Hejterzy PO przekroczyli granicę śmieszności. Sugerują, że za Beatą Szydło stoi... o. John Bashobora

YouTube

  

Politycy PO, m.in. Ligia Krajewska, rozpowszechniają na Twitterze nowy spot, przygotowany oczywiście oficjalnie przez anonimową osobę. Filmik uderza w Beatę Szydło, pokazując, że... stoją za nią Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz, ojciec Tadeusz Rydzyk i... ojciec John Bashobora. To oczywiście kopia negatywnych spotów z kampanii prezydenckiej. Profil autora promuje oficjalna strona Platformy na Twitterze.

W walce o urząd prezydenta RP Platforma nie przebierała w środkach: sugerowała w jednym z głośnych spotów, że za Andrzejem Dudą stoi Jarosław Kaczyński. Taktyka straszenia twarzą prezesa PiS, a także innymi politykami, którzy mieli rzekomo "stać za Dudą" (jak np. Antoni Macierewicz), poniosła jednak całkowitą klęskę. Okazało się, że Polacy mają dość wiecznej walki z opozycją i zrzucania wszystkiego na PiS.

Jednak PO najwyraźniej nie wyciągnęła lekcji z przegranej Bronisława Komorowskiego. W internecie pojawił się spot uderzający w Beatę Szydło - sugeruje on, że stoją za nią m.in. Jarosław Kaczyński, Antoni Macierewicz i o. Tadeusz Rydzyk. Po duchownym z Torunia w spocie pojawia się też - nie wiedzieć czemu - zdjęcie... ojca Johna Bashobory - znanego kapłana z Afryki.

Film opublikowała na serwisie YouTube anonimowa osoba, ale link do spotu rozpowszechniają w mediach społecznościowych politycy PO, m.in. posłanka Ligia Krajewska. Wpisy autora promuje również oficjalny profil tej partii na Twitterze:Pod filmem jest dopisek, że jest to dopiero jedynie trailer, czyli zwiastun serii spotów "pokazujących prawdziwe twarze Beaty Szydło". Cóż... jeżeli faktycznie pojawi się więcej filmów na podobnym poziomie, a cała propaganda PO będzie opierać się na takim właśnie negatywnym przekazie, politycy PiS już mogą otwierać szampana.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

„Za wasze we wrześniu złamane słowo walczyli polscy piloci”. Obejrzyj Kapelę z Placu Wolności! [FILM]

Wojciech Winiarski / fot. arch. Wojciecha Winiarskiego

  

„Pamiętasz Brytanio, pamiętasz Europo Dywizjon 303? Gdy wielką paradą pokój witano zabrakło ich!” – śpiewa mocno poznańska Kapela z Placu Wolności. Rafał Piechota, znany głównie jako lider kabaretu „Afera” i wybitny gitarzysta Wojciech Winiarski stworzyli zespół, który bez cenzury politycznej poprawności opowiada o polskiej historii. A także o historii Poznania, zupełnie odmiennej od jego współczesności. Obejrzyj poniżej ich twórczość i rozmowę z Wojtkiem Winiarskim w „Wywiadzie z chuliganem”.

„Za deszcz angielski i chłód Londynu walczyli polscy piloci. Za Archibaldów, Winstonów, Kevinów walczyli polscy piloci. Za uśmiech Mary, jeden dzień przy niej, walczyli polscy piloci. Za łyk herbaty o piątej godzinie walczyli polscy piloci. Pamiętaj Brytanio, pamiętaj Europo Dywizjon 303! To dzięki im – odważnym pilotom, masz dziś spokojne sny”.
– śpiewa w najbardziej chyba przejmującej z piosenek Kapela z Placu Wolności.

„To było tylko raz” – tak zatytułowany jest z kolei utwór o Powstaniu Wielkopolskim, czyli jedynym wygranym dużym polskim powstaniu. Skąd dziś kryzys poznańskości i podobne sytuacje w innych wielkich miastach?.

Kiedy wychodzimy w miasto, to elementów poznańskości jest w nim nie za wiele, nie są dominujące. Mamy Lecha Poznań, tak jak każde duże miasto na swój klub, z którym się utożsamia. Lech Poznań jest bardzo mocnym nośnikiem emocji, czasami nawet zbyt mocnym. Ale kibice mają to poczucie poznańskości, bo chociażby poprzez klub są z miastem bardzo mocno emocjonalnie związani. A my? Żyjemy sobie w tym mieście, ale co o nim, o jego historii wiemy?
- pyta Wojciech Winiarski.

Zarówno Winiarski, jak i Piechota przyznają, ich dzieci słuchają rapu, w którym mocno brzmią opowieści o polskiej historii i patriotyzmie.

Moi synowie słuchają rapu. Z racji pokoleniowych niekoniecznie chce się wniknąć w tę muzykę, ale doceniam to, że raperzy śpiewają naprawdę o czymś. Mają jakąś wizję, chcą coś konkretnego opowiedzieć. Czasami dzieje się to w mocnych słowach.
mówi Winiarski.
Obejrzyj twórczość „Kapeli z Placu Wolności” oraz zespołu Good Staff i rozmowę z Wojciechem Winiarskim w „Wywiadzie z chuliganem” poniżej:

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Radio Poznań

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl