niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
29 września 2016

​NASZ NEWS! Rada Europy formalnie zajmie się śledztwem smoleńskim

Dodano: 26.01.2015 [19:44]
​NASZ NEWS! Rada Europy formalnie zajmie się śledztwem smoleńskim - niezalezna.pl
foto: arch. GP
W poniedziałek po południu Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło w czasie posiedzenia poprawkę, dotyczącą przygotowania rezolucji na temat śledztwa smoleńskiego. Poprawkę złożył poseł PiS Krzysztof Szczerski. – To bardzo ważne, że udało się tego dokonać, to wielkie zwycięstwo – podkreśla w rozmowie z niezalezna.pl parlamentarzysta.

Projekt rezolucji został przygotowany jeszcze w ubiegłym roku, ale prezydium postanowiło go zablokować i podjęło decyzję, aby nie poddawać go dalszym pracom. Jednak ostateczna decyzję podejmuje zawsze Zgromadzenie Parlamentarne w całości.

W poniedziałek złożyłem poprawkę do decyzji prezydium – zaznacza Szczerski. – Mówi ona o tym, że wykreślamy z decyzji część mówiącą o niepoddawaniu projektu dalszym pracom i dodajemy, iż ma powstać projekt rezolucji do Rady Europy, dotyczący kwestii śledztwa smoleńskiego – wyjaśnia poseł PiS.

Zgłoszona przez Krzysztofa Szczerskiego poprawka, przeszła w głosowaniu plenarnym. – Oznacza to, że teraz formalnie komisja zagadnień prawnych i praw człowieka Rady Europy będzie musiała wyznaczyć posła sprawozdawcę i przygotować dla całej RE informację dotyczącą postępów i blokad w śledztwie smoleńskim – tłumaczy parlamentarzysta. – To bardzo ważne, że udało się tego dokonać, to wielkie zwycięstwo – dodaje.

Teraz będziemy starać się o to, aby projekt został przygotowany, ale to oznacza również, że w Radzie Europy rozpocznie się normalna praca nad śledztwem smoleńskim – będzie można przywołać świadków i wysłuchać opinii na ten temat – mówi Szczerski.

Wcześniej poseł Szczerski został jednomyślnie wybrany na stanowisko wiceprzewodniczącego frakcji Europejskich Konserwatystów w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Nareszcie jakaś dobra informacja. Teraz tylko króla eurokołchozu troszkę przydusić aby czegoś nie wywiną. Po za tym zastanawiam się czy ta Komisja Rady Europy nie dostanie się pod wpływ jakiś, powiedzmy MAKowskich nacisków?

Wreszcie jakiś konkretny, ludzki odruch Parlamentarzystów RE. Dość kłamstwa smoleńskiego, mataczenia komisji rządowej (PO-PSL) we własnej sprawie. Oczekujemy na tę rezolucję od kilku lat. Nie jest nam obojętne kto w XXI wieku, w środku Europy był zdolny popełnić tak straszliwą zbrodnię. Wciąż niewyjaśniona kładzie się cieniem na międzynarodowych kontaktach. Z UE i Rosją. Jakże można nazywać je przyjaznymi, kiedy hańba i fałsz deprecjonuje wszelkie poczynania dyplomatyczne w naszych żywotnych sprawach. Mroczne to czasy, gdy dzieją się tak potworne zbrodnie, a prawo nie działa. Rezolucja w sprawie śledztwa smoleńskiego pokaże czy jest realne odbudowanie zaufania społecznego do UE, do której wstępowaliśmy z wielką nadzieją. Obecnie mam podstawy, aby być sceptykiem. Panu Posłowi Szczerskiemu wielkie podziękowanie za złożenie tej poprawki, a Zgromadzeniu PE, jego Szanownej większości, za jej przyjęcie.

niemcy i zachód nie są zainteresowane prawdą o 10 kwietnia bo PiS chce by zagraniczne firmy,banki i markety płaciły w Polsce podatki

Nareszcie jakas dobra wiadomosc.

to trzeba wielu prokuratorow bo kazdy dziennikarz ktory klamal musi miec osobnego doczekam sie moze kiedys to w info bedzie placz bo to szmaciarstwo jest

Oby tylko nie pojawił się seryjny "samobójca", bo chętnych z zakończeniem zywota z komisji Laska może paru być

A rząd marionetkowy POstkomuny w Polsze ściśle współpracuje z putinowską Rosją tak aby blokować śledztwo w sprawie śmierci nad Smoleńskiem Prezydenta RP i 95-ciu wybitnych Polaków, w tym całe dowództwo Armii polskiej.
Blokują, ukrywają, niszczą i fałszują dowody zbrodni, bo najlepiej wiedzą, że prawdziwą przyczyną tej tragedii to był zamach, wykonany przez ludzi Putina, we współpracy z polskimi zdrajcami, w tym służby i urzędnicy państwowi najwyższego szczebla.
Niech wreszcie Europa i świat przestaną udawać, że nic nie wiedzą o zamachu.

Rychło w czas po pięciu latach, a rusaki nadal mają wszystko u siebie i napewno nie oddadzą tylko że Eurokołchoz chce prowadzić dochodzenie.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl