. 
 

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Przemowienie Pana J.Kaczynskiego zaskoczylo mnie
solidanosciowca. Bylo ono ogolnikowe bez akcentow
na wiele wazkich spraw natury gospodarczej,spolecznej itp.
Nikt z wystepujacych nie podal obalenia rzadu J Olesze -
wskiego, Nie podal sam Kaczynski atakow na niego i jego
rzad. Nie podal przyczyny glownej ucieczki przeszlo 2
milionow Polakow za chlebem.a nie ma konca tego exodusu!!
Nikt nie poruszyl ogromnych skrywanych afer. Nikt nie
poruszyl tego,co z Polska uczynil Tusk ze swoja zgraja.
Wyliczanka bylaby dluga! A bez akcentowania tych spraw
wyszlo przyslowiowe ele-pomele. O obrabowanym Narodzie
ze srodkow do zycia i prawa obywatelskiego ANI SLOWKA!!!
Ani slowka o atakach na Prezydenta i na rzad Pani B.Szydlo.
Takze ani sloweczka o nazwiskach tych,ktorzy wczoraj
spacerowali ze swoja krasna falanga i rykowiskiem na tych,
ktorym Narod w wyborach dal swoj wieli glos. Nie bylo tez
podziekowania temu Narodowi Za jego glos.Bylo ele-pomele!!

cytuje: "Kiedy ludzie latami czekali na malutkie mieszkanko w bloku, Kaczyński mieszkał w apartamencie na Żoliborzu. Kiedy rodziny prawdziwych patriotów były gnębione przez system, Kaczyński z bratem spokojnie sobie grali w filmie oczywiście produkcji państwowej... Kiedy za wszelkie objawy sprzeciwu wobec systemu wywalali studentów bezpowrotnie z uczelni, Jarek Kaczyński spokojnie sobie doktorat pisał i nawet mu teczki nie założyli, choć każdy wykładowca miał zakładaną niemal z automatu. Teraz ten resortowy bachor, który nigdy nie przepracował normalnie jednego dnia, tylko całe życie żeruje podatnikach żyjąc na państwowym garnuszku, resortowy bachor który nigdy nie był internowany, nigdy mu głos z głowy nie spadł opowiada nam brednie o walce z komuną i obraża tych, którzy narażali życie. Ktoś kto całe życie mieszkał u mamusi teraz mi mówi jak powinna wyglądać rodzina... Taka resortowa łajza przejęła władzę i demoluje demokrację - dlatego ludzie wyszli na ulice."

J Kaczynski jest super. Ale tych wczoraj z KOD spuentowal:

cala Polska sie z Was smieje: komunisci i zlodzieje

tyle tysiecy oglupionych Polakow albo a powodu utraty zloba maszerowalo wczoraj 12-go nie wiedzac i nie rozumiejac ze ze ten kto zainicjowal KOD rowniez propaguje dyskusje o kazirodztwie i jest wscieklym wrogiem Kosciola Polskiego

nalezy edukowac spoleczenstwo

Brawo Kaczuszka! tak trzymać, POgnać ten cały układ do lamusa w pisdiu

Dzisiaj:górnicy,hutnicy,pielęgniarki,nauczyciele,rolnicy,stoczniowcy,górale,kombatanci AK i NSZ,NZS,KPN,SW,Solidarność...Polska Wczoraj:Petru,PO,SLD,PSL,bankowcy,lemingi,TW,urzędnicy czyli "warszawka".

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl