niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
30 czerwca 2016

O co Kopacz gra na Śląsku? "Już się mówi, że są chętni na likwidowane kopalnie"

Dodano: 13.01.2015 [23:00]
O co Kopacz gra na Śląsku? "Już się mówi, że są chętni na likwidowane kopalnie" - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek
Chcę wierzyć, że to jedynie nieudolność, a nie celowe działanie - mówi o planach rządu na Śląsku poseł Beata Szydło, która zwraca uwagę, że już pojawiają się spekulacje o kupcach na likwidowane kopalnie. - Bo to są dobre kopalnie - dodaje wiceprezes PiS.

Na Śląsku wrze. Coraz więcej kopalni przystępuje do akcji protestacyjnej. To efekt ogłoszenia planów rządu Ewy Kopacz. Formalnie nazywanych "restrukturyzacją" lub "wygaszaniem kopalni". W rzeczywistości chodzi o zamknięcie czterech: Bobrek Centrum w Bytomiu, Brzeszcze w miejscowości o tej samej nazwie, Pokój w Rudzie Śląskiej oraz Sośnica-Makoszowy w Gliwicach.

Reporterka VOD Gazeta Polska zapytała wiceprezes PiS dlaczego rząd Ewy Kopacz zdecydował się na walkę z górnikami. Według Beaty Szydło, Ewa Kopacz nie wie co robi.
- Została jej przedstawiona propozycja, której ona kompletnie nie rozumie. Zostało to zrobione źle, próba skłócenia ludzi, próba skłócenia regionu śląskiego i małopolskiego z resztą kraju, pokazywanie górników jako pazernych, chciwych, którzy walczą o przywileje. To jest retoryka, która od kilku dni jest przez polityków Platformy stosowana - tłumaczy poseł Szydło. - Można odnieść wrażenie, że o to komuś chodziło.

Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości zwraca również uwagę na inny wątek, który może okazać się kluczowy. Rząd chce zlikwidować cztery kopalnie bo...
- Już się mówi między wierszami, że być może ktoś to kupi, ciekawe za ile. Pamiętajmy, że sprzedaż kopalni to nie jest tylko sprzedaż majątku, to również prawo do wydobycia tego co jest pod ziemią – wyjaśnia Beata Szydło. - I druga kwestia to jest wpuszczenie na rynek taniego węgla rosyjskiego, czyli uzależnienie Polski po raz kolejny, już nie tylko gazowe, ale węglowe od Rosji. Próbuję wierzyć, że nie są to celowe działania.

WYSŁUCHAJ CAŁEJ ROZMOWY Z POSEŁ B. SZYDŁO
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: , Źródło:
DZIAŁ:
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Tanio kupic i wznowic wydobycie ale juz pod obca bandera,moze ze znakiem obroctowych mlotkiw X!

gra w ansksję Slaska do niemiec,którzy otwarcie się pytają kiedy wrócą do hajmatu i tyle w temacie.Merkel egzekwuje za posadę Tuska!

To wszystko jest "pic" taki jak ze stoczniami i cala gospodarka Polska .Oni nas likwiduja bezprawnie brutalnie.Jak moga upadac kopalnie jesli cala energetyka cala Polska gospodarka oparta jest na weglu.Jesli wegiel daje najtansza energje.Polak w Polsce nic nie moze ma byc bezwolnym niewolnikiem jest to czytelne .Polacy jesli padna kopalnie to padnie cala Polska broncie wszyscy gornikow .Mysle ze juz czas na druga Solidarnosc i calkowite rozliczenie komunizmu postkomunistow i tego calego bezprawia.

PO-wsko-gebelsowsko-kremlowska wataha i jej proprządowe media pełne resortowych dzieci stosują taką samą retorykę wobec gróników i chcą na nich napóścić resztę Polaków, jaką stosują wobec PIS-u !!!!!!!!! To taka sama taktyka!!!!

Bronmy gornikow i takujmy ta mafie III RP , co chce z ludzi zrobic niewolnikow!!

Mafia weglowa!!! prosze porezczytac i naglasniac zlodziejstwa!!

Mafia węglowa – powszechna nazwa struktur przestępczych zarabiających na fałszowaniu świadectw jakości węgla oraz wyłudzeniach ze śląskich kopalni będących własnością Skarbu Państwa.

Zyski „mafii węglowej” i równocześnie straty Skarbu Państwa za ostatnie kilkanaście lat działalności oceniono w 2006 roku na 50 mld złotych. W wielowątkowych sprawach nadużyć z lat 1994-1998 toczy się postępowanie prokuratorskie, w grudniu 2007 skierowane do sądu[1][2] z czwórką oskarżonych – Wiesław K. (były wiceprezes Rudzkiej Spółki Węglowej), Jerzy H. (były prezes Nadwiślańskiej Spółki Węglowej), Jacek W. (asystent Barbary Kmiecik) oraz były poseł AWS Henryk D. Zarzuty w tej sprawie miały być postawione także Barbarze Blidzie."

http://pl.wikipedia.org/wiki/Mafia_w%C4%99glowa

http://3obieg.pl/jedyny-problem-polski-to-rzad

Boże Wszechmogący! Obnaż knowania i zamysły wrogów Polski. Ukaż je w świetle dnia, aby wszyscy mogli je ujrzeć i przekonać się.
Wyjmij, Panie, władzę z rąk ludzi niegodnych jej sprawowania. Uczyń, aby pozbawili się jej sami poprzez swoje wybory i postępki. Amen.

Pyskata i znerwicowana baba z Radomia... czuje za plecami oddech dysponentów taśm, czuje zapach materiałów wybuchowych i krwi w Smoleńsku i uczyni wszystko, aby prawda o jej bandzie postawionej u steru rządów nie ujrzała światła dziennego. Nie łudź się paniusiu! Ta prawda wyjdzie na jaw i okryje wieczną hańbą każdego, od medialnej prostytutki począwszy, po pomysłodawców, inspiratorów, poprzez wykonawców, pomagierów, poprzez zacierających ślady zbrodni, po zwykłych głupców broniących kłamstwa o niej. Pomatoły wespół z buraczaną koalicją! Jesteście na prostej drodze do samounicestwienia. Z Bogiem nie wygracie...

Na tym to polega- zniszczyć złym zarządzaniem czy wypompowywaniem pieniędzy, a potem trąbić, że nierentowne i sprzedać za złotówkę jakimś typom, często z obcym obywatelstwem TO SAMO CHCĄ ZROBIĆ Z NASZYMI LASAMI- 800MLN ZŁOTYCH SIĘ WYPOMPUJE, LASY SOBIE NIE PORADZĄ, A POTEM OBCOKRAJOWCOM LUB PODSTAWIONYM PRZEZ NICH ZDRAJCOM SPRZEDAĆ 1/3 POLSKI! W DODATKU ZA GROSZE (TAK JAK BYŁO Z BANKAMI).

Do RATUJMY NASZE LASY, ZIEMIĘ- Tak właśnie tłumaczył Geremek w wywiadzie dla Hanny Kral , że najpierw będą niszczyć , a potem "nasi" kupią za grosze. Ten wywiad jeszcze na pewno jest w internecie.

Ostatnie 25 lat wskazuje na celową politykę pozbywania sie,niszczenia polskiej konkurencji w gospodarce europejskiej...
Polacy mają konsumować,ale nic nie produkować,zniszczono juz prawie wszystko...a POlactwo spiewa przy rechocie resortowych mediów: Polacy nic sie nie stało...
Węgiel sprowadza się z Syberii,Niemcy budują nowe kopalnie,są największym importerem...a tylko w Polsce nie opłaca się nic...

A ja nie rozumiem, że prawie 40 milionowy Naród pozwala żeby ktoś taki jak kopacz i te reszta rzadziła Polską. Czy większość Narodu jest całkowicie zidiociała? Czy większość to POspolici złodzieje? KOPALNIE i POLSKIE LASY oni POżrą jak dalej Naród bedzie siedział tylko przed ekranami TV i komputerów.

Pyskowac i krytykowac to macie sile i juz tak tym jestescie zmeczeni ze nmie macie sily Zaprotestowac. Powinna stanac cala Polska. Szkoda slow, widocznie jest wam tak wspaniale w Polsce ze wedlug was tylko gornicy sa pazerni. Biedna ta moja OJCZYZNA z takim glupim narodem oj biedna. Dalej grilujcie, pozniej zrobia grila z was.

do p. szydlo otoz wie pani co p. posel takie przedstawianie polityki rzadu w sprawie polskich kopaln tlumaczy tylko nieudolnosc pani rozumu i ja tez chce wierzyc ze taka wypowiedz z pani strony to nie jest celowe dzialanie.kopaczowa zabiera sie do likwidacji kopaln poniewaz stocznie huty prawie caly przemysl poszedl gladko a pani posel mowi ze kopaczowa nie rozumie co robi czyli tlumaczy i usprawiedliwia ja pani podwojnie ze to nie jest celowe dzialanie juz sluzbe zdrowia uratowala nie mowiac o smolensku szkoda pisac i szkoda ze bedac w sejmie w partii opozycyjnej przedstawia pani takie poglady .niech sie p. obudzi to juz jest agonia kraju i narodu a p. tak sobie bimba.

Pewnie jakies stare junkry prusackie, Frankensteiny, czekaja cierpliwie az sie polacken wyszumia i wtedy ich polskie parobki z PO dopilnuja wszsytkiego jak nalezy.Na otwarcie nowo-kupionej kopalni zaprosza Eryke Steinbach.

"Przedstawiano górników jako pazernych, chciwych, którzy walczą o przywileje" Jak niedawno przedstawiano lekarzy ? Na głównych POrtalach POstsowieckiej propagandy wp i onet publikuje się artykuł. Pod artykułem grupa płatnych klakierów wypisuje manipulujące opinią publiczną komentarze. Następnie moderator wyłącza możliwość dodawania przez czytelników kolejnych komentarzy i cały dzień utrzymuje się właściwą dla władzy wersję. Co jakiś cas publikuje się opinie medialnych agentów wpływu mające wpajać społeczeństwu określony punkt widzenia na daną sprawę. Fałszuje się sondaże i wybory. Utrzymuje się POzory demokracji i pluralizmu partyjnego. Zastanówcie się także dlaczego POstsowieckie państwo POmpuje ogromne ilości węgla z Rosji i dlaczego sztucznie utrzymuje się skandalicznie wysokie ceny węgla POlskiego. Przypomnijcie sobie jak tuske zniszczył stocznie i ówczesną propagandę. Górnicy, lekarze, stoczniowcy, bezrobotni to chciwe nieroby okradające państwo ! Jak POstsowieckie media piszą o swoich ? Dobrzy, pracowici. Tak działa sfałszowana III RP.

Lech Makowiecki: MIAŁEM SEN…

10 głosujących

Folksdiojcze-w-ŁodziKiedy przyjdą podpalić dom,
Ten sam, w którym mieszkasz wciąż – Polskę,
Nikt nie odpowie na ich grom
Nie stanie cywil, ani wojsko…

Nie załomocą kolby w drzwi,
Bo wrota dawno wykradzione.
Bagnet na broń! – nie krzykną ci,
Co białą flagę dzierżą w dłoni…

Tęczowi tchórze pójdą w tan,
Spiker w Ti-Vi hołdy odczyta,
Dyżurny zdrajca wraży tank
Macą i solą znów powita…

Wnet powyłażą z nor i chat
Te same wredne kreatury.
Wprowadzą nowy, lepszy ład
Rządem starego politbiura…

Jeszcze wyłapią – według list
Ostatnich polskich patriotów,
By nie zawadzał władzy nikt,
By trwale trwał światowy pokój…

Kto przeciw – ten faszysta, wróg!
Jednostka nic tu nie odmieni!
I nie przebije Złoty Róg
Ryku lemingów i jeleni…

Lecz nim zaleje potop nas
Od dachu aż po mrok piwnicy –
Przejrzyj się w lustrze jeszcze raz;
Tak wyglądają niewolnicy…

"Medialne brednie o dopłatach do górników” świadczą,że reżim sięga po peerelowską retorykę tzw.przywilejów górniczych”i regułę”dziel i rządź"

"Obowiązkiem"wolnych"mediów i wyborców PiS jest zmuszenie opozycji do mobilizacji #StrajknaŚlasku Bezkrytyczne milczenie to wyraz obojętności."

"Trzeba mieć tupet równy głupocie,by mieszkańców kraju z otwartą granicą obw.kaliningradzkiego zapewniać o"braku zagrożenia terrorystycznego"

http://bezdekretu.blogspot.se/

amen

Mafia węglowa kierowana z Berlina i z Łubianki działa w Polsce już od dawna, korumpuje polityków na najwyższych szczeblach władzy i ma się bardzo dobrze. Jak zostali osaczeni, to Blida „popełniła samobójstwo” i nikt już się nie zajmował mafią węglową, tylko tym „samobójstwem”. Jeszcze wtedy nikt o seryjnym samobójcy nie wiedział. Dziś patrzymy na to już inaczej.

A tu mała dygresja na ten temat:

http://niezalezny-biuletyn.npage.de/nasza-galeria.html

Ewo, tak- twój czas juz minął...

- na portalu internetowym Wprost artykuly negatywne o PiSie lub Polskim Kościele Katolickim utrzymują się dlugo i są eksponowane a o PeO starają się pisać delikatnie ?? -cale życie myślalem że to nasz Polski portal ale coraz częściej jak tam zaglądam to czytam ich strony z niedowierzaniem ? - tak jak by byly pisane ręką Urbana.O co tu chodzi ?

<><><>
"cale życie myślałem że to nasz Polski portal"
Jak sam widzisz nie nasz, i nie polski...tylko komsomolski!

W Internecie na FB można też wyczytać, że na „ hałdach leży circa 7-8 milionów ton węgla. Jeśli by sprzedać go tylko po 400 zł za tonę (mniej niż najtańszy węgiel w KW), to i tak otrzymamy… 2.800.000.000,- zł.- 3.200.000.000,- zł Słownie: dwa miliardy osiemset milionów zł – trzy miliardy dwieście milionów zł. Kwota wystarczająca do tego, aby z nawiązką spłacić zadłużenia całego górnictwa, nadto część środków przeznaczyć na rozwój branży. Po raz kolejny wygląda na to, że jedynym problemem Polski jest jej rząd. Przyczyną nierentowności Kompanii Węglowej jest system podatkowy. Tylko jego zmiana może pomóc w uratowaniu branży. Wydobywany w Polsce węgiel opodatkowany jest maksymalną stawką VAT, czyli 23%. Już tylko obniżenie jej spowodowałoby urentownienie produkcji Kompanii Węglowej bez jakichkolwiek dalszych zabiegów. Do tego podatek akcyzowy – ok. 30 zł na tonę (nie dotyczy odbiorców indywidualnych). Nadto kopalnie płacą tzw. opłatę eksploatacyjną (określoną kwotę pieniężną od każdej wydobytej tony) gminom, na terenie których węgiel jest wydobywany. Polskim wynalazkiem, niespotykanym w innych krajach, w których istnieje górnictwo, jest opłata od każdego wydrążonego metra wyrobiska pod ziemią oraz od zainstalowanych tam urządzeń”.

nikt si enie zna na gornictwie, Zofia Cmielowska pisze na temat:

Aktualności

Rząd i media głównego nurtu chcą sprowadzić protesty górników w obronie kopalń do walki jedynie o miejsca pracy.
Premier Kopacz deklaruje, że żaden górnik nie zostanie pozostawiony sam sobie.
Kłamstwo za kłamstwem i kłamstwem pogania. Łatwiej oczywiście „sprzedać” protesty, jako walkę o swoje miejsca pracy, podwyżki itp., słowem- o swoje przyziemne sprawy, a nie dobro ogólne.

Solidarność tej „Solidarności” z 1980 r. dała się gdzieś zapodziać. Czy wróci teraz? Wiele wskazuje, że tak. Już samorządowcy poparli górników. Rozumieją, że dalsza likwidacja przemysłu na Śląsku skończy się nie tylko dla ich miast, ale i dla Polski, tragicznie.

Prezydenci Zabrza, Gliwic, Bytomia i Rudy Śląskiej wydali wspólne oświadczenie, w którym czytamy:

Nie rozumiemy sposobu, w jaki strona rządowa wraz z zarządem spółki zamierza te zmiany wdrażać. Niepokoi nas przede wszystkim sposób informowania o planowanych zmianach. Strona samorządowa o planie naprawczym dla Kompanii Węglowej dowiedziała się z mediów, a nie bezpośrednio od rządu. Podobnie było z dzisiejszym spotkaniem, o terminie którego dowiedzieliśmy się półtora godziny przed.

Naszym zdaniem tak ważnych spraw nie da się załatwiać w ostatniej chwili. Nasze zdziwienie budzi fakt, że strona rządowa ma dokładnie opracowany program likwidacji 4 naszych kopalń, natomiast ogólnie mówi o programach osłonowych. Program naprawczy dla Kompanii Węglowej dotyczy przecież kilku tysięcy naszych rodzin. Nie przekonuje nas również zapowiedź stworzenia specjalnego programu dla województwa śląskiego pt. „Śląsk centrum polskiego przemysłu”. Oczekujemy partnerskiego potraktowania oraz dopuszczenia nas do prac nad ww. programem.

Pragniemy podkreślić, że tak ważne zmiany muszą być przeprowadzane w atmosferze spokoju społecznego. Niestety rząd swoimi działaniami, sposobem informowania o planowanych zmianach, doprowadził do niepotrzebnych napięć.

Całe oświadczenie Prezydentów Bytomia, Gliwic, Rudy Śląskiej i Zabrza publikuje portal "Śląsk i Polska"

List do Premier Kopacz skierował też prezydent Bytomia. Niestety cicho o tym w mediach.

..

artykuł ukazał się na sdp.pl

Polactwo.

"Kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder powiedział do niemieckiego Związku Wypędzonych, w Berlinie w 2000 roku: Pomorze, Prusy Wschodnie i Śląsk, Królewiec, Szczecin, Wrocław i Gdańsk są częścią naszego dziedzictwa historycznego i kulturalnego. W chwilę po tym dodał: Polska, Czechy i Węgry w niedalekiej przyszłości staną się członkami UE. Otworzy to dzieciom i wnukom ( niemieckich ) wypędzonych możliwość osiedlania się w miejscach, z których pochodzą ich rodzice i dziadkowie i angażowania się w tamtejsze życie polityczne i społeczne./..../ Nie drażnijcie ofiary, która sama pcha się w nasze ręce, zawierzcie mojej metodzie, ja wam dostarczę wschodnie landy w taki sposób, że ich dzisiejsi administratorzy, Polacy, będą nam wdzięczni/..../."

W wielu poważnych wypowiedziach pojawia sie wątek ,że wygląda to tak jakby decyzje tym marionetkom rzadowym
wydawano z tyłu -do wykonania- ma to uzasadnienie analizując wybór Tuska na Króla.eu, nikt by o nim nawet nie pomyślał
żeby nie wiedza jaka maja możni , Smoleńsk i jego zachowanie po zamachu, w rezulatacie stal się bezwolnym popychlem na tym prestiżowym stanowisku kompletnie bez znaczenia, zastrachanym czekajacym na polecenia od Angeli,Putina, Camerona -
a dodatkowo jego haniebne unizenie po NAJWIEKSZEJ TRAGEDII W DZIEJACH - KOMPLETNIE GO DEPRECJONUJE W OCZACH politykow
zach i Rosji i do tego to wtłaczane w głowy lemingow i nie tylko przekonanie jaki to sukces podawany ustami
2,3 pokolenia zdrajcow,kolaborantow i złodziei w TV i reszcie mediów, spokojnej nocy

Juz najwyzszy czas na wielka reforme koryta, rkompletna restrukturyzacje, odciecie wszystkich zbojow od koryta, zalozenia kagancow i bransoletek je3sli sqmor4zutnie nie chca opuscic samorzutnie i wyruszyc po premie do swoich darczyncow jak niejaki janukowicxz, juz najwyzszy czas na wielkie pozytywne odrodzenie sie naszej ojczyzny.

To może być kupno via Stocznia Szczecińska ,mieli kupca a nie było kupca i nie ma stoczni,naprawdę powiadam wam ci ludzi z rządu muszą kiedyś odpowiedzieć za brak kompetencji ,tak nie może być ze grupa oszołomów reprezentująca Naród Polski tak na prawdę jest reprezentantem wąskiej elity i ich interesów,dla mnie to nic się nie zmieniło od okresu Gomułki jest źle a będzie jeszcze gorzej za komuny to jeszcze sami siebie podciągali do odpowiedzialności i w sumie czegoś się bali ,teraz mają to w czterech literach a gdakanie o przywileju wyborczym to w tym zafałszowanym moralnie i patologicznym rządzie można tylko się spodziewać jednego kłamstwa ,złodziejstwa i oszustwa a pogonić ich do pracy fizycznej na przykład w dole kopalni to może nabiorą szacunku dla Narodu jego korzeni i Polski.

Oczywiście, że są kupcy na te kopalnie. Ale kupcy nie chcą kupić kopalni z długami, i z załogą, która według potencjalnego kupca jest zbyt liczna i ma zbyt wysokie zarobki. Gdyby kupiec kupił taką kopalnię to musiałby spłacać długi. Gdyby chcial zredukować liczbę pracowników miałby strajk, musiałby negocjować odprawy, to wszystko kosztuje. No i nie mógłby obniżyć pensji pozostałym, albo zmienić ich umowę o pracę na umowę śmieciową z minimalną krajową bo też miałby strajk. Dlatego najpierw rząd musi zlikwidować kopalnię, a podatnik ponieść wszystkie koszty z tym związane. Następnie rząd sprzeda kopalnię Niemcowi za psie pieniądze, ale chyba nie obejdzie się bez sowitej wziątki. Następnie niemiecki właściciel zatrudni część zwolnionych górników, ale już na umowach śmieciowych, za minimalną krajową. A jak się nie podoba to wynocha.

Rodacy nie dajmy sie okrasc POnownie tej samej diabelskiej mafi ktora doprowadzila nasza Ojczyzne do pozbawienia
nas przemyslu stoczniowego i ryboustwa . Obecny skok na Narodowe zasoby wegla bardzo im sie przydadza , wspierajmy gornikow i jak sie nie damy spacyfikowac obalimy ten zdradziecki rzad w calosci kontrolowany przez
jude .

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl