niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

​NASZ NEWS! Rada Europy formalnie zajmie się śledztwem smoleńskim

Dodano: 26.01.2015 [19:44]
​NASZ NEWS! Rada Europy formalnie zajmie się śledztwem smoleńskim - niezalezna.pl
foto: arch. GP
W poniedziałek po południu Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w czasie posiedzenia poprawkę, dotyczącą przygotowania rezolucji na temat śledztwa smoleńskiego. Poprawkę złożył poseł PiS Krzysztof Szczerski. – To bardzo ważne, że udało się tego dokonać, to wielkie zwycięstwo – podkreśla w rozmowie z niezalezna.pl parlamentarzysta.

Projekt rezolucji został przygotowany jeszcze w ubiegłym roku, ale prezydium postanowiło go zablokować i podjęło decyzję, aby nie poddawać go dalszym pracom. Jednak ostateczna decyzję podejmuje zawsze Zgromadzenie Parlamentarne w całości.

W poniedziałek złożyłem poprawkę do decyzji prezydium – zaznacza Szczerski. – Mówi ona o tym, że wykreślamy z decyzji część mówiącą o niepoddawaniu projektu dalszym pracom i dodajemy, iż ma powstać projekt rezolucji do Rady Europy, dotyczący kwestii śledztwa smoleńskiego – wyjaśnia poseł PiS.

Zgłoszona przez Krzysztofa Szczerskiego poprawka, przeszła w głosowaniu plenarnym. – Oznacza to, że teraz formalnie komisja zagadnień prawnych i praw człowieka Rady Europy będzie musiała wyznaczyć posła sprawozdawcę i przygotować dla całej RE informację dotyczącą postępów i blokad w śledztwie smoleńskim – tłumaczy parlamentarzysta. – To bardzo ważne, że udało się tego dokonać, to wielkie zwycięstwo – dodaje.

Teraz będziemy starać się o to, aby projekt został przygotowany, ale to oznacza również, że w Radzie Europy rozpocznie się normalna praca nad śledztwem smoleńskim – będzie można przywołać świadków i wysłuchać opinii na ten temat – mówi Szczerski.

Wcześniej poseł Szczerski został jednomyślnie wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego frakcji Europejskich Konserwatystów w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Brawo Panie Szczerski, sprytna akcja, miejsce na liście do Sejmu ma Pan zagwarantowane.

Zanim Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy zacznie prowadzić śledztwo Smoleńskie powinna zostać podjęta decyzja ze żaden z podejżanych o branie udziału w spisku zamachu nie może być "zatrudnionym" w administracji w żadnych organizacjach Unii Europejskiej lub ONZ!

W ten sposób możemy dać kopa w ryj rudego!

Do osob, ktore beda uczestniczyc w Debacie Otwierajacej 17 lutego
- Waldemar Pawlak - Prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy
- Marek Sawicki- Minister Rolnictwa
- Grzegorz Schetyna - Minister Spraw Zagranicznych
-Alicja Olechowska- Przewodniczaca Grupy arlamentarnej Polska -ZEA
- Jan Kulczyk

Szanowni Panstwo,

postawcie warunek Janowi Kulczykowi, by oddal mi moje pieniadze. przeprosil w mediach polskich i emirackich. Ksiazka moja Prawdziwa Twarz jest sprzedawana w USA, Kanadzie, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Polsce. Otrzymuje tysiace emaili, slow wsparcia i dobrych zyczen.
Nie mozecie wystapic w Debacie z oszustem Janem Kulczykiem. Przyniosl wielka hanbe, oszukujac mnie we wspolpracy z rodzina Rzadzaca w Dubaju. Mimo, ze media glownego nurtu kryly moja sprawe udalo mi sie dotrzec do tysiecy ludzi. Za chwile milionow, internet to potezna sila dotarcia do ludzi.
Jan Kulczyk schanbil wizerunek polskiego biznesu, bedac oszustem zniszczyl zaufanie do polskiego biznesu. A takze zniszczyl polski wymiar sparwiedliwosci, W jego obronie sedziowie i prokuratorzy poswiadczali nieprawde!!! Stworzono uklad mafijny chroniacy jego.Mimo moich dowodow i skarg sedziowie i prokurartorzy oszusci nie poniesli jak dotad kary!!
Wstydzcie sie przed milionami Polakow jezeli wystapicie z Janem Kulczykiem. Beda na konferencji dziennikarze niezalezni, ktorzy pokaza mu moja ksiazke
i zapytaja czemu mnie oszukal?
Pan Jako Minister Spraw Zagranicznych Panie Ministrze, powinien wymoc oddanie mi moich pieniedzy, dla uratowania wizeruku Polski.

Edyta Sieczkowska

Pani Edyto ci faceci co pani wymieniła to są jeszcze gorsi szmaciarze jak Kulczyk, można ich przystawić do ruskiej śmierdzącej onucy!!!nie znam pani Alicji.

Bardzo dziękuję Panie profesorze za to,że jest Pan Polakiem i nie odpuszcza Pan to co dla Polski, dla jej bezpieczeństwa jest najważniejsze.

Kasę podatników wydawać na jakieś śmieszne poglądy Pisowców wobec katastrofy , Wy naprawdę myślicie że Prezydent Kaczyński był tak znakomitą osobistością żeby ktoś chciał na niego zamachu dokonać ??? Ludzie z całym szacunkiem do jego osoby ale on nic na scenie politycznej ani w Polsce ani na świecie nie znaczył , zwykły mały Prezydencik , więc darujcie sobie te wszystkie spekulacje !!!!!! i marnowanie pieniędzy podatników na śledztwa , komisje i inne tego typu pierdoły !!!! zacznijcie dbać o żywych a nie umarłych

Mały, jesteś taki mały i to dlatego masz mały móżdzeki i ty jeszczo niiczego nie ponjał!

A do szkoły uchodił?

Głupku Prezydent Kaczński był niskim ale nie był małym człowiekiem , to był OLBRZYM polityczny, prawdziwy mąż stanu i dlatego bały się jego PełOwskie czerwone kurwy, sowieckie Putiny, i sama Merkel która dała prikaz aby dokonać zamachu nad Smoleńskiem.

Lech Kaczyński to był GULIWER na scenie POLITYCZNEJ, wszyscy za jego czasów liczyli się z Polską.

Zwykły prezydencik (sowiecki agent Rezydent) to ten skurwysyn co po ZAMACHU na naszego Prezydenta sowieckie servery wepchnęły na stołek, ten BREDZĄCY matoł a nie mały matołek.

Mówisz darujcie sobie spekulacje?

Spekulacji nie ma wkrótce będą WYROKI mały szczurzy móżdżku!

Lepiej wydawać pieniądze PODATNIKÓW na śledztwo aby wreszcie ukarać czerwona HOŁOTĘ, niż na komisje Laska, Millera czy innego sovieckiego sutenera!

Aby zadbać o żywych właśnie trzeba wpierw rozliczyć to bydło za tych co przez nich najwięksi BOHATEROWIE stali się umarłymi.

Ale ty masz za mały móżdżek bardzo mały w tym zakutym łbie SBecka soviecka kurwo!

A teraz słuchaj sobie Disco Polo i zrób wszystkim wielką przysługę, zastrzel swoich SBeckich rodziców, a później wsadź sobie gnata w usta i baw się w Ruska ruletkę!

Mały móżdzek pozostanie tylko mała plama!

Jak to się stał, że ciebie puścili. Mnie się nie udało, brawo.

Paranoja jakaś, żeby Tusk zajmował się śledztwem smoleńskim . Pewnie tylko po to aby go skręcić do końca i udowodnić Polakom, że Tusk nie ma z nim nic wspólnego, a to przecież nie jest prawda.

Brawo panie pośle! Tak trzeba, bo Unia Europejska nie zna prawdy o Smoleńsku, więc trzeba jej tę prawdę pokazać. Unia zapatrzyła się w tę putinowską propagandę i stała się całkowicie bezwolnym narzędziem w rękach "cara" Rosji. Przypomnę, że pan profesor Szczerski jest przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości!

Nareszcie jakaś dobra informacja. Teraz tylko króla eurokołchozu troszkę przydusić aby czegoś nie wywiną. Po za tym zastanawiam się czy ta Komisja Rady Europy nie dostanie się pod wpływ jakiś, powiedzmy MAKowskich nacisków?

Wreszcie jakiś konkretny, ludzki odruch Parlamentarzystów RE. Dość kłamstwa smoleńskiego, mataczenia komisji rządowej (PO-PSL) we własnej sprawie. Oczekujemy na tę rezolucję od kilku lat. Nie jest nam obojętne kto w XXI wieku, w środku Europy był zdolny popełnić tak straszliwą zbrodnię. Wciąż niewyjaśniona kładzie się cieniem na międzynarodowych kontaktach. Z UE i Rosją. Jakże można nazywać je przyjaznymi, kiedy hańba i fałsz deprecjonuje wszelkie poczynania dyplomatyczne w naszych żywotnych sprawach. Mroczne to czasy, gdy dzieją się tak potworne zbrodnie, a prawo nie działa. Rezolucja w sprawie śledztwa smoleńskiego pokaże czy jest realne odbudowanie zaufania społecznego do UE, do której wstępowaliśmy z wielką nadzieją. Obecnie mam podstawy, aby być sceptykiem. Panu Posłowi Szczerskiemu wielkie podziękowanie za złożenie tej poprawki, a Zgromadzeniu PE, jego Szanownej większości, za jej przyjęcie.

Nareszcie dobra wiadomość.

Wielka sprawa, dzięki bogu ... tak jak Katyń tak i Smoleńsk się wyda ... co na to szef UE z zaciśniętymi kciukami i śmiechem na lotnisku....

Nie po to najważniejsi wodzowie EU zignorowali pogrzeby elity władzy w Polsce,żeby jakaś tam komisja mogła cokolwiek wyjaśnić.

Mały kroczek ,ale przynajmniej jest to jakiś konkret. Dziękuję Panie Pośle.

niemcy i zachód nie są zainteresowane prawdą o 10 kwietnia bo PiS chce by zagraniczne firmy,banki i markety płaciły w Polsce podatki

Naprawdę ???.. :) Czyżby uwierzyli ,że "król Europy" zacznie sypać sam siebie i PO-wie- tej "pseudo radzie" o swojej współpracy z putasem , w tym temacie???

Brawo panie Szczerski. teraz tylko spowodowac by 'krol' europy zechcial zeznawac.

Nie do konca wiem jakie stanowisko owa rada ma wypracowac. To ze w Smolensku byl zamach na Polska elite polityczna, ze dobijano tych co przezyli, ze PO tym wszystkim media glownego nurtu (nie tylko w Polsce) lgaly jak bura suka - wszystkim zainteresowanym jest juz znane od dawna!
Moi drodzy nie oszukujmy sie, mamy do czynienia z sytuacja dla nas patowa. Jaka kolwiek proba wyegzekwowania prawdy o tym zamachu bedzie musiala skonczyc sie wskazaniem winnego i jego (ich) ukaraniu. A to jest rownoznaczne z wypowiedzeniem wojny kacapom! Na dodatek w samym sercu Europy wykreowalo by to sytuacja bezprecedensowa. Otoz niejaki donald tuSSk - Przewodniczący Rady Europejskiej - na oczach milionow musial by zostac skuty w kajdanki i doprowadzony przed wymiar sprawiedliwosci za udzial w konspiracji i morderstwie prawie 100 osob! O setkach innych osob zamieszanych w ow zamach i pozniejsza manipulacje opini publicznej w Polsce juz nawet nie wspomne. Z tego co wiem to ani Europa ani Ameryka nie nie sa gotowe na taki szok. Wszystkie zainteresowane strony o tym wiedza lecz z uwagi na konsekwencje jakie musiano by poniesc kazda ze stron milczy i beda to robic nadal.
Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy moze sobie przyjmowac co sie komu podoba bo efektu koncowego albo wcale nie bedzie bo gdzies ugrzeznie albo bedzie niekorzystny czy wrecz szkodliwy dla nas Polakow. Nie ma i nie bedzie innego oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Formalnie może i się zajmą. Tylko trzeba mieć na uwadze fakt, że żadna instytucja w Europie nie zrobi nic, co mogłoby rozdrażnić Moskwę. Dowód - sprawa Katynia przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości. Mogą się zająć, aby dać polaczkom poczucie, że kogoś to obchodzi. Niestety zrobią to tylko dla naszego samopoczucia.
https://www.youtube.com/watch?v=YLbHPk7Teng

ide chipsy kupic solone bede ogladal jak ich wszystkich po kolei zamykaja

toś nie taki biedak jak chipsy solone kupujesz

Nareszcie jakas dobra wiadomosc.

to trzeba wielu prokuratorow bo kazdy dziennikarz ktory klamal musi miec osobnego doczekam sie moze kiedys to w info bedzie placz bo to szmaciarstwo jest

Czy to wlasnie rudy zamachowiec, krul ewropy bedzie nadzorowal to sledztwo?,w ktore jest sam umoczony po uszy?,jezeli tak to nic z tego nie bedzie oprocz dalszego przybijania zowikow z ludobojca putinem,precz z komuna i zamachowcami z wsi!!!

Oby tylko nie pojawił się seryjny "samobójca", bo chętnych z zakończeniem zywota z komisji Laska może paru być

Rychło w czas. Ale co się dziwić, teraz jest czas na wyciągnięcie sprawy Smoleńska w celach UE. Niech zgadnę kto będzie miał nad tym kontrolę.... Tusk?

WIELKI BOŻE ,tak się cieszę. "Tylko Bo i któż może więcej" mieliśmy cały przemysł pogardy przeciwko sobie ,,,,a jednak

Każdy europejski poseł powinien otrzymać w miarę kompletny materiał dotyczący rosyjskich kłamstw na temat tej tragedii. Po angielsku

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl