niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Polski rząd dawał pieniądze dla Atlantic Council. A gdzie teraz będzie pracował Sikorski?

Dodano: 25.06.2015 [11:18]
Polski rząd dawał pieniądze dla Atlantic Council. A gdzie teraz będzie pracował Sikorski? - niezalezna.pl
foto: Tomasz Adamowicz
Były już marszałek Sejmu Radosław Sikorski chyba kończy polityczną karierę, bo pojawiły się informacje, że znalazł zatrudnienie w amerykańskim think tanku – Atlantic Council. Z kolei niezalezna.pl odnalazła stary tekst na portalu Tomasza Lisa, że polski rząd wspierał finansowo działalność dwóch organizacji z USA. German Marshall Fund oraz... Atlantic Council.

Wczoraj - powołując się na ustalenia "Faktu" - pisaliśmy, że "bliski znajomy marszałka miał potwierdzić dziennikowi, że na byłego już marszałka czeka posada w słynnym amerykańskim think tanku Atlantic Council".

Pod koniec stycznia Sikorski rzekomo gościł w Waszyngtonie na zaproszenie Atlantic Council, czyli jednego z najsłynniejszych i najbardziej wpływowych think tanków – ośrodków zajmujących się doradztwem – na świecie. Działa od ponad 50 lat i słynie z zatrudniania byłych premierów czy prezydentów, korzysta z wiedzy szefów największych światowych koncernów

Tyle wczoraj, a dzisiaj "odkurzyliśmy" stary tekst opublikowany przez serwis natemat.pl. Zilustrowany zdjęciem Radosława Sikorskiego oraz zatytułowany: "Polski rząd dotuje amerykańskie think-tanki. Po co? Żeby budować wizerunek Polski i wspierać naszą politykę zagraniczną". Jego autor powoływał się z kolei na ustalenia dziennikarzy "New York Timesa".

"W gronie kilkudziesięciu państw z całego świata, które zdecydowały stać się darczyńcami think-tanków z USA znalazła się także Polska. Pieniądze polskich podatników zasiliły konta Atlantic Council i German Marshall Fund" - pisał 9 miesięcy temu Paweł Luty.

Wówczas nie podano jakimi kwotami polski rząd wspierał amerykańskie organizacje. Co jednak ważniejsze: "w liście szefa Atlantic Council do Chucka Hagela można wyczytać, że ten think-tank w latach 2008-2013 dostawał pieniądze od polskiego rządu, bez wyróżnienia konkretnego ministerstwa czy agencji rządowej, oraz Telekomunikacji Polskiej" - pisało natemat.pl

I teraz pojawia się plotka o pracy Radosława Sikorskiego dla Atlantic Council...
 

Doniesieniom "Faktu" zaprzeczył dzisiaj dyrektor Atlantic Council w Polsce Michał Kobosko.

- Nigdy nie można niczego wykluczyć, szczególnie w takich dynamicznych czasach, natomiast teraz ta informacja jest całkowicie nieprawdziwa - stwierdził w rozmowie z radiem RDC Kobosko.
 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tymczasem rząd PO "Rząd wykiwał przedsiębiorcze matki. Dostaną 17 zł i 77 groszy zasiłku macierzyńskiego". O!

i Rosjanie i Amerykanie nas drenuja

Sikorski to nie ekspert tylko zwykły złodziej i krętacz . Ten człowiek powinien ,jak mówi pan Braun już dawno siedzieć na Rakowieckiej.

W Atlantic Council International Advisory Board jest około 30 osób, w tym 3-ka mówiących po polsku. Brzeziński, Kwaśniewski i Kulczyk. No to będzie 4-ka z Radziem.

Chyba think Titanicu skoro takich myślicieli biorą na pokład

Jakich myślicieli? Z rozmów na taśmach wynika, że Sikorski miał pełną świadomość jaką politykę realizuje. Więc można śmiało stawiać tezę, że raczej był agentem niż politykiem.

a może podwójnym?

To jest kolejny skandal złodziei z PO. Jednak wiezienia należy zapełniać ta banda złodziei.

jak to gdzie ?!!! wczoraj z nim gadałem i uzgodniliśmy że skopie mi ogródek (za dwie dyszki)

W przeciętnej głowie Polaka nie mieści ile trzeba dokonać napraw w naszym kraju by nasz kraj przywrócić do "normalności"
I teraz nie dziwie sie słowom Tuska
przecież oni miedzy wierszami mówili nie wspominając o taśmach - prawdę o sytuacji naszej

poseł PiS o Kukizie (szalupa PO???)

ciekawe argumenty, czy Kukiz jest podstawiony?

http://pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=6925#.VYuOTVIaon8

No i zapłaciliśmy draniowi za etat.Potrafi ta szajka krętaczy ustawić się za naszą kasę.

A Kradek Psikorski sie smieje!

Sikorski będzie pierwszym członkiem tej szacownej organizacji, mającym na swym koncie comiesięczne okradanie państwa w którym był drugą osobą po prezydencie. Przecież ON KRADŁ PIENIĄDZE ZA NIEPRZEJECHANE KILOMETRY - około 3000 zł. miesięcznie!

Co to znaczy "Polski rząd dawał pieniądze" ?
.
Czy kwoty rozdawane uwidocznione są w Ustawach budżetowych ?
Co zrobi z tym NIK ?

wszyscy widzą, że radek ucieka ?
łapaj go bo ekstradycji nie będzie

Polacy ponieśli miliardowe szkody nie tylko z samych afer PO-PSL, również z rozpracowywania ich
przez sądy, co trwa latami. Jeszcze dochodzi do tego wydawanie pieniędzy przez rząd dla siebie!

Nie wróżę mu tam kariery. W dwa miesiące się zorientuję i go wywalą na zbitą twarz. Kasę o polskiego rządu przyjąć można ale utrzymywać za to nieudacznika to już nikt nie będzie.

Złodziej

German Marshall Fund. Ale Polska nie dostała Planu Marshalla z USA. Niemcy dostały te pieniądze. A my im dopłacamy jeszcze Niemcom, żeby przygarnęły zdrajców z PO?

Już wiemy dokąd trafiają pieniądze z ZUS.

Dawajcie linki do takich smacznych cytatów (chociaż to konkurencja): http://natemat.pl/117021,polski-rzad-dotuje-amerykanskie-think-tanki-po-co-zeby-budowac-wizerunek-polski-i-wspierac-nasza-polityke-zagraniczna

Czy jak znam życie to POdejrzewam ze będzie jak dawniej "nu tawariszcz MACHNIOM"???? A może Ja zatrudnię Twojego TY zatrudnisz Mojego. Dawniej to nazywało się SZWINDEL, teraz nazywa się DIL (deal)?. Nie zdziwił bym się jak byłaby to zakamuflowana spółka CÓRKA?.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl