niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

Ludzie Komorowskiego wynajmują mieszkania „za grosze”. "GPC" ujawnia treść umowy z Kancelarią Prezydenta

Dodano: 07.10.2015 [07:22]
Ludzie Komorowskiego wynajmują mieszkania „za grosze”. "GPC" ujawnia treść umowy z Kancelarią Prezydenta - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Dwóch współpracowników Bronisława Komorowskiego miesiąc przed opuszczeniem przez niego urzędu prezydenta podpisało z Kancelarią Prezydenta korzystne umowy na wynajem mieszkań. Za lokale o powierzchni odpowiednio 103 i 79 mkw. w centrum Warszawy płacą niewiele - ujawnia "Gazeta Polska Codziennie". Jeden z nich w swoim oświadczeniu majątkowym ma zapisane nieruchomości na kwotę 3 mln złotych.Sławomir Rybicki, były minister w Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego, obecnie kierujący Instytutem jego imienia oraz kandydujący do Senatu z ramienia Platformy Obywatelskiej - 1 lipca br. podpisał umowę najmu mieszkania od KPRP. Za mieszkanie w bardzo drogiej lokalizacji, o powierzchni 79 mkw. Rybicki płaci miesięcznie 1312 zł. Dla porównania w serwisie Dom.gratka.pl wynajem lokalu o podobnym metrażu w tej okolicy to koszt nawet 15 tys. zł.

Smaczku całej sprawie dodaje stan majątkowy Rybickiego. Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego z 2012 r., były minister posiada majątek wart blisko 4 mln zł. Największą część (3 mln zł) majątku stanowią nieruchomości, w tym trzystumetrowy dom, ziemia rolna i blisko dwudziestohektarowe gospodarstwo rolne.

Inny pracownik Bronisława Komorowskiego Jerzy Smoliński, doradca ds. wizerunku byłego prezydenta, wynajmuje mieszkanie od Kancelarii Prezydenta od ponad czterech lat. Polityk, związany z Komorowskim jeszcze od czasów, gdy ten był marszałkiem Sejmu, odpowiednią umowę podpisał 22 czerwca 2011 r. i wówczas płacił 1519 zł za miesiąc najmu mieszkania. Po kilku miesiącach odpowiednim aneksem cena ta została znacznie obniżona do kwoty 1345 zł. Mowa o 103-metrowym mieszkaniu w tym samym miejscu, w którym mieszka Rybicki, gdzie taka kwota za wynajem lokalu to grosze. Dla porównania, wynajem mieszkania o podobnej powierzchni w tej okolicy to wydatek sięgający nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Więcej w dzisiejszej "Gazecie Polskiej Codziennie".
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

patron za grosze 'miebiel' przejął-był,jak ruski enkawudzista z Pałacu 'faszysty' Mościckiego w Spale...to i mini.stry/minister PO Łacinie-sługa/ muszom 'zaoszczędzić' z lichych POborów...

ile ta POLSKA tych przekretow jeszcze wytrzyma

Wszystkie malwersacje mają mieć epilog w sądzie, niekorzystne umowy - wypowiedziane, dzieła sztuki zwrócone,łącznie z "Gesiarką" (dom aukcyjny wie, kto sprzedał i kto kupił), sprzęty wynajęte znaruszeniem prawa zwrócone, a winni osądzenia i skazzani, dotyczy to personelu jak i samego hrabicza bula.

Pan Rybicki posiada również dwupoziomowe mieszkanie własnościowe w Gdańsku przy ul.Płockiej.Wiem,bo mieszkam na tej samej ulicy.

Jak można pisać „cena ta została znacznie obniżona" bo 174 zł to żadną miarą nie jest „znacznym obniżeniem"

Razy 12 to jest pensja 90% Polaków mistrzu! Siedzisz w PO i dla ciebie ukraść 174 zł to nic. Dla innych - tyle na rękę im zostaje po opłatach, lekach i innych. Tusk zabraniał Matkom Chorych Dzieci podwyżkę o 100 zł!!!

Każda władza kradnie, a propaganda rządzi się swoimi prawami.

11% mniej od już zaniżonej kwoty to mało?

jak tak dalej pojdzie zaden polak niebedzie tu mieszkal

Skoro nie jest to już wiedzą tajemną,to dlaczego nikt tego nie przerwie? Skąd z drugiej strony tak ogromne majatki tych ludzi?Takich pieniędzy nie zarobili przecież na tych stanowiskach.

Masz rację ba.a - nie zarobili na stanowiskach i dlatego trzeba sprawdzić czy nie był hrabią udokumentowanym ,jeden z drugim a jak nie to paka i przepadek mienia w całości bo zwyczajnie okradał nas szaraków.

Najpierw Polacy powinni pójść po rozum do głowy? Jak to bowiem mogło się stać że głosowali Na Kwaścniewskiego 2x potem PO 2x i rzutem na taśme na POtwora z KOmodo. NIe wystarczy znaczek Solidarności aby zaufać. Trzeba oceniać po czynach, a nie słowach. Jedynie przykład Bolka jest odmienny bo obciąża raczej jego zauszników, którzy doradzali mu zniszczenie papierów, mając zapewnie stosowne kopie dla późniejszego jego szantarzowania?

Mówimy o mieszkaniach na Parkowej , pomiędzy Ambasadą Rosyjską a Parkiem łazienkowskim , tam faktycznie wynajem takich Apartamentów nie schodzi poniżej 10-12tys.---BUL też tam sobie wynajął 130m za 2100PLN----jest kwestią zasadniczą czy ci panowie nie podnajmują tych mieszkań i zarabiając na różnicy---JAKI PREZYDENT tacy jego współpracownicy

pomiedzy ambasada f.r., a parkiem lazienkowskim, to jest jezdnia ulicy belwederskiej...
konkretnie :-)
a skad dane o kwotach, bo ja 'wiem na 100%', ze tam metr za 5 tysiecy wynajmuja ;-)

Prawo nie przewidziało takich wynaturzeń?

To ja zwykły człowiek płacę za wynajem kawalerki 28 m2 1450 zł. i nie mam żadnego majatku za uszami. Jak my dajemy sie
rypać ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

to moze tez z dom.gratka.pl pan korzystal...
strasznie pan przeplaca :-) ale... kto bogatemu zabroni ;-)

Trzeba nagłaśniać,że bull komoruski to bolszewickie ścierwo.Jak wiadomo bolszewik to złodziej,bandyta i najgorsze pudlowate bydle!!!!Chyba Pan Prezydent ma prawników i potrafią zrobić POrządek z tymi bolsze3wickimi pudlami!!!!

Polskę musimy wyrwać ze zdradzieckich i złodziejskich łap.
Najważniejszy termin wykonania tego nakazu -nakazu wyborczego przypada na dzień 25.10.2015r.
SZANOWNI I DRODZY POLACY PRZYJMIJMY TEN TERMIN JAKO OSTATECZNY DO ROZPOCZĘCIA BATALII O KRAJ.
Jeśli zlekceważymy moment siły wyborczej to pozostanie nam krwawa ulica.

Największy problem jest w tym,że o takich sprawach można się dowiedzieć tylko na portalu Niezależna lub z Gazety Polskiej, ale ludzie nie wszyscy to czytają , a Polska jest duża. Dostęp do mediów publicznych jest dla PIS-U UTRUDNIANY, WRĘCZ BLOKOWANY. Jak więc przebić się, żeby wszyscy ludzie mieli prawdziwe informacje, a nie zakłamane ustawki.Coraz mniej PIS-U W TELEWIZJI, A CORAZ WIĘCEJ LEWICY składającej się ze skorumpowanych starych działaczy i jednej młodej, niekoniecznie pasującej na stanowisko, które chce zając.Otoczenie wręcz tragiczne, Palikot,i inni kochający inaczej i tym podobnie. PIS JEST ZA MAŁO PRZEBOJOWY. Dziwna jest też sprawa wywózki mebli z Pałacu, obrazów i innych rzeczy - podobno według prawa. ale niekoniecznie tak jest. Co na to Prezydent.Kto wstawił na aukcję ukradziony obraz, nie wiadomo.

Tego typu umowy można wypowiedzieć zachowując odpowiedni okres wypowiedzenia. Najczęściej jest to okres trzech miesięcy.

Właśnie w ten sposób dorabiają się takich majątków.

Taaa! A wszystkim wciskają że np nie ma kasy na emerytury! Ja jestem na końcu układu podatkowego nie mam firmy nie jestem politykiem jestem w wieku ze nie korzystam na żadne odpisy! Nie cwaniakuję! Te gnoje są od tego że na zus nfz emerytury MA BYĆ!!!! a nie że jęczą że nie będzie! A te /po/myje przy zmianie wieku emerytalnego zmienili stopę zwrotu czy jakoś tak do 30% i jeszcze zachowują się jak by to nasza wina była! krew mnie zalewa jak ich słyszę! Ludziom wciskają ciemnotę i poczucie winy! A jak potrzeba to napuszczą jednych na drugich! Nauczycieli na rolników, emerytów na mundurowych, następnych na górników! Nie dajmy się robić w konia! Myślmy! Szanujmy rolnika co daje nam jeść! Szanujmy górnika ( ja na dół nie zjade by tam ryć) Szanujmy mundurowych bez nich nie było by Polski i nie spałbym spokojnie w nocy! Bez nauczycieli nie napisałbym tego tekstu! Bez emerytów nie miałbym z kim zostawić dziecka i pracować! I tak dalej!!! W jedności siła! I Oni się tego boją!

Taka zlodziejska WSIowa wsza byla prezydentem Polski bydlak POkazal swoje oblicze, moze wreszcie ciemnota zachwycona tym kretynem zrozumie jakie kregi POzostalosci Komuchow i dziadostwa reprezentuje ta kreatura......

Może by tak przestać płakać i skierować sprawę do sądu o niegospodarność i złodziejstwo oraz zerwać umowy jako zawarte w złej wierze.
Nie jestem prawnikiem ale jest to jawne oszustwo Państwa i podlega zweryfikowania przez prawo. Dotyczy to także Komorowskiego .
Czy kancelaria Prezydenta AD robi coś w tej sprawie czy tylko narzeka???

Nie znamy zapisów jakie uczyniono by grabić. i nie wiemy co jest prawnie a co oszustwem itp
dlatego trzeba czasu lub zmiane przepisów zarzadzeń prawnych by nie okradano nas z dóbr narodowych.

Kto z nas wiedział , ze Kwaśniewski w 1996 r podpisał "Zarządzenia Nr 14 Szefa Kancelarii z 1996 roku
"w sprawie warunków techniczno – organizacyjnych oraz trybu przekazywania środków na utworzenie
i funkcjonowanie biur byłych prezydentów" i to bez zgody narodu

Żeby tylko nie okazało się ,że POdpisał sam ze sobą
umowę najmu pałacu prezydenckiego.
Kancelaria Prezydenta winna wszelkie zagrabione
rzeczy podać do publicznej wiadomości.Społeczeństwo musi
wiedzieć,co "cinkciarz" jeszcze przywłaszczył sobie,toć to
przecież nasza własność narodowa.

Zuzanna Kurtyka o uroczystościach patriotycznych, działaniach prokuratury ws. Smoleńska, imigrantach i wyborach - wywiad!

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7290

Żeby mieć majątek 4 000 000 to trzeba nieźle kręcić , bo uczciwą pracą nie dorobi się taaakiego przez całe życie? Ale właśnie mamy OBRAZ TEGO KRĘCENIA, wynajem mieszkania za grosze na KOSZT {STRATĘ} PAŃSTWA. Pewien typ ludzi , to i na kamieniu zrobi GESZEFT? Niezbyt Komorowski pilnował tego" żyrandola" ? PRZYBYŁO MILIONERÓW W POLSCE PRZEZ TE 8 LAT?

Dziś ,jeśli ktoś ma 1000 000 to DZIAD!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl