​Efekt Dudy: milionowy kontrakt

facebook.com/andrzejduda

Prezydent Andrzej Duda pod koniec listopada odbył kilkudniową wizytę w Chinach. Efekty widać już dziś. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarskia (OSM) w Łowiczu podpisała kontrakt z chińską rządową spółką na dostawy ponad 4 mln litrów mleka Łowickiego – pisze agronews.com.pl.
 
Rząd zaakceptował memorandum o porozumieniu pomiędzy rządem Chińskiej Republiki Ludowej a Polską dotyczące wspólnego wspierania inicjatywy „Jeden Pas i Jeden Szlak”, przedłożone przez ministra rozwoju. O tym projekcie rozmawiali w Chinach prezydent Andrzej Duda i chiński premier Li Keqiang.
 
Podpisanie memorandum pomiędzy stroną polską i chińską oznacza współpracę w ramach wspólnej promocji Pasa Ekonomicznego Jedwabnego Szlaku oraz Morskiego Jedwabnego Szlaku XXI wieku.

Podczas wizyty prezydent Duda otworzył w Szanghaju Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze, w którym brało udział blisko 80 polskich przedsiębiorców z różnych branż. Podczas tego spotkania prezes OSM w Łowiczu Jan Dąbrowski podpisał umowę na dostawy ponad 4 mln litrów mleka Łowickiego do Chin. Umowę parafowano 24 listopada 2015 r.
 
OSM Łowicz był jedyną mleczarnią, która podpisała umowę w trakcie tego forum.
 
Prezes OSM Łowicz powiedział, że spółdzielnia dąży do zwiększania eksportu. Podał, że największe mleczarnie eksportują nawet 30 proc. wytwarzanych produktów. Z danych przedstawionych przez mleczarnie wynika, że spółka w 2013 r. eksportowała 15 proc. produkcji, a w 2014 r – 17 proc. (równowartość 280 mln zł).
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Hit transferowy w Ekstraklasie? Pomocnik na celowniku Lecha Poznań

Tomasz Cywka / by Matlock-Photo / Chris Barnes, CC 2.0, https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tomasz_Cywka3.jpg

Między Wisłą Kraków a Lechem Poznań może dojść do ciekawego transferu. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że Kraków na Poznań może zamienić podstawowy gracz Wisły.

Jak poinformował na Twitterze dziennikarz Krzysztof Stanowski, pomocnik Tomasz Cywka w przyszłym sezonie może zostać piłkarzem Lecha Poznań. Oficjalna informacja w tej sprawie czeka nas zapewne dopiero po zakończeniu sezonu, lecz już teraz okienko transferowe wzbudza spore emocje. 

Tomasz Cywka walczy w tym meczu o... udział w eliminacjach Ligi Mistrzów. Od nowego sezonu na 99 procent będzie piłkarzem Lecha Poznań.

— Krzysztof Stanowski (@K_Stanowski) 22 kwietnia 2018

Tomasz Cywka piłkarzem Wisły Kraków jest od 2015 roku. Jako junior występował w śląskich klubach, następnie kontynuował karierę w Anglii. W tym sezonie wystąpił w 22 meczach Ekstraklasy i 2 spotkaniach Pucharu Polski.

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl