niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 września 2016

Komorowski nasyłał milicję na opozycjonistów! Pochwalił się tym we własnej książce

Dodano: 23.02.2015 [16:31]
Komorowski nasyłał milicję na opozycjonistów! Pochwalił się tym we własnej książce - niezalezna.pl
foto: mat. prasowe; wiez.pl
Kampania wyborcza nie leży prezydentowi. Książka Bronisława Komorowskiego „Zwykły polski los”, która 4 marca ukaże się w księgarniach, może być wizerunkową katastrofą dla Kancelarii Prezydenta. Niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej odradzali nawet publikację przed wyborami. Z jakiego powodu? Przeczytamy w niej m.in., jak Komorowski... nasyła na opozycjonistów Milicję Obywatelską - podaje fakt.pl.
 

Książkę wydało wydawnictwo "Więź", a wywiad z prezydentem przeprowadził Jan Skórzyński, były dziennikarz "Rzeczpospolitej".

W książce pojawia się historia z października 1989 r. Bronisław Komorowski - ówczesny dyrektor w Urzędzie Rady Ministrów - jedzie do Katowic. W imieniu rządu ma stłumić okupację Dworca Głównego w tym mieście. Od Adama Słomki, przyszłego posła KPN, słyszy, że demonstranci żądają wycofania wojsk sowieckich z Polski.

- Co ty pie...lisz? Myślisz, że z powodu waszego protestu na dworcu Ruscy wyjdą z Polski? – odpowiada wtedy Komorowski, strasząc Milicją Obywatelską.
 
Rzeczywiście zadzwonił do komendanta wojewódzkiego milicji z poleceniem interwencji. Ten się przed akcją wzbrania. Przypomina, że to jest Śląsk, że tu była kopalnia Wujek [w stanie wojennym, 16 grudnia 1981 r., milicja zabiła 9 górników – przyp. red.]. – Proszę pana, ja jestem tu od polityki, a pan od utrzymywania porządku, proszę wykonać – Komorowski krótko jednak skwitował jego zastrzeżenia” – czytamy na fakt.pl.
 
Obecny Prezydent RP załatwił nakaz z góry. Pacyfikację opozycjonistów oglądał z ukrycia. Milicja powynosiła wszystkich okupujących z dworca. 
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Ależ ten " możeł " pięknie leci,
NIE ! To sowieci, to sowieci ...
Będą goście, czuję to nosem,
już nastawiam gar z bigosem !
Pogadamy o starych czasach,
gdyśmy w Wołdze na golasa,
na " robala " amury łapali
Ech, ileż ikry my oddali...

Tak to już jet że Pies nasyła Psy!

A czy to my jako Naród mamy obecnie Prezydenta?

prezydenta ma niejaki Nałęcz,dworacy z namiestnikowskiego,mendia gównego ścieku,różnoracy komedianci, no i...ci,co go wypieścili-służby. Naród Teraz Nie Odpuści...

To ze pan Komorowski nasłał milicję na opozycję to mnie nie dziwi (jego styl) z relacji pana Sumlińskiego można wnioskować że takich grzechów komorowski ma znacznie więcej i znacznie cięższej wagi . Natomiast to że sam to opublikował to dla mnie jest szok , nie można tego nazwać "strzałem w stopę" to jest "samobójczy strzał w potylice" .

Ja pie...lę! Po tej informacji, który jeszcze z Polaków ma zamiar głosować na tego gościa?!

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl