niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Spirala absurdu. Władza awansuje komendantów, a szeregowi policjanci krzyczą „złodzieje!”

Dodano: 23.07.2015 [14:30]
Spirala absurdu. Władza awansuje komendantów, a szeregowi policjanci krzyczą „złodzieje!” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek
Dzisiejsze wydarzenia jak w soczewce pokazują absurd rządów Platformy Obywatelskiej. Rano - z okazji święta policji - Bronisław Komorowski razem z minister Teresą Piotrowską wręczali generalskie awanse, także komendantowi głównemu i pierwszej kobiecie. A kilka godzin później szeregowi policjanci wyszli na ulicę protestować przeciwko warunkom pracy i płacy. Czyż to nie schizofreniczna sytuacja?!

Głównej obchody święto policji odbędą się dopiero w najbliższą sobotę, ale już dzisiaj rano na dziedzińcu Belwederu kilku wysokich rangą stróż prawa odebrało awanse. Z rąk odchodzącego (stąd ten pospiech?) Bronisława Komorowskiego, któremu towarzyszyła szefowa MSW Teresa Piotrowska.


fot. Zbyszek Kaczmarek

Uwaga dziennikarzy skoncentrowała się na Irenie Doroszkiewicz, która została pierwszą kobietą policjantem-nadinspektorem. Co ciekawe, specjalnie z tej okazji zmieniono przepisy, bo nie było dotychczas spódnic z lampasami. Więcej gwiazdek na pagonach dostał również Krzysztof Gajewski, od lutego komendant główny policji, teraz inspektor generalny. Policyjnymi generałami zostali także Michał Domaradzki (szef stołecznej policji), Jarosław Sawicki (komendant zachodniopomorski) oraz komendant wojewódzki w Bydgoszczy Krzysztof Zgłobicki.


fot. Zbyszek Kaczmarek

Była feta, były gratulacje, szable wręczane awansowanym i pełne patosu słowa Bronisława Komorowskiego, który życzył, aby "kontynuowali swoją piękną, ważną służbę na rzecz bezpieczeństwa obywateli, kraju, czynienia naszego kraju krajem lepszym".

Minęło zaledwie kilku godzin, a w centrum uwagi znaleźli się inni policjanci. Ci na co dzień ciężko pracujący, aby ich dowódcy mogli odbierać zaszczyty z rąk polityków. Oni jednak nie świętowali, a protestowali. Razem z przedstawicielami innych służ mundurowych. Przeciwko skandalicznym warunkom pracy i płacy. Pod Kancelarią Premiera mundurowi krzyczeli: "złodzieje, złodzieje".


fot. Zbyszek Kaczmarek

Kilka tysięcy celników, strażaków, funkcjonariuszy służby więziennej i właśnie policjantów, przed Kancelarią Premiera domagało się podwyżek płac i przedstawienia planów wzrostu wynagrodzeń na przyszłość.

Co na to Ewa Kopacz i jej psiapsiółka Teresa Piotrowska? No właśnie, nie wiadomo.
 

Prezentujemy list jaki do premier Ewy Kopacz wysłali celnicy

Szanowna Pani Premier.
 
                        W związku z udziałem reprezentacji Służby Celnej w pikiecie pod KPRM w dniu 23 lipca 2015r. pragniemy przedstawić Pani Premier powody ww. protestu:
 
przeprowadzona w latach 2009-2011 modernizacja Służby Celnej doprowadziła zdaniem świata nauki do „dysfunkcji administracji” – dr A.Halicki, ”uwłaszczenia stanowisk i degradacji wiedzy i umiejętności” - prof. dr hab. K.Raczkowski. Niektórzy naukowcy porównują wręcz procesy wdrażane w ramach modernizacji m.in. proces wartościowania do „Afery Rywina” - inż. dr M.Lewandowski. W pełni należy zgodzić się z ww. tezami.
w ostatnich latach nastąpił olbrzymi rozrost szarej strefy w sferze hazardu, paliw, wyrobów spirytusowych, wyrobów tytoniowych
wbrew deklaracjom Premiera RP z września 2011, nie objęto Służby Celnej zaopatrzeniowym systemem emerytalnym
wbrew obietnicom Szefa Służby Celnej nie zrealizowano podwyżek płac na stopniu
wprowadzono liczne procedury „ułatwiające przemyt”, dzięki czemu przemycanie towarów na obszar celny Wspólnoty Europejskiej, ale i wyłudzenia VAT w wywozie jest banalnie proste

realizowane są cele polityczne i wdrażane cele zaczerpnięte z biznesu. Wszystko odbywa się kosztem innych ustawowych zadań formacji, bez liczenia się z etosem Służby, bezpieczeństwem Funkcjonariuszy, kosztami i zagrożeniem odszkodowawczym wobec Skarbu Państwa
ukierunkowano działania S.C. na małe polskie rodzinne firmy z jednoczesnym zapewnieniem praktycznie pełnej swobody firmom z udziałem kapitału zagranicznego oraz osobom działającym w szarej strefie, wobec których działania S.C. stały się nieadekwatne do potrzeb
stanowieniem prawa i jego interpretacją w Ministerstwie Finansów oraz metodami zarządzania S.C. praktycznie wyniszczono niektóre sektory polskiego przemysłu np. przemysł gorzelniczy i spowodowano „ucieczkę” odpraw z Polski
uczyniono z wielu niewinnych podatników przestępców 
            Jesteśmy służbą mundurową zhierarchizowaną i mamy obowiązek wykonywać polecenia przełożonych, jednak funkcjonariusze celni stanowczo przeciwstawiają się ww. polityce.
            Niezbędna jest zmiana zarządzania Służbą Celną, odsunięcie od wpływu na proces stanowienia prawa urzędników, którzy doprowadzili do wielu szkodliwych decyzji oraz kolejna ustawa, która wdroży prawdziwą reformę i modernizację Służby Celnej, Służby o ogromnych możliwościach skutecznego działania na rzecz Państwa i jego obywateli z uwagi na doświadczenie jej funkcjonariuszy, czyniąc z niej profesjonalną formację mundurową, skutecznie zwalczającą wielomiliardową szarą strefę, umożliwiającą zdrowe i na równych prawach funkcjonowanie przedsiębiorcom, zwiększającą bezpieczeństwo obywateli Wspólnoty Europejskiej i zapewniającą dodatkowe wpływy do budżetu.
 
       Z poważaniem
                     Sławomir Siwy
Przewodniczący
ZZ Celnicy PL
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dzisiaj ta banda POwsko PSLowska przegłosowała sprzedaż PKP Energetyka. I wszędzie cisza, w reżimowej TV, w Republice (jedynie informacja na pasku) i nawet tu w rzekomo niezależnych mediach! Dlaczego tego nie nagłaśniacie??!

w Polsce nie będzie dobrze dopóki u władzy będą ścierwo pokroju komoruskiego czy kopaczki. Co jednak zrobić, żeby polactwo czyli głupawe lewactwo i lemingi nie głosowali na po-paprańców

"Żandarm i kosmici"

Tzw. policja, podobnie jak cały wymiar sprawiedliwości, od góry do samych dołów, to zdegenerowana zgraja pasożytów. Pokażcie mi choćby jednego, który tam poszedł nie dla emerytury po 16-tu latach i pewnej michy. Który tam jest bo pragnie większego bezpieczeństwa dla państwa i społeczeństwa ? Który z nich po prostu chce walczyć z przestępcami albo pragnie zwiększać bezpieczeństwo na drogach ? Jak mi znajdziecie takiego, to mi na d..ie taki kaktus wyrośnie, że do końca życia będę spał na stojąco. Oni swoje obowiązki konstytucyjne mają głęboko tam, gdzie mi nigdy ten kaktus nie wyrośnie. Zdeprawowane towarzystwo, które krzywdzi maluczkich by statystyki poprawić, a prawdziwych bandytów omija wielkim łukiem. Dla tych nędznych pobudek, gdy im ta nowo wykreowana generalicja każe strzelać do ludzi, to będą to robili z nie mniejszym zaangażowaniem niż ZOMO za komuny. W III RP mieliśmy już tego wiele przykładów. Niech sobie protestują, a ludzie powinni ich kompletnie ignorować.

a kotlecik pachnie? Czy babsztyl Kłamacz chodzący okrakiem o twarzy orka uciekł?

Ci co 11 pałowali i budkę podpalali,
Nagrody i awanse otrzymali,
Onich bul nie zapomniał,
Teraz ich na stanowiska lokuje,
Albo im dobre emerytury zapewnia,
Dewersntów zostawia!

Chcą sprzedać PKP Energetykę. DLACZEGO O TYM NIE PISZECIE? GDZIE DUDA?! GDZIE KACZYŃSKI?! SOLIDARNOŚĆ?! SZYDŁO?! KUKIZ?! BRAUN?! MIKKE?! WRACAĆ Z URLOPÓW! WALIĆ Z TEGO, JAK Z ARMATY, bo temat będzie niszczyć politykę PO i PSL! WSZYSTKIE RĘCE NA POKŁAD!!!!!!! NIE MOŻNA DOPUŚCIĆ DO SPRZEDAŻY!!! PISAĆ O TYM WSZĘDZIE, ROZMAWIAĆ Z KAŻDYM. PYTAĆ KOPACZ - która jeździ pociągiem (ciekawe czy wie, skąd te pociągi mają prąd?). PRZEZ TĘ GRABIERZ, „PO i PSL” MOŻĘ NIE WYRAĆ WYBORÓW - to jest temat, amunicja, przygniatająca nie IN VITRO!!! Mamy do czynienia z polityką „spalonej ziemi”, gdzie PO i PSL chce zniszczyć wszystko przed wyborami!!! To temat medialno ofensywny, wokół którego można zbudować szeroką koalicję, a jaki TVN i inne badziewia, nie będą mogły pominąć!!! Przepraszam z spamy w innych tematach, ale sprzedaż PKP ENERGETYKI, to bardzo ważne i każdy powinien o tym wiedzieć.

Panowie mundurowi - co chcecie ???... Głosowaliście na tą bandę, to teraz morda w kubeł i wypełniać rozkazy ! Pewnie w najbliższych wyborach znowu zagłosują na POlicyjny kraj... :-)))))

Pani Ogórek przewidywała "proroczo" że trzeba w Polsce prawo NAPISAĆ OD NOWA. I to chyba niezbędne. Trzeba też wprowadzić jakieś ograniczenia na różnych stanowiskach.Za komuny NIKT z komendantów wojewódzkich nie był generalissimussem, a teraz tych idiotów coś opętało. Gdyby ich zostawić przy korycie to po następnej kadencji po ulicach chodziliby dzielnicowi w stopniu generalskim. Tak samo w wojsku. Chęć nagradzania za wkład w tuszowanie afer, w zaklepanie kontraktów na miliard owe zamówienia helikopterów od firm, które chętnie róż dawały decydentom przysłowiowe "zegareczki"... to czas odwrócić.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl