niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
21 lipca 2017

​Efekt Dudy: milionowy kontrakt

Dodano: 02.12.2015 [08:49]
​Efekt Dudy: milionowy kontrakt - niezalezna.pl
foto: facebook.com/andrzejduda
Prezydent Andrzej Duda pod koniec listopada odbył kilkudniową wizytę w Chinach. Efekty widać już dziś. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarskia (OSM) w Łowiczu podpisała kontrakt z chińską rządową spółką na dostawy ponad 4 mln litrów mleka Łowickiego – pisze agronews.com.pl.
 
Rząd zaakceptował memorandum o porozumieniu pomiędzy rządem Chińskiej Republiki Ludowej a Polską dotyczące wspólnego wspierania inicjatywy „Jeden Pas i Jeden Szlak”, przedłożone przez ministra rozwoju. O tym projekcie rozmawiali w Chinach prezydent Andrzej Duda i chiński premier Li Keqiang.
 
Podpisanie memorandum pomiędzy stroną polską i chińską oznacza współpracę w ramach wspólnej promocji Pasa Ekonomicznego Jedwabnego Szlaku oraz Morskiego Jedwabnego Szlaku XXI wieku.

Podczas wizyty prezydent Duda otworzył w Szanghaju Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze, w którym brało udział blisko 80 polskich przedsiębiorców z różnych branż. Podczas tego spotkania prezes OSM w Łowiczu Jan Dąbrowski podpisał umowę na dostawy ponad 4 mln litrów mleka Łowickiego do Chin. Umowę parafowano 24 listopada 2015 r.
 
OSM Łowicz był jedyną mleczarnią, która podpisała umowę w trakcie tego forum.
 
Prezes OSM Łowicz powiedział, że spółdzielnia dąży do zwiększania eksportu. Podał, że największe mleczarnie eksportują nawet 30 proc. wytwarzanych produktów. Z danych przedstawionych przez mleczarnie wynika, że spółka w 2013 r. eksportowała 15 proc. produkcji, a w 2014 r – 17 proc. (równowartość 280 mln zł).
Autor: Źródło:
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tak... kontrakt to zasługa Dudy... śmiechu warte.

Po pierwsze Polsko-Chińskie Forum Gospodarcze odbywa się regularnie od wielu lat.

Po drugie organizacja tej imprezy zaczęła się zapewne przed tym jak Duda został wybrany prezydentem, więc raczej prezydent skorzystał z zaproszenia a wpływu na sam przebieg forum i jego prowadzonych w jego czasie rozmów nie miał.

Po trzecie umowę parafowano 24.11.2015, więc dzień po otwarciu forum... chyba nikt mi nie powie, że umowa była przygotowana przez obie strony na prędce w jeden dzień, jako efekt wzruszenia wystąpieniem Dudy...

Po czwarte, to norma, że politycy są zapraszani na takie imprezy, ale ich rola ogranicza się do podawania ręki, uśmiechania się i krótkich wystąpień. Komorowski i inni z poprzedniej ekipy też brali udział w poprzednich PChFG...

Niektórzy tutaj widać robią z igły widły.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl