niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 czerwca 2016

​Kto był kim w Operacji Smoleńsk? Spotkania ludzi Putina z urzędnikami Tuska

Dodano: 07.04.2015 [17:47]
​Kto był kim w Operacji Smoleńsk? Spotkania ludzi Putina z urzędnikami Tuska - niezalezna.pl
foto: Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
„Zlecenie zamachu na TU-154 pochodziło „bezpośrednio” od wysokiego rangą polskiego polityka i było skierowane do generała FSB, Jurija D.” - notatkę wywiadu niemieckiego tej treści ujawnia w swojej najnowszej książce słynny niemiecki dziennikarz śledczy Jurgen Roth. Informacje te budzą prawdziwą grozę. Przypominamy, kto z polskich urzędników spotykał się przed katastrofą smoleńską z ludźmi Putina.

Kluczową rolę w przygotowaniu wizyty Lecha Kaczyńskiego w Smoleńsku odegrał Tomasz Arabski, ówczesny szef kancelarii premiera Tuska. To właśnie on był formalnym koordynatorem lotu Tu-154 do Smoleńska. Ale Arabski był też główną postacią w tajemniczych rozmowach między polskim a rosyjskim rządem przed katastrofą.

Negocjacje rozpoczęto już we wrześniu 2009 r. - po wizycie Władimira Putina w Polsce i jego nieoczekiwanym spotkaniu „w cztery oczy” z Donaldem Tuskiem na sopockim molo. „Tomasz Arabski zeznał [...] iż po spotkaniu Premierów w Sopocie, Andrzej Kremer i Jarosław Bratkiewicz z MSZ odbywali spotkania ze swoimi odpowiednikami ze strony rosyjskiej, w których temat uroczystości w Katyniu w 2010 roku był jednym z poruszanych tematów rozmów. Zaprezentowane zeznania Tomasza Arabskiego, jak również inne dowody, wskazane dalej w uzasadnieniu niniejszego postanowienia potwierdzają, iż ze strony KPRM oraz MSZ we wrześniu 2009 roku rozpoczęto starania, aby podczas uroczystości 70 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Katyniu doszło do spotkania Premiera Donalda Tuska i Premiera Władimira Putina” - napisali prokuratorzy w uzasadnieniu umorzenia cywilnego śledztwa smoleńskiego śledztwa.

Od początku lutego 2010 r., czyli od oficjalnego zaproszenia Tuska przez Putina do Rosji, do gry - jako główny wykonawca poleceń polskiego premiera - wszedł Arabski. Już 4 lutego rozmawiał przez telefon z Jurijem Uszakowem, zastępcą szefa administracji Władimira Putina. W trakcie tej rozmowy miał zostać ustalony termin spotkania obu premierów na dzień 7 kwietnia 2010 r. Notatka z przebiegu rozmowy trafiła, niestety, do akt niejawnych śledztwa.
 
Tomasz Arabski odbywał też tajemnicze spotkania ze wspomnianym już Jurijem Uszakowem. Były przynajmniej dwie takie rozmowy: 25 lutego 2010 r. w Warszawie i 17 marca 2010 r. w Moskwie.

Jeśli chodzi o spotkanie warszawskie - tajne rozmowy Arabskiego z Uszakowem rozpoczęły się w Kancelarii Premiera, a skończyły w jednej ze stołecznych restauracji. W spotkaniu brał udział Władimir Grinin - ówczesny ambasador Rosji w Polsce, główny uczestnik gry dyplomatycznej Moskwy mającej na celu obniżenie rangi wizyty Lecha Kaczyńskiego w Katyniu. Grinin to przyjaciel Putina. Obaj znają się jeszcze z drugiej połowy lat 80. Gdy Putin był agentem KGB we wschodnioniemieckim Dreźnie, Grinin stał na czele sowieckiej ambasady w NRD. Uczestnikami warszawskich rozmów byli również Andrzej Kremer z MSZ, Tomasz Pawlak z Kancelarii Premiera oraz W. Grinin, Dmitrij Polanskij i A. Karbowskij z rosyjskiej ambasady. Podkreślmy, że restauracyjne rozmowy z Uszakowem i rosyjską ambasadą prowadzono w tajemnicy przed prezydentem Lechem Kaczyńskim.

Jeszcze ciekawsze była wizyta Arabskiego w Moskwie. „Pierwotnie spotkanie Tomasza Arabskiego miało odbyć się w siedzibie Premiera [Rosji], ale ostatecznie odbyło się w restauracji w sposób nieformalny” - wynika z akt prokuratury. Przedtem, jak wynika z harmonogramu wizyty Tomasza Arabskiego w stolicy Rosji, szef kancelarii premiera Tuska zwiedzał przez trzy godziny Plac Czerwony i Galerię Tretiakowską.

Tym razem udział w rozmowach Arabskiego z Uszakowem wziął Igor Sieczin, ówczesny wicepremier, prawa ręka Władimira Putina, szef frakcji "siłowików" (środowiska byłych agentów KGB/FSB) w Rosji. Dodajmy, że za człowieka Sieczina uznawany jest m.in. Aleksander Bastrykin, szef wydziału dochodzeniowego w Prokuraturze Generalnej Rosji, znany ze śledztwa smoleńskiego. W restauracji miały też obok Uszakowa i Arabskiego pojawić się inne osoby, ale tak się nie stało. W dokumentach prokuratury czytamy: „W spotkaniu [...] ze strony MSZ Federacji Rosyjskiej mieli uczestniczyć Władimir Siedych, Zastępca III Europejskiego Departamentu MSZ, i Siergiej Siemionow, Zastępca Kierownika Wydziału Polskiego III ED. Tomaszowi Arabskiemu miał towarzyszyć Piotr Marciniak, Marek Bogacki i Justyna Gładyś. Ostatecznie rozmowy odbyły się w cztery oczy jedynie z udziałem Justyny Gładyś w charakterze tłumacza [...] minister Uszakow odesłał towarzyszących mu urzędników”.

W spotkaniu nie brał udziału ambasador Polski w Rosji - Jerzy Bahr. Oto, co powiedział śledczym: „Odnośnie do wizyty ministrów Tomasza Arabskiego i Andrzeja Kremera w Moskwie Jerzy Bahr zeznał, że w tym czasie przebywał w południowej Rosji na Przedkaukaziu. Po powrocie poprosił pracowników o zrelacjonowanie mu tej wizyty. Okazało się jednak, że Tomasz Arabski zabronił Justynie Gładyś informowania ambasadora o treści swoich rozmów z ministrem Uszakowem w Moskwie. Dla Jerzego Bahra ta sytuacja była zupełnie nienormalna i niezrozumiała”.

Ale i Justyna Gładyś nie słyszała całej rozmowy Arabskiego z Uszakowem. „Świadek [Justyna Gładyś] rozmowę z wicepremierem Sieczynem tłumaczyła całą, natomiast rozmowę z ministrem Uszakowem tłumaczyła częściowo z tego powodu, iż część rozmowy odbyła się w języku angielskim i wtedy była proszona, żeby im nie towarzyszyć” - czytamy w uzasadnieniu umorzenia cywilnego śledztwa smoleńskiego.

Co ciekawe, spotkanie Arabskiego, Uszakowa i Sieczyna odbyło się w restauracji "Dorian Gray" - położonej niedaleko Kremla. Według naszych informacji to częste miejsce spotkań rosyjskich polityków i oligarchów, a także ludzi powiązanych ze służbami specjalnymi. Jak dowiedział się portal Niezalezna.pl - to właśnie w lokalu "Dorian Gray" spotykali się m.in. dygnitarze biorący udział w gigantycznej aferze korupcyjnej związanej z próbą przejęcia firmy Wołgotanker, powiązanej z koncernem Jukos. 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

a wiecie kim byl ojciec zony prezydenta KOMOROWSKIEGO??AGENTEM SLUZBY BEZPIECZENSTWA PRL..Niestety rosjanie zawsze byli i beda naszym najwiekszym niebespieczenstwem,dlatego POLITYCY wciaz ICH sie boja TERAZ i WCZORAJ i dlugo to sie nie zmieni niestety!smolensk 2010 to byl ZAMACH w ktorym maczal palce TUSK ,KOMOROWSKI I INNI i daj BOG ze KIEDYS stana przed sadem za to!!a dlaczego sprawe katastrofy smolenskiej oddali rosjanom,dlaczego podmieniono ciala ofiar ZAMACHU a wiecie ze niektorzy z politykow czy ludzi na pokladzie samolotu przezyli??- ZOSTALI DOBICI PRZEZ LUDZI PUTINA BYLYGO AGENTA KGB- SZATANA bo inaczej nie mozna tego czlowieka okreslic!!!

Chcecie powiedzieć że Merkel i inni przywódcy Zachodniej Europy pomimo że wiedzieli że Tusk i sitwa stali za zamachem smoleńskim zrobili z niego prezydenta Unii Europejskiej?

alez ty naprawde jestes naiwny. A na mysl ci nie przyszlo ze kanclerzycy byla na reke smierc polskiego Prezydenta ktory stale wkladal kij w szprychy? Probowal nie zgodzic sie na rure w Baltyku, 'wymyslil ' sobie gazoport w Szczecinie, mial baczne oko co UE probuje narzucic Polsce i jezeli arabski nie dal mu samolotu do brukseli to lecial zwyklym samolotem,a co najbarziej bolalo kanclerzyce to to ze Lech Kaczynski kazal fachowcom wystawic rachunek niemcom za szkody spowodowane przez nich w Warszawie w czasie 2 wojny swiatowej. Malo? A mozna byloby jeszcze wiecej.

Drobne sprostowanie. Gazoport jest budowany w SWINOUJSCIU, to około 120 km od Szczecina. Wiemy, że dzwonią, tylko nie wiadomo w ktorym kościele. Prawda ?

Polka na 100% myślała o Świnoujściu,lecz czasem tak wyjdzie, poprawić można ale bez kąsania.

A co??? Parlamentu Europejskiego, a nie UE. Parlament ma tyle do gadania, co nic. Coś się temu panu należało, nie sądzisz? Zastanów się, kto odniósł korzyści ze Smoleńska?

Zleceniodawcą była FERAJNA
.
.
Czy pamiętacie ostatni odcinek przygód Hana Klossa i gruppenfuhrera WOLF'a ?

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby rozmowy Arabskiego w restauracji "Dorian Gray" były nagrane, tak jak zrobiono to w "Sowie".
Być może nagrania polskich "polityków" miały zdyscyplinować zleceniodawców. Sygnał z Rosji był jednoznaczny.
Dla mnie wszystko jest jasne nie z uwagi na brak dowodów, tylko z uwagi na beznadziejnie prowadzone postępowanie i śledztwo. Może ktoś wskazać jeden punkt, w którym Tusk, Komorowski, albo POkreatura nie przekroczyła swoich uprawnień? Albo proszę wskazać jeden punkt programu, w którym nie dokonano zaniechania, błędów, mataczenia? Brak.
Wszystko prowadzone jest wspak.
"Przekroczenie" uprawnień przez CBA, to pikuś w porównaniu z tym co robił Tusk i Komorowski przed i po smoleńsku.

Wojna Służb. Racja Stanu to najgorętszy thriller political fiction tej wiosny. Jeśli nie boisz się przeczytać prawdy o aferze podsłuchowej, tajnych więzieniach i katastrofie samolotu prezydenckiego to kupuj na www.niezaleznaksiegarnia.pl

GRZESIU z cmentarza oplacil RMF oplacil zeby rozpetac wojne chce udupic ryzego i komoruska ,chce zeby ruski zrobil z nimi POLON.o to lata.

........ dyby ........
i
obok
sterta zgniłych jaj. Nie będzie przebaczenia !

każdy uczciwy śledczy i sędzia potwierdzi, że zbrodni dokonał ten, kto osiągnął najwięcej korzyści.

jak POtrzeba, to sowieci otrafią dogadywać się PO angielsku!

A ja uważam ,że Donek jest WIELKIM TCHÓRZEM I BARDZO BOI SIE RUSKICH DLATEGO NIE ON ALE COŚ MI SMIERDZI NA REZYDENTA -WYSTARCZY TYLKO SPRAWDZIĆ ZACHOWANIE I DZIAŁANIE OBU TARGOWICZAN WIADOMO KTO CO MÓWIŁ ,,,ŻE PREZYDENT GDZIEŚ POLECI ,,WIADOMO KTO Z KIM TRZYMA WIADOMO KTO NA KOGO MA HAKI KTO NAJWIECEJ MIAŁ DO STRACENIA, NAJBARDZIEJ ZYSKAŁ WIĘCEJ NIZ KAPUŚ STAZI .

KAT powołał komisję ds. wypadków lotniczych. Sa oni powiązani z obcą agenturą. Kto nie czytał tekstu Tomka Parola Gruppenfuhrer KAT" ten trąba. 3obieg.pl "Na rozkaz Gruppenfuhrera Kata". I co należy zrobić i kto to zrobi porzadek z tymi ścierwami, również tymi 'ekspertami' od katastrof? Te ścierwa trzeba wyłapać i powiązac w jeden 'snopek' a dalej....

Polacy doskonale WIEDZĄ, że katastrofa smoleńska była wynikiem wspólnych działań TUSKA, ARABSKIEGO i KOMOROWSKIEGO oraz ich zaufanych ludzi ze służb z PUTINEM i jego również zaufanymi ludźmi ! ALE PRAWDA i TAK ZWYCIĘŻY a TUSK ARABSKI i KOMOROWSKI skończą w PIERDLU !

Pamietacie zadowolonego KOmorowskiego? Jego słowa: 'państwo zdało egzamin'. I ktoś taki był prezydentem Polski? Jednak to prawda, że z 30% naszego narodu to zidiociałe ludzkie kukły.

Hey! Both of you on this photo. Stop bullshit and inform the public what you know.

Zamach w Smoleńsku to kolejny akt łupieskiej polityki,której działaczy i zwolenników spotykamy także w Polsce już od niepamiętnych czasów.I trzeba zdawać sobie sprawę,że terytoria Polski i Ukrainy to obszary niezwykle ważne strategicznie i o nie walka będzie zawsze.A szczególnie o władzę nad tymi obszarami.Pakt Ribbentrop Mołotow był paktem doraźnym,kreatorzy polityki doprowadzili do niego m.in po to,aby wymordować polską elitę i tym samym pozbawić ją władzy nad ojcowizną.Grabieży w ten sposób dokonano raz,po czym wprowadzona od wschodu została armia morderców i do dzisiaj utrwaliła się na ziemiach polskich pod postacią czerwonej pajęczyny.Tragedia ofiar Tupolewa zaczęła nabrzmiewać już od 1989r.Zgniły kompromis przy okrągłym stole udrożnił kontynuację grabieżczej polityki bez odszkodowań i rozliczeń.Polska zaroiła się od starej i nowej agentury.Nie ma nic bardziej szkodliwego od podstępnego agenta we władzach i stanowiskach państwowych.Niestety w Polsce do tego doprowadzono.Architekci łupieskiej polityki właśnie agentami posługują się w celu opanowanie sytuacji na rozpracowywanym terytorium.A agent po odbyciu "służby" znika.I tak stało się też w przypadku tragedii smoleńskiej.Po doprowadzeniu do pozbycia się niewygodnych dla polityki łupieskiej osób agent usunął się w ustronne miejsce,został odinstalowany.Tak jak poprzednio pakt Ribbentrop Mołotow wypowiedziany w momencie kiedy przestał już być potrzebny.Oba przypadki udrożniły politykę.Politykę ustalaną daleko poza naszym podwórkiem.A wykonawcy zamachu? Oni zawsze stanowią zespół powiązań.Dlatego zamach na Tupolew to nie to samo,co zamach na malezyjski MH777.Ze względu na osoby ofiar,cel, konsekwencje i sposób przeprowadzenia to zamach stanu!

Moda ruska i PO spotkań w restauracjach i barach. Jak mafia albo szpiedzy? A urzędy to co??

Wszystkie powyższe spotkania i rozmowy były
by nieistotne,gdyby nie póżniejsze działania polkich decydentów o przekazania śledztwa do MAK ,bezkrytyczne przyjęcie wniosków tego gremium i torpedowanie wszelkich prób uczestnictwa w wyjaśnianiu przyczyn katastrofy,przez uznanych ekspertów polskich i zagranicznych.

Od pierwszego dnia wiadomo było, że to PO zlikwidowało niewygodnego prezydenta. Sabotowanie śledztwa, zaspawane trumny, niedopuszczenie Badena do badań, zaprzeczanie faktom o trotylu (ostatnio głupi Kalisz, wpisujący się w kłamstwo smoleńskie na ochotnika, pieprzył o śladach materiałów wybuchowych na siedzeniach somolotu, pochodzących od... żołnierzy lecących z Afganistanu, a więc prokuraturo, tow. Kalisz, swoim czerwonym majestatem odkrył, że trotyl był, co już przecież próbowano na chama dawno temu sugerować), fikcja pancernej brzozy itd.
Arabski, Tusk, Komorowski, może nawet Turowski i II debil w państwie, tych właśnie ujawnił bezpośrenio i pośrednio dziennikarz śledczy Roth! Może Petelicki zginął za ujawnienie SMS-ów - przygotowanej śpiewki - z MSZ obwiniających pilotów w kwadrans po zamachu? Wielu świadków poszło na tamten świat, przy tuszowaniu zbrodni. Ale oto nadzieja, że będzie i kara i ktoś dostanie PO ryju!!!
Głosując na kadydata PO głosujesz na zbrodniarzy!!!
Czekam na łaskę!!!!

jerzeli to byla zwykla katastrofa to dlaczego boja sie uczciwego sledstwa ?????

Bolek ostatnio mówił, że 'wielu popełni samobójstwa'. Ciekawe kogo on miał na mysli. Bolku powiedz to głosno nam.

Fragmenty książki Rotha: "Umieszczenie w TU 154 ładunków wybuchowych byłoby niemożliwe bez zaangażowania polskich sił"......... I to było jasne od poczatku, tylko durniom nakładli kitu o brzozie - psycholog od odchudzania = ekspert od katastrof lotniczych w komisji MIlllera, Lasek, i ci co w polskie mundury sa POubierania. Dalej: "zlecenie zamachu wydał wysokiej rangi polski polityk". Tu nie zgadzam się, że on jest polski, bo jego korzenie pochodzą z Rosji. No ciekawe czy będzie stąd wiać, czy sprowadzi POmoc braterską na podstawie własnej ustawy 1066? Wkrótce się przekonamy. "Polską rzadzi kilkuset morderców" i to sie zgadza panie Sumliński. To się zgadza panie Kisiel, że "Polska rzadzą typy spod ciemnej /czerwonej/gwiazdy". To sie zgadza. Tylko dlaczego w naszym Narodzie jest tylu POzytecznych idiotów, którzy oddawali głosy na zleceniodawcę mordu????????

to dosyć proste - elektorat PO zamieszkujący Ziemie Odzyskane to w większości potomkowie "ludzi sowieckich" zza Buga. Prawdziwi Polacy zostali wywiezieni na Syberię a zastąpiła ich ta hałastra. Polacy na Kresach Wschodnich II RP stanowili mniejszość - a po polsku mówili tam wszyscy.

don Polakami z Kresow II RP to sobie mordy nie wycieraj bo NIC o tych ludziach nie wiesz, a to co powtarzasz to komunistyczna propaganda ala "sami swoi".

Zamach smolenski to koprodukcja niemiecko-rosyjska, "polacy" (tusk, komorowski) odegrali role statystow-halabardnikow. Arabski pelnil funkcje gonca. Potem nastepowala powolna ewakuacja statystow, najpierw arabski, potem tusk. Bul-komorowski jako czlowiek moskwy ma dogladac, pilnowac, zajmowac sie likwidacja ludzi niewygodnych. Na wszelki wypadek ma moskiewska ochrana w postaci szogunow. Gdyby sytuacja w Polsce miala ulec zmianie bul-komorowski incl szoguny zostanie podobnie jak jego koles janukowycz przerzucony do macierzy (rosji).

Szanowny Panie nico44,
Czy statysta-halabardnik, może wyłączyć alarm na całym lotnisku i umieścić 2 bomby baryczne?

jezeli za zdrade polski wielu wspolczesnych plitykow nie zostanie ukaranych kara smierci to nic sie w polsce nie zmieni.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl