niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2016

Komorowski jedzie na imprezę ku czci Stauffenberga. Nazisty, który nienawidził Polaków

Dodano: 05.07.2015 [15:08]
Komorowski jedzie na imprezę ku czci Stauffenberga. Nazisty, który nienawidził Polaków - niezalezna.pl
foto: Filip Błażejowski
Niemcy, prowadząc swoją nową politykę historyczną, już od kilku lat z wielką pompą obchodzą 20 lipca rocznicę nieudanego zamachu na Hitlera z 1944 r., z którego zrobili symbol niemieckiej walki z nazizmem, a za bohatera uznali Clausa von Stauffenberga, który pisząc w 1939 r. do swojej żony o Polakach, nazywał nas „motłochem” i „ludem, który dobrze się czuje tylko pod batem”. W tym roku jedna z głównych uroczystości odbędzie się już 8 lipca w Akademii Fundacji Konrada Adenauera w Berlinie. W imprezie weźmie udział m.in. ustępujący prezydent RP Bronisław Komorowski.

Oprócz Komorowskiego uroczystości obchodów Dnia Niemieckiego Ruchu Oporu w Berlinie swoją obecnością zaszczycą były przewodniczący Parlamentu Europejskiego i szef fundacji Konrada Adenauera Hans Poettering. Informacja o obecności 8 lipca w Berlinie ustępującego prezydenta Polski natychmiast wzbudziła wiele kontrowersji wśród polonijnych środowisk patriotycznych w Niemczech. Komorowski jest krytykowany za to, że swoją osobą i nadal piastującym urzędem firmuje fałszywą niemiecką wersję historii, w której występują tacy „narodowi bohaterowie” jak antypolski hrabia Claus von Stauffenberg. Jego postać nawet hamburski „Der Spiegel” nazwał swego czasu nowym niemieckim świętym spod swastyki. Uroczystości w Akademii Fundacji Konrada Adenauera (m.in. wykład polskiego prezydenta) odbędą się pod hasłem „Zamach z 20 lipca 1944 roku jest najważniejszą próbą militarnego zamachu w okresie narodowego socjalizmu. Przypominamy o tym”. Bronisław Komorowski – według informacji umieszczonych na stronach Konrad Adenauer Stiftung – jako jeden z głównych gości ma wygłosić wykład zatytułowany „Ruch oporu w Europie w XX w.: Dziedzictwo, obowiązek i wyzwania”.

Niemcy szukają bohaterów     
                   
Mniej więcej od dekady Niemcy w swojej pisanej od nowa historii II wojny światowej próbują znaleźć narodowych bohaterów. Nie jest to łatwe, ale pierwsze efekty już są widoczne, chociażby w podejściu do grupy zamachowców na Hitlera w Wilczym Szańcu. Jeszcze pod koniec ubiegłego wieku jeden z uczestników zamachu na Hitlera hrabia Claus von Stauffenberg był powszechnie uznawany za zdrajcę, ale obecnie jest okrzyknięty bohaterem, o którym wytwórnia Hollywood nakręciła film. Podobnie rzecz się ma również z innymi zamachowcami, których także okrzyknięto bohaterami, bez względu na to, co robili przed nieudanym zamachem.

Ten lud czuje się dobrze tylko pod batem

Warto przypomnieć, że spiskowcy pod wodzą hrabiego von Stauffenberga od początku wojny nie tylko gorliwie popierali politykę Hitlera, ale należeli do jej wielbicieli i bezpośrednich wykonawców. A sam pan hrabia w listach pisanych do domu opisywał ludność polską zamieszkującą – jak twierdził – prastare niemieckie ziemie nad Wartą i Wisłą, jako odrażającą zbieraninę mieszańców i podludzi. Oto fragment listu Clausa do żony Niny z jesieni 1939 r.: „Ludność to niesłychany motłoch, z wieloma Żydami i mieszańcami. To lud, który czuje się dobrze tylko pod batem. Tysiące jeńców wojennych posłuży nam dobrze w pracach rolniczych”. Negatywne opinie o Polsce wygłaszali również inni przedstawiciele „niemieckiego ruchu oporu”, a wśród nich m.in. niemiecki prawnik wojskowy, hrabia Helmut James von Moltke.

Niemieccy koniunkturaliści

Zdaniem specjalizującego się w historii Niemiec historyka prof. dr. hab. Bogdana Musiała robienie z tych ludzi (dot. zamachowców na Hitlera) bohaterów i twierdzenie, że jakoby przeciwstawiali się zbrodniom Trzeciej Rzeszy, jest przesadą. Do spiskowców najczęściej należeli bowiem oficerowie z Prus Wschodnich, którzy w tym okresie naocznie widzieli zbliżającą się klęskę armii niemieckiej. Logicznym więc dla nich rozwiązaniem było zlikwidować Hitlera, następnie dogadać się z przeciwnikiem i uratować się. – To był prawdziwy powód wybuchu spisku przeciwko Adolfowi Hitlerowi – podkreśla w rozmowie z „Codzienną” historyk.

Z kolei podczas jednej z poprzednich rocznic zamachu na Hitlera były ambasador RP w Niemczech Janusz Reiter przypomniał, że wielu członków niemieckich grup oporu, czy wręcz ich przeważająca większość, miało problemy z Polakami, a większość z nich w głębi serca pozostała antysemitami. Nigdy nie zaprzestali pogardzać Polakami i narodami słowiańskimi.

Dlaczego Komorowski to robi?

Rozmawialiśmy z wieloma Polakami mieszkającymi w Niemczech, którzy wyrażali swoją dezaprobatę dla obecności ustępującego polskiego prezydenta na uroczystościach związanych z uczczeniem „niemieckich antyfaszystów”. Adwokat Stefan Hambura w rozmowie z „Codzienną” zwrócił uwagę na fakt, że sama obecność w Berlinie polskiego prezydenta nie byłaby niczym nadzwyczajnym, ale przyjęcie zaproszenia od Niemców w kontekście uroczystości związanych z datą 20 lipca musi budzić zdziwienie.

  Przecież zamachu na Hitlera nie można porównywać z prawdziwym zorganizowanym ruchem oporu, więc firmowanie swoją osobą i urzędem tej niemieckiej uroczystości jest niepokojące – powiedział Hambura.


Adwokat zaznaczył, że bardzo ważne jest, co powie w Berlinie odchodzący polski prezydent podczas przemówienia 8 lipca w Akademii Fundacji Konrada Adenauera. – Należy dokładnie wsłuchać się w jego słowa, które być może okażą się dla Polaków korzystne i przyniosą pochwałę prezydenta, gdyż przybliżą powstanie w Berlinie Centrum Pamięci Polskich Ofiar, podobne do wielkiego pomnika Holokaustu – powiedział Hambura, dodając, że trzeba dać politykowi szansę.

 Ale jeżeli się okaże, że Bronisław Komorowski przyjechał tylko, aby pożegnać się ze swoimi niemieckimi politycznymi przyjaciółmi, to będzie kolejna klęska zarówno jego samego, jak i polskiej sprawy – dodał w rozmowie z „Codzienną” adwokat.

"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

NAWET W OSTATNICH dniach jako rezydent ta ..... osoba musi szkodzić. Patrząc na tą przemądrą gębę zaczynam odczuwać sympatie dla państwa islamskiego, tam co najmniej krzyżują za takie zdrajstwo a złodzieją łapki odcinają. Może Bronkowi tak zafundować wakacje w Tunezji?

PREZENTACJA

Utwór kieruję do wszystkich Polaków,
o pośle Platformy nienawidzącym rodaków.
Każde jego słowo, każde wystąpienie sejmowe,
obraża nasze polskie Zgromadzenie Narodowe.

Nie obowiazują go cywilizowane zasady
i żadne etyki międzynarodowej normy.
Mam nadzieję, że w ten prosty sposób
przyspiesza koniec Obywatelskiej Platformy.

Jego bełkot pełen agresji i nienawiści
w kulturze politycznej nadal się nie mieści.
Do tej profesorskiej głowy nie dociera,
że dzięki jego bredzeniu Platforma umiera.

Ja panu platformersowi dobrej udzielę rady -
przestań wygłaszać idiotyzmy i oszukańcze tyrady.
Wszystkie afery i aferki ludzie pamiętają
i z radością patrzą, jak aferzyści ze sceny znikają.

To, co wyprawia ten człowiek (polityk od siedmiu boleści),
w głowach normalnym ludziom dzisiaj się nie mieści.
Lecz niewątpliwie jedno jest zasługą jego -
przyłożył rękę do przegranej pana Komorowskiego.

Kim jest osobnik w utworze przedstawiony?
Czytelniku - myślę, że nie będziesz zaskoczony.
Nie potrzeba dużej inteligencji i wysiłku umysłowego,
żeby w prezentowanej postaci poznać Niesiołowskiego.

Podsumowując tego skromnego utworu całość,
platformersów zgubi pycha i zarozumiałość.
W gremiach biologów taka teza się przewija,
że niekiedy gada własny jad zabija!

nie dziwcie się przecież Polakiem on nigdy nie był tylko obcą formą pasożytniczą przywleczoną że wschodu.

Za 50 lat, okaże się, że Adolf Hitler był Polakiem, który podszył się pod Niemca. Zasiał w pokojowo nastawionym i pełnym ideałów humanizmu narodzie niemieckim nienawiść. Niemcy założyli AK i od początku walczyli z tym nazistą przy braku wsparcia państw ościennych i przeciwko Polskim zbrodniarzom i antysemitom. Wyzwolicielska Armia Niemiecka odkryła na terenach Rzeczypospolitej, Polskie nazistowskie obozy koncentracyjne i wyzwoliła ich więźniów.

K*wa ile jeszcze ?

Naziści jak separatyści - po prostu ludziki z kosmosu,tak to wygląda jak się miesza niedouczonym _ brak historii w szkole - ludziom w głowach i stosuje "filozofię" kaczoradonalda,że -nieważne jest wczoraj ani jutro,ważne jest tu i teraz- i taką filozofię stosuje obecnie szpadel.W sprawie buroka się już nie wypowiadam - normalnie opadają ręce.

Bul Stauffenberg vulgo Komorowski

To jest prawdziwa TWARZ 'PO' i jej przywódców - patrioci jak się zowie no nie ...

Jakiego nazisty. Po prostu Niemca, hitlerowca, narodowego socjalisty. I to nawet WY tj. niezależna .pl robicie za pożytecznych idiotów odsuwając zbrodnie Niemców na jakichś przybyłych z np., z Marsa Nazistów. Czy wojnę rozpętało legalne państwo niemieckie czy jacyś naziści. Mnie i to w PRL-u uczono o zbrodniach niemieckich (niestety pomijając zbrodnie sowieckie) i to dotyczyło każdego przeciętnego Niemca czy Niemki. Odpowiedzialni za zbrodnie są nie tyko członkowie NSDAP a każdy Niemiec czy Niemka np. przyjmując do swojego gospodarstwa krowę – skradzioną polskiemu gospodarzowi. Jakoś nie interesowało nikogo skąd ta krowa jest i na jakich zasadach pozyskano ją. A ją po prostu skradziono i przekazano za darmo bauerowi niemieckiemu.

Czy kogoś to dziwi ?

czytam to z " bulem " że ten co ślubował wierność Narodowi Polskiemu traktuje ten Naród jak kretynów i głupków
Dowodów mamy wiele więc Naród pokazał mu właściwe miejsce w wyborach i CHWAŁA POLAKOM ZA TO

Trwa proces pisania historii III Rzeszy Niemieckiej na nowo.
Jak można się dziwić, że padają słowa o "polskich obozach", skoro sam prezydent będący z wykształcenia historykiem ma zamiar dopisać się do procederu fałszowaniu historii polegającym na przedstawianiu owego zamachowca jako bohatera walki z nazizmem.
Mec. Hambura dyplomatycznie radzi poczekać, jakie słowa prezydenta tam padną, ale nie należy mieć złudzeń, że mogłyby one stanąc w sprzeczności z prowadzoną przez Niemcy polityką tworzenia nowej zakłamanej historii.

Niemalym polskim sukcesem politycznym jest to ,ze Wladyslaw Bartoszewski tym razem nie jedzie,by szkodzic Polsce.
Tym razem nawet nie pomozr,ze go wypuscili z Auschwitz.
Dlatego w Berlinie placz i rozpacz za swoim Bartoszewskim.
Zyczymy komorowskiemu,.by rychlo polaczyl sie ze swym przyjacielem,i z kanclerzem Rzeszy Niemieckiej,Adolfem Hitlerem.

Odczyty sa platne, czy tak?

Mamy w Polsce całą masę zrusyfikowanego i sprusyfikowanego bydła, które tylko posługuje się mową polską. Ci pierwsi, to kulturowo, mentalnie i cywilizacyjnie (a raczej: antycywilizacyjnie) barbarzyńcy rosjanie (tylko mówiący po polsku) - przedstawiciele "cywilizacji" turańskiej. Ci drudzy, to kulturowo, mentalnie i cywilizacyjnie (a raczej: antycywilizacyjnie) barbarzyńcy prusacy (tylko mówiący po polsku) - przedstawiciele "cywilizacji" bizantyjskiej. To bydło zawsze będzie stało w opozycji do Polaków, którzy są przedstawicielami Cywilizacji Łacińskiej, Cywilizacji Zachodniej. To bydło zawsze będzie niszczyć Polaków, Polskę i Polskość. Piszę o tym w nawiązaniu do "rosjanina" rezydenta szczynuka, który tylko mówi po polaku, ale w rzeczywistości jest jednym z takich "azjatów". Nie był Prezydentem Polski tylko wiceprezydentem rosji. Więc jego działania doskonale wpisują się w ducha paktu ribentrop-mołotow, stąd jego obecność na Akademii w Berlinie.

Ni godzi sie Nikogo zniewazac a szczegolnie Prusakow, ktorzy maja sie czym poszczycic jako pierwszy kraj na Planecie Ziemia, ktory juz 250 lat temu zlikwidowal analfabetyzm. Poza tym KTo Polakom zakazal stac sie tak silnym narodem jak np. Anglicy czy Niemcy albo Dunczycy? Czy czasami nie bylo tak, ze to,, polskie Pany, Hrabiowie, magnateria i Szlachta nie uczynila Poalkow takim narodem ze sasiedzi tak wlasnie Polakow postrzegali? A ilu wsrod tej polskiej Arystokracji rodowej bylo Sprzedawczykow, Platnych Agentow Prus, Carow Rosji i Cesarzy Austrii? Kto Poalkow trzymal w maxymalnej ciemnocie i glupocie obdzierajac iw yzyskujac do golej skory a sam plawiac sie w Luxusach , pochlewajac francuskie vino i importujac chinski jedwab? Skad wzielo sie obrazliwe,, Polnische Wirtschaft,,? A KTO dzis Polakom zakazuje stawania sie Silnym Narodem? Kto szczuje przeciwko Rosji i podkreca wojenna paranoje? Prusacy? A jak dzis,, polskie Pany,, traktuja Polakow w pracy? Kto temu winien? Prusacy?

Ten półgłówek wykorzysta każdą sytuację by upokorzyć i zaszkodzić Polakom. 6 sierpnia powinien stanąć przed Trybunałem Stanu i stryczek.

Mam nadzieję,że niemiaszki w ramach dobrosąsiedzkich stosunków zaoferują bezdomnemu bulowi jakiś pustostan.Kaszalot tak zachęcał do emigracji.Mają więc niebywałą okazję.

Komorowski jako jeden z głównych gości ma wygłosić wykład zatytułowany „Ruch oporu w Europie w XX w. „Dziedzictwo, obowiązek i wyzwania”.

„Nie wiem, jak pani tłumaczka to przetłumaczy”, ale znając charyzmę Komorowskiego będzie to na pewno stek bzdur. Trawestując klasyka: jaka okoliczność - tacy główni goście. Jesli ktoś w Akademii Fundacji Konrada Adenauera zastanawiał się, czemu Komorowski przegrał wybory, to teraz juz będzie wiedział.

Claus von Stauffenberg poniekąd przewidział naszą beznadziejną przyszłość POd rządami POtęgi Korupcji.Magistrowie,inżynierowie i inni wykształceni Rodacy jeżdżą do Helmutów wysługiwać się za najniższą ich krajową,bo w POlsce nie ma dla Nich pracy.Ja jestem tego doskonałym przykładem.Studia skończone dawno,zamknięto moją firmę,nie mam znajomości na szczytach zabetonowanej od 20 lat władzy w moim mieście i podcieram niemiecki tyłek za tysiąc euro.Do tego doprowadziły Ryże Świnie.

Bredzislaw oddaje hold biednej pannie na wydaniu co to bardziej obawiala sie poslkich sasiadow...(?)a moze zalapie sie na darmowa wyzerke albo darmowa sluzbowke dla ciecia gdzies u niemca, kto wie co sie w tym tepym lbie kolata?, zemsta na Polakach za wybory ...-ten prymityw jest do tego zdolny.

Ten zdrajca jedzie tam dla forsy, bo Niemcy zapłacą mu za ten wykład, a i nażreć się za darmo! Won z Belwederu szmato!

Polski prezydent czy ruski rezydent w POlszy?!

Jedzie gdzie jeszcze chcą zaprosić,a wiedza skąd ma być przecież zajmował się konspirą.A sprawa dalszego mieszkania w Belwederze to szczyt braku szacunku dla samego siebie ,ot taki to "CHRABIA".

1000 razy tak !
Ale jakoś to POpapraNIE wcale mNIE NIE dziwi !
Nic się NIE nauczył ! NIE ma jak, NIE ma czym ?
Właśnie dlatego POnósł sroMOtną klęskę !! Ale oni wszyscy odPOwiedzą za to wszystko !
Naród się budzi i MOcno PO nich idzie !!
Żaden tam nawet i von Stauffenberg, POdobNIE jak najróżniejsze dyżurne szczujnie i pożyteczne idioty
nic tu już NIE POmogą !!

Przecież Komorowski już dawno pokazał swoje prawdziwe oblicze!

Taki człowiek chwali się jeszcze, że jest historykiem. Gdzie on studiował ?

Z niego taki historyk jak ze mnie Diwa operowa !!!!!!!!! Hrabia herbu " krzesło" to raczej histeryk ????????? POpadł w depresję PO wyborach ......... Myślał że wraz z gienierałami POd żyrandolem Posiedzi do" końca świata .....a może o jeden dzień dłużej " ??????????? Hrabio zejdż Nam z oczu ............Na górze róże....na dole fiołki już nam nie będziesz wchodził na stołki........... Czymborska .

Zapewne, w Tworkach, lub Kobierzynie.

On to robi bo też nienawidzi Polaków, nienawidzi społeczeństwo, które go żywi a które okrada nie tylko z pieniędzy ale i godności.

"...a za bohatera uznali Clausa von Stauffenberga, który pisząc w 1939 r. do swojej żony o Polakach, nazywał nas „motłochem” i „ludem, który dobrze się czuje tylko pod batem"

No niby skąd prezydent i historyk ma o takich "kwiatkach" wiedzieć?

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl