niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
1 października 2016

Masz prawo wiedzieć! Córki znanych ojców, prezesa TK i byłego prezydenta, w jednej firmie

Dodano: 06.12.2015 [15:40]
Masz prawo wiedzieć! Córki znanych ojców, prezesa TK i byłego prezydenta, w jednej firmie - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz/Gazeta Polska - Andrzej Rzepliński
Ta historia rozpoczyna się w 2007 roku. Wtedy powstało Stowarzyszenie 61. Uzyskało ponad 300 tysięcy dolarów dotacji. Pieniądze poszły m.in. na rozwój portalu mamprawowiedziec.pl. W jego promocję aktywnie zaangażowała się „Gazeta Wyborcza”, a teksty o inicjatywie pisała dziennikarka z Czerskiej Dominika Wielowieyska. Ale to nie koniec - we władzach stowarzyszenia zasiadły córki dwóch ważnych postaci sceny politycznej - przypomina zelaznalogika.net.

O portalu mamprawowiedziec.pl zrobiło się głośno, gdy podczas jednej z debat prezydenckich Bronisław Komorowski machał planszą z wydrukiem z tej witryny. Prezydent (były) kilka razy też wymienił nazwę serwisu, który cieszył się takim zainteresowaniem, że padły mu serwery.

Przy okazji odkryto, że ówczesny prezydent zareklamował portal, w którego władzach swego czasu zasiadała jego córka. Po ujawnieniu tych rewelacji nazwisko Zofii Komorowskiej zniknęło z oficjalnej strony Stowarzyszenia 61, ale ślad po jej obecności w zarządzie pozostał w danych KRS.

Czytaj też: Reklamował "mamprawowiedziec.pl", a we władzach Zofia Komorowska. Przypadek? pytają internauciW maju mało kto zwrócił uwagę na fakt, że prezesem zarządu Stowarzyszenia 61 jest Róża Rzeplińska. Internauci przypomnieli o tym w związku z ostatnim wydarzeniami z Trybunałem Konstytucyjnym. Okazało się bowiem że Róża jest córką Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa TK, którego na to stanowisko w 2010 roku powołał Bronisław Komorowski.

"Tłumacząc łopatologicznie – tatuś Róży, napisał z kolegami ustawę dającą instytucji, na której czele stoi prawo do zablokowania każdej ustawy nadchodzącej nowej władzy. Projekt wniósł tatuś Zofii, bo tata Róży ma wszelkie uprawnienia, prócz właśnie inicjatywy ustawodawczej. Tatuś Zofii projekt złożył do Sejmu, bo był jeszcze prezydentem. Koalicja PO-ZSL, uchwaliła go szybciutko, wybierając sędziów Trybunału Konstytucyjnego na zapas, tak by żaden kandydat nowej władzy nie miał szans dołączyć do trzódki tatusia Róży" - konstatuje zelaznalogika.net
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Magdalena Biernat? To zbieg okoliczności czy może córka Stanisława Biernata, wiceprezesa TK?

Na maturze pwinno być obowiązkowe zdawanie egzaminu z rodowodów po okrągłym stole "bolka". Ujawnić wnuczki i wnuków byłych i jeszcze żyjących oprawców i morderców Żołnierzy Niezłomnych. Katów i opraców "Korony Polskiej" na żołdzie sowieckim-i dzisiejszych zdrajców i bandytów ekonomicznych na służbie masońskiej brukseli "ładnie ustrojonych i w białych rękawiczkach".Ujawnić wszystkie teczki zarządców "polskiej koloni".

A ta magdalena biernat ti nie jest przypadkiem z rodziny tego biernata vice z TK? Z tego co pamietam nowelizacje ustawy o TK pisali rzepliński, biernat i tuleja. To może nie tylko rzeplińska i komorowska jest z tego "szemranego towarzystwa"?

Dobrze wiedziec kto jakie ustawy wprowadzal, linki ponizej

Zmiany w konstytucji 2014..Twoj Ruch
http://orka.sejm.gov.pl/Druki7ka.nsf/Projekty/7-020-869-2014/$file/7-020-869-2014.pdf

Wniesione projekty ustaw-wszystkie- strona glowna
http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=PROJNOWEUST&NrKadencji=7&Kol=D&Typ=UST

Ludzie!!Kompromitacja Panstwa Polskiego!! wierzyc sie nie chce, ze ten czlowiek trzesie calym trybunalem toz to cep i tuman nie potrafi sklecic 1-go zdania jak mu uda sie cos bezsensownego sklecic wyraz to steka yyyybbyybbbyybbyyy w dodatku pierdzacy ton glosu / jak szczynyszyn/ sluchac sie nie da,ostatnio leb przed kamerami zaslonil habitem, psychiatra sie klania, inteligecja buca na poziomie pantofelka..na taczke go, ale czy sie zmiesci?
https://www.youtube.com/watch?v=LQp9neD6AyA

obrzydliwe

Nie piszcie-gdy by miał HONOR to powinien itp.A widzieliście by świnia miała honor

Trzeba w końcu raz na zawsze odciąć tę pępowinę WSI bo ich macki sięgają wszędzie! Począwszy od tego nieszczęsnego trybunału , poprzez prezydęta Komoruskiego a skończywszy na mafii pruszkowskiej i ludziach wielkiego biznesu. Chcieli się zabezpieczyć żeby nikt nie przeprowadził prawdziwej dekomunizacji kraju. Bronią się rękami i nogami na wszelkie sposoby bo się boją!!! Tam przez lata szły wielkie przekręty na ogromną skalę. Kto się zagłębiał w ten temat to wie o czym mówię. Ale wystarczy teraz poruszyć kilka klocków na górze i miejmy nadzieję że cała ta piramida się zawali

https://www.youtube.com/watch?v=s_Yayz5o-l0

Patrzcie ludzie :

Tak wygląda komunista, członek czerwonej mafii, GTW, która oplotła swoimi mackami cały kraj.

( GTW = Grupa Trzymająca Władzę )

Towarzysz Rzepliński to gangster odpowiadający za kradzież 150 mld zł, dziki kraj, ChDiKK, i ochronę setek afer złodziejskich.

Niestety, film nie istnieje, usuniety?

Jak to jest ustawa uchwalona przez koalicje PO i PSL

w czerwcu jest rozpatrywana przez Trybunał w grudniu
a ustawa przez pis w niecały miesiąc nie rozumie
tu już wszystko widać

Tak. Ustawa PiS uchwalona parę dni temu jeszcze nie weszła w życie, a już ma wyznaczony termin rozprawy na 9.12.2015...

panowie spokojnie w tym stowarzyszeniu jest też żona vicepremiera Glińskiego .Proszę sprawdzić w necie

dajcie spokój dzieciakom. To nie przyzwoite, Jestem pisiorem, ale dla mnie wciaganie dzieciaków jest wstrętne. Chyba pamiętacie jak Lis zaatakowal córkę Prezydenta i jak bardzo się oburzaliśmy

To nie są dzieciaki tylko dorosłe pełnoletnie cwane krowy przed menopauzą.

Szanowny Panie leszek hapunik,
A 300 tysięcy USD to pikuś?, a synalek "bula" jak wyrzucił za drzwi inspektora ochrony środowiska to ok?, szanowny Panie, byłbym pierwszym z potępieniem dla córki Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w podobnych sprawach, ale tam to była wstrętna manipulacja i kłamstwo medialne lisa-przechery, czy Pan tego nie może zrozumieć?
A może Pan jest z KOD od petru?

Tata Rózi z marynarką na głowie opuszczał Sejm po seansie doradzania PO i był bardzo chamski wobec dziennikarki. Broni "jak Częstochowy" swojej i Rózi pozycji przed demokracją i praworządnością, bo tak mu się to "bronkowanie" spodobało, że nie wyobraża sobie życia w normalnym kraju. W IIIRP czuje się jak ryba w wodzie i chciałby aby PO i jej Bronek rządzili Polską do końca świata ijeszcze jeden dzień dłużej.

No a Magdalena Małgorzata Biernat - z których to Biernatów?

Natychmiast TRZEBA zająć się TYM układem zamkniętym!

Cały Trybunał Konstytucyjny powinien natychmiast poddać się do dymisji. Oprócz tego należy prześwietlić wszystkie fundacje z ich składem osobowym i odsiać z działalności, wszelkie patologie i wszystkich pasożytów. Mniemam, że nie jest to odosobniony przypadek, a powszechna przechowalnia "swoich" i pospolita pralnia polityczno-finansowa

Lustracja i dekomunizacja NOW!

TO resortowe ToW.arzystwo trzeba publicznie zlustrować minimum do 3-go POkolenia wstecz i wyniki POdać do publicznej wiadomośći.
Wobec ichniego oporu materii, jest czas najwyższy aby POważnie zacząć pisać i wydawać im biografie skoro sami tego jeszcze do tej pory nie uczynili będąc osobami publicznymi tak jak to ma miejsce w szanujących się demokracjach. To będą bestsellery!

Czasy że ''urodził się i cudownie objawił PO89'roku jako ''biznesmen'' albo wysoko POstawiony urzędnik muszą się bezPOwrotnie zakończyć - dość tego zakłamania w żywe oczy!

POzrywać publicznie te czapki i łańcuchy z niegodnych tego osobników próbujących walczyć z demokratyczną wolą narodu Polskiego.
Przejrzeć koneksje i POwiązania dzieci, rozliczyć z dotychczasowej prowadzonej na niekorzyść Polski i polskiego narodu działalności złodziejsko-dywersyjnej.

Finalnie zakazać prawomocnie skazanym pełnienia funkcji publicznych w Polsce dożywotnio.

poPIERAM CAŁYM SERCEM

Marzę o tym aby obudzić się w Polsce zdominowanej przez PIS; bez POgardy wobec biednego Polaka, bez demoralizacji owsikowo-łotstokowej, bez afer miliardowych , bez sejmu z POpsuelami [ czyt. wyjącymi DURNIAMI Bartoszewskiego],bez kolesiostwa , nepotyzmu , zabierania dzieci ubogim rodzinom, bez sędziów na telefon, bez Rzeplińskiego +3 z TK na telefon platformiarzy, bez mediów reżimowych z funkcjonariuszami zła itp. patologiami.

kary nie będzie
to po co o tym pisać ?

A Tomasz Kapliński reprezentował na ostatmniej rozprawie Radę adwokacką (chyba)

Nepotyzm był, jest, i będzie chyba zawsze, bo nie wiem jak go zwalczyć. Każdy rodzic chce przekazać swój sukces swojemu potomstwu. Rolnik - ziemię, piekarz - piekarnię, aktor - role, urzędnik - posadę itd. To generuje często wiele niesprawiedliwości, ale naprawdę, jak to zwalczyć? Przecież wszyscy prawie to robią. Dlatego przyzwolenie jest powszechne.

Kiedyś urzędy były oficjalnie dziedziczne, dzisiaj kombinują. Bogacze też zmieniają nieraz nazwiska, żeby nie było, że wszystko zawdzięczają urodzeniu, ale to urodzenie głównie decyduje o sukcesie. Tak to działa wszędzie na świecie. Nawet w mecce propagandy sukcesu - USA - wychodzi w statystykach, że urodzenie jest najważniejsze. Social mobility jest bardzo małe w praktyce.

Natura może to wyrównuje. Powstaje klasa leniwych niekompetentnych głąbów (po co się wysilać skoro wszystko się dostało), którzy doprowadzają kraj do ruiny. Cały przemysł upada, całe pokolenie emigruje i osłabiony kraj najeżdża jakiś sąsiad i wtedy głąby zostają z niczym. Wtedy dopiero ich egoizm i krótkowzroczność zostaje ukarana. Tak sobię marzę.

A co na to Petru? Czy lepiej inwestować w Petrudollary czy w Petrufranki? Jestem ciekaw opinii experta.

Nalezy to naglosnic wszedzie (ale gdzie jak PiS narazie olewa media nie zdajac sobie sprawy jaka to ogromna sila ?)a nastepnie dekretem Prezydenta rozwiazac ten TK

Ten cały TK powinien być całkowicie odpolityczniony, lub jeśli to niemożliwe, to nie powinno być takiej instytucji.
Z założenia obiektywny, stojący na straży czystości ustanawianego prawa, w rzeczywistości stal się "III izba parlamentu" z nadania większości sejmowej. Teraz widzimy że PIS broniąc się przed dominacja sędziów nadanych przez PO-PSL, powołuje swoich, aby uniknąć paraliżowania przez TK prac ustawodawczych parlamentu. To jest kompletne zaprzeczenie misji Trybunału. Moim zdanie, albo wypracuje się
dobra procedure powoływania sędziów (np sędzia przechodzi jedynie z poparciem minimum 75% posłów), lub powinno się wszcząć procedure zmiany w konstytucji powodującej likwidację TK.

mafia, normalnie mafia zerujaca na Polsce. te cwaniaczki nie zasluguja nawet na sad dla ludozercow.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl