Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Polska

Rostowski okłamuje Brukselę

Bruksela domagała się od polskiego rządu wyjaśnień, jak do końca 2012 roku chce obniżyć deficyt sektora finansów publicznych z 7,9 do 3 procent.

Autor:

Bruksela domagała się od polskiego rządu wyjaśnień, jak do końca 2012 roku chce obniżyć deficyt sektora finansów publicznych z 7,9 do 3 procent. Wbrew twierdzeniom urzędników, raport nie został wysłany. Termin upłynął w piątek.

Minister Rostowski obiecywał podczas ostatniej wizyty unijnego komisarza ds. gospodarczo-walutowych w Warszawie, że pismo prześle do ubiegłego piątku. Właśnie tego dnia urzędnicy w Warszawie twierdzili, że dokument został wysłany. Stacja RMF FM ustaliła jednak, że żaden list nie dotarł. To nie pierwszy tego typu przypadek – wcześniej szef resortu finansów zapewniał, że raport w tej sprawie prześle do końca stycznia.

"Możliwe, że polski rząd przesyła jakieś odpowiedzi, ale to wciąż nie jest ta odpowiedź, czyli formalny list zaadresowany do komisarza Rehna ze szczegółowym planem reform, które umożliwią spełnienie zaleceń rady" - przyznał w rozmowie z RMF FM rzecznik komisarza Olli Rehna.

Jeżeli Polska listu nie prześle, to grozi nam zaostrzony nadzór. Dodatkowe oszczędności i tak będzie trzeba wprowadzić, ale o nich decydować będzie Unia.




Autor:

Źródło:

NAJNOWSZE Polska