niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Emigranci w Anglii odpowiadają Kopacz. "Prezydent powiedział to, co myślą Polacy"

Dodano: 15.09.2015 [18:28]
Emigranci w Anglii odpowiadają Kopacz. "Prezydent powiedział to, co myślą Polacy"  - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski/Gazeta Polska
Przedstawiciele najmłodszej polskiej emigracji, którzy wyemigrowali na Wyspy Brytyjskie i do Irlandii, odpowiadają Ewie Kopacz, która zaatakowała prezydenta Andrzeja Dudę za jedną z jego wypowiedzi w Londynie.

Podczas swojej wizyty w Londynie prezydent Andrzej Duda powiedział:   Nie mam dzisiaj odwagi powiedzieć: wracajcie do kraju. Czy jest więcej miejsc pracy w ich miejscowościach, czy łatwiej prowadzić działalność gospodarczą, czy obciążenia są mniejsze? Ja tych zmian nie widzę. Polski rozwój jest głównie w statystykach – mówił prezydent podczas spotkania z polonijnymi mediami, podkreślając, że sytuacja w Polsce wymaga naprawy. 

Słowa te oburzyły "salonowych" dziennikarzy i premier Ewę Kopacz. – Obowiązkiem głowy państwa jest budowanie dobrego wizerunku naszego kraju – podkreśliła premier, atakując prezydenta. 

Innego zdania są mieszkający na Wyspach polscy emigranci. - Prezydent powiedział dokładnie to, co myśli prawie każdy Polak mieszkający poza Polską: nie ma do czego wracać. Czyli de facto pani Kopacz powinna się oburzyć na Polaków, którzy tak uważają. Media głównego nurtu stworzyły sobie same "narrację" i wiedzą lepiej, co "prezydent miał na myśli", choć nie byli przy nim, kiedy te słowa padły - podkreśla Adrian Wachowiak, dziennikarz emigracyjny z radia „Nowy Polski Show”, który uczestniczył w spotkaniu z prezydentem.

- Oczywiście, że Polska nie jest przygotowana na przyzwyczajenia Polaków, których nabywają oni np. w Wielkiej Brytanii. W Polsce stale dominuje przekonanie, że obywatel ma służyć administracji, a nie odwrotnie jak w Anglii - podkreśla Miłosz Lodowski, który pracował w Londynie jako grafik. - Tam Polacy w pełni wykorzystują możliwość swobodnego działania. Szybko osiągają sukces i samodzielność w nowym środowisku. W naszym kraju sukces jest zwykle, a ostatnio coraz częściej, wypadkową konotacji rodzinnych, układów, a także przynależności partyjnej - podkreśla Lodowski. 

- Prezydent ma rację. Taka jest prawda. Jesteśmy tam na stałe czy bywamy (jak ja) sezonowo - wcale nie z własnego widzimisię. To chore podatki, brak pracy, nadpobudliwe urzędasy i złodzieje u władzy - to oni nas tam wygnali! I wciąż większość z nas nie ma do czego wracać! Nie zmieni się to z dnia na dzień. Kopaczowa może się denerwować, że jej się ten cały pic propagandowy rozkleja - mówi z kolei Krzysztof Jabłoński, który pracuje sezonowo w Wielkiej Brytanii.

Emigranci docenili prawdomówność Andrzeja Dudy. - W końcu mamy głowę państwa, której możemy zaufać. Jego słowa są szczere. To jest oznaka szacunku dla swojego narodu - podkreśla w rozmowie z naszym portalem studiująca w Londynie Zuzanna Przybył. - Jeśli pani premier wsłuchałaby się w całość przemówienia, a nie skupiała na prowadzeniu zajadłej gry partyjnej, usłyszałaby, że prezydent mówił o przyszłości, o tym jak zachęcić inwestorów, jak poprawić sytuację w Polsce - podkreśla Przybył. 

Młodzi, którzy wyjechali za chlebem na Wyspy, przypominają także niespełnione obietnice rządu Platformy Obywatelskiej. - Strach pomyśleć, co mogłoby się wydarzyć w kraju, gdyby emigranci posłuchali propagandowej zachęty do powrotu pana Tuska i jego partii, w której jest np. pani Fabisiak, wciąż zaklinająca rzeczywistość i twierdząca, że pielęgniarki zarabiają w Polsce tyle samo co w Wielkiej Brytanii - przypomina Małgorzata Wójcik, matka dwójki dzieci mieszkająca na stałe w Belfaście. - Ewa Kopacz nie kocha Polski, jak to dzisiaj podkreślała. Jej decyzje odnośnie ogromnych odpraw ministerialnych, brak reakcji na aferę taśmową, wyprzedaż majątku narodowego Polaków, strajki, kolejki do lekarzy mówią same za siebie. Pani premier nie zdała egzaminu jako premier, reprezentuje tylko interesy swojej partii politycznej - podkreśla Wójcik.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

tej koparki smoleńskiej juz nie da się słuchać ! ta całe jej ferajna która doprowadziła do gigantycznego zadłuzenia Polski, do nędzy milionów , do ucieczki młodych wykształconych Polaków, ta cała parlamentarna frakcje niemiecka powinna 25 X zostać pozbawiona wszelkiej władzy i skierowana na droge do Wronek i Fordonu !

Pytania, które padły w czasie spotkania prezydenta z polskimi emigrantami można było łatwo przewidzieć. Pytanie "wracać, czy nie" było wg. mnie celowo prowokacyjne, gdyż trudno się z niego wykręcić i łatwo powiedzieć coś głupiego, a mediom na głupiej wypowiedzi zależy. Patrząc się w ten sposób uważam, że prezydent pojechał nieprzygotowany, a winę za to ponoszą jego doradcy. Prawdopodobnie, rozważając możliwość pojawienia się pytania o powrót napisali prezydentowi mało pomysłowy scenariusz. Tymczasem kiedy obie sugerowane pytaniem odpowiedzi są niewygodne, należy nad scenariuszem trochę posiedzieć. Prezydent powinien powiedzieć "można wracać", co nie jest zachętą, ani zniechęcaniem. Następnie powinien powiedzieć, że szanuje mądrość emigrantów polskich i wie, że oni i tak zrobią, co uważają, więc jego ewentualne nawoływanie do powrotu, lub zniechęcanie nie ma sensu. Wtedy powinien powiedzieć, że będzie robił wszystko, aby Polska stała się dla nich bardziej atrakcyjna i swoim statusem gospodarczym zachęcała do powrotu. Mówiąc w ten sposób prezydent powiedziałby to co chciał powiedzieć i powiedział, ale zabrzmiałoby to znacznie lepiej.

Wypowiedz MEG to dno absolute, podszywjace sie pod typowa polska Yntyligyncya. Zero to liczba skonczona, i tyle znaczy dla emigrantow z polski, ktorzy nie wiem po co mieliby wracac do polski? Czy ten bydlecy, kryminalny motloch w polsce nie rozumie, ze te miliony polakow nie pojechaly podziwiac Krolowa Wlk Brytani, ani wiezy Eiflea, ani fiordow Norwegi.itd.Ci polacy w jednych sodniach, dziurawych butach, z reklamowka, i mozgiem polskiego homosowietikusa, ratowali swoje zycie uciekajac z tego beznadziejnego kraju
polska..Prezydent ten nie jest juz ich prezydentem, nitc nie moze im
zaoferowac,ale przynajmniej emigrantow nie oszukiwal i nie probowal okradac z poczucia realizmu, jakto robili inni prezydenci w przezlszlosci. Po co i do czego mieliby wracac ci emigranci, skad przeciez wyjechali z glodu i upodlenia. Jezeli polakom tym powiodlo sie sie zaaklimatyzowanie w cywlizaji, co nie jest latwe, to po Co mieliby do polski wracac, Do kraju beznadziei, i wrogiego nie tylko polakom. Przynajmniej prezydent Duda nie jest jeszcze jednym prostytytucyjnym glabem probujacym znowu oszukiwac i tak wuelokrotnie oszukanych i okradzionych z godnosci ludzkiej polakow.

Czy una ze zdjęcia to WSIowy prymityw?

"Obowiązkiem głowy państwa jest budowanie dobrego wizerunku naszego kraju"czyli w wolnym tłumaczeniu owijanie gów...a w bawełne.I właśnie takimi delicjami karmi nas Pani Kopacz

Wiecie również co stanie się z Waszymi pieniędzmi PO przekroczeniu granicy ?

Premier nie wybrana w demokratycznych wyborach tylko mianowana przez byłego premiera śmie atakować demokratycznie wybranego Prezydenta w trakcie wizyty zagranicznej! To szczyt bezczelności i nieodpowiedzialności za państwo! Dla rządzących liczy się tylko bezpardonowa walka przedwyborcza!

Wszystko o emigrantach islamskich w oczach polaka w USA.
Warto zobaczyc.To uratuje Polske przed ich naplywem.
https://www.youtube.com/watch?v=qDpXJtIiBDo

Pani kopacz wbiła sobie ostatni gwóźdź do trumny.

Kopaczko smoleńska -dotarło?

Ona słucha...rozumie...POmaga...
A deszcz pada, pada, pada...

Życzę sobie i Państwu, aby po 4 latach duetu Duda+PiS, Polacy zaczęli wracać. Znam bolączki wymieniane przez emigrantów. Poważniejsze dzienniki zlecały w tej sprawie sondaże (a mniej poważne mogą tylko cytować wypowiedzi pięciu osób które się do nich zgłosiły), i rzeczywiście wrogie petentowi urzędy to jeden z głównych powodów. Bo po doświadczeniu angielskiej normalności, nie idzie wytrzymać w Polskim urzędowym piekle. Tak więc życzę sobie i wszystkim, żeby PiS to zmienił. Ale mam jedno pytanie. Za cztery lata będziemy mogli ocenić, czy zmienił czy nie. Zobaczymy, czy imigranci zaczęli wracać i czy emigracja się przynajmniej zmniejszyła. Moje pytanie brzmi: a co jak się nie zmieni? Strzelicie się wszyscy razem w czoło? Napiszecie list do prezesa i prezydenta, że nie podnieśli Polski z ruiny? Pytam teraz, bo jak zapytam za 4 lata to czuję że będzie och i ach, próbowaliśmy, tylko zła unia złe media i masoneria rzucali kłody pod nogi. Czemu myślę że PiS nie podoła? Bo jak na razie, nie widzę pisowskiego programu rewolucji w urzędach, ani takiego programu nie było 8 lat temu. A program taki, oprócz tego że w ogóle powinien istnieć a nie istnieje, to powinien też być prawdziwą ofensywą, bo urzędy to molochy które bardzo trudno ruszyć. I ja wątpię, żeby PiS (i jakakolwiek inna partia na ten moment) był w stanie odwalić tak dobrą robotę.

Bardzo słusznie. Ja jeszcze dodam, że urzędnicy to Polacy, nasi, jeden z PO, drugi z PIS, nieważne. Nasi nas tak traktują. To w nas musi się odbyć przemiana. Nie liczmy na PIS, ani na PO, tylko na samych siebie. Ale na to trzeba pokolenia, albo dwóch. Jak Mojżesz ze swoimi Żydami na pustyni, przez 40 lat z niewolników stali się mentalnie wolnymi.

przeżyjmy to jeszcze raz... }) ___ http://wpolityce.pl/polityka/265428-alez-sie-to-oglada-2005-r-michal-kaminski-broni-telewizji-trwam-przed-platforma-jesli-jest-to-pogarda-to-duzo-gorzej-wideo

Kopaczowa nie mogla nic powiedziec o Polsce .....bo nie mogla bo byla pod wplywem alkocholu I wszystko jej sie mieszalo I to dopiero byl wstyd dla nas Polakow!!!!!!!! Juz nie powiem o poslach PO, Komorowskim ktory byl prezydentem PO , Kwasniewskim itp osoby!!!!!!

W pelni popieram slowa naszego nowego prezydenta jestem emigrantem z pietnastoletnim stażem i to te lata wlasnie upoważniają mnie do wypowiedzi w tej sprawie. W 2000 roku zarabiam 1600 zl w Poznaniu na koniec miesiąca nie miałem ani grosza.Dziś mam przyjaciół w moim rodzinnym miescie Mogilnie którzy zarabiają dokładnie tyle samo 1600zl uff!!!Wlasciwie nie musiałbym juz nic wiecej dodawac ale nie moge sie powstrzymac.To dla wszystkich ludzi którzy krytykowali wypowiedź Prezydenta albo jesteście tak głupi ze nie rozumiecie tak prostych spraw albo jestescie zdrajcami własnego narodu w obu tych przypadkach nie macie przyszlosci ponieważ Polsce głowa odrosła a w wy juz jesteście zdemaskowani wszyscy od BOLKA po dzis dzień

Prezydent powinien jednak spotkać się z ta histeryczką, ale nie dlatego że ona prosi i błaga, ale po to żeby przywołać ją do porządku. To Andrzej Duda jest najważniejszą osobą w państwie a nie Ewa Kopacz dlatego taka musztra dobrze by jej zrobiła

Dobry pomysł. Przy kamerach zrobić jej takie lanie, ze przestanie kontaktować. Będzie transmisja live czyli Kopacz padnie. tylko tak. Zadne tam rady gabinetowe i inne. Jasno, prosto, od serca. Wyciągnąć ejj wszystkie złe czyny, cytować co mówiła ona i jej formacja..
Innych rozmów nie prowadzić.

POesbecja szaleje, trzęsie POrtkami..... : Czegóż można się spodziewać po Stokrotce , która POesnbeckie metody niszczenia patriotów wyuczyła się zapewne od mistrza Urbana , głównego propagandzisty stanu wojennego. Również "dzieci resortowe " nienawiść do Polski odziedziczyły PO swoich rodzicach, więc te obecne esbeckie zagrywki lisów, karlaków itp. chałatajstwa POkomuszego w reżimowych gadzinówkach wprawdzie oburzają Polaków, ale nie dziwią, bo wiemy skąd u nich ta POdłość się bierze.

Animacja tajwan nasmiewa sie z Merkel
https://www.youtube.com/watch?t=29&v=ivk8pYkq05Q

Z prawdą PEK ma tyle wspólnego co Jan Tomasz Gross, który na łamach niemieckiego „Die Welt” powiedział m.in., że „polski rząd, podobnie jak Polacy, nie sprzyja uchodźcom, ponieważ nad Wisłą wciąż nie rozprawiono się z antysemityzmem”, jak też, że „podczas wojny Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców”.

PEK chce budować dobry wizerunek Polski, teraz ma szansę wystąpienia przeciw tenu płatnemu, antypolskiemu agentowi wrogich Polsce i Polakom sił i udowodnienia mu kłamstw, i następnie rozpropagowanie na całym świecie informacji o tym skandalicznym kłamstwie.
Na marginesie:
W 1996 został odznaczony przez Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.
Książki p. Grossa wydają wydawnictwa "Universitas" i "ZNAK" z Krakowa. Myślę, że ten fakt daje dużo do myślenia jaką rolę pełni w Polsce katolewicowe elity (http://solidarni2010.pl/31368-polecamy-ewa-kurek---katolewica-kato-lewica-czy-zwykle-srebrniki.html).

Dziękuję p. Prezydentowi A. Dudzie, że nie plami się kłamstwem i dawaniem fałszywego świadectwa, bo przez to pokazuje szacunek dla ludzi. Jest prawym człowiekiem.
Doprowadźmy do tego w najbliższych wyborach, że naszym karjem będą rządzić prawi ludzi, wiedzący co to dobro wspólne oraz polska racja stanu.

BÓG, HONOR, OJCZYZNA!

kopacz to kiedys udławi sie Pis-em bez przerwy bełkoce i bełkoce nawet obietnice PIS nazwała pierścionkiem z tombaku obietnice psl -to dopiero są obietnice -góry złota każdemu a obietnice peo to diamenty w kieszeni i każdy będzie bogaty i szczęśliwy bo leki nawet za darmo te chyba nieskutkujące wiele

Klamala ,klamie i bedzie klamac,przeciez ona nawet u komuni nie byla,to nie wie ze tak nie wolno.

najlepszy wizerunek zbudowała z rudym oddając śledztwo zaskoczonym kacapom. Kopanie i przesiewanie z nimi ramię w ramię na metr głęboko wyrobiło nam wizerunek najgorszych łachów, nawet u kacapów. Stąd ładowanie w zwłoki śmieci i rękawic zamiast szacunku!

I znow Kopaczowna szczeka na Prezydenta Dude.Ciekawe kiedy wreszcie zamilknie

Małpa Smoleńska

PO manipulowało i dalej manipuluje wypowiedziami pana Prezydenta, okolicznościach tej wypowiedzi czyli spotkaniu z emigracja polską, w ogóle nie wspominają!Pani Kopacz klamała w sprawie Smoleńska, kłamie w sprawie prezydenta A.Dudy, tego się nie da słuchać.Płacimy abonament TVP a nawet nie możemy oglądać spotkań,wizyt pana Prezydenta.Zamiast tego rzucaja nam ochłapy z jakimiś pseudo celebrytami i inne pierdoły, byle tylko zapełnić czas antenowy i nie pokazać prezydenta A.Dudy !!!P.Kopacz dużo przed wyborami mówi o patriotyźmie,a przecież razem z p.Tuskiem uważali,że polskość to nienormalność !!!

BRAWO MLODZI!
Jestem pewna ,ze gdy w POLSCE bedzie dobrobyt dla WSZYTSTKICH ,nie tylko dla PO-wysrancow-to wrocicie do kraju!
A to jest mozliwe tylko pod UCZCIWYM i MADRYM rzadem,z PREZYDENTEM DUDA na czele!
BOG HONOR OJCZYZNA!

nie moge sie doczekac kiedy ta ciemna i wredna baba przestanie osmieszac urzad premiera RP o odpowie przed sadem za zaniedbania i oszustwa w sprawie tragedii smolenskiej.

Na demonstracji przeciwko imigrantom w Warszawie dnia 12 września Roku Pańskiego 2015 dało się słyszeć i to bardzo dosadnie,jak bardzo "POpieramy" panią premier i cały ten syf!!!Polska jest piękna,wspaniała,cudowna,jednak załatwienie pewnych spraw w urzędach czy instytucjach panstwowych graniczy z cudem.Paniusie siedzące w urzędach maja od rana "muchy w nosie",nos na kwintę i bez kija nie podchodź.To stare zasiedziałe czerwone nomenklatury.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl