niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 lipca 2016

Masz prawo wiedzieć! Córki znanych ojców, prezesa TK i byłego prezydenta, w jednej firmie

Dodano: 06.12.2015 [15:40]
Masz prawo wiedzieć! Córki znanych ojców, prezesa TK i byłego prezydenta, w jednej firmie - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska - Andrzej Rzepliński
Ta historia rozpoczyna się w 2007 roku. Wtedy powstało Stowarzyszenie 61. Uzyskało ponad 300 tysięcy dolarów dotacji. Pieniądze poszły m.in. na rozwój portalu mamprawowiedziec.pl. W jego promocję aktywnie zaangażowała się „Gazeta Wyborcza”, a teksty o inicjatywie pisała dziennikarka z Czerskiej Dominika Wielowieyska. Ale to nie koniec - we władzach stowarzyszenia zasiadły córki dwóch ważnych postaci sceny politycznej - przypomina zelaznalogika.net.

O portalu mamprawowiedziec.pl zrobiło się głośno, gdy podczas jednej z debat prezydenckich Bronisław Komorowski machał planszą z wydrukiem z tej witryny. Prezydent (były) kilka razy też wymienił nazwę serwisu, który cieszył się takim zainteresowaniem, że padły mu serwery.

Przy okazji odkryto, że ówczesny prezydent zareklamował portal, w którego władzach swego czasu zasiadała jego córka. Po ujawnieniu tych rewelacji nazwisko Zofii Komorowskiej zniknęło z oficjalnej strony Stowarzyszenia 61, ale ślad po jej obecności w zarządzie pozostał w danych KRS.

Czytaj też: Reklamował "mamprawowiedziec.pl", a we władzach Zofia Komorowska. Przypadek? pytają internauciW maju mało kto zwrócił uwagę na fakt, że prezesem zarządu Stowarzyszenia 61 jest Róża Rzeplińska. Internauci przypomnieli o tym w związku z ostatnim wydarzeniami z Trybunałem Konstytucyjnym. Okazało się bowiem że Róża jest córką Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa TK, którego na to stanowisko w 2010 roku powołał Bronisław Komorowski.

"Tłumacząc łopatologicznie – tatuś Róży, napisał z kolegami ustawę dającą instytucji, na której czele stoi prawo do zablokowania każdej ustawy nadchodzącej nowej władzy. Projekt wniósł tatuś Zofii, bo tata Róży ma wszelkie uprawnienia, prócz właśnie inicjatywy ustawodawczej. Tatuś Zofii projekt złożył do Sejmu, bo był jeszcze prezydentem. Koalicja PO-ZSL, uchwaliła go szybciutko, wybierając sędziów Trybunału Konstytucyjnego na zapas, tak by żaden kandydat nowej władzy nie miał szans dołączyć do trzódki tatusia Róży" - konstatuje zelaznalogika.net
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Na maturze pwinno być obowiązkowe zdawanie egzaminu z rodowodów po okrągłym stole "bolka". Ujawnić wnuczki i wnuków byłych i jeszcze żyjących oprawców i morderców Żołnierzy Niezłomnych. Katów i opraców "Korony Polskiej" na żołdzie sowieckim-i dzisiejszych zdrajców i bandytów ekonomicznych na służbie masońskiej brukseli "ładnie ustrojonych i w białych rękawiczkach".Ujawnić wszystkie teczki zarządców "polskiej koloni".

A ta magdalena biernat ti nie jest przypadkiem z rodziny tego biernata vice z TK? Z tego co pamietam nowelizacje ustawy o TK pisali rzepliński, biernat i tuleja. To może nie tylko rzeplińska i komorowska jest z tego "szemranego towarzystwa"?

Zalosna obrona rzadow Platformy i jego Trybunalu funkcjonariusza PO prof. Andrzeja Zoll-a, zwykly mlodzieniaszek z minimalna wiedza geograficzna zagina go na podstawowym zagadnieniu. I co robi Zoll zarzuca mu brak wiedzy historycznej zupelnie bezzasadnie (tyPOwe obrazanie interlokutora i zarzucanie braku wiedzy) bez odniesienia sie do meritum. I jeszcze na koniec porownanie Kornela Morawieckiego do Hitlera. Zoll to POrazka, doprecyzowujac, jedna z wielu POrazek.

Trafne - POprofesor - odnosi sie zarowno do bycia funkcjonariuszem partii bycia w stanie emerytalnego spoczynku

skopiowane z internetu/Lepper ostrzegał przed Petru

„Przyjdzie Balcerowicz z Petru, naobiecuje złotych gór i zrobi wam Polskę” – powiedział Andrzej Lepper z mównicy sejmowej w 2005 r. Z wypowiedzi Andrzeja Leppera wnioskujemy, że w 2005 roku był plan awaryjny z udziałem Ryszarda Petru na wypadek, gdyby Platforma Obywatelska się rozsypała.

Dziś ten plan jest konsekwentnie wprowadzany w życie. W sondażach partia Ryszarda Petru jest już przed PO. Nie dajcie się nabrać na sztuczki po raz drugi. Produkt pt. Nowoczesna to kukułcze jajo.

To ma stworzyć iluzję czegoś nowego, świeżego. Licząc na to, że młodzi ludzie się na to nabiorą. Dlatego tak ważne jest, by wracać do tego tematu i przypominać, jak powstawały fundamenty naszego obecnego systemu, chorego systemu.

Petru i jego maski

„To, że Kwaśniewski i Balcerowicz poparli Komorowskiego pokazuje, że istnieją jakieś głębsze interesy, które te środowiska ze sobą łączą. To powinno dać ludziom do myślenia przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi”…” Dla mnie fakt, że Aleksander Kwaśniewski i Leszek Balcerowicz, ten sam Balcerowicz, który ostro krytykował Platformę, poparli prezydenta, pokazuje, że ważniejsze od zasad dla tych ludzi jest coś, co można nazwać umownie układem, choć nie lubię tego słowa. Stało się widoczne, że istnieją jakieś głębsze interesy, które te środowiska ze sobą łączą.”…

”Dla mnie fakt, że Aleksander Kwaśniewski i Leszek Balcerowicz, ten sam Balcerowicz, który ostro krytykował Platformę, poparli prezydenta, pokazuje, że ważniejsze od zasad dla tych ludzi jest coś, co można nazwać umownie układem, choć nie lubię tego słowa. Stało się widoczne, że istnieją jakieś głębsze interesy, które te środowiska ze sobą łączą.”…

”To, że oni byli długo w polityce pamiętają tylko ci, którzy także byli długo w polityce. A to nowe ugrupowanie celuje w młode pokolenie, które nie pamięta planu Balcerowicza i początków transformacji. Stąd to słowo „nowoczesność”.
Autor Redakcja|Grudzień 6th, 2015|Polityka|0 komentarzy

Szanowni Państwo,
Mamy do czynienia z układem zamkniętym w skali makro. To sa ludzie, którym sumienie jest tylko potrzebne do osiągania celów własnych. Odnoszę wrażenie, ze trzeba byc pozbawionym uczuć wyższych oraz elementarnej wiedzy na temat TK, zeby uwierzyć w bzdury serwowane nam przez media.
Z wyrazami szacunku odnoszę sie do wszystkich redaktorów niezależnej, gazety polskiej tv republika, trwam, radio Maryja i innych mediów, których funkcjonowanie w dzisiejszej rzeczywistości wiąże sie z wysiłkiem wyprawy przez dżungle (tylko tam sa jasne reguły).
Chwała i cześć Patriotom
Anna Reformacka

Oto jak rozkradano Polskę.http://www.polishclub.org/2014/02/10/prof-witold-kiezun-o-kolonialnej-polsce-dla-tv-trwam/
http://ojczyzna.pl/Arch-Teksty/ROZMOWA-z-Poznanskim.htm
Dziś Ci którzy uwłaszyli się na naszym majątku narodowym
utworzyli KOD.
Trzeba odbić telewizję i pokazać Polakom jak w 1989 r
dokonano kolonizacji Polski.

Podatek kopalniany został zniesiony, tak jak PiS obiecywał. Tak się dotrzymuje obietnic wyborczych!

Układ zamknięty.

Wojciech Sokolewicz - sędzia Trybunału Konstytucyjnego
od 1993 do 1999.
Katarzyna Sokolewicz-Hirszel rzecznik prasowy Biura Trybunału Konstytucyjnego.

Czy ktos wie czym zajmuje się ta fundacja pod nazwą -Mam prawo wiedzieć- i na co wydano 300 tysięcy dolarów ,jakie otrzymała. Każdy obywatel ma prawo wiedzieć na co wydawane sa publiczne pieniądze, tymczasem dwukrotnie prezes Rzepliński odmówił przedstawienia wydatków Trybunału, Jak to się ma do prawa i nazwy tej fundacji.

Dobrze wiedziec kto jakie ustawy wprowadzal, linki ponizej

Zmiany w konstytucji 2014..Twoj Ruch
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/Projekty/7-020-869-2014/$file/7-020-869-2014.pdf

Wniesione projekty ustaw-wszystkie- strona glowna
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=PROJNOWEUST&NrKadencji=7&Kol=D&Typ=UST

a wystarczyła by sprawnie działająca prawdziwie niezależna prokuratura ,za którą obecnie to PiS musi robić porządki

Rzepliński do dymisji! k#$%a co on tam jeszcze robi? i tych dwóch co brało czynny udział w procederze tworzenia wadliwej ustawy) Całkowicie sie skompromitowali i stracili mandat do sprawowania jakiejkolwiek ważnej funkcji w państwie. Jeśli oni tego nie rozumieją to im rozgrzana taczka pomoże zrozumieć. Nie ma innej opcji.

Gdyby prezes TK Rzepliński miał choć odrobinę honoru, to sam by ustąpił.
Ale tacy ludzie jak Rzepliński czy BUll-Komorowski nie mają honoru.

Dobrze by było gdyby Latający Potwór Makaronu poszedł w mochodzi z Petruszewem. Kabaret tylko im prawo organizować.
Takie moje zdanie. Z tego co napisali to Latający Makaron ma przyjść pod dom JK 13. a Petruszew 12.
Tra by uderzyć w ich kościół by się zmobilizowali i 12. i 13.
Telewizja odpowiednio wczesniej budować będzie napięcie a tu... ;)

Nie wiem czy ktoś zauważył ale w zarządzie podejrzanego portalu czy też ogólnie władzach widzę trzy (3) córki.
Zosia Komorowska - Córka Bronisława
Róża Rzeplińska - córka Andrzeja
Madzia Biernat - córka Stanisława
Do sprawdzenia jest więcej:
Madzia Tędziagolska (brzmi jak żart ale) może to córka Tulei tyle że nazwisko po mężu itd.

Jeśli ktoś ma chęci niech sprawdzi w KRS, może gdzieś indziej fb itp.

PiS juz wygral bo TK legalnie nie moze juz go przyblokowac. Takze Rzeplinki moze tak trwac ale jest jalowy.

Ludzie!!Kompromitacja Panstwa Polskiego!! wierzyc sie nie chce, ze ten czlowiek trzesie calym trybunalem toz to cep i tuman nie potrafi sklecic 1-go zdania jak mu uda sie cos bezsensownego sklecic wyraz to steka yyyybbyybbbyybbyyy w dodatku pierdzacy ton glosu / jak szczynyszyn/ sluchac sie nie da,ostatnio leb przed kamerami zaslonil habitem, psychiatra sie klania, inteligecja buca na poziomie pantofelka..na taczke go, ale czy sie zmiesci?
https://www.youtube.com/watch?v=LQp9neD6AyA

obrzydliwe

Rzeplinski to gwarant, ze miliardy dalej beda wyplywac z Polski i finansowac beda panstwo Izraelskie. I z pomoca PO i Nowoczesnej chyba sie im uda uda.

Akurat to zwisa mi i powiewa, chcę tylko żeby te ubeckie ścierwa zniknęły raz na zawsze z życia publicznego. Jesli PIS to przepuści to nie daruję, WSIoki, ubecja i wszelka swołocz ruska ma zniknąć z powierzchni ziemi.

Po wyborach GTW ustawiono plan masowego ośmieszania Dudy i PIS w necie, w programach telewizyjnych i w gazetach a w Sejmie rewoltę. W stacjach telewizyjnych pod przykrywką szkoleń komunikacji medialnej odbyły się szkolenia jak tworzyć programy, co pisać, co mówić by oddziaływać na opinię w społeczeństwie że PIS ma małe i coraz mniejsze poparcie, że obietnice nie będą spełnione i grożą załamaniem finansów państwa. Żeby nie wywołać wrażenia że jest zmowa stacje mają zapraszać do studia także PIS i Kukiza ale zawsze mają być w mniejszości do opozycji z zadaniem przerywania wypowiedzi gdy krytykujących opozycję albo chwalących PIS czy Kukiza. Ustalono tryb by po wywiadzie dziennikarz podsumowywał wypowiedź pytanego akcentując słowa chwalące opozycję i ganiące PIS. Jeśli to nie możliwe to mają akcentować nic nie znaczące elementy. Ma być krytyka obietnic wyborczych PIS że puste slogany bo nie ma pieniędzy w budżecie że oszukali wyborców i straszenie że jak je zrealizuje to będą większe podatki i ceny - aby zniechęcić naród do reform. Na szkoleniach podawano wzór Lisa i Olejnik którzy po szkoleniach 10 lat temu do perfekcji doprowadzili sposób wywiadu ośmieszając gościa PIS i Kukiza a także chwalenia z opozycji. Akcja dezinformacji ma wywołać w społeczeństwie wrażenie że PIS prowadzi do chaosu i wojny domowej oraz grozi wywołaniem wojny z Rosją, Niemcami i UE. Na forach mają podważać sojusz z USA i Nato i ośmieszać Grupę Wyszehradzką. Ma być akcentowane że PIS to faszyzm, totalitaryzm, zacofany katolicyzm gorszy niż islam i średniowiecze i wstyd na całą Europę. Uczestnicy szkoleń otrzymali zestaw słów kluczowych do używania w postach, audycjach, wywiadach oraz reportażach. Podano zestaw nicków (patriota, Polak, obserwator, uważny, zatroskany i inne). Ustalono listę „ekspertów” zapraszanych do studia oraz czarną listę osób z zakazem.

Dokladnie tak, popieram

Ten wieprz... rzepliński nie ma szacunku do niczego i nie ma honoru. Jak cieć trzyma się stołka. Gdyby miał godność podał by się już dawno do dymisji. Uczynił z siebie i Trybunału K. pośmiewisko. Trybunał to burdel dla zaczadzonych politycznie intruzów. T.K. upadł na samo amoralne i bezprawia dno. Takie świnie w tych togach, aż dziw bierze.

Pan sędzia pewnie spocił sie ze strachu że wyszła na wierzch przynależność do sitwy tak sie wyciera. Czy d..a tez mu się spociła czy się zapaliła?

Rzepliński wraz z PO są bandytami - niszczą Polskę, zasady chrześcijańskie są autorami wojny domowej, do której angażują siły z po za Polski.

Oto jak ocenia ludzie z TK pan Grzegorz Braun.
https://www.youtube.com/watch?v=LAmEM3iGLB4&feature=iv&src_vid=DyQpAp2wXFg&annotation_id=annotation_1448226335

Sejm VII kadencji uchwalił ustawę o TK (częściowo niezgodną z Konstytucją). Później Sejm dokonał wyboru 5 sędziów TK. Jak?

------
Wniosek
Prezydium Sejmu
z dnia 29 września 2015 r.
w sprawie kandydatury na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego
Na podstawie art. 30 ust. 1 regulaminu Sejmu, w związku z art. 137 ustawy o
Trybunale Konstytucyjnym, Prezydium Sejmu zgłasza następującą kandydaturę na
stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego:
- Romana Hausera w miejsce sędzi Marii Gintowt-Jankowicz, której kadencja upływa
w dniu 6 listopada 2015 r.
(...)
MARSZAŁEK SEJMU
-----

Później dopiero była uchwała Sejmu powołująca na stanowisko sędziego.
Co zakwestionował PiS? Niewłaściwy tryb ZGŁASZANIA KANDYDATUR - sprzeczny z regulaminem Sejmu. Wszystkie pięć kandydatur zostało zgłoszone wadliwie. Stąd późniejsze uchwały o braku mocy prawnej wyboru na sędziego.
PiS nie powołuje się na sprzeczność wyboru z Konstytucją tylko z wewnętrznym regulaminem Sejmu.
O ile TK ma umocowanie prawne, żeby rozstrzygać niezgodność z konstytucją ustaw (akty normatywne) oraz uchwał Sejmu jeśli są aktami normatywnymi to nie jest władny ingerować w prace Sejmu.
Uchwały nominacyjne nie są aktami normatywnymi, bo nie normują (tworzą, zmieniają) prawa.

Ustawa (o TK) mówi JAK, a uchwała mówi KOGO.

Zwróćcie uwagę na to, że w USTAWIE z czerwca nie są wymienione żadne nazwiska. Bo to SZABLON, czyli zasada prawna.
Dopiero odrębny akt - uchwała nominacyjna - określa jaka konkretna osoba będzie sprawowała funkcję. Tu dla TK nie ma żadnej roboty.

Przytoczyłem tekst uchwały zgłaszającej jedną z kandydatur. Znajduje się w niej fragment:
"Na podstawie art. 30 ust. 1 regulaminu Sejmu, w związku z art. 137 ustawy o
Trybunale Konstytucyjnym..."
Mamy tu do czynienia z KONIUNKCJĄ podstaw prawnych. Muszą być spełnione oba warunki PRAWIDŁOWEGO, zgodnego z prawem zgłoszenia kandydatury.
Musi być zgodność z Regulaminem Sejmu ORAZ z Konstytucją.
W sumie poszło o drobiazg. O uchybienie co do terminu. Ale to wystarczyło, żeby zgłoszenie kandydatur było obarczone wadą prawną. Pozostała więc tylko formalność - naprawienie błędu przez Sejm następnej kadencji.

I nie mamy tu żadnego zagrożenia demokracji, ani złamania Konstytucji.
Orzeczenie TK o częściowej niezgodności czerwcowej ustawy jest więc niejako OBOK tego co się naprawdę dzieje.

A że TK zażądał zaprzysiężenia trzech sędziów? No cóż, nie każdy zawsze kieruje się dobrą wolą...

KRYZYS KONSTYTUCYJNY, z którym mamy do czynienia wynika z tego, że Trybunał Konstytucyjny wypowiedział się w sprawach, do których nie miał upoważnienia. I stąd zamęt. No bo z jednej strony TK "ma zawsze rację", a z drugiej strony - tu jej akurat nie ma.

Dzieki, stary, mi sie wydaje, ze jestem na biezaco z tematem a tutaj takie cos. Trzeba to wklejac na kazde fora.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl