Co za tupet! Zmienili budżet, aby znaleźć miliony na odprawy dla ministrów

Tomasz Hamrat

  

Już kilka miesięcy temu Ewa Kopacz i jej ekipa przewidziała swoją porażkę? W projekcie ustawy budżetowej na przyszły rok wprowadzono zmiany, które zapewnią gigantyczne pieniądze na odprawy dla najważniejszych polityków koalicji. Chodzi o - bagatela! - ponad 14 milionów złotych.

O skandalicznej zmianie w projekcie budżetu pisze "Super Express", który ujawnia, że kluczowe korekty wprowadzono po wyborach prezydenckich i porażce Bronisława Komorowskiego. To miało sprawić "że Ewa Kopacz realnie zaczęła liczyć się z oddaniem władzy w ręce PiS. Namacalnym dowodem na to jest projekt budżetu państwa na 2016 r."

"Wśród budżetowych zapisów znalazła się pozycja zabezpieczająca interesy prominentów Platformy Obywatelskiej. To tzw. rezerwa przeznaczona m.in. na zwiększenie wynagrodzeń przeznaczonych na wypłaty wynagrodzeń dla osób odwołanych z kierowniczych stanowisk państwowych. Jej wysokość w zeszłym roku wynosiła raptem kilka milionów złotych. Teraz zwiększyła się trzykrotnie - aż do 14 mln zł!" - czytamy na se.pl

Co ważne, trzymiesięczne odprawy dostaną nie tylko ministrowie i ich zastępcy, ale także kilkudziesięciu innych urzędników, wśród nich są szefowie urzędów centralnych i wojewodowie.
Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: se.pl,niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Durczok wziął się za ocenę „polityczek” totalnej opozycji. I dostało mu się… od jednej z nich

Kamil Durczok / Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Kamil Durczok postanowił w mediach społecznościowych dokonać oceny "polityczek" totalnej opozycji. Padło na Barbarę Nowacką i Katarzynę Lubnauer. Były gwiazdor TVN bardzo wysoko ocenił telewizyjny występ Nowackiej, uznając, że kontrastuje ona z szefową partii Nowoczesna. W obronie partyjnej koleżanki stanęła Paulina Hennig-Kloska, pouczając Durczoka, że nie powinien zabierać głosu w kwestii "oceniania kobiet".

Były gwiazdor TVN, Kamil Durczok bardzo aktywnie komentuje życie polityczne w Polsce. Co pewien czas za pomocą mediów społecznościowych prezentuje swoje opinie i przemyślenia.

A to postraszy funkcjonariusza straży marszałkowskiej utratą pracy, to znowu w niewybrednych słowach skomentuje przystąpienie przez radnego Wojciecha Kałużę do Deklaracji Programowej dla Śląska.

[polecam:http://niezalezna.pl/231059-znany-dziennikarz-grozi-funkcjonariuszowi-w-sejmie-masz-rodzine-serio-wolisz-isc-na-zasilek]

[polecam:http://niezalezna.pl/246660-odszedl-z-tvn-w-atmosferze-skandalu-dzis-moralizuje-i-straszy-radnego-kaluze]

Tym razem Kamil Durczok podzielił się na Twitterze swoimi przemyśleniami na temat Katarzyny Lubnauer i Barbary Nowackiej. Problem w tym, że były frontmen telewizji z ulicy Wiertniczej pozwolił sobie na ocenę obu pań, a to z uwagi na skandal związany z jego odejściem z TVN może wyglądać, delikatnie mówiąc, na niestosowność.

[polecam:http://niezalezna.pl/234213-jest-uzasadnienie-wyroku-w-sprawie-durczoka-sad-jego-zachowanie-mialo-znamiona-molestowania]

"Bardzo dobra Barbara Nowacka w tvn24. Kontrast z Katarzyną Lubnauer. Ciekawe czy między paniami rozegra się rywalizacja o bycie rywalką dla  Grzegorza Schetyny ;)"

- napisał na Twitterze Durczok.

Katarzyna Lubnauer nie dostrzegła, lub nie chciała dostrzec żadnej niestosowności w komentarzu Durczoka. Oświadczyła jedynie, że nie konkuruje z Barbara Nowacką. 

W obronie partyjnej koleżanki stanęła Paulina Hennig-Kloska, pouczając byłego gwiazdora TVN, że nie powinien zabierać głosu w kwestii "oceniania kobiet".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl