​Efekt Dudy: milionowy kontrakt

facebook.com/andrzejduda

Prezydent Andrzej Duda pod koniec listopada odbył kilkudniową wizytę w Chinach. Efekty widać już dziś. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarskia (OSM) w Łowiczu podpisała kontrakt z chińską rządową spółką na dostawy ponad 4 mln litrów mleka Łowickiego – pisze agronews.com.pl.
 
Rząd zaakceptował memorandum o porozumieniu pomiędzy rządem Chińskiej Republiki Ludowej a Polską dotyczące wspólnego wspierania inicjatywy „Jeden Pas i Jeden Szlak”, przedłożone przez ministra rozwoju. O tym projekcie rozmawiali w Chinach prezydent Andrzej Duda i chiński premier Li Keqiang.
 
Podpisanie memorandum pomiędzy stroną polską i chińską oznacza współpracę w ramach wspólnej promocji Pasa Ekonomicznego Jedwabnego Szlaku oraz Morskiego Jedwabnego Szlaku XXI wieku.

Podczas wizyty prezydent Duda otworzył w Szanghaju Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze, w którym brało udział blisko 80 polskich przedsiębiorców z różnych branż. Podczas tego spotkania prezes OSM w Łowiczu Jan Dąbrowski podpisał umowę na dostawy ponad 4 mln litrów mleka Łowickiego do Chin. Umowę parafowano 24 listopada 2015 r.
 
OSM Łowicz był jedyną mleczarnią, która podpisała umowę w trakcie tego forum.
 
Prezes OSM Łowicz powiedział, że spółdzielnia dąży do zwiększania eksportu. Podał, że największe mleczarnie eksportują nawet 30 proc. wytwarzanych produktów. Z danych przedstawionych przez mleczarnie wynika, że spółka w 2013 r. eksportowała 15 proc. produkcji, a w 2014 r – 17 proc. (równowartość 280 mln zł).
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

Ostatnio porównała polski rząd do silników VW. Ale to, co Bieńkowska mówiła studentom, przekracza pojęcie

Elżbieta Bieńkowska / fot. Filip Błażejowski/Gazeta Polska

- Sytuacja w Polsce nie jest normalna (...) Gospodarka ma się dobrze, jednak bez wolności nie możecie mieć wolności ekonomicznej. To dzieje się w środku Europy i musi być traktowane poważnie - opowiadała studentom Elżbieta Bieńkowska. Europejska komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług ostatnio nadzwyczaj często zaczęła zabierać głos w sprawie Polski, choćby kilka dni temu, gdy na antenie lokalnego radia porównywała polski rząd do silników Volkswagena.

W Krakowie od 21 lutego trwają spotkania w ramach Zimowego Uniwersytetu European Democratic Students, "młodzieżówki" Europejskiej Partii Ludowej (EPP). Podczas wczorajszego panelu odbywającego się w Wieliczce młodzi politycy mogli wysłuchać samych "sław" Platformy Obywatelskiej - Rafała Trzaskowskiego, Radka Sikorskiego czy Elżbiety Bieńkowskiej. 

Trzaskowski zabierał głos w sprawie "kondycji UE przed wyborami do Europarlamentu w 2019", Sikorski opowiadał o populizmie o "odwojowaniu" demokracji, ale to Bieńkowska dała prawdziwy popis.

- Sytuacja w Polsce nie jest normalna. To nie jest kraj, o którym przez wiele lat marzyłam. Gospodarka ma się dobrze, jednak bez wolności nie można mieć swobody ekonomicznej. To dzieje się w środku Europy i musi być traktowane poważnie

- mówiła podczas spotkania ze studentami unijna komisarz ds. rynku wewnętrznego i usług.

- Sytuacja w Polsce jest większym problemem niż Brexit

- dodała.

Ostatnio była minister infrastruktury i rozwoju w rządzie Tuska coraz częściej zabiera głos w sprawach Polski. Jednak gdy kilka dni temu w Radiu Piekary została zapytana o to, czy ktoś z eurokratów zajmie stanowisko w sprawie napiętych relacji na linii Polska-Izrael, powiedziała:

- My, pan premier Tusk i ja, (...) zawsze bronimy spraw polskich i powiem tu bardzo mocno - to nie jest sprawa europejska i na pewno nikt w Europie żadnych mediacji nie podejmie.

Ponadto, w tej samej rozmowie, w temacie "afery Volkswagena" stwierdziła, że "polski rząd ma w Europie gorszą reputację niż silniki diesla". 

- Bieńkowska, tak jak i Tusk są na żołdzie de facto niemieckim i są w stanie zrobić wszystko i sprzedać wszystko, by ten żołd co miesiąc otrzymywać. Te słowa potwierdzają, że godność, duma narodowa, szacunek dla człowieka, nie ma dla niej żadnego znaczenia.  Mają dla niej znaczenie euro, które wpływają co miesiąc za stołek, który dostała, który w praktyce załatwił jej Tusk

- tak wypowiedzi unijnej komisarz dla Radia Piekary komentował w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Dominik Tarczyński.

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl