niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
28 czerwca 2016

Owsiak wystraszył się pozwu Telewizji Republika? „Mogę przeprosić pana Rachonia”

Dodano: 18.01.2015 [20:57]
Owsiak wystraszył się pozwu Telewizji Republika? „Mogę przeprosić pana Rachonia” - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Jerzy Owsiak najwyraźniej zdaje sobie sprawę z tego, że brutalne wyrzucenie z konferencji prasowej WOŚP dziennikarza TV Republika może mieć dla niego fatalne konsekwencje. Po tym, jak telewizja postanowiła go pozwać, Owsiak mocno spuścił z tonu i publicznie przeprasza Michała Rachonia.

Telewizja Republika postanowiła pozwać Jerzego Owsiaka po wydarzeniach, do których doszło podczas konferencji WOŚP. Na polecenie Owsiaka kilku mężczyzn siłą wyrzuciło dziennikarza Republiki, Michała Rachonia, ze spotkania. Na skandal zareagowała nawet Helsińska Fundacja Praw Człowieka, która wyraziła głębokie zaniepokojenie zachowaniem Owsiaka i ostro skrytykowała wyrzucenie Rachonia.

Że doszło do naprawdę skandalicznej sytuacji, szef Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zdał sobie zresztą sprawę zaraz po wyrzuceniu dziennikarza. Już tego samego dnia zaklinał w radiowej Trójce rzeczywistość, opowiadając, że nikogo z konferencji wyprowadzać nie kazał. Pewnie zapomniał, że do internetu natychmiast trafiło nagranie z całej akcji, dzięki któremu można zweryfikować jego słowa. Na filmie wyraźnie słychać, jak Jerzy Owsiak mówi: „Proszę tego pana na chwilę stąd wziąć, bo nam przeszkadza”.

Teraz szef WOŚP idzie jeszcze dalej. W rozmowie z „Super Expressem” deklaruje gotowość przeproszenia Michała Rachonia i twierdzi... że nie wie, kto go z konferencji wyrzucił. Owsiak dopytywany przez dziennikarza „SE” o to, czy wyciągnie jakieś konsekwencje wobec osób, które szarpały dziennikarza TV Republika odpowiada, że nie wie, kim byli brutalni dresiarze.

Nasi organizatorzy byli w koszulkach WOŚP, a ci ludzie byli w dżinsach i bluzach od dresu. Nie znam ich, nasz rzecznik też. Może to i nasi fani, ale ja tego nie pochwalam. Wiem, że wyglądało to słabo. Nie byłem tym zachwycony – twierdzi Owsiak.

Zaraz po tym pada też deklaracja: „mogę tu pana Rachonia przeprosić za ludzi, którzy go wyrzucili”. To oczywiście dość dziwne „przeprosiny”, bo już w następnym zdaniu szef WOŚP Michała Rachonia ponownie obraża. – Z drugiej strony wiem, że to jest dziennikarz, którego wizyty na konferencjach kończą się awanturami i wizytami policji – oznajmia.

Po tych wypowiedziach można jednak założyć, jaką linię obrony przyjmie Owsiak, którego Republika pozywa m.in. za namawianie do przemocy wobec dziennikarza. Szef WOŚP będzie pewnie twierdził przed sądem, że nie wie, kto wyrzucił Michała Rachonia z konferencji. Czy sąd to przełknie? Zobaczymy...
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Comożna wymagać od cymbała IKRĘTACZA

Prosze nie odpuszczac.
To nie moze mu ujsc plazem

https://www.youtube.com/watch?v=EDoGqagE4jQ Tomasz Sakiewicz-"Będziemy mieli potężne kłopoty...."

Jeżeli w na terenie pastwa działa PUBLICZNIE taki typisko,
to to nie jest państwo Prawa!
Jest to państwo Prawa oraz Sprawiedliwości / ze względu na to
że takie zachowania są publcznie krytykowane.
I państwo w którym rozprzestrzenia się grupa osób która
z anty-obywatelskiej działalności czerpie REALNE KOZYŚCI
/dziadostwo bez sprzeciwu zapie..... na pobierane przez
ub-ckich bandytów, wysokie "renty" !/
"zapier..... dalej i nie marudzić/ Wy co "stanowicie prawo"!

Przede wszystkim odciąć matoła i rodzinę od naszych dochodów.Czy nie ma normalnych uczciwych ludzi którzy poprowadzą to niewątpliwie potrzebne dzieło.Na pewno nie jest guru który stworzył to dzieło bo zwyczajnie ma za mały móżdżek co pokazał w telewizyjnym przedstawieniu ze słoikiem.

Panie Owsiak zachowałeś się jak komunista i pana przeprosiny nic nie wnoszą. Wyrzucono dziennikarza i powinien pan za to odpowiedzieć.

Panie Michale, jeśli Pan odpuści temu pajacowi, to będzie Pan "cienki Bolek". Startuje palant z przeprosinami, jak mu się pod kufrem gorąco zrobiło. Niech się goni. Za łeb prymitywa i do sądu.

To znaczy że Owsiak MA TAKI BAŁAGAN, ŻE NIE WIE KTO JEST NA JEGO KONFERENCJACH I KTO WYKONUJE JEGO POLECENIA? To co r o b i ą CI, "W KOSZULKACH" oplacani z NASZYCH PODATKÓW?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

jak odpuścicie ormowcowi owsikowi,oglaszam bojkot tv republika,w sieci,do rzeczy,niezalezna.

Owsik kłamał, że nie kazał wyprowadzić, teraz kłamie że to nie jego ludzie. Są filmy, mordy są znane - niech Rachoń nie skarży Owsika, tylko tych typów osobiście i zobaczymy kim oni są.

Owsiak woli przeprosić Pana Rachonia bo to nic nie kosztuje.Gorzej jak sąd zasądzi np.3 miesięczne wynagrodzenie na rzecz wolnych mediów.Ten pazerny człowiek nie pogodzi się z tym,bo zapewne będzie to pokaźna kwota.Niech poniesie karę za swój niewyparzony krzykliwy pysk.

Owsiak - resortowy dzieciuch spanikował ! Jego chamskie zachowanie wobec TVRepublika i dziennikarza Rachonia wyjdzie mu bokiem . Mit o bezinteresownym charytatywnym działaniu na rzecz chorych dzieci , stał się przykrywką do czerpania przez tego oszusta , prywatnych korzyści majątkowych . Mam nadzieję , że ten pseudoidol zostanie sprawiedliwie osądzony i ukarany . Jest jednak jeden warunek , że nie będzie telefonu od Kancelarii Premiera do sędziego , który ustali skład sądu .

Re Redakcja. Nie ośmieszajcie się!! Akurat ten bezkarny resortowy synek milicjanta
się przejmuje pozwem TV Republika!! Nawet ledwo widzący widzą,że jest to czerwony
bezkarny osobnik,jak wielu jemu podobnych w II PRL. To jest cała, nierozliczona
gwardia z I PRL.

Proponuję przyjęcie przeprosin uzależnić od:

a) przyznania się do kłamstwa - niech Owsiak zwoła konferencję prasową i przyzna się publicznie że faktycznie kazał wyrzucić dziennikarza.

b) w geście dobrej woli niech przekaże równowartość swoich 3 miesięcznych zarobków na fundację wolne media

c) niech bez ściemy ujawni personalia dresów z obstawy wraz z podaniem do publicznej wiadomości jaka jest ich forma zatrudnienia i ile inkasują mięsięcznie za ochronę WOŚP

Dresiarze zmieniaja ciuchy pewnie tez i kominiarki w zaleznosci od zaplanowanej akcji w ktorych ci osobnicy prawdopodobnie sa uczestnikami, nie mozna tez wykluczyc ze sa to atakujacy zadymiarze w kominiarkach z marszu niepodleglosci z wygladu i zachowania to zwykli lobuzy ktorymi oWSIk jest chroniony,.. pewnie za przyslowiowa szklanke taniego wina lub kreski proszku do pieczenia..Panie Rachon za zadoscuczynienie i zbniewage domagac sie kary nie mniejsza niz 200.000zlotych, a zadymiarze zakaz zblizania sie/restraining order/ do reporterow , dziennikarzy z odleglosci nie mniejszej niz 50 metrow,...200.000 zl to pikus w porownaniu do kary ktora bez powodu, tak dla prykasu KRRiT Dworak nalozyl na TVtrwam..

Dobrze, że napisałeś w nawiasie restraining order, bo nikt by się nie zrozumiał co znaczy zakaz zbliżania.

Nie odpuszczac temu chamskiemu zomowcowi.

1. Doprowadzic do ujawnienia dokumentow, ktorych domagal sie sad w procesie z MatkaKurka
2. Podac do publicznej wiadomosci, jaki odsetek wplat na wosp trafia na pomoc potrzebujacym
3. Zebrac nagrania i fotki wykonane podczas popelniania przestepstw zwiazanych z dziennikarzem niezaleznej telewizji na "konferencji prasowej" wosp
4. W zasadzie wszystko..ale dla pelnej info wypadaloby podac wszystkie koszty (np. telewizyjne) zwiazane ze zbieraniem pieniedzy przez wosp i pomniejszona sume zestawic z wplatami na Caritas. Moze wtedy sie wiele rzeczy rozjasni...

Na POhybek Owsiakowi.Niech wie,że nie jest BOGIEM i CAREM.

został potraktowany delikatnie..... jesli mnie ktoś bez przerwy nazywał by złodziejem .....to z pewnością inaczej bym dziada potaktował

ciebie też potraktuę delikatnie SPIER......AJ Z TEGO FORUM pajacu polszewicki. Złodziejowi teraz strach w portki zajrzał bo teraz zaczął się zbliżać jego koniec milicyjnego bekarta.

I jakbyś nawet kradł, to wtedy też byś takiego "potraktował inaczej"?

Ty nie jesteś złodziej. Ty tylko jesteś kłamliwy idiota :))

Olać milicyjnego POmiota,drobnego cwaniaczka przyślinionego do WAAADZY obecnej i zgniłej...Nie Darować Złamasowi.Dążyć do infamii,POłamania kołem,ćwiartowania,kastrowania,wybebeszenia Wszelkich Przekrętów jakich się 'dokazał' ulubieniec WSIowych mendiów.A odcięty Paskudny łeb Zatknąć na moście we...stolycy teoretycznego państwa,czyli jego parodii...

Schamiały burak w czerwonych gaciach i pomarańczowych brylach, kreując się na panisko, łaskę robi wyrażając wolę przeproszenia. Do tego teraz wali głupa. Za swoje wszystkie dotychczasowe przekręty i wykorzystywanie w niecnych czynach nieświadomych dzieciaków, powinien od dawna siedzieć w miejscu odosobnienia z kratami.

Owsiak nic nie rozumie
Nie chodzi o to, żeby przeprosić redaktora Rachonia, czy nawet całą TV - Republika.
Chodzi o to, że jacyś ludzie, znani bądź nie Owsiakowi popełnili przestępstwo, na imprezie (konferencji) zorganizowanej przez WOŚP.
Czynu tego dokonano z poduszczenia J.Owsiaka.
I nie ma tu znaczenia, czy ci dresiarze wiedzieli co robią.
Jeden sugerował, że jest policjantem, co się dla niego skończyć dobrze nie może, bo albo nie jest i wtedy jest paragraf o podszywaniu się pod funkcjonariusza publicznego, albo jest, a wtedy powinien być wydalony ze służby za przestępstwo jakiego się dopuscił wobec innego funkcjonariusza publicznego jakim jest reporter wykonujący swoje zadania.

Jestem podobnego zdania jak wielu tu piszących. Żadnej " grubej kreski " dla tej kreatury. Najpierw sąd ! póżniej skrucha.

Republika tv !
Co by nie robił Owsik, kajał się, kłamał, płakał, tupał nogami, Wy nie możecie iść na ugodę!
Sprawa do sądu za żula i wyrzucenie! I wyrok i wtedy niech przeprasza!
Będzie wtedy medialnie upupiony z wyrokiem!

Pozdro!

Pozew jest absolutnie konieczny. Nawet jeśli chłopaki dostaną od Owsiaka w łapę by wziąć winę na siebie to i tak wina spadnie na Owsiaka bo nagranie jest jednoznaczne. Poza tym jeśli jego polecenia NIE wykonała ochrona to jest to też temat do dyskusji.

ten pajac w zolto-czerwonym ubranku powiedzial ze moze przeprosic.to mi wielka laska.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl