niezalezna.pl - strefa wolnego słowa
27 czerwca 2016

Muzyk o kasie za występy na WOŚP: Wersja Owsiaka bardzo, ale to bardzo, mija się z prawdą

Dodano: 05.01.2015 [09:45]
Muzyk o kasie za występy na WOŚP: Wersja Owsiaka bardzo, ale to bardzo, mija się z prawdą - niezalezna.pl
foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
Tomasz Lipiński, znany muzyk rockowy nie zagra podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dlaczego? Ma dość dwuznaczności przy płaceniu gaży za występ u Jurka Owsiaka. „Ktoś, kto dysponuje takim kapitałem społecznego zaufania, przekładającym się na realny kapitał finansowy, nie powinien mijać się z prawdą nawet o milimetr. Bo co to jest??? Kłamstwa usprawiedliwione słuszną sprawą?” – pisze muzyk.
 
Coraz więcej osób i instytucji wycofuje się ze sponsorowania imprezy Jurka Owsiaka lub dokładania do niej. Pisaliśmy już o Elblągu, Poznaniu, Ostrołęce. CZYTAJ WIĘCEJ Pojawia się również więcej informacji o kulisach działalności WOŚP.
 
Gitarzysta Tomasz Lipiński napisał na Facebooku, że rokrocznie występował na koncertach WOŚP. Robił to całkiem za darmo, nie pobierał zwrotu pieniędzy nawet za podróż.

Do czasu, gdy dowiedziałem się w garderobie od członków pewnego, wtedy bardzo popularnego kabaretu, że dla nich ten dzień to prawdziwe żniwa: objeżdżają kilka podwarszawskich miejscowości, w każdej występują, a za każdy występ inkasują sowite honorarium. Najpierw nie uwierzyłem, w końcu Owsiak zawsze twierdził, że wszyscy grają za darmo, Hołdys piętnował itd... ale odkryłem, że niestety - wersja Owsiaka bardzo, ale to bardzo mija się z prawdą. Kiedy później dzwoniono do mnie z różnych lokalnych komitetów WOŚP, odpowiadałem, że to zbyt dla mnie dwuznaczna moralnie sytuacja, by brać udział w tym przedsięwzięciu. Na co za każdym razem słyszałem odpowiedź: "No ale my przecież Panu zapłacimy ile Pan będzie chciał" ” – napisał początkowo na Facebooku Lipiński.

Wątek rozpoczęty przez rockmana był bogato komentowany. W komentarzach do posta znalazła się również odpowiedź WOŚP.Artysta nie daje za wygraną i drąży temat. "Wielokrotnie słyszałem Jurka mówiącego, że wszyscy artyści grają za darmo, pozwolę sobie zasugerować tą drogą byście sami teraz otwarcie tę sprawę upublicznili".Lipiński postanowił wyłożyć kawę na ławę i dopisał później do swojego głównego posta, od którego się wszystko zaczęło:
 
Jeśli summa summarum WOŚP ma sukces, a MA i tego nie neguję, to niech płacą artystom, napędzającym całą imprezę. Nie mam z tym problemu. Chodzi mi o to, że ktoś, kto dysponuje takim kapitałem społecznego zaufania, przekładającym się na realny kapitał finansowy, nie powinien mijać się z prawdą nawet o milimetr. Bo co to jest??? Kłamstwa usprawiedliwione słuszną sprawą? Artyści zarabiają, ale im wstyd więc milczą? Owsiak wie (wszyscy zainteresowani wiedzą, cała branża), że sztaby im płacą, ale rokrocznie z ogniem w oczach krzyczy, że to nieprawda?” – uważa gitarzysta. 

Ostatnio informowaliśmy o dosyć „ciekawym” dokumencie. Bloger Matka Kurka opublikował uchwałę Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z której wynika, że żona Jerzego Owsiaka, Lidia Niedźwiedzka-Owsiak zatrudniła samą siebie w fundacji na stanowisku prezesa. Z pensją 9 tysięcy złotych. CZYTAJ WIĘCEJ
"Chcesz zabrać głos w ważnej sprawie? Chcesz podzielić się z nami swoją opinią, swoim zdaniem? Wyślij darmowy SMS o treści GPC na 8068 (0 PLN). Wasz głos jest dla nas cenny. Regulamin na www.gpcodziennie.pl/SMS"
Autor: Źródło: ,
POLECANE WIDEO
Opinie użytkowników
Regulamin Forum:
Na forum niezalezna.pl publikujemy opinie użytkowników naszego portalu. Wszystkie posty podlegają moderacji. Bezwzględnie usuwane będą wpisy zawierające groźby karalne i wszelkie prowokacje godzące w Niezależną. Nie publikujemy wpisów wulgarnych, zwalczamy trollowanie. Nie tolerujemy spamu i postów pisanych wyłącznie Caps – Lockami. Ze względu na ograniczoną do 1500 znaków długość komentarzy zastrzegamy sobie prawo do usuwania obszernych artykułów wklejanych w postach w sytuacji, kiedy można wykorzystać link. Wszelkie zastrzeżenia natury regulaminowej prosimy zgłaszać na: pocztę strażnika forum

Jedno pytanie:
Jeśli urządzenia zakupione z pieniędzy trafiają do szpitali a później on może je zabrać bo były wykorzystane niezgodnie z przeznaczeniem to na jakich zasadach szpital je dostaje i kto tak naprawdę jest właścicielem??

Pozdrawiam

Niech Tomasz Lipiński zagra w Muzeum JPII i Świątyni Opatrzności Bożej. Tam go godnie przyjmą i odpowiednio wynagrodzą.

Ja już dawno nie wierzę w akcje charytatywne. Część pieniędzy idzie na cele dobroczynne ale ile wraca do organizatorów? Oto jest pytanie. Nie ma nic darmo. Ja chyba otworze jakiś fundusz na rzecz biednych, upośledzonych gdzie zarobię dużą kasę. Mi się to nie uda ponieważ Owsiak jest medialny wraz z telewizją.My biedni nic nie możemy zrobić tylko internet jeszcze jest sprawiedliwy.Szkoda słów.

Zapraszam na wolnejeziorany.pl
Też ostatnio opisali Owsiaka...

http://wolnejeziorany.pl/tablica-ogloszen/255-wielka-orkiestra-%C5%9Bwi%C4%85tecznej-pomocy-to-wielkie-serce-owsiaka-czy-wielki-przewa%C5%82.html#comment-6295

Rok jak co rok

Prawa strona na wakacjach
Tłum doktorów Ewkę pieści
Widzi znów stuletnia babcia
Doczekała – dobre wieści

Jurek z „Playem” robi ściepkę
Dobrze człowiekowi w stadzie
Ktoś podpieprzył piątą klepkę
Ja nic na to nie poradzę

Niedziela 11 stycznia kolejna ogólnopolska zrzutka na pomoc służbie zdrowia . Dofinansowanie przez obywateli - w postaci dobrowolnego dodatkowego PO-datku dla prywatyzowanych szpitali.
Szpitale będące w trakcie tak zwanych przekształceń własnościowych , wykorzystają podarowany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy sprzęt ,do ratowania zdrowia i życia.
Dyrektorzy owych szpitali będą jednak musieli zadbać o zbilansowany budżet podległych placówek. W związku z „Tym” może dojść do paradoksu.
Potrzebujący lub potrzebująca nie załapie się na usługę -z użyciem darowanego sprzętu - bo nie będzie spełniała kryterium Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącego refundacji -z tytułu przewlekłego bezrobocia.
Dodatkowym smaczkiem może być fakt ,że starsze dziecko owej bezrobotnej złapie grypę po przepłynięciu sześćdziesiąt basenów -w ramach wspaniałej akcji 7000 przepłyniętych basenów . Dar młodzieży Białegostoku dla orkiestry Jurka Owsiaka.
Ale to są takie głupie niuanse , bo wielka patriotyczna akcja jest oczywiście wspaniała . Kończy się wspaniałym niefaszystowskim - w odróżnieniu od „pomnika światła” -który miał upamiętniać ofiary zamachu smoleńskiego - światełkiem do nieba .
Wszyscy są szczęśliwi a zwłaszcza ci , którzy za współudział wzięli , lub za sprawą swoich doradców podatkowych ,lub doradców od wizerunku politycznego włączyli się w liczne aukcje. Dochód z aukcji trzykrotnie przekroczy wpływy z puszek a wpływy z puszek są dwukrotnie mniejsze od kosztów organizacji wielkiej charytatywnej imprezy .
Dodatkowo trzeba jeszcze zorganizować dla wolontariatu „Przystanek Woodstock” -żeby było gdzie posłuchać Miecugowa . Doliczyć oczywiście całoroczne koszty działania fundacji organizującej Wielką Orkiestrę ….. do końca Świata i jeden dzień dłużej.
Nie zmienia to faktu , że Polacy kochają każdą kolejną akcję Jurka Owsiaka ,tak jak kochają swojego premiera , prezydenta , X- faktor , Top Model , Taniec z Gwiazdami oraz Ferdynanda Kiepskiego i kabaret Neonówka. A jak Naród coś kocha , to nie należy tego Narodowi odbierać.

tak, tak dokopmy mu. to nie może być tak że zwykły człowiek robi tyle dobrego, to musi być szatan, jak to możliwe że on tyle lat pomaga w tym zasranym kraju i mimo to że napieprzamy na niego co roku ciągle mu się udaje !!!

Zwykly czlowiek kolo 60tki nie zachowuje sie jak nastolatek. Ale zostawmy to....bo to w miedzyczasie jakis sad byl...i costam ten sad postanowil...kogos uniewinnil...a komus kazal pokazac rachunki czy jakies sloiki z pieniedzmi...i co, znalazly sie...?

ano udaje mu się, dlatego, że ma oprócz społecznego poparcia poparcie ze strony rządzących. Jeżeli owsiaka popiera sam prezydent polski to coś znaczy?

"Uważam, że Owsiak ma prawo do zatrudnienia żony i całej rodziny, jeśli pomaga mu to w osiąganiu celu WOŚP; nie uważam natomiast, że osiągnięcie tego celu stawia Owsiaka w takiej pozycji, w której nie wolno wobec niego wyrażać jakichkolwiek zastrzeżeń.

Taka postawa wyznawców Owsiaka czyni ich lustrzanym odbiciem zwalczającej go kato-prawicy i szkodzi całej sprawie. I tyle."

Jasna sprawa że mrówka cała przynosi złoty melon.

Owsiaka trzeba konkretnie prześwietlić i tyle, dość tego dziadostwa!

WOŚP dzieli się na cwaniaków i frajerów. Zdecydowanie ci co brali kasę - Owsiaki i jego kolesie, telewizje i zapewne większa część gwiazdeczek za tzw charytatywną akcje to zwykle cwaniaki, reszta to frajerzy - Ci którzy albo wierzyli w uczciwość synalka MO i jego bandę i grali za free oraz cała rzesza naciągniętych obywateli na żebractwo pod przykrywka ciągle tych samych mechanizmów wyciskających grosz, czyli biedne chore dzieci !!! Gigantyczna kasa wpływa i równie gigantyczna kasa wypływa. Gdyby więc zamiast cwaniackiego show made in Owsiak i gruba cwaniaków przeznaczyć datki na Caritas lub bezpośrednio na uczciwe fundacje ( byle nie Polszmaty, Kwasniewskie, TVN-owskie, etc... bo to zwykli złodzieje )to efekt byłby nieporównywalnie lepszy. Tym czasem okazuje się że Owsiak groził oniegdaj także niektórym placówką służby zdrowia że odbierze im sprzęt !!! Jak to więc możliwe że sprzęt można odebrać ??? A i owszem ponieważ sprzęt podobno nie jest własnością placówek a fundacji Owsiaka, czyli wszystko to co dają ludzie należy do fundacji czyli pomnaża majątek Owsiaków a nie wchodzi jak widać w mienie placówek zdrowia. Pytanie jeszcze czy sprzęt jest do użytku placówek społecznych czy może także prywatnych klinik kolesiów albo sprywatyzowanych ??? jakoś do dziś ciężko od Owsiaka wyciągnąć jakiekolwiek informacje i je zweryfikować, a dokumenty o ile w ogóle rzetelne co potwierdził i prosił Sąd nie są osiągalne. Pytanie więc - co z datkami obywateli, czy nie należało by złożyć zbiorowego zawiadomienia o popełnienie przestępstwa za te wszystkie lata ???

Tee eggo dyslelektyka popiera wyłącznie ta cześć 'młodzieży' która tytłając się w błocku doznaje wzwodu i ta cześć
fanek, którym nabrzmiewają sutki i coś jeszcze. To właśnie ta wspaniała i złota 'młodzież' tak ukochana przez najobleśniejszego typa z uszami słonia.
Zdrowy na umyśle homo sapiens raczej się zastanawia nad poczynaniami i celem jaki przyświeca nosicielowi spodni w kolorze krwi jaką przelewali za wolność i niepodległość chociażby ci z "Łączki".

Czyli - " jeszcze nie jest przepięknie , jeszcze nie jest normalnie.. " po 7 latach absolutnych rządów PO, a tak zapowiadał Tomasz Lipiński ....

szczegóły o Owsiaku na spotkaniu w Matką Kurką:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5964

Sam fakt organizowania imprezy pod szczytnymi hasłami nie usprawiedliwia w zadnym stopniu chorobliwej niechęci Owsiaka do rozliczania się z funduszy jakie uzyskuje...wprost przeciwnie, wszystko powinno być transparentne,nie budzące wątpliwości...
Pupil resortowych mediów wszystkie pytania dotyczące jego rozliczeń kwituje jednym zdaniem : to pisowska mowa nienawiści...
Głównym celem tej imprezy to sieczka propagandowa rezimowego Salonu Platformerskich lewaków...

To instytucje państwa są zobowiązane do pomocy potrzebującym, ale państwo jak wiadomo istnieje tylko teoretycznie...

NAJBARDZIEJ to szkoda tych kwestujących DZIECIAKÓW---jak im teraz wytłumaczyć jak ludzie będą im odmawiać na ulicy---przecież oni nic z tego nie zrozumieją

Opowiedz im bajkę o wężu.

Jeden placi na Rydzyka, drugi na Owsiaka. Taki kraj!!!

No, no, nie zrównuj księdza Rydzyka z tym hochsztaplerem!

Pieniadze to jedna rzecz ale najwazniejszy numer to coroczna agitka wyborcza PO i PSL. To rewelacyjny sposób na utrwalanie władzy.

WOŚP Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - komu????????????????
Czy przypadkiem nie jest to już tak. WOŚP - Wielka Orkiestra Świątecznych Przekrętów. Czy NIK nie powinien wkroczyć do sprawdzenia i uczciwie przedstawić stan faktyczny fundacji i powiązań ze spółkami tzw. córkami i państwowymi donatorami i mas- mediami. W przeciwnym razie granie orkiestry do "końca świata i dłużej" może skończyć się dużo wcześniej//////

albo inaczej

Wszyscy Owsiakom Śmiało Pomagajmy !

szczegóły o Owsiaku na spotkaniu w Matką Kurką:

http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=5964

bardzo polecam ten wywiad . Rozwiewa wszelkie wątpliwości co do intencji Owsiaka, a podane argumenty są poparte wyrokiem sądowym .

Kapitał Społecznego zaufania sprzeniewierzył.

Od kiedy Owsiak to uczciwy człowiek? Krętacz i deprawator od zawsze.

Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | www.gazetapolska.pl | www.panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl