Nieznane relacje świadków katastrofy smoleńskiej. Najnowsza analiza zespołu Macierewicza - WIDEO

kadr z filmu „Jak zginął prezydent RP”

  

Parlamentarny zespół ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, na czele którego stoi poseł Antoni Macierewicz, zaprezentował w piątek analizę relacji dwustu naocznych świadków katastrofy Tu-154M. Jak zapowiedział polityk, z kolei w piątą rocznicę tragedii, 10 kwietnia tego roku, zespół zaprezentuje swój najnowszy raport.

Jak stwierdził Macierewicz, 19 świadków „słyszało nieprawidłowe działanie silników Tu-154”. - Każdy z nich wskazuje, że dźwięk silnika był nieprawidłowy, świszczący, przerywający, strzelający, wskazujący na to, że była jakaś awaria silników – mówił szef zespołu parlamentarnego.

Następnie przedstawiono relacje świadków, którzy wskazują „na dziwne zjawiska towarzyszące eksplozji”: – Są oni tu przywołane. Mamy świszczenie, huki, trzaski, podmuch, odrywa się część ogonowa. Błysk, wielki huk, głośnie trzaski itd. – mówił Macierewicz. – I wreszcie 53 świadków, którzy słyszeli lub widzieli eksplozję. Oni są tu przywołani. Każdy z imienia i nazwiska wskazany w naszej analizie, którą można na naszej stronie internetowej obejrzeć. (…) W 90 procentach są to świadkowie, których dotychczas prokuratura nie zna i nie przesłuchała. Obawiam się, że można też powiedzieć, że nie tylko nie przesłuchała, ale nawet nie próbowała przesłuchać – zaznaczył poseł PiS.

Jak stwierdził, materiał komisji został przekazany prokuraturze. Macierewicz dodał, że 10 kwietnia 2015 r. zostanie opublikowany raport, podsumowujący dotychczasowe wysiłki zespołu.

W upublicznionej w piątek analizie można znaleźć m.in. relacje obecnego rzecznika MSZ Marcina Wojciechowskiego, który w kwietniu 2010 r. był korespondentem „Gazety Wyborczej” w Rosji i miał relacjonować wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego do Smoleńsk.

Nagranie z konferencji można obejrzeć na stronie telewizji Gazeta Polska VD.

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij


Wczytuję komentarze...

​Nie potrafiła tego ukryć. Spojrzenie HGW na Andrzeja Dudę mówi wszystko – WIDEO

twitter.com

Paweł Krajewski

Dziennikarz portalu Niezalezna.pl, specjalizuje się w tematyce politycznej. Wcześniej pracował m.in. w portalu telewizjarepublika.pl.

Kontakt z autorem

  

Podczas wczorajszych uroczystości związanych z 73. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego prezydent stolicy dała niezły „popis”. W swoim wystąpieniu nie mogła powstrzymać się od skandalicznych odniesień do bieżącej sytuacji politycznej. Jednak mocniejsze wrażenie niż jej żenujące słowa robi spojrzenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, którym „obdarzyła” Andrzeja Dudę. 

Prezydent stolicy podczas uroczystości w przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego powiedziała, że w Polsce każde pokolenie, także dzisiejsza młodzież, musi przejść próbę. Jak mówiła, jest nią obrona wartości jakimi są: wolność, demokracja i prawa człowieka, bo żadna z tych wartości nie jest gwarantowana raz na zawsze.

To jest wypowiedź skandaliczna, która nie powinna mieć miejsca przy okazji tej uroczystości, bo rzeczywistość mamy zupełnie inną niż za czasów Powstania Warszawskiego 

skomentowała słowa HGW rzecznik Prawa i Sprawiedliwości

Raczej wolałabym, żeby aktywność pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz była skoncentrowana przede wszystkim na stawieniu się przed komisją reprywatyzacyjną i wyjaśnieniu złodziejskiej reprywatyzacji, która miała miejsce w Warszawie, bo to jest sprawa uczciwości, rzetelności i też demokracji 

– dodała Beata Mazurek. 

Tego samego dnia kamery TVP zarejestrowały dość wymowny moment. Chodzi o krótkie ujęcie zarejestrowane w czasie uroczystości, w czasie którego Gronkiewicz-Waltz podaję rękę prezydentowi Andrzejowi Dudzie. Spojrzenie HGW mówi wszystko o stosunku prezydent Warszawy do głowy państwa…
Źródło: niezalezna.pl

Udostępnij

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl