niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
25 września 2016

Owsiak wystraszył się pozwu Telewizji Republika? „Mogę przeprosić pana Rachonia”

Dodano: 18.01.2015 [20:57]
Owsiak wystraszył się pozwu Telewizji Republika? „Mogę przeprosić pana Rachonia” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Jerzy Owsiak najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że brutalne wyrzucenie z konferencji prasowej WOŚP dziennikarza TV Republika może mieć dla niego fatalne konsekwencje. Po tym, jak telewizja postanowiła go pozwać, Owsiak mocno spuścił z tonu i publicznie przeprasza Michała Rachonia.

Telewizja Republika postanowiła pozwać Jerzego Owsiaka po wydarzeniach, do których doszło podczas konferencji WOŚP. Na polecenie Owsiaka kilku mężczyzn siłą wyrzuciło dziennikarza Republiki, Michała Rachonia, ze spotkania. Na skandal zareagowała nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która wyraziła głębokie zaniepokojenie zachowaniem Owsiaka i ostro skrytykowała wyrzucenie Rachonia.

Że doszło do naprawdę skandalicznej sytuacji, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdał sobie zresztą sprawę zaraz po wyrzuceniu dziennikarza. Już tego samego dnia zaklinał w radiowej Trójce rzeczywistość, opowiadając, że nikogo z konferencji wyprowadzać nie kazał. Pewnie zapomniał, że do internetu natychmiast trafiło nagranie z całej akcji, dzięki któremu można zweryfikować jego słowa. Na filmie wyraźnie słychać, jak Jerzy Owsiak mówi: „Proszę tego pana na chwilę stąd wziąć, bo nam przeszkadza”.

Teraz szef WOŚP idzie jeszcze dalej. W rozmowie z „Super Expressem” deklaruje gotowość przeproszenia Michała Rachonia i twierdzi... że nie wie, kto go z konferencji wyrzucił. Owsiak dopytywany przez dziennikarza „SE” o to, czy wyciągnie jakieś konsekwencje wobec osób, które szarpały dziennikarza TV Republika odpowiada, że nie wie, kim byli brutalni dresiarze.

Nasi organizatorzy byli w koszulkach WOŚP, a ci ludzie byli w dżinsach i bluzach od dresu. Nie znam ich, nasz rzecznik też. Może to i nasi fani, ale ja tego nie pochwalam. Wiem, że wyglądało to słabo. Nie byłem tym zachwycony – twierdzi Owsiak.

Zaraz po tym pada też deklaracja: „mogę tu pana Rachonia przeprosić za ludzi, którzy go wyrzucili”. To oczywiście dość dziwne „przeprosiny”, bo już w następnym zdaniu szef WOŚP Michała Rachonia ponownie obraża. – Z drugiej strony wiem, że to jest dziennikarz, którego wizyty na konferencjach kończą się awanturami i wizytami policji – oznajmia.

Po tych wypowiedziach można jednak założyć, jaką linię obrony przyjmie Owsiak, którego Republika pozywa m.in. za namawianie do przemocy wobec dziennikarza. Szef WOŚP będzie pewnie twierdził przed sądem, że nie wie, kto wyrzucił Michała Rachonia z konferencji. Czy sąd to przełknie? Zobaczymy...
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Dresiarze zmieniaja ciuchy pewnie tez i kominiarki w zaleznosci od zaplanowanej akcji w ktorych ci osobnicy prawdopodobnie sa uczestnikami, nie mozna tez wykluczyc ze sa to atakujacy zadymiarze w kominiarkach z marszu niepodleglosci z wygladu i zachowania to zwykli lobuzy ktorymi oWSIk jest chroniony,.. pewnie za przyslowiowa szklanke taniego wina lub kreski proszku do pieczenia..Panie Rachon za zadoscuczynienie i zbniewage domagac sie kary nie mniejsza niz 200.000zlotych, a zadymiarze zakaz zblizania sie/restraining order/ do reporterow , dziennikarzy z odleglosci nie mniejszej niz 50 metrow,...200.000 zl to pikus w porownaniu do kary ktora bez powodu, tak dla prykasu KRRiT Dworak nalozyl na TVtrwam..

Dobrze, że napisałeś w nawiasie restraining order, bo nikt by się nie zrozumiał co znaczy zakaz zbliżania.

Owsiak nic nie rozumie
Nie chodzi o to, żeby przeprosić redaktora Rachonia, czy nawet całą TV - Republika.
Chodzi o to, że jacyś ludzie, znani bądź nie Owsiakowi popełnili przestępstwo, na imprezie (konferencji) zorganizowanej przez WOŚP.
Czynu tego dokonano z poduszczenia J.Owsiaka.
I nie ma tu znaczenia, czy ci dresiarze wiedzieli co robią.
Jeden sugerował, że jest policjantem, co się dla niego skończyć dobrze nie może, bo albo nie jest i wtedy jest paragraf o podszywaniu się pod funkcjonariusza publicznego, albo jest, a wtedy powinien być wydalony ze służby za przestępstwo jakiego się dopuscił wobec innego funkcjonariusza publicznego jakim jest reporter wykonujący swoje zadania.

ten pajac w zolto-czerwonym ubranku powiedzial ze moze przeprosic.to mi wielka laska.

TV Republika tylko bez żadnej ugody z Owsiakiem, niech Owsiak przeprasza w Gazecie wyborczej Newsweeku oraz stacjach TVN i TVP INFO . Do tego starać się aby zapłacił 20 tyś zł na fundację np. Budzik.

https://www.youtube.com/watch?v=arXuLdzVfQQ

Za kradzież publicznych pieniędzy powinna być tylko jedna kara : kara śmierci.

"Owsiak dopytywany przez dziennikarza „SE” o to, czy wyciągnie jakieś konsekwencje wobec osób, które szarpały dziennikarza TV Republika odpowiada, że nie wie, kim byli brutalni dresiarze."

Nadchodzi czas eliminacji złodziei.

nadal bezczelnie kłamie, więc nie odpuszczać !

GONIĆ DZIADA !!! NIE ODPUSZCZAĆ !

Co ten Owsiak głupi. Każdy sąd go uniewinni. Przecież on jest przed Baumanem, albo zaraz po.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl