niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2017

Kopacz w wywiadzie: co złego w tym, że chwaliłam warzywa i owoce z Biedronki?

Dodano: 29.07.2015 [08:20]
Kopacz w wywiadzie: co złego w tym, że chwaliłam warzywa i owoce z Biedronki? - niezalezna.pl
foto: Patryk Luboń/Gazeta Polska
Ewa Kopacz i rząd pogrążają się coraz bardziej promocją zagranicznej sieci sklepów Biedronka. "Co w tym złego, że powiedziałam, że mają tam dobre warzywa?" - powiedziała szefowa PO w wywiadzie dla Wirtualnej Polski.

Pani premier nie ma sobie nic do zarzucenia w sprawie promocji sieci Biedronka. 

"Przecież może Pan sprawdzić, że gdy przyjeżdżam do Gdańska, gdzie mam małe mieszkanie, to chodzę do tego sklepu, do którego mam najbliżej na osiedlu. Co w tym złego, że powiedziałam, że mają tam dobre warzywa?" -

odpowiedziała Kopacz dziennikarzowi na zarzut, że "dzielnie broni zagranicznego kapitału". 

Dowiedzieliśmy się także, że w Biedronce są nie tylko "dobre warzywa", ale też i "cudowne owoce". Kopacz dodała bowiem, broniąc portugalskiej sieci:

Źle Pan to odebrał. Chwaliłam warzywa i owoce pochodzące od polskich rolników, które sprzedaje ta sieć handlowa. Skoro to ma być problem, to od dzisiaj będę mówiła: mieszkam obok sklepu X, w którym są cudowne owoce. Gdyby ten sklep X został obciążony dodatkowym podatkiem, to podejrzewam, że cena na te owoce byłaby zdecydowanie wyższa, bo właściciel sklepu chciałby to sobie zrekompensować. 


Sprawa wyjątkowego promowania Biedronki przez polski rząd poruszyła internautów, zwłaszcza po informacji podanej wczoraj przez portal Niezalezna.pl, że dziś w MSZ odbędzie się uroczystość wręczenia Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej dyrektorowi operacyjnemu właściciela Biedronki, czyli Pedro Pereira da Silvie z Grupy Jeronimo Martins w Polsce.

Na Twitterze przypominane są "zasługi" Biedronki dla polskiej gospodarki:


Autor: Źródło: ,
Opinie użytkowników
Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl